Ide o hamblivú alebo sociálnu fóbiu?

mamulienkapd
2. apr 2016

Ahojte musim sa vypisat ☹ Dnes je tak krásne a ja som doma a sama. Nemám kam ísť ani s kim momentálne a vlastne je mi dobre doma. Ale na druhej strasne sa citim byt divna. Tak veľmi by som chcela ale niečo je vo mne akoby ma blokovali.Sú ľudia ktorym sa vyhýbam radšej, alebo mi vadia. A pritom ich nepoznám osobne. Niekedy aom)v pohode a niekedy sa totálne hanbim. Moja komunikacia je slabsia, som tichej povahy a to bol vždy terč pre druhych. Nieže by som si vsugerovala, čo kto vravi ale nikdy som nezapadla nikam. Aspon to tak cítim. Nie som ten typ co niekam príde a kričí s úsmevom ahojteee ale som taká aká som😒😔asi depkujem

3009
2. apr 2016

Doporučujem ti zájsť za psychológom a ten ti určite poradí. Môže byť za tým aj depresia ale môže byť za tým aj niečo iné.

ninabr
2. apr 2016

Kazdy jeden sme iny! A nic si z toho nerob! 🙂 mozno si introvert, ticha a uzavreta, ale ver mi, ze nas je viac 🙂 nie je na tom nic zle prave naopak urcite si dobry posluchac a rada si problem inych vypocujes. Ja som na tom podobne ako ty, dokonca som mala z toho tiez depku, ked ma kvoli tomu nechal priatel, proste netreba sa uzatvarat pred svetom, aj ked mame rady svoj svet, musime sa snazit socializovat aspon trochu 🙂

maria1989
2. apr 2016

ak nechceš ísť k psychológovi, na nete sú rôzne psychotesty, aj neplatené. skús, možno sa čosi dozvieš, a podľa toho sa môžeš zariadiť 🙂

micpav
2. apr 2016

Z toho si nič nerob. Trochu sa musíš premôcť ak silno túžiš po spoločnosti a otvoriť sa. Ten kto ťa nepochopí alebo sa Ti vysmeje tak nevidím dôvod s ním ďalej komunikovať alebo stretávať. Na druhej strane netreba sedieť iba doma. Ak je vonku krásne treba sa ísť vyvetrať von. Sadnúť si v parku na lavičku alebo bicyklovať sa pri vode alebo si urobiť turistický výlet do Tatier, Álp alebo iného mesta. Toľko možností. Ludia ťa musia vidieť inak ťa doma nik nespozná. Časom sa niekto prihovorí ;)

zuzuliatko18
2. apr 2016

tiež mám tento problém. som absolútne učebnicový príklad introverta a nové vzťahy sa mi budujú ťažko. ale prihlásila som sa na kurz taliančiny, angličtiny... tým som sa dostala medzi ľudí🙂 je to fajn pocit a nie je také stresujúce tam ísť a začať komunikovať.
držím palce!
a na facebooku sú tiež stránky, kde sa kontaktujú ľudia a robia si program, možno aj v tom by si sa našla 🙂

lintu
2. apr 2016

Pokojne seď doma, buď sama, nekrič v spoločnosti s úsmevom "ahojteee"....ale buď pri tom hlavne šťastná a spokojná sama so sebou 🙂 Nie si divná. Takých ľudí ako ty je veľa, len si dakde v úzadí spoločnosti užívajú svoj život, preto sa o nich veľa nehovorí.
Ak si o introvertizme ešte nepočula, mrkni si o ňom nejaké články na internete, či sa v nich náhodou nenájdeš. Tak ako nechcú byť extroverti inými, nepotrebujú byť inými ani introverti. Stačí si len privyknúť a naučiť sa pracovať s iným "príbalovým balíčkom" 🙂