• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

2. marca 2014 
moja dcerka si dokonca pyta odo mna sama pusinku :dizzy_face: :dizzy_face: a velmi sa tomu tesi ked jej ju dam a niekedy si pyta aj niekolko za sebou jednoduxo ma potrebu citit ze ju lubim :slight_smile:
30. okt 2008 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bihan : nevim jestli si nekdy videla nejaky dokument, nebo zvire? treba nase cuba onuchnavala a olizovala sve stenatka porad. Sem ji zapomnela rict, ze by to delat nemela, ze by stenatka mohli chytit treba zubni kaz. no buhvi jestli jeste maji zuby. No mame to hrozne popletene, jeste ze jsi tu abys nam to rekla.) takze pusa neni jediny projev lasky? to sem nevedela.)
30. okt 2008 o 10:53  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hedunecka : muj vojta taky.) me jen zarazi jaky k tomu maji nektere maminky odpor....proste mi to nejde do hlavy....nemuzu to pochopit.
30. okt 2008 o 10:55  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, tak isto im oňucháva a vylizuje pipky, keď sa vycikajú... blbý príklad, ale keď si už s tými zvieratami začala.. :sweat_smile:
30. okt 2008 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hajku som nebozkavala na usta iba ked bola male mimi aby si vytvorila nejaku tu imunitku nechcela som aby xytila hned nejaku nadxu odo mna alebo co-ale teraz jej to vynahradzam :wink:
30. okt 2008 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak vidis...a premysleji nad tim jestli je to hygienicke? ja myslim ze ne.) me tak bavi tady diskutovat.)
30. okt 2008 o 10:57  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sofulí už si pro pusinku chodí sama a nastavuje ji a mlaská u toho, tak se pusinkujem :dizzy_face: Přeci, když sama přijde, ji nepohladím po ruce a řeknu, že to stačí :confused:
30. okt 2008 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zubný kaz naozaj nie je banalitou

Totiž aj taká „maličkosť“ ako pokazený zub môže spôsobiť nevyliečiteľné ochorenie. Podľa niektorých odborníkov zubná ložisková infekcia môže vyvolať až vyše 50 rozličných ochorení – zápaly kĺbov, srdcového svalu, obličiek, ochorenia žalúdka a čriev, zápaly očí, chorobné zmeny na koži, zápaly nervov, niektoré choroby krvi a ďalšie.

Niektorí odborníci zase tvrdia, že zubný kaz je infekčné ochorenie a prenášať sa môže dokonca aj bozkávaním, ak máme v ústach plno neošetrených zubných kazov. „Nie je to celkom tak, kaz nie je infekčný, avšak u celkom malých detí sa skutočne zubný kaz môže preniesť pomocou baktérií z dospelého na dieťa. Mamičky, babičky či krstné mamy by mali mať prísny zákaz deti do jedného až dvoch rokov bozkávať na ústa či oblizovať im cumeľ,“ varuje pedostomatologička Beláková.

23. 4. 2002 22:35:00 | EVA HRDINOVÁ
Tento článok bol uverejnený v tlačenom vydaní denníka SME. (Predplaťte si SME cez internet.)
:copyright: 2002 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.
30. okt 2008 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bihan, vyprdni sa na to :rolling_eyes: baby, vy ste sa zdiveli? nazov temy je jasny, kazdy si vyjadri svoj nazor. a to je dost od veci zacat tu niekomu pisat, ze je divny, ked nebozka dieta na usta. a tie priklady o zveroch, fakt :confounded:
30. okt 2008 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
30. okt 2008 o 11:00 • bibi123
lilike : a kdyz tito odbornici napisou , pusinkujte se je to zdrave , tak udelas co???
30. okt 2008 o 11:01  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko : diskuze je snad o tom aby se tam diskutovalo ne??? tak diskutujem, nikde neni napsano napis vzkaz a nech byt. se zapoj.)
30. okt 2008 o 11:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alishia,asi ten clanok napisali na zaklade nejakych skusenosti a odbornych skumani,nemyslis? ja uz svoje dieta neboskavam vobec na usta,bolo by mi to blbe,kedze ma 19 a frajerku :wink: :grinning:
30. okt 2008 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bambu, asi tak.. mne je jedno, či si niekto dieťa na ústa bozkáva a nenadávam mu za to do uchylákov, tak prečo niekto zo mňa robí necitlivú matku len kvôli tomu, že to nerobím? A tak isto ju nehladkám po ruke, keď chce pusinu, rada jej ju dám a nemusí si ju pýtať... kdekoľvek inde, len nie na ústa.
Alishia, jasné, že sa nepozerá na to, či je to hygienické alebo nie, ale ty to snáď svojmu synovi nerobíš, alebo áno?
30. okt 2008 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my se s malým olizujeme furt...pusinkuju ho i na zadku a je mi to šumák. Je to MOJE dítě, vyrostlo ve MNĚ!!! Nechci mít doma skleníkovou kytičku, ze který vyroste chcípáček, co chytne kažkou rýmičku!!! Bakteriím se v životě neubrání...
:angry:
30. okt 2008 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lilike : nojo, ale kdyby mel 5 mesicu tak bys mu pusu urcite dala.)
30. okt 2008 o 11:04  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak já boskávam svoje starší syny a taky mají frajerky.Prostě mě obejmou a dají mi pusu.A na pusu.A co má bejt? :wink: Náhodou mi to přijde od nich moc hezký.
30. okt 2008 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bihan: dost blba otazka.))))
30. okt 2008 o 11:05  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bibi, ty si fakt mimo :pensive:
30. okt 2008 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Alishia, asi taká blbá ako porovnávať pusu na ústa s tým, ako zvieratá oblizujú svoje mláďatá :wink:
30. okt 2008 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jasně jsem mimo a co jsi potom ty??????????? :grinning: :grinning:
30. okt 2008 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bihan : ani bych nerekla.)) a neni to fajn si takhle povidat?.)
30. okt 2008 o 11:09  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
30. okt 2008 o 11:10 • alishia
alishia: to je humus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. okt 2008 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alishia,myslim ze som to nerobila ani ked mal 5 mesiacov,aj ked je to davno,uz si to nepamatam tak dobre :grinning: ,mne je uplne jedno ci to niekto robi alebo nie, je to kazdeho vec,pre mna za mna nech si kazdy robi co chce,aj ohladom boskavania....ja tiez robim co uznam za vhodne,ten clanok som sem dala len pre zaujimavost
30. okt 2008 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
schwarzovka : ja vim. chodinky holky.
30. okt 2008 o 11:14  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alishia je to hnus,ale ako to suvisi s touto temou a s bihan?
30. okt 2008 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to je humus. :confounded: :confounded: :confounded:
30. okt 2008 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neda mi nereagovat!!!!!
na bozkavani deti nevidim nic zle!!!!!jasne bakterie a bacily, ale tie su vsade, myslim ze staci, ked im chytate rucicky vasimi rukami, ktore sa dotykaju klavesnice, kde je bakterii ovela ovlea viac a oni ich potom cmulaju!!!To uz je len zdrave!!!
Niektore maminy by nemali tolko citat a sledovat vsetko co sa nesmie, lebo sa raz ztoho zbaznia.
Dieta je clovek a nie nejaka vec ktora musi byt v neustalej costote a nadmernej hygiene!!!!Ved z nich raz bude clovek kao vy!!!!!
Suhlasim s alishiou!!!!!a nielen v tejto debate alebo aj v inych su niektore nazory prilis prehnane a uzkostlive!!!
Z uskotlivych ludi a prilis prestarostenych vyrastu uzkostlivy a prestarosteny ludia!!!!!!!
Pohoda, klidek, smiech a blaznenie!!!!!to je sravny recept
30. okt 2008 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
lilike : ja ani nevim.) asi moc ne.
30. okt 2008 o 11:16  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok