Hádky kvôli deťom

28. feb 2022

Ahojte, nase velmi zive deti, dvaja chlapci 7 a 5 rokov sa vkuse hasteria (asi poviete, ze je to normalne, alebo, ze su obrazom rodicov...) Sama neviem, snazime sa k nim pristupovat najlepsie ako vieme, ale casto situacie, kt. sposobia robia nervozitu v celej rodine, s muzom sa potom hadame. Dnes rano starsi zase zautocil na mensieho, muz bol prave vencjt psa, ked sa vratil, uz pocul, ze moba kazen konci a umierneni sadaju k ranajkam, v tom muz mal potrebu este mu dohovarat, dost hucal, tak som mu len zboku zasepkala, ze ho uz to teraz nechaj. Totiz, muz ma za vsetko kaz e a dohodli sme sa, ze ked urobi nieco zle syn, tak to treba vyriesit dohovorom, ale nie pol hodinu do neho hucat, obzvlast rano pred skolou. Muz sa urazil, zhukal ma pred detmi, co ze uz ani nemoze nic povedat. Boze, ja fakt neviem, kam z konopy..... Cize kvoli detskej hnusnej hadke sa muz nanna nast al, lebo som ho stopla. Ako je toto u vas? Do kedy dohovarate detom? Obaja?

martul
28. feb 2022

Muž má pravdu, zhodila si ho pred deťmi, ako ho potom majú rešpektovať!
Netvrdím, že hulákanie je ok, ale keď ho vyhreší, lebo robí zle a ty ho stopneš, fakticky si zastaneš detí a jeho výchova je v prdeli.

anjelicek26
28. feb 2022

On bol nastvaty nie kvoli detom, ale kvoli tomu, ze mu pred detmi zhadzujes autoritu a hovoris, co ma/nema robit...tiez je rano pred pracou v strese a ma toho dost (vencit psa, chystat deti, seba do prace...) tak nervy vybuchli... Taketo veci si vydiskutujte vecer v klude a nie... on ta chcel podporit, ked tvoju kazen pocul, ze nieco vyviedli, nevidim tam rozdiel, ked si nahukala ty a on uz hukat nema, oh wait...

julka188
28. feb 2022

U nas zijeme to iste v obmenach...

simca06022011
28. feb 2022

Rovnako to mame a ja si presne myslim to co ty. Aktuálne ak rieši jeden u nás nieco, druhy uz to nemá co komentovať ak teda nejde o take "mama ma pravdu/otec ma pravdu" alebo teda ak je to celorodinna záležitosť. Nebol tam, problem si vyriešila, nezhucala si jeho, len si mu povedala nech to uz nechá tak, ved si to vyriešila... Hučanie pol hodinové do kohokolvek je aj tak kontraproduktívne, robiť deťom (a komukolvdk inému) nervy pred odchodom do školy atd ma aky efekt? Žiadny. Co iné by mu povedal, co ty nie? To ako on reagoval bolo ake? V porovnani s tvojim pristupom? On vreskotom na teba zhodil teba ale aj seba
Neviem co by na to odborníci, ale ja mam pocit ze cim vuac kriku, cim viac prednášok, tym viac kriku to vyvolá, vacsie " nervy" tie deti majú a duplom si robia zle, sa to v nich zbiera, plus je to pre nich príklad... Krikom a hádkami vyriešime veci.

autor
28. feb 2022

@anjelicek26 chapem, mate pravdu... len som uz nechcela cele rano hucat po detoch, niekedy mam pocit, ze musi mat vkuse on posledne slovo

autor
28. feb 2022

@simca06022011 ano, v tomto duvhu som to myslela, kto je pri hadke, ten ju vyriesi, strucne, jasne a bodka, na syna neplati prednaska...

pribinak
28. feb 2022

Dala by som si na toto pozor. Lebo takto to mala kamoska, muž niečo povedal deťom zahriakla ho. Napomenul deti, ona opäť do toho vstúpila.
Dopadlo to tak. Že muž už nič nerieši. Nechal to tak. Ona robí policajta medzi 10 a 7 ročnými deckami a je zrelá na psychiatriu
Decka keď vidia že otec sa nezapája, tak ju už ani nerešpektujú a ona si tam môže aj stojky na hlave robiť a mávať ušami

Rešpektujem ho

simca06022011
28. feb 2022

Keby mal muz taketo pol hodinove prednášky o ničom a vsetkom, kazda by zasiahla skor ci neskôr, na to nemá nervy a trpezlivosť nik a ak tam ani nebol, nemôže vedieť co sa vôbec dialo. Kto to nezažil neuverí 🤦🏻‍♀️a najlepšie su tie také nepotrebné kedy a o 5 minut musíme byt v aute a ist niekam

zuzana9393
28. feb 2022

Moj to toez niekedy prehana. Ale maly poslucha obzvlast ked je muz doma. Hresi ho napriklad ked povie zle r/l. Tiez kazne typu, ked sa sustredis nato, tak to ide. Preco to nejde hned na 1x. Tiez mi to ide na nervy. Maly je citlivka hned sa rozplace. Podla mna uplne zla motivacia, tiez ho stopnem ked to prehana.

autor
28. feb 2022

@zuzana9393 mna trapi to, ze vacsinu vychovy nastavujem ja, lebo muz to nevie, proste nevie sa vzit do toho, ze su to deti, tak akoze pravidla pochopil, ake mame, ale co nemusu, neriesi a potom dostsne taku chvilku, ze chce, aby boli vychovani a riesi uz fakt vsetko.... to sa neda od rana do vecera pozastavovat sa nad vsetkym, co robia a kazat im. Minule ma syn nepekne nastval, az sa rozreval, ked videl, ze to prehnal.Muz isiel jeho tisit, nech neplace, a vo ec mu nedohovoril, ze mi ublizil a mal by sa ospravedlnit. Ako keby muzovi nedochadzali tie vychovne veci, ma pocit, ze otec ma deti zhukat, autoritu mat atd....

sashabb
28. feb 2022

@martul ak by bol pri danej situácii tak poviem ok. Ibaže on už prišiel potom keď bolo všetko vyriešené. Tam nebolo žiadne zhadzovanie autority, zvlášť ak mu to ešte hovorila po šepky.
Nevidím absolútny zmysel aby keď jeden rodič rieši problém, potom začal to isté riešiť ešte aj druhý. Načo?