Fajčenie suseda

27. jún 2022

Dobrý deň žienky.
Chcem sa spýtat. Sused zrejme fajci v izbe alebo z okna izby, neviem .Je to pristahovany clovek k susede ,nemam nic proti ale su to poloromovia ,ktorý su za kazdym problemom co sa vyskytne v spolocnych priestoroch . Prasia si aj koberce z okna atd.
Mame v podstate susedne izby .Su to male izby urcene ako detske. U nas to je detska aj čochvíľa sa narodi babatko a po case bude v tej izbe,bude využívana. Staci ze si otvorim okno na vetracku a mam kompletne zasmradenu decku a od tial cely byt ked chcem prevetrat prievanom.
Byvame par rokov len v byte a neviem ci sa da proti tomuto branit.
Ďakujem za rady

ninusa221
27. jún 2022

Už sa to tu riešilo vela krat. Človek na svojom balkone Si može robiť čo len chce

martina123s
27. jún 2022

To su egoisticki blbci, mame to iste, otvaram vsetky okna, okrem toho balkonoveho, nemozme si ani na noc otvorit, lebo huli a dusi sa pravidelne aj o tretej rano.

nelly3
27. jún 2022

@martina123s pesne tak aj u nas, strasne nieco,

autor
27. jún 2022

@martina123s keby aspon na balkone to ok ,je to na druhej strane ale on fajci v izbe a nam to ide do detskej 🤬

martina123s
27. jún 2022

No ten nas ma hned vedla balkon, cize vsetok dym ide k nam, doslova vsetok a to nehovorim o tom, ze este fajci aj ta pod nim…

nika11103
27. jún 2022

Bohužiaľ nemáš s tým absolútne čo urobiť , on si môže fajčiť aj pod perinou . Viem o čom hovorím tiež bývam v paneláku . Alw chvalabohu my sme sa so susedom vedeli dohodnúť .

autor
27. jún 2022

@martina123s otras toto , na toto by mal byt nejaky zakon v bytoch . Akoze fajciari mozu vsetko a nefajciari len cusat a drzat hubu .Este ked to je rodina vecne naliata v alkohole a clovek si len pomysli nech nezacne nieco horiet .Nepoviem v domoch nech si kazdy robi co chce ,ale toto je iny typ byvania.Proste vecne aby som trpela smrad.Im by tiez vadilo keby im zápach ide do izieb..

viera
27. jún 2022

Mna kazde rano zobudi suseda o 4hod rano...Ide si pod nami zapalit a taky smrad v nasej izbe ze dovi dopo....Hned mam budicek...Uplne ta chapem...

viera
27. jún 2022

@viera P.S.A to ma este choreho muza na srdce....

marsmykkok
27. jún 2022

ja ťa chápem, ja som nefajčiarka, celý život mám najbližších susedov fajčiarov. Je to obťažujúce, hlavne takto ked sú otvorené okná v období jar až jeseň.

autor
27. jún 2022

@viera 🥴 no moj boze ,to teda tiez musi byt zazitok

autor
27. jún 2022

@marsmykkok mna by ani nestvalo ze to mna obtazuje ako to ze to bude dychat malý v deckej . Uz uvazujem nad tym ze mi by sme s muzom sli do tej deckej my a malý do spálne

matovicova
27. jún 2022

Presne tak, vymeňte si izby, nenechala by som v takom smrade bábätko 🚼🥺

domireb
27. jún 2022

Ono to máš takto. Vo svojom byte si sused môže robiť, čo chce. ALE nesmie hlukom,zápachom atď obťažovať ostatných, to je v každom domovom poriadku. Čo môžeš urobiť, je ísť sa s nimi dohodnúť (predpokladám, že ochota dohodnúť sa je nulová). Potom môžeš dať písomnú sťažnosť, na to dostane max tak písomné upozornenie,že má zamedziť tomu, aby dym nevnikal do tvojho bytu. Takže v realite nemôžeš urobiť absolútne nič,možno si ešte pohoršiť, že ti bude robiť napriek
Ochrana nefajčiarov je taký abstraktný pojem ako keby zajtra Matovič povie že stačilo šaškovania a odstupuje, proste nereálny. Musíš sa zariadiť tak, že buď v danej izbe nebudeš otvárať okno a vetrať sa bude dverami alebo izby vymeniť. Potom máš ešte rekuperáciu, ak nevieš čo s peniazmi alebo dúfať v odsťahovanie - buď jeho alebo vás
My máme tiež takých susedov, fajčia sprava, zľava i zdola, ešte že nad nami je už iba strecha. Najhorší je balkón a kuchyňa, takže sme urobili otvorenú kuchyňu s obývačkou, okno sa otvára v obývačke a balkón je doživotne uzatvorený (nemáme klasický balkón, len taký vnútorný priestor predelený plechom, sú tam asi dve tony montážnej peny, aj tak smrad prechádza,keď fúka). Neurobím nič, ostáva mi len dúfať, že im raz odpadnú tie papule od tých cigariet.

timilv
27. jún 2022

Nám presne takto fajčili susedia a smrad bol v polovici bytu. Písali sme na mesto, na službyt,... Nikde sme nepochodili. Nakoniec sme byt predali a kúpili dom. Nič lepšie sme spraviť nemohli, teraz máme úplny pokoj. Sused je tiež fajčiar ale absolútne to ku nám nedofúka

yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
levantinka
27. jún 2022

Mas len dve moznosti. Tolerovat to alebo sa odstahovat do domu. Lebo fajciary su pomaly ,,zakonom chranene bytosti,, Taketo veci sa tu absolutne neriesia. Ja som mala raz taku susedu, vsetko povesane co som mala na balkone mi smrdelo. Zacala som tam palit vonne tycinky, prosila ma ze ci to musim palit ze ju to obtazuje. Tak potom zrazu bola ochotna prestat tam fajcit 😂

amarilka26
27. jún 2022

Bohuzial s tym nic neurobite. Fajciari mozu veselo nicit zdravie druhym a obtazovat a otravovat zivot nechutnym smradom. V aute si musite povinne dat pas, aby ste sa chranili, inak schytate pokutu, ale fajciar Vas moze veselo pomalicky zabijat. Mame to iste, su ludia co nemaju co "zrat" pomaly ale rypaky budu vypalovat 250x za den.

valeria_h
27. jún 2022

@ninusa221 No to sa teda mýliš. Nemôže obťažovať ostatných, inak nech si robí čo chce. Aj náš sused si myslel, že si môže u seba doma robiť čo chce, volali sme políciu a riešilo sa to ako priestupok voči občianskemu spolunažívaniu.

martinkatinka
27. jún 2022

@valeria_h to hovoris o nasom susedovi 😁 on tiez, ze si moze robit, co chce 😆 behava na beziacom pase kazdy den, on hodinu, manzelka tiez. Chalani hraju v izbe florbal 🤷 uz pol panelaku sa ma to behanie stazuje

ninusa221
27. jún 2022

@valeria_h myslela som to stym fajčením..😀

lukina20
27. jún 2022

Jedine co by som spravila je, ze s kavou, bonbonierou, sklopenymi usami a prosikom by som sla suseda velmi pekne poziadat a mat na neho taku obrovsku prosbu, samozrejme vo vsetkej ucte, ze ci by bol taky laskavy a isiel si zapalit na ten balkon kedze za chvilocku bude v tej izbe babo…
Bohuzial na takychto ludi musis jedine podobrotky a nekonecnym vdakom a ako si vazis tu ich ochotu, ze si idu zapalit inde…
Im totiz nedochadza, ze cigaretovy smrad moze obtazovat okolie
Inak my mame napr susedu, ktora na balkone nad nami pestuje muskaty… vzdy ked ich polieva co je teda ozaj casto a hlavne hojne, vsetka voda, hlina, listy a lupene padaju na nas balkon, ktory je nonstop spinavy od tej hlinovej vody…
Minule sedel muz na balkone a suseda ho rovno poliala 😂 bohuzial ani v tomto pripade si nepomozeme

zuzahajdulka
27. jún 2022

paragraf 127 Občianskeho zákonníka. Sused ťa nesmie obťažovať dymom z cigariet.

lucitta9
28. jún 2022

fuu, toto ti nezavidim..jedine sa skusit po dobrom dohodnut nech fajcia teda na balkone - ale aj vtedy pojde dym do niektoreho ineho okna. A tiez ak je to problemova rodina ze su nonstop ozrati tak neviem ci si pomozes.
Vo vseobecnosti - Ja toto nepochopim ze fajciar si zapali v okne bytu, ved ten dym musi ist aj k nemu dnu. Moj brat fajci tiez, ale ide si zapalit vzdy von - pri zadnom vchode maju taky kutik pre fajciarov. Bracho hovori ze by nezniesol keby ma zasmradeny byt od dymu. Tak nepochopim ako vobec niekto z fajciarov sa vovali fajcit do okna a potom v tom smradku fungovat aj s rodinou. By ma asi napinalo …

monkabohdalova
28. jún 2022

my máme bohužiaľ presne to iste :( človek keď ide spať o polnoci a chce si vyvetrať v spálni tak sa nedá, lebo hneď smrad u nás,.. a to je celodenne a aj v noci :( už som mala chuť nalepiť mu na dvere, nech si kúpi tú elektronicku cigaretu :D

cacianka
28. jún 2022

Presne, občiansky zákonník, začať slušným upozornením, vysvetlením, striekať osviežovač z okna, a potom citovať $ pri rozhovore, napísať im list - výzvu aby upustili od obtazujuceho konania, obrátiť sa na správcu, aby im poslal upozornenie

xili99
28. jún 2022

Chápem, isto to nie je bohvie čo, no vieš vo svojom byte si takto môže robiť čo chce. No skúsila by som ich na to aspoň upozorniť alebo teda poslať list, no po pravde, či to budú brať na vedomie, tak to je len veľmi ťažko povedať

tuppuk
28. jún 2022

No ako žiaľ s tým sa asi nedá nič, tiež mám kamarátku ktorá má takých susedov, že ide od nich smrad ako zo žumpy a keď vetrá tak vlastne ani nemôže lebo všetko by išlo k nej..

roomaa
28. jún 2022

Ono to je tak, proste bývanie v byte je o čosi horšie ako v dome, aj keď aj tam môžeš mať suseda, ktorý ti bude celkom statočne znepríjemňovať život

karola987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz