Hluk u susedov

yasmeena
17. okt 2020

ahojte,ako by ste vyriesili efektivne tuto situaciu...pod nami od minulorocneho leta byva rozvedena suseda s 2 detmi,jeden skolkar,druhy uz chodi do skoly...ziadny asociali podotykam...od zaciatku je tam neskutocný hluk vreskot.najskor som myslela,ze tie decka maju nejaku diagnozu...ide o to,ze pondelok az piatok chodia domov cca 16-16.15 a nasledne az do 22.00 hraju v byte hokejbal /viete si predstavit ten buchot ked hokejkami trieskaju o holu podlahu,plus ta plastova lopticka ked trieska o steny ci radiator/,do toho ziapu,potom si robia preteky v behani a najhorsie je,ked /zrejme/ skacu zo skriniek,alebo nieco podobne,ten buchot neviem definovat,niekedy je to doslova akoby tie skrinky zhadzovali...ani sa nezastavia,len ked sa idu navecerat a potom so ziapotom do vane...medzitym samozrejme trieskaju dvermi tak,ze nam sa hore otriasaju dvere na kupelke...toto je cez tyzden,plus cez vikendy samozrejme takmer cely den..pocas toho vyse roka sme mali oddych od nich len ked idu spat k svojmu otcovi,alebo ked vyjde s nimi suseda von...upozornovala som ju od zaciatku,ze toto je extrem,jedina reakcia bola,ze ked nie je nocny klud mozu si robit co chcu...minulu zimu ,ked som doslova kvoli hluku odisla radsej von,som videla cez okno zo zadnych schodov /oni byvaju na prizemi/,ze zatial co decka vyvadzaju,mlada pani si pokojne sedela v obyvacke a cumela do tabletu...ako sa ukazalo,cas venovala frajerovi..toho si sem najnovsie uz aj nastahovala..on s nimi dokonca pokojne vyvadza,na buchanie na riadiator maximalne zahucia smerom hore ku mne,ze p*ca...s domovnikom to neviem riesit,lebo sa odstahoval,nejaku dobu sme nemali ziadneho a ten co to teraz nedavno zobral,tiez odisiel..suseda nemam ako spojenca ziadneho,kedze pod nimi je uz len pivnica,takze jediny kto trpi,sme my....v terasej situacii neviem,na bytove druzstvo sa asi ani neoplati chodit s niecim takymto...ale ja uz mam nervy v koncoch..odvsadial tu ide hluk,to je prirodzene v panelaku,ale toto je naozaj cisty psychoteror,aj som sa snazila nosit doma stuple v usiach,ale do riti,ja mam takto byvat?dnes som jej frajera zastavila vonku,a len ma drzo vysmial do tvare,ze deti sa len hraju,nech si to riesim ako chcem...ako by ste postupovali vy?ja som uz dokonca chcela rano od 6.02 zacat robit randal,dajme tomu aspon 2-3 hodiny a vecer od 18 do 22. 00 ale ani neviem ako by som taky treskot robila,plus mi je luto susedy nad nami...to fakt sa s takymito ludmi neda nic robit?

0silvia0
17. okt 2020

@tinkerbell preco hadzu lego? Aj si to po sebe upracu?

tinkerbell
17. okt 2020

@0silvia0 áno, potom upracú, oni sa hrajú, že to hádžu bomby 🤦‍♀️ proste stále si vymyslia nejakú hlučnú zábavu.

0silvia0
17. okt 2020

@tinkerbell no, chalani, zelam pevne nervy🥰

lalenka33
17. okt 2020

Tak a teraz si predstav,že toto, čo ty opisuješ mám ja nad hlavou s tym rozdielom,že deti sú 3.Mamička sa zavrie do izby a sere na to,čo deti robia alebo rovno trieska ketelbel loptami o zem.Jej novy frajer škrieka viac ,ako deti a dupoce tak,že nam trasie veci na poličke.Celé poobedie im dookola hrá ta blba pesnička z dedoles reklamy a každý deň zbierame popol z balkona lebo panko nevie čo to je pololnik a niesu to žiadne socky.Mamička má niekolko VŠ a je prosím socialna pracovnička.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzudrnda
17. okt 2020

Ahoj, mate domove schodze a domovy poriadok? Ak ho vyrazne narusaju, treba ist na bytove druzstvo s domovym dovernikom. Nemozu predsa obmedzovat uzivanie Tvojej nehnutelnosti nadmernym hlukom. V obciach byvaju aj komisie. Skus sa obratit aj na poriadkovu. Nech poradia. Drzim palce. Zial my sme mali takto najomnika, ale ako nahle sa susedia postazovali na jeho zurky, rozlucila som sa s nim.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkapap
18. okt 2020

Ja ti rozumiem ze máš nervy... My mame susedov idiotov co do noci po sebe vzrieskaju, telka nahlas... No jak keby žili v dome sami... Raz sme im boli povedat pomohlo to tak na 2 minúty a potom zas (bolo 23:00)... Už sme to nevedeli vydržať tak nakoniec sme si dali od nich odhlucnit stenu (našťastie len 1 stenu sme s nimi mali spoločnú - spálnu kde mam to najviac aj vadilo) - najlepšie peniaze ale som kedy investovala 🙂 už mám svaty pokoj... Keďže sú pod vami viete to urobiť aj vy 🙂 viem ze hluk zhora sa izolovať nedá ale hluk z dola ano spomínal mi to ten pan s odhlucnovacej firmy 🙂

ljzozv
18. okt 2020

Dohodnúť sa so susedmi dookola, že chcete dať tejto susede trošku ponaučenie, aby išli na víkend preč alebo aby sa len jednoducho na to pripravili, že budete celý víkend vy hluční. Od šiestej ráno v sobotu začať. Skončiť o desiatej večer a v nedeľu pokračovať. Počkať aký to bude mať výsledok, v prípade potreby opakovať.
Iné okrem stavebných úprav urobiť nemôžete. Vy si odizolovat dlážku môžete skôr ako oni strop. Možno by stačilo, keby ste si len nedávali pozor, napríklad by vám každý chvíľu niečo padlo na zem a tak podobne. Ono je to väčšinou tak, že keď vám vadí hluk, tak sa snažíte ani ten hluk nevytvárať a ten kto je v Tom hluku stále, tak si ho už ani neuvedomuje. Ja mám hlučné dieťa, nie zlé, aké hlučné. Jednoducho nevie rozprávať potichu. Všade ho je plno. Aj v obchode, nie raz som zažila úsmev popod fúzy od predavačiek pri pokladni.

jenny3128
18. okt 2020

Uf a to som si myslela že ja som na tom zle so 4mi štekajucimi ratlíkmi pod nami...ale zisťujem že toto je o dosť horšie. Ja by som im na tvojom mieste začala robiť to isté. Aký požičaj taký vráť. Nemôžu ti nič... Tak smelo do toho buchot rachot🙊🙊🤣

blunka
19. okt 2020

@yasmeena nedokazes s tym a s nimi spravit nic !!!!!!!!
Mam s tym niekolkorocne hrozostrasne skusenosti.
Bud sa zmier s tym ze to budes pocuvat, alebo sa musis odstahovat ty.
Mam poprecitovanych mnozstvo diskzsii na tuto temu a vec vzdy skonci tak ze musi odist ten tichy.
Bohuzial.
Mame nadherny 3i byt v novostavbe na hypo.
Mam deti 6 mes. a 18 mes. a od januara ideme predat byt. Potom niekde do podnajmu mam z toho hruuuuuzu a stavat dom.
Ja ani pracu po materskej uz nemam.
Ale kupit dalsi iny byt sa neodvazujem uz.

My to mame nad hlavou a vibracie mi X krat denne zapinaju pocitac z uspoeneho rezimu. Cez chodidla na nohach aj v papuciach citis vibracie tych zmrdov.
Stuple do usi nepomozu, lebo zdivene svine robia vibracie a tie stale citis. Dufam ze vobev uspesne predame tento byt ... ale je u nas nedostatok novych bytov tak hadam hej.
Keby som nesla teraz 2x rodit tak sme uz davno prec.

yasmeena
autor
19. okt 2020

@blunka fuuha,tak to mi je tiez riadne luto...toto nepochopi ten,kto to nezaziva denne na vlastnej kozi...nechapem,ako je mozne,ze sa toho nikto nechyti a nespravi sa na to normalne vyhlaska alebo priamo zakon...byt je byt,nie klub,nie detske ihrisko...ja tiez zvazujem odchod,lebo ked si uvedomim,ze tie decka budu rast.cize do tohto vsetkeho este pridaju decibely hudby ☹ ...so mnou sa to taha uz par rokov-byvala som v inom meste..prisla som sem a tu susedia z vedlajsieho vchodu,ale mame spolocnu stenu,mali 2 velkych psov s mohutnymi hlasmi-tak som vstavala na a pocuvala rano od 6.15 neskutocny brechot,zhruba 3 hodiny-neskoro vecer ten isty sused opity kriciaval a pravidelne rozbijal veci...ked sa to znormalizovalo,tak ten inkriminovany byt pod nami-tam zomrela pani a byt sa dal prerabat pred predajom-ludia co pre tu firmu pracovali,tam este aj v noci behali s rebrikom a malovali,nadavali...a kedze boli dost fuseri,tak ten byt prerabali rok,,ked to skoncilo a myslela som,ze uz konecne bude pokoj-prisla tam byvat tato zena s detmi...osud mi dal vela znameni,ze mam odtialto odist 😀 ...ale na rodinny dom nemam...no aj tak by som neodisla bez toho,aby som prinajmensom neinformovala bytove druzstvo,mestsky urad a neviem koho vsetkeho,aby sa vedelo o sposoboch tejto zeny,ze kvoli takymto clovek musi utekat..a celkom urcite jej spravim hanbu po sidlisku,hoci aj za cenu exkurzuii k nam 😀 ,aby ludia vedeli,ked sa bude ona a jej frajer vyhovarat,ze som precitlivela a ze deti sa len hraju,o akom hluku hovorim....mne bolo v predosle dni uz z nervov z nich tak zle,ze som takmer v nemocnici skoncila---a vies co je najlepsie?-nedavno mi spadol vecer mobil na podlahu,bolo asi 21.30,jej deti boli u svojho otca,tak asi mala relax vecer-a prosim pekne,zacala zdola hucat,ze co robim rachot 😈...napisem nejakemu poslancovi..ludi zaujima viac toto,co sa bezprostredne tyka ich kazdodenneho zivota,a ked sa zaujmov ludi chopi niekto zodpovedny,odvdacia sa mu aj vo volbach....

0silvia0
19. okt 2020

@yasmeena mala si jej zakricat, ze hadam madam nie je precitlivela?

blunka
19. okt 2020

@yasmeena
len minieš na riešenie veľa energie a nakoniec aj tak odídeš aj ty ☹. Vycicaná ....
Nie raz sme sedeli s deťmi (ešte len jedným) v AUTE !!!!! a čakali kedy budeme môcť vrátiť domov. Lebo keby sme stále v byte, tak už som dávno na psychiatrii.
My bývame POD NIMI. Ten čo býval NAD NIMI to riešil skôr ako ja (lebo ja osm vtedy chodila do práce a trpeli sme len víkendy a večer), jeho žena bola na materskej a išli sa zblázniť, on tiež predal byt, išiel do podnájmu s 2 deťmi do 3r. a teraz sú už v maličkom dome. Vtedy som nechápala, že predať vlastný byt (a to tiež mali na hypo) a kvôli debilom ísť do podnájmu s malými deťmi ... o rok som ja plakala, že musíme odísť.
Celú organizáciu chodu domácnosti riadime podľa nich, keď prídu, my štarujeme von väčšinou do tmy a zimy s malinkými deťmi.

yasmeena
autor
19. okt 2020

@blunka ja teraz premyslam-nie je problem potom,s predajom bytu?lebo ak zaujemcovia pridu zrovna v case,ked je tam randal,tak ten byt nekupia ☹ alebo za velmi nizku cenu...

zuzudrnda
19. okt 2020

@yasmeena osobna skusenost,moze to byt problem. U mna bol. Zatajil to realitak,ale odchytila som si suseda,ktory bol zdielnejsi a prezradil velmi problematicku komunikaciu so susedmi,vdaka kt.trpel cely vchod a v podstate dvor. Inak krasny byt so zahradkou,ale toto zavazilo. Tazko sa da potom aj do prenajmu. Kazdy chce mat dobrych susedov a pokoj.

katus226
19. okt 2020

Do toho repraku, co ti radia dat na podlahu, pusti reklamy s Alzakom 😈 to nevydrzi nikto

tinkerbell
19. okt 2020

@fidka79 keby som bývala na byte, určite by som ich viac krotila. Ale zase to majú tak 2 hodinky takej hlučnej hry, a potom si pustia rozprávku alebo skladajú lego. Najstarší už chodí do školy, tak aj úlohy musí robiť.

tinkerbell
19. okt 2020

@yasmeena keď bol prvý syn malý, tak sne bývali v byte v podnájme a tam si domovnik robil každý druhý víkend žúrku. Keď som im raz o jednej ráno prišla zaklopať a poprosiť, aby boli tichšie, že mám bábätko, tak si to dali ešte hlasnejšie. Odvtedy som len policajtov volala.

ingrid28
11. apr 2021

@yasmeena halooo ste ok...ved su to deti...to chcete aby sedeli na zadku a cusali? Zrejme deti nemate, alebo ak ano tak jedno...ja bezne pocujem deti o poschodie nizsie ako este po 20:00 lopocu a je mi to jedno a to ani nebyvaju priamo podomnou...sama mam dvoch chalanov a viem co to je...su plni energie, zivi...skuste sa nad tym trocha zamysliet...aby ste sa potom sama nehanbila za svoje spravanie, ked budete mat viac deti a susedia sa vam budu stazovat...sorry no karma je zdarma...a ak vam to tak strasne vadi tak ano su riesenia a hned niekolko...bud si zaizolujte byt, alebo sa odstahujte. Prepacte, no vybrapla ste si zivot v byte, takze s tym musite ratat, ak vam to tak vadi prestahujte sa do domu alebo niekde na samotku.

yasmeena
autor
11. apr 2021

@ingrid28 ok zrejme nie ste vy...zaklad spolunazivania je tolerancia,nakolko kazdy,kazdy uzvatel bytu ma pravo na slusne byvanie..kde mate pri kupe bytu napisane,ze tam idete zit medzi divu zver?.niektori ale jednoducho maju zivotny styl,akoby prave prisli z majera-aj tam je jednoduche riesenie-pobalit sa a ist zit medzi podobnych ludi..a ano,karma je zdarma-to plati hlavne pre netolerantne hovada...a deti si treba robit tak,aby sa dali vychovavat,nie ze si ich narobim a nech rastu ako dive huby a nech si ich vycinanie uzivaju cudzi ludia...ked hovorite o tej karme,ak by to nevyznelo hnusne,tak by som vam dopriala ,aby ste vazne ochoreli alebo boli cele noci hore pri vazne chorom dietati a pocuvali pritom nejakych neprisposobivcov,ako to podla vas musim trpiet ja..vela stastia...