Hrozí mi basa

gabriela89
1. sep 2015

Ahojte mam problem vazny hrozia mi exekucie som na rodicovskom staram sa o dieta trvalynpobyt mam u nasich ale byvam u priatela neviem co mi hrozy nasi ma strasia ze pojdem do basy ja nehovorim ze nechcem splatit ked sa zamestnam nech stahuju polovica dlhou som povinne splatila este to mi ostalo polovica neviem co mi hrozy dakujem za rady

bonaqa2013
1. sep 2015

Teraz v tomto stave do basy isto nepôjdeš....

emuska27
1. sep 2015

@gabriela89 posli ziadost abo idz za exekutorom a dohodnes sa snim na,splatkach

gabriela89
autor
1. sep 2015

@bonaqa2013 ale ja uz mam dieta len sa neda mi zmenit

olifcek
1. sep 2015

treba platit aj teraz. dohodni sa s exekutorom... hoc po 10 eur budes platit... kded si poziciavas, treba mysliet na splatenie...

gabriela89
autor
1. sep 2015

Moze minhrozit basa alebo nie

jana_eyre
1. sep 2015

@gabriela89 ak je tvoj dlh dostatocne vysoky a ty sa budes vyhybat jeho plateniu, ano v konecnom dosledku ti moze hrozit aj vazenie..

o dlhoch treba komunikovat s veritelmi, treba preukazat snahu svoje dlhy riesit a nie hrat mrtveho chrobaka.. dohodni sa na splatkovom kalendari..

bonaqa2013
1. sep 2015

a koľko že to dlhuješ? Aj tu na MK sú pravnici, treba sa s nimi spojiť a napísať im....

leonie77
1. sep 2015

@gabriela89 nie, žiadna basa, to keby mali všetkých dlžníkov pozatvárať, tak nestíhajú stavať väznice... teda ak si nespáchala trestný čin...len treba komunikovať, vysvetliť v akej si situácii, dohodnúť splátkový kalendár a riadne splácať, držím palce...

gabriela89
autor
1. sep 2015

Trestny cin je co

gabriela89
autor
1. sep 2015

@leonie77 tresny cin je co

ukulela
1. sep 2015

Ak basa, tak za ten strasny pravopis a nedavanie ciarok/bodiek ... (ja viem, uplne off topic, ale hrozYYYY???)
A teda ozaj, prva cesta za exekutorom, dohoda na splatkach a platit pravidelne.

srnka1122
1. sep 2015

@ukulela hahah presne to som chcela napisat 😀 hrozyyyyy?? Ty vole....

draik
1. sep 2015

Trestné stíhanie by hrozilo v prípade, ak došlo k podvodu pri žiadaní o úver napr. zatajením niektorých skutočností, ktoré by inak viedli k tomu, že by úver nebol poskytnutý.

moni244
2. sep 2015

@gabriela89 to, co davas na net, mozes davat na splatky, dohodnut, dohodnutna dohodnut. Nic ine ti neostava. Inac ta zivot este riadne prefacka. Aj tak si myslim, ze je to vymyslene a takito ludia sice mozu existovat, ale ti o nete nemaju ani paru

sheila72
2. sep 2015

@moni244 teraz vie net používať aj cvičená opica, na to stačí podpriemerné iq :D

sheila72
2. sep 2015

Ja ti verím, že doba je dnes ťažká, takmer všetci majú dlhy. Ale keď bývaš u rodičov, na čo si si brala pôžičky, ak smiem vedieť? Totiž môže to byť aj o tom, že nevieš efektívne narábať s peniazmi a tým pádom ideš od dlhu k dlhu. Druhá vec je, že s dieťaťom + druhým na ceste a navyše ak si nezamestnaná povieš niekomu, že splatíš keď sa zamestnáš, nikto ti to neuverí. Nikto bohužiaľ nepočká. Do basy isto nepôjdeš, pri najhoršom ti dajú domáce väzenie (vraj už má štát na to prostriedky po novom- tak uvidíme).

gabriela89
autor
2. sep 2015

A dost !!!!! Sa svoje chy platim dost ked nemate paru preco som zobrala pozicky a zijem u rodicou laskavo ma nesudte ja som sa opytala a cakam slusnu odpoved ja nikoho neurazam ani za gramatiku a co sa tika netu neplatim ale platia svokrovci mudre hlavy ,,,,,a jasne ze budem platit ked polovicu som splatila nech stahuju kolko chcu ked sa zamestnam nremam stim problem ,,,,,a keby daco exekutor som volala a viete co povredal ze po 10€ budem splacat tak ma vysmial tak laskavo drzte sa hlupych komentarou !!!!!!!!

gabriela89
autor
2. sep 2015

@bonaqa2013 a viete mi poradit v ktorrj skupine su ti advokaty dakujem

lusi24
2. sep 2015

to basanehrozí .ak máš nejaký majetok zoberu ti ten a ak nie moži siahnuť na prisun fnancii osobám u ktorých mas trvalý pobyt

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanislavao
2. sep 2015

@gabriela89 ano, mozete sa dostat do vazenia, ak nebudete spracat dlhy. Hrozi Vam to, ze vam deti pojdu do domova a vy do vezenia. treba ist za exekurom a dohodnut si splatkovy kalentar. jedine riesenie.

slnieckoma
2. sep 2015

Co mozes ty teraz urobit ihned kontaktovat exekutora....a dohodnut sa vzdy je to o dohode vzdy! vysvetli mu v akej si situacii aj mu poevedz ze si ochotna vyplatit to-on sa ta spyta kolko si ochotna mesacne platit hoc aj 10eur vystavi ti splatkovy kalendar...aj ti povie co ti hrozi ak platit nebudes...jedna sa o jeden telefonat a odpoved nas na vsetko 🙂

slnieckoma
2. sep 2015

...a zalezi o aku velku sumu ide...ak presahuje hodnotu kedy sa z toho stane trestny cin budes stihana...takze nikto nemoze povedat, ze ti basa nehrozi...zalezi velmi o aku sumu

freefamme
2. sep 2015

@stanislavao @stanislavao Nie, cisto za nemajetnost vazenie nehrozi. Iba ak by dlznik umyselne poskodzoval veritela napr. zamlcanim dolezitych skutocnosti pri brani uveru a.i.

stanislavao
2. sep 2015

@freefamme ak dlzi tisice a umyselne nereaguje na vyzvy exekutora, tak neverim tomu, ze nemoze skoncit po sudoch a vo vazeni.

dzejn80
2. sep 2015

Off topic ... dievcata vsetky, nehnevajte sa, ja viem, ze o pravopis nejde, ale taketo oci klajuce hrubky to je uz moc 🙂

lusi24
2. sep 2015

@alenah31 tak toto s dobre na omyle

dominikav123
2. sep 2015

@gabriela89

Ak mozem, ako pravnik, pre nemajetnost do basy nepojdete. Pochybujem, ze ste dostali uver bez toho, aby si Vas nejaka nebankovka, pripadne banka riadne preklepla. Ale ak ano, za uverovy podvod je ako trest aj moznost odnatia slobody, sudcovia ale prihliadaju aj na vysku skody, aj na Vas stav, predosli zivot atd.

To s tym exekutorom Vam verim, mnoho z nich neprihliada na stav v akom sa dlznik nachadza, koniec koncov, nikto im nekazal zadlzit sa a stat sa platobne neschopnym.

Ak sa chcete opytat nieco blizsie, napiste mi spravu. Pekny den.

lucka1987
2. sep 2015

@stanislavao poznam pripad, kde exekutory nemali co vziat a realne chodili domov vyzvy na sud . ale tam slo o zatajovanie a pozicky boli poskytovane s tym, ze osoba ( moja rodina ) zatajovala predosle pohladavky

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz