Hádky kvôli psom

17. mar 2024

Baby , máme s mužom dvoch psov tzv bojové plemená, socializovane, vychované , aj výstavné..
Ale ide o to , že muža omrzeli, žiadna starostlivosť, žiadna opatera, proste nič , aj povedal že najradšej by ich dal preč, vobec mu na nich nezáleží ..strasne ma to štve, čo je malé decko aby ho bavili ešte dokonca aj živé bytosti 5 minút?
Ja som z toho na nervy , normálne v p.ci ..
Ja ich odmietam dať preč , sú náročný veľmi , ale sú to živé bytosti, je to naša rodina..čo ich dám ,kam? O čo menej sa stará on ,o to viac ho zastupujem ja , ale kokos je to nad moje chápanie..strašné sa kvôli tomu hádame ..vyhrážkami nemôžem ísť na neho , keďže stačí slovo a dá ich preč , takže tam nejak tlačiť aby sa stal sa veľmi nedá ..a tak veľmi ich chcel ,až to nebolo možné , a prešli dva roky a nič..
Musela som si vyliať srdce..

klementinka58
17. mar 2024

S retrieverom sme problem nemali, tiez to bola fena. My celkovo vycvik a ine veci ohladom psov mame zvladnute ale sarpej bol uz vela na nas. Moxno sme mali stastie na extra tvrdu naturu

autor
17. mar 2024

@klementinka58 my sme mali takú bulteriérku, to bola neskutočna povaha, tak tvrdohlavého ,dominantného psa som ani len nevidela ..doteraz neviem ako som to prežila bez ujmy na zdraví ..

klementinka58
17. mar 2024

Viem si predstavit mozno pri inom sharpejovi by sme problem nemali. Akoze je mi to luto ale bolo to asi najlepsie rpzhodnutie co sme urobili

mirage
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klementinka58
17. mar 2024

@mirage sharpej

klementinka58
17. mar 2024

Napriklaf nam sa prvy zaujemca nepozdaval tak sme mu ju nedali. Nemala som z neho dobry pocit. Az tito druhi manzelia z ciech, stravili u nas 3 hodiny vsetko ich zaujimalo, rozpravali ako to maju doma, skusenosti..pridali si nas na fb, obcas popiseme, zdielaju fotky a pokroky no maju s nou naozaj vela rpboty

majlo1234
17. mar 2024

Tiez som za riesenie ponuknut na adpociu/do spolublastnictva, hoc cez klub sa poinformovat. Ja by som to sama nedavala, uz preto momentalne nemame dalsieho psa, lwbo muz nechce

svetlonos
17. mar 2024

Pozri, muz sa precenil, ludia robia chyby. Skutocne chces uprednostnit psov pred muzom a celkovo rodinou? Ved sa porozpravajte, pokial nemate horsie problémy. Pokial ste si pred psami v pohode vychadzali, neobetovala by som manzelstvo pre zvierata. I ked sa muz zachoval nezodpovedne. Ludia to pdcenuju. Ja by som zviera nechcela, mam deti a byvame v byte. Ani v dome by som nechcela, mac macku na dvor. Ake ja to o sebe viem, ze mam ine zaluby, priority.
Nesud ho tak strasne, teda pokial je to inak fan muz a otec. Najdite dobteho cloveka pre oboch spolu. Vela stastia 🙂

nicoletta98
17. mar 2024

@svetlonos tak jej muž je hádam dospelý rozumný človek (aspoň by mal byt) a mal by tým pádom vedieť, že keď si zaobstaram zviera tak je to záväzok na minimálne 10 rokov.. nie chovať sa ako 10 ročne decko, ktorého po týždni pes prestane baviť

autor
17. mar 2024

@nicoletta98 presne toto , presne to ma štve , že jakale decko ..máme aj deti ,to ja keby sa dvihnem po 6rokoch ,že sorry dajme ich preč , prestalo má baviť ,sa stále o nich starať

nicoletta98
17. mar 2024

Veď mu prestaň variť, prat, upratovať a povedz mu, že už po tých xy sa ti nechce oňho starať 🤣 a narozdiel od psov sa vie o seba postarať aj sam

ma77
17. mar 2024

@vesimelonimarsista To je rada teda nechat muža ktoreho lubim kvôli psom to by bolo pol Slovenska rozvedenych kvôli takym prkotinam

zuzulka558
17. mar 2024

My máme v robote stredoazijskeho ovčiaka ak správne píšem plemeno a nezamenila písmenká,,, ma 3 roky niekedy na ňu čas nemajú ale nikdy nebolo takto že zbaviť sa jej,,, manžel si myslel ze psa je mať len tak? Doma máme zajaca niekedy si hovorím jak ho vyhodím niekam za tých 7 rokov no až tak do extrému nejdem sak sa stara dcéra a keď sa jej nechce musím ja, ale s tým som rátala dieťa to stará ie po rokoch omrzí preto nič iné už nedovolím ak skape

misiak7777
17. mar 2024

@ma77 tu ide hlavne o zodpovednosť a serióznosť. Mne takýto ľudia prídu ako necitliví egoisti

wolf_
17. mar 2024

U mňa by to bolo na rozchod, rozvod a psov by som si nechala ja. Nie primárne kvôli psom ako takým, ale kvôli tomu prístupu. Čo keby ho omrzí aj dieťa? Ako bude pristupovať k vážnejším problémom (nech sa týkajú čohokoľvek), ak k takémuto za mňa menšiemu problému pristúpi ako dieťa? Chcem psa, dup, a rovno dvoch, dup, do prdele ono to nie je také ružové ako som si myslel, už ma to nebaví, idú preč, dup... Zodpovednosť nula, výdrž a sebazaprenie nula, atď atď.

ktochytavzite
17. mar 2024

No tak sa staraj ty,mna by tie psy asi tiez casom omrzeli hlavne ked su narocne.A ak ty nevladzes,ved ich raz vyvenci ,maj na zahrade,su dva cize spolocnost tam je,co riesis nepodstatne veci.Akoze uprimne ,tie osy preto nezdochnu,ved nie su to deti co im musite fukat oraskovy cukor do....Proste neries ,vyvenci ,daj nazrat,vypusti na zahradu a psy sa z toho nezblaznia ze zrazu nie su stredobodom vesmiru.

ktochytavzite
17. mar 2024

@wolf_ deti uz maju,nepise ze sa nestara o deti ale psy.akvoli psom sa rozvadzat????to je chore

wolf_
17. mar 2024

@ktochytavzite nie kvôli psom, čítaj s porozumením

ktochytavzite
17. mar 2024

@wolf_ A to ked niekto je zodpovedny stara sa o rodinu, akurat uz nema energiu na dva narocne psy je co -nezodpovedny?Sa z tych psov uz neposerte.Ludia maju ine -existencne problemy,matky co umru a zanechaju male deti a tu sa robi drama kvoli psom....Riesenie je jednoduche-psov vyvencit ,dat im nazrat,vyhodit na zahradu- nech si robia spolocnost spolu a nezatazuju chudaka majitela(myslim toho muza).Tie psy mozu byt tak akurat stastne ze dostanu nazrat a nemusia si ju same kdesi v prirode lovim nahat.Tu robite zo psov nejake chudatka.
pritom sa maju lepsie ano iliony deti vo svete.

nenne27
17. mar 2024

@klementinka58 preto si treba velmi dobre zvazit a prestudovat plemeno, ktore si clovek berie :(

wolf_
17. mar 2024

@ktochytavzite mám iný názor ako ty, to je v pohode predsa, nie? Autorka chcela názory, má rôzne, rozhodnutie ako sa k tomu postaví je na nej. Papa

autor
17. mar 2024

@ktochytavzite nesúhlasím s tebou

autor
17. mar 2024

@ktochytavzite pre mňa sú to členovia rodiny , nie psy ktoré môžu byť radi že im dám nazrat aby nezdochli ..kks až takýto ani môj muž nie je

nicicka
17. mar 2024

@klementinka58 Prosím vas keďže mate skúsenosti s dominantným psom. Naše pol rocne pubertalne stena si dosť dovoľuje. Ona je taky pohodový pes ale občas keď je rozblaznena tak šteká a skáče do nás, stalo sa ze aj do deti alebo cudzích ludi. Keď na ňu začnem kričať tak po mne šteká, ťažko sa uzemnuje keďže je rýchla a nemožno ju vyšticovať na zátylku. Rozmýšľam nad vodou v rozprasovaci. Ze je strieknem keď bude divoká. Nejaké iné rady?

autor
17. mar 2024

@nicicka nie pre mňa otázka ale nám pri bulteriérke cvicitel kázal jej pritlačiť hlavu k zemi..že vtedy jej ukážete že je podriadená ..

wolf_
17. mar 2024

K poslednému komentáru 19:37

autor
17. mar 2024

@wolf_ no vidíš nám to cvicitel kázal s 20rocnou praxou 🤷😅

dadis
17. mar 2024

A neberie muz nejak lieky na depresiu alebo ukludnenie, ze ho citivo otupuju? Neviem si predstavit psickara, co by necitil k svojmu psovi cit. Chapem, ak ma vychovne problemy, ale aj vtedy sa ten clovek luci so psom smutny, tak ako pisala klementinka. Nas psik je z utulku a skoro 2 mesuacw bol v docasnej, ti ludia za nim plakali, zaujimali sa, posielala som im fotky/videa, boli u nas na navsteve ho pozriet.

wolf_
17. mar 2024

Aj keď obrázok upresním, že použitie pojmu alfa je totálny mýtus, ktorý samotný autor David Mech vyvrátil (aj celú tú teóriu okolo dominancie a podobné žvásty), avšak vysvetlenie prečo nejaké pridržiavanie pri zemi je kontraproduktívne obrázok vysvetľuje správne 🙂
A možno to, že s 20 ročnou praxou a pravdepodobne podľa tohto bez neustáleho vzdelávania v zastaralych vyvratenych metodach.

autor
17. mar 2024

@dadis nie neberie nič , on má asi toho veľa ,ale akoze naozaj nemá toho tak veľa..ja už mu to neviem vysvetliť, on by mal ísť ku mne do práce pracovať ..chodia ku mne ľudia v poslednom štádiu rakoviny , ktorý sa na nič nesťažujú , on je človek čo sa sťažuje na všetko , mali by ho naučiť podla mňa niektoré veci ..ja mám toho trošku viac na pleciach, pretože prirodzene aj o deti sa starám o trošku viac ako matka , ale vôbec sa nesťažujem aká som unavená toľko čo on..