Hluční susedia

herault
16. apr 2012

Bývam v dvojizbovom prenajatom byte s dvomi deťmi /11,6/. Izba kde spia moje deti susedí s obývačkou susedov,ktorí sú večer hluční a nás to ruší. Moje deti chodia spať medzi 8.30 a 9.00. Ich deti /5,1/ sú hore aj do pol jedenástej. Kričia,behajú,rodičia majú pustený televízor a ešte sa aj k tomu hádajú. Vykríkajú na celý dom,deti nechajú tak, vôbec im nepovedia nech prestanú. je to pre nás nepríjemné,neviem, čo by sa s tým dalo robiť. Máte podobnú skúsenosť? Už som im aj bola raz dohovoriť,ale tvárili sa ako keby nevedeli o čom hovorím a s hlukom neprestali. Mám nejaké právo niečo s tým robiť pokiaľ ešte nie je desiata hodina? Moje deti ráno skoro vstávajú do školy a spánok im potom chýba. Už som aj rozmýšľala, že presťahujem ich posteľ do obývačky, kde spím ja, ale majú poschodovú posteľ. Musela by som ju rozmontovať a to nie je hračka. Máme sa tlačiť v jednej izbe a druhú mať ako sklad vecí len zato, že sú susedia sebeckí a pritom si platím dvojizbový byt. Prosím, poraďťe mi. Ďakujem.

bodka13
16. apr 2012

@herault bohužiaľ do 22 hodiny s tým nenarobíš nič...potom môžem zavolať policajtov,aby prešetrili rušenie nočného kľudu 😉
...a ja by som tie izby vymenila ,však ide o dobro detí ...nespomínaš manžela,ale určite máš nejakých kamarátov a za jednu sobotu to zvládnete 🙂

ivv
28. apr 2012

no to je dan za to, ze byvate v panelaku.. 😒 my sme na rom rovnako 😝
ale chcem sa opytat, ci nejako riesite to, ze ked ulozite dieta na poobedny spanok a zacnu susedovci nad vami trieskat, buchat.. tahat nabytok po dlazke.. 🙄
my mame sice fajn susedu, myslim tu nad nami, ale niekedy jej chyba taka ta ohladuplnost a pritom to stale spomina ked sa stretneme, ze dufa, ze nie je hlucna ked mi mala spi.. pritom vie ze detii zvyknu, a moje nie je vynimka, spat niekedy medzi dvanastou a druhou ..
co vtedy robite? trpnete ze sa dieta zobudi, alebo idete zaklopat a poprosite aby boli trocha tichsie.. ? 😅
ako .. nie sme stredobod vezmiru, ani moje dieta nie je pre cudzich, pre mna ano 😉 , ale tolko neohladuplnych ludi som nikde este nestretla a to uz mam cosi pocestovane, ako tu na slovensku.. 😝

erikasadek
28. apr 2012

@herault neviem ako je to na slovensku ale pises ze byvas v prenajatom byte takze kontaktuj majitela bytu aby on riesil tento problem ako majitel.. 😉 pokial oni su majitelia tak to ma vahu pokial su aj oni najomnici tak kontaktuje ich majitela na buduce ked budu velmi hlucni tak zavolaj rovno policiu a spiste aby si mal ana papiery chapeme sa.. 😉

druha vec ak su to fakt blbci tak mas este jednu moznost je trochu financne trvdsia ale oplati sa do obyvacky dakj si namontovat specialne hlukovovdorne platy su tenke ale normalne sa fixuju na mur su teplovzdorne ale hlavne zvukovo odolne niektore dokazu zachytit aj
60% hluku!! co nie j emalo... a ked este das skrinu na susediacu stenu tak mas dalsie percenta hluku zaistene.... mozno som ti nieako nepomohla ale apson nieco.. 😉 drzim palce... co s atyka susedov viem co to je ja som obklopena len blbcami hore a vpravo a a v lavo!! 🙄 😀

zuzkaremiaska
29. apr 2012

Tak my bývame na5.poschodí. Puberťaci z ,,trojky,, púšťajú tak nahlas hudbu,že presne počuť,aká pieseň hrá.....a to nevravím o tých bubnoch a dunení!!!!! 😠 😠 😠 Suseda pod nami je sícetichá osôbka,ale má riadne štekajúceho psa. No a nad nami býva akási mladá rodina /ešte som ich nevidela/a tam je neustále krik a dupot!!! ☹ ☹ ☹
Som šťastná,že o mesiac sa sťahujeme!!!! 😉 😉 😉