Fyzické násilie v manželstve

27. apr 2023

Odpustili by ste mužovi fyzické násilie, ak by sa stalo raz a videli, že to ľutuje? Bola aj krv, narazený nos. Som z toho v šoku a neviem ako ďalej. Keby sme nemali spolu deti, tak už som dnes z domu preč. Ale takto....

0kristina0
3. máj 2023

Moj nazor je, ze to zbytocne iba predlzujes. Ked je raz niekto agresor tak nim aj ostane.

beronsche
3. máj 2023

Drzim ti palce!
Je fajn, ze chlap vidi, ze jeho spravanie je problemove. Mozno prave vasa situacia bude ta povestna "motyka, co vystrelila"
Ale bud opatrna.
V rovnocennom vztahu nie je miesto Ani na nadavky, vulgarizmy a posmesky. Ani toto netoleruj.
Mate obaja plno traum z detstva, toto si musite vyriesit. Takze ja by som odporucila aj samostatne sedenia u psychologa.
A ty si uvedom, ze sa nemas preco hanbit! Ty nie!
Ty si obet a ta za nic nemoze!

Ja na tvojom mieste by som mu sancu dala. Poslednu (nie je to prva, pretoze si mu uz odpustala nadavky, verbalne utoky a ublizovania, sklbanie...).
Ale pripravovala by som si zadne vratka (velmi intenzivne!).
Aby som, ked zlyha, mala ako ochranit deti pred nasilim, aby som s nimi mala kam ist a Ako ich uzivit. A tiez by som si odkladala akekolvek dokazy o jeho nevhodnom spravani..
Ano, znie to hrozne, ale deti su moja priorita a kvoli nim by som bola pripravena aj na moznost, ze tato posledna sanca nevyjde (aj ked to vidiet nechces, riziko, ze on sklzne do agresivity znova, je obrovske)a ja ich budem musiet ochranit..