Fyzické násilie v manželstve

27. apr 2023

Odpustili by ste mužovi fyzické násilie, ak by sa stalo raz a videli, že to ľutuje? Bola aj krv, narazený nos. Som z toho v šoku a neviem ako ďalej. Keby sme nemali spolu deti, tak už som dnes z domu preč. Ale takto....

nickpick
27. apr 2023

prosim ta skus kontaktovat toto centrum - https://alej.eu/poradenske-centrum-alej/, nehanbi sa poziadat o pomoc a urcite svoju situaciu ries kvoli sebe aj detom….

majlo1234
27. apr 2023

Hanbit sa nemusis(viem ze je to tazke), ale kopec zien presne ako ty-vzdelanych s prijmom sa potykaju s rovnakym utrpenim. Je velmi tazke z toho vyjst, pretoze sa to deje postupne, nasilnik malymi krockami posuva tvoju hranicu a zaroven ta manipuluje, ze jeho spravanie je tvoja chyba. Ak mas rada podcasty, vypocuj si smeckovy Ludskost, pred par tyzdnami bol diel zaoberajuci sa touto temou 😊 drzim ti palce, aby si si vedela “vydobit” bezpecny a respektujuci domov, aky ma mat kazdy

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smajliica
27. apr 2023

Ty sa nemáš za čo hanbiť, neurobila si nič zlé. Chceš aby tvoje deti vyrastali v rovnakých podmienkach ako si vyrastala ty? Mysli na ne a odíď čo najskôr.

panelacikova
27. apr 2023

autorka, som názoru, že
@mamula20 to myslí tak, že nie náročky chceš byť bitá, ale tvoje podvedomie pracuje. pamätá si, že také bolo detstvo a také to asi má byť. aj keď zdravý rozum ti hovorí, že nie, podvedome si si vybrala partnera rovnakého, podobného, ako bol tvoj otec. také niečo sa dá riešiť len dvomi spôsobmi:
1. buď ho dokážeš svojou povahou a prístupom zmeniť k lepšiemu (ale to je proces trvajúci od počiatku vzťahu, čo už nie je tvoj prípad)
2. alebo od neho odídeš.
pre teba ostala už len druhá možnosť. ak si vyberieš tretiu, ktorú by som si ja nepripúšťala, že ostaneš s ním, budeš trpieť ty aj tvoje deti. a toto im nerob. aj keby ťa do smrti milovali, nikdy by ti nezabudli, že si ostala s tyranom, ktorý ťa pred ich očami mlátil. a to by bol ešte ten lepší prípad. horší by bol ten, že si ponesú tento vzorec správania (otca) do svojich životov rovnako, ako si si ho poniesla aj ty. a toto mala asi na mysli aj
@mamula20

pandorra
27. apr 2023

Autorka keď nemyslíš na seba, mysli aspoň na svoje deti. Z deti, ktoré zaživajú domáce nasilie buď vyrastú tyrani alebo obete, ktoré si podvedome vyberú tyrana.

tequelinka
27. apr 2023

Bože ženy, vy čo ste to nikdy v živote ani len nezažili strašne dobre tu mudrujete akože sorry ale nikto nepochopí nič kým si neprejde v jej šľapajach..jasné "ja by som sa hneď zbalila '' niekedy to není všetko také easy..nie každý je taký silný

tequelinka
27. apr 2023

Napíš ak chces, možno viem pomôcť a nebudem ťa súdiť aspoň

panelacikova
27. apr 2023

@tequelinka narovinu? ak si slabá, budú trpieť len a len deti. či sa ti to páči alebo nie. celý život si ponesú následky. tie slabšie v tom, že budú ako otec alebo si budú hľadať partnera, akým bol otec (podvedome), tie silnejšie v tom, že ostanú introvertmi, budú omnoho menej dôverovať ľuďom (tým pádom aj potencionálnym partnerom) a celkovo, budú sa s tým vyrovnávať po celý život. takže áno, mudrujeme. buď z vlastnej skúsenosti alebo z toho, čo vidíme a vnímame v našom okolí. ostať s takým hulvátom je to najhoršie, čo môže žena urobiť. a nemám pocit, žeby ju tu niekto súdil... väčšina príspevkov jej v dobrom radí odísť a ušetriť seba i deti.

bessie12
27. apr 2023

@tequelinka podľa teba rada ,,odid od neho" je sudenie danej osoby ??

marianarem
27. apr 2023

Treba odist a zacat chodit na terapiu. Je velmi caste, ze zeny, ktore maju nejaku zlu skusenost s otcom, si vyberaju podobneho partnera. Nie som si ista preco, mam dve teorie. Jedna je, ze zena podvedome vyhlada podobnu situaciu, lebo ju nema spracovanu a chce ju akoby znova prezit, s nadejou, ze to tento raz dopadne inac. Druha teoria je, ze si zena najde nieco, co proste dobre pozna. Lebo jej to pripada, ze v tom uz vie chodit, pride jej to "stare zname" a vlastne sa boji, co by ju mohlo cakat s nejakym inym typom cloveka.
Ja poznam v okoli dva take pripady. Jedna kamoska vyrastala bez otca, otec ich opustil, ked bola mala. Bol nedostupny, zmizol jej zo zivota. A ona si opakovane zacinala s chlapmi, ktori boli nedostupni - napriklad zenati, zili niekde cez pol zemegule, a dufala, ze sa taky chlap vsetkeho vzda, len aby bol s nou. Ale bola nakoniec vzdy opustana, naozaj velakrat ten isty vzorec.
Druhy pripad je priatelka mojho svokra alkoholika. Ta mala otca alkoholika, prveho muza alkoholika. Svokra vidala, ako chodi opity po sidlisku, paktuje s bezdomovcami. Ona je slusna pracujuca zena, no napriek tomu ju nejako pritiahol a tretikrat si presla peklom zivota s alkoholikom.
Tu treba naozaj urobit sek, venovat sa sebe, spracovat traumy z detstva. Ked sa podari zmena vo vnutri, zacnes pritahovat iny typ chlapov, aj teba budu pritahovat ini.

mima172
27. apr 2023

Och, že "nechcel tak silno" 🥺 On nemal chcieť vôbec... Ja som toho názoru, že vzťah sa ma udržať, pracovať na ňom. ALE je jeden prípad, kedy viem, že je naozaj konečná = akékoľvek fyzické násilie.
Verím, že už riešiš, čo a kam odísť, ideálne, že už si aj s deťmi niekde v bezpečí.

verizienka
27. apr 2023

Prosím ťa, žena, len to nenechaj tak. Nechceš predsa, aby tvoje deti zažívali to čo si zažívala ty. Čo myslíš, koľko to potrvá, kým udrie aj tvoje dieťa? Keď môžeš odísť, choď, hlavne kvôli deťom to urob, keď už nemyslíš na seba. Nie každá má to šťastie, že si to môže dovoliť.

katkati
27. apr 2023

Hanbiť by sa mal on. Za to, ako sa správa posledné dva roky. Ale ak zostaneš a jemu sa to prepečie, je len otázkou času, kedy si zlosť vybije aj na deťoch a opäť aj na tebe. Chceš to zažiť? Teraz mi je ťa veľmi ľúto, ale keď toto dopustíš, tak to už nebude len jeho zlyhanie, ale aj tvoje.

lujza123
27. apr 2023

Kontaktuj buďto linku pomoci týraným ženám, alebo najbližšie azylove centrum. Potrebuješ hlavne počuť niekoho kto ti bude rozumieť a chápať cim prechádzas. Budú ti vedieť poradiť ako dalej.

Ženám sa ľahko hovorí ze zbal sa a odíd, ale väčšina týraných žien to nedokáže, sú závislé na tyranovi. Odísť vôbec nieje ľahké, to je na tom to najhoršie.

Aj ty si. V úvodnom príspevku píšeš ze "stalo sa to raz a ľutuje to" pritom hneď v ďalšom komentári priznávas ze ta napadol už predtým. Vidíš ako to zlahčujes? Ako klameš samu seba aj ostatných? Verím tomu ze je tam oveľa viac zlého vo vašom vztahu, len ty to nevidíš. Žiadny človek nieje dobrák ktorému zrazu ušla ruka. Taky neexistuje.

andula77
27. apr 2023

Prosím, nehanbi sa! Konaj kým nie je neskoro... čo mama, súrodenci, nikto nepomôže pomôcť aspoň dočasne? Prípadne vyhľadaj právnu pomoc, akúkoľvek len treba od neho preč, najmä ak si to už zažila... nemôžeš za to, že si si ho zobrala, nerieš také narážky, ale začni riešiť čo sa deje teraz! Prajem kopec odvahy a sily!

ahhola
27. apr 2023

Výstraha pre ostatné, nezverovat sa mužovi, ze vás otlkal tatko. Len otázka času, kedy sa dôverne info otočí proti vám. Psychopatovi potom ide v mozgovni film...
Tak ten ju mlátil jak žito a ja sa mam ovládať, načo, narobil som jej deciek, nemá kam ísť a je to môj obľúbený hromozvod💥
Prečo ta tatko zmrskal pred svadbou, prečo si sa aj po tomto vydala... Ja už by som nenašla kľud na svadbu a išla by som na kraj sveta zabudnúť a začať s čistým stolom... Vid príspevok 22.02

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3mama
28. apr 2023

Povinne pozrieť český dokument “To všechno z lásky” a dopozerať až po poslednú poznámku v titulkoch.

https://www.youtube.com/watch?v=X-uhLFz_4W4
brendaa
28. apr 2023

skús kontaktovať..... ty za to nemôžeš 🙏..... ❤....... https://www.fenestra.sk/

hope87
28. apr 2023

Tak to, ze fyzicky uz k tebe bol a este aj pred detmi, tak tam uz duplom nie je o com. Ale toto dalo tomu vsetkemu pomyslenu poslednu ranu do uz zatlčeného klinca: "Manžel to všetko vie, zdôverila som sa mu. Často mi vykrika že som mala dostať od otca asi silnejšie keď nepomohlo a som taká." 😲 Tymto len potvrdil, ze to je obycajny hajzel a nasilnik. Je to potvrdenie vsetkeho, co ti tu skoro kazda jedna uz napisala (mna nevynímajúc), aby si od neho odisla. Toto je podla teba laska a ucta k svojmu partnerovi? Muz ma svoju zenu chranit, milovat, respektovat, pomahat jej, byt jej oporou a nie jej zelat, ze mala byt viac bita v detstve!!! Fakt od neho odid, nic dobre, teba ani deti, necaka. Mas na to prostriedky, tak nie je o com. Toto je velka vyhoda, lebo ako si si tu uz urcite precitala, faktom je, ze mnoho zien ostava s nasilnikom, lebo nema financne moznosti na to, aby odisli. Ty ich mas, tak odid, prosim 🙏

lucimichi
28. apr 2023

@marianarem presne tak je to ako píšeš. Nám to vysvetľovala psychologička na VŠ.. proste im je to povedomé, známe.. preto si hľadajú tie isté typy mužov.

kimberley123
28. apr 2023

Chlap čo dá ruku na ženu je úbožiak, nič viac ! Deti vyrastú aj bez otca.Bez toho aby sa museli na to dívať! Načo im je taký otec? Pobaľ mu veci a adios.

barborachors
28. apr 2023

Nečítala som komentare. Ty zijes s chorým človekom a pytas sa na odpustenie jemu? Podla mna zeny, co dobrovolne ziju s nasilnikom a vyhovaraju sa na deti a iné dovody, sú takisto choré, len inak. Ziadny normalny človek sa nenecha otkat.

denithestrange1993
28. apr 2023

Nasilie pachane na matke dietata ovplyvni to dieta nedbalym sposobom do buducna - rozumej dcery si vyberu nasilnika,synovia sa stanu nasilnikmi,vacsia preddispozicia k dusevnym chorobam atd

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikadooo
30. apr 2023

@elizabet173 áno, s výrokom známej súhlasím. Keby ma udrel druhý krát, povedala by som si - moja vina, spravila som chybu, že som mu uverila, že nie je chuj. A hajde preč. @autorka, čítam si tvoj ďalší komentár, že to nebolo až tak "zrazu". Že ťa už predtým už sácal a ponižoval, nadával... V tomto prípade naozaj nemusíš čakať na ďalšiu bitku... Odíď hneď a bez väčších vysvetľovačiek. Tento magor nepochopí evidentne nič. Akurát deťom by som vysvetľovala - že tato nemá čo mamu biť, sácať, nadávať jej a želať jej zle. Že preto musíte odísť. Tato potom môže potom biť, sácať, nadávať a želať zle tak akurát stenám v byte, tie znesú. Že by sa ľúbite a do takého prostredia nepatríte. Ani ty, ani deti.

autor
3. máj 2023

Možno má odsúdire, ale rozhodla som sa dať manželovi ešte jednu, poslednú šancu. Sám od seba navrhol manželskú poradňu, kde ideme budúci týždeň, chce sa zmeniť a na manželstve pracovať. V terajšej práci podal výpoveď, uznal že prostredie tam nemá na neho dobry vplyv. Nepije, nefajčí, nechodí po večeroch po krčmách či s kamarátmi. Je pracovitý, neflaka sa. Mali sme úprimný, dlhý rozhovor. Tiež ma nejake zranenia z detstva prameniace z uprednostňovania iného súrodenca matkou pred ním. Tak nám držte palce

mima172
3. máj 2023

Osobne si myslím, že nerobíš dobre, no dúfam, že sa mýlim. Manželská poradňa je skvelá voľba, no jednoznačne treba aj psychológa pre tvojho manžela (samostatné sedenia).

levandulova111
3. máj 2023

Autorka... Už dávno si mala utekať... Už len kvôli tým deťom, alebo čakáš, že aj im sa ujde?
Mne sa to stalo raz... Facka.. ale taká, že som zostala ležať na zemi... Keď som sa chcela dvihnúť, dostala som z druhej strany.... A vieš čo? Odpustila som, mladá, naivná krava... Dopadlo to tak, že keď sme boli potom časom vonku, strhla sa bitka a dopichal nožom iného chalana... Teraz chvalabohu sedí... Môžem byť rada, že som to nebola ja v súkromí... A to bolo prvý a poslednýkrát, čo som odpustila...
Keby na mňa ešte raz niekto dvihne ruku, viac by sa tou rukou nenajedol, tomu ver... Alebo by do konca života žral cez slamku... Po vlastnej skúsenosti som zostala veľmi agresívna na takýchto chlapov, ktorí sa chlapmi teda nazvať ani nedajú, keď dokážu udrieť ženu...