Ex a stretávanie sa s 3,5 ročnou dcérou

klaudiakaja
2. jún 2020

Ahojte, chcem poradiť ako mám vyriešiť túto situáciu. Mám 3,5r dcérku, keď mala dcéra 1 rok som odišla od bývalého lebo ma fyzicky a psychicky týral, nestaral sa o nás... ako sme sa rozišli videl ju max 15 krát a posledných 3x čo bola s ním sa mi začala pocikávať, ďalší krát sa mi 3 týždne pokakávala a teraz posledný krát v nedeľu s ním bola po 8m sa dnes začala pocikávať znova. Prosím maminky, ako vyriešiť túto situáciu čo mám robiť, ex sa bráni že jej nič nerobí, nehovorí no ja si myslím že jej hovorí škaredé veci alebo si jednoducho pamätá čo mi robil a preto sa toto deje. Styk máme upravený na našej dohode. Naozaj netuším ako sa k tomuto stavať, čo mám robiť, či ísť k psychologičke.. ináč je dcérka normálna žiadne iné výkyvy správania, toto sa deje výlučne len po styku s ním 😥 odplienkovaná je od 2r takže v tom chyba nie je

0kristina0
2. jún 2020

Urcite by som sa poradila so psychologickou. Mozno by nebolo na skodu ak by sa otec stretaval s dcerou v tvojej pritomnosti, hlavne v pravidelnych intervaloch a potom ked si na neho zvykne tak pustat dceru k nemu. Pytas sa jej co robili ked pride domov?

klaudiakaja
autor
2. jún 2020

@0kristina0 keď ono to nejde v pravidelných intervaloch. On si spomenie na ňu raz za pol roka a hlavne kedy to jemu vyhovuje, ako som aj napísala teraz sa s ňou videl po 8m. Keď ho zbadá, ide ostane zarazená, zahladená ale ide.. ja mu fotky posielam stále aspoň nech ju vidí ale on žiadny záujem ani len neodpíše na fotku...

klaudiakaja
autor
2. jún 2020

@0kristina0 pýtať sa pýtam, sú na ihrisku hrajú sa väčšinou spolu s jej bratrancom, býva u sestry a tá mi posiela fotky

korra
2. jún 2020

@klaudiakaja mozno tu bude problem, v tej frekvencii. Mozno ho mala nema "spojeneho" a berie ho ako "cudzieho", nema istotu, zauzivany stereotyp snim, a pocikavacky su reakcia na nahlu zmenu prostredia, ludi, strach atd. Samozrejme, moze byt za tym aj nejaka jeho neprimerana reakcia, kludne aj na niekoho ineho, len mala toho bola svedkom... mozno vsetko dokopy. Riesila by som to snim, jednoducho ok, v styku im nebranis, ale zacat asi pracovat na tej pravidelnosti, zvykoch. Kludne skusit predtym konzultovat s psychologickou. Jednoducho to postavit na potrebach dcerky, vy ako dospeli predsa viete inak spracovat pocity. Mas z neho obavy? Mala je predsa napojena na teba a deti vycitia vela...

ljzozv
3. jún 2020

Tak ako to baby písali. Je úplne normálne, ak dieťa reaguje na zmeny v živote. Pracovala by som asi tiež na vzťahu otec dieťa. A kľudne aj toho psychológa by som využila.
Mne dieťa preplakalo celú návštevu, keď prišli krstni rodičia, lebo sa hanbilo a keď sa konečne ukľudnilo, tak sme mali opäť plač, lebo krstni už museli ísť 🤷‍♀️

klaudiakaja
autor
3. jún 2020

@ljzozv ono je to pravda....ale žienky vysvetlite ako Ja mám pracovať na vzťahu otca a dcéry keď sám otec nechce? Teraz ju videl po 8m... ako ???????

ljzozv
3. jún 2020

@klaudiakaja ty môžeš len v dobrom o ňom rozprávať, dávať pozor, aby si ho bokom nekomentovala, nech to ani náhodou nepočuje. A spýtať sa ho, či je ochotný ísť k psychológovi. Aby aj on vedel, ako sa má správať k dieťaťu...

klaudiakaja
autor
3. jún 2020

@ljzozv no dnes som mala vykričané keď sa mi decko poseriava a poštieva mám hľadať problém doma a nie u neho.....takže s ním pekne nejde vôbec a táto jeho reakcia ma len usvedčuje k tomu že toto pre ňu nie vhodné.. ináč si dávam pozor

ljzozv
3. jún 2020

@klaudiakaja no ak ti to takto prezentuje, presnými slovami, tak asi s tým veľa nespravíš... Ach jaj...
Chúďa dieťa...😥

beronsche
3. jún 2020

@klaudiakaja skor by som hladala moznosti ako obmedzit stretavanie.. aky prinos moze mat pre dieta chlap, ktory matku svojho dietata tyra? A ze je jej biologickym otcom? Toto na vztah nestaci.. Plus evidentne nema o dceru zaujem.. Neviem, ci je to zakonne mozne, ale skusila by som ho presvecit, nech sa rodicovskych prav vzda, aj za cenu, ze pridem o alimenty.. Mozno to vyznie extremne , ale radsej toto, ako riesit neskorsie mozne dcerine traumy..

klaudiakaja
autor
3. jún 2020

@beronsche mne to vyhovovalo veľmi že sa nezaujímal tých pár mesiacov..no vždy keď sa ozve je mi ľúto mu ju nedať predsa je to jeho dcéra a má na ňu právo.. styk máme na dohode, ešte som rozmýšľala že sa s ním jednoducho "nedohodnem" len či ma zas neudá policajtom. Dnes som bola u Dr. brala vzorku moču a zajtra výsledky tak uvidíme...už som raz toto riešiť chcela, 3 týždne sa mi pokakávala ale radšej som to nechala tak, bola som tehotná tak možno reagovala na dcéru....A teraz to veľmi ľutujem lebo mi to robí zas a mala by som už druhú páku na to 😥