Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Introvertná, precitlivelá so psychickými problémami

hujska
10. júl 2014

Ahojte všetci.Chcela by som len vedieť,ak tu niekto taký je,ako žijete.Ako pracujete a venujete sa rodine?Ďakujem všetkým,ktorí sa budú držať témi.Príjemný večer.

slniecko2
10. júl 2014

Ahoj, a aké presne máš problémy? aké psychické problémy ťa trápia? to je dosť dôležité. vedieť, aby sme ti poradili.

oravese
11. júl 2014

Tiez neviem co konkretne by si chcela vediet.

hujska
autor
31. júl 2014

@slniecko2
@oravese ,ďakujem,že ste odpísali.Zaujíma ma hlavne,ako takýto ľudia fungujú v domácnosti.A poprípade v práci.
Pretože ja mam tento problém a nič ma nebaví,nič sa mi nechce robiť(okrem starania sa o moje deti a domácnosť.) Nejdem sama na prechádzku,nejdem na výlet,nejdem s manž.na pivko.Nechce sa mi chodiť po návštevach.(to už naozaj musí byť, aby som niekam šla!!!)Donedávna som bola na predĺženej materskej dovolenke a keď som začala robiť,tak po 3 týždńoch som dostala brušné potiaže.Tie mám ako si pamätám,keď som po škole začala pracovať.Nikde dlho nevydržím.Môje potiaže vyplývajú zo stresu.V práci,medzi kolegińami ma nebaví vykecávať,ohovárať.V podstate som celé dni len odrobila v tichosti a šla
domov.Vychádzam len s máloktorými ĺuďmi.Skôr s takými,ktorí majú "papuľu".Určite si mnoho ľudí o mne myslí,že som namyslená,alebo tak.No ,ja iba...nemám sa s nimi o čom baviť.Pripadá mi to divné.Asi som divná...neviem ako sa zmeniť.

oravese
1. aug 2014

@hujska Ahoj moj manzel mal presne taky problem bol u psychologa a ten mu zistil ze mu chyba nejaka latka v tele, proste sa s tym nenarodil predpisali mu lieky a je to ovela lepsie a maju to aj jeho tri sestry a jeden brat. Presne ako pises v praci bol cudak, on zasa maval take zachvaty ako na infarkt ale mal to psy. povodu a nevedel to nijako ovplyvnit ako si pisala ze mavas tie brusne potiaze presne je to z psychiky. Jeho sestru nebavilo ani o deti sa starat to je super ze teba aspon toto bavi. Nechcem ta nijako urazat ani nic podobne, len naozaj skus vyhladat nejakeho psychologa, myslim ze ak by ti to pomohlo, tak to by bolo super aj ty by si sa citila lepsie, aj pred okolim aj rodinou a hlavne sama pred sebou. Drzim ti palce🙂

hujska
autor
1. aug 2014

@oravese veľmi Vás prosím,zistili by ste mi,aká látka v tele mu chýbala?Ja mám totálny deficit Iga,ale to s tým asi nesúvisí. 😉 Ďakujem za príspevok.

morning
1. aug 2014

@hujska
Príznaky anémie : bledosť kože a slizníc, únava, spavosť, závraty, nechuť do jedla, chvenie, búšenie srdca, predráždenosť, ústne kútiky, studené ruky a nohy, krehké a lámavé nechty, vyhladený a bolestivý jazyk, padanie vlasov, atypické chute (na surové zemiaky, zeler, čipsy, hlinu, olizovanie ľadu)
Diagnostika anémie: Anémiu možno zistiť z vyšetrenia krvného obrazu.

Nasla si sa v tom ?

klincek
1. aug 2014

@hujska podobne priznaky som mala aj ja, pri uzkostnej poruche..chytila ma tesne pred tehotenstvom, potom sa stupnovala, az som musela ist k lekarovi. par mesiacov som brala lieky, potom sa mi zivot trosku znormalizoval a zlepsilo sa to.
ak to nebude ono, moze ti chybat ta spominana latka, o kt pise oravese, pravdepodobne ide o serotonin. ak by to tak bolo, tak je to este v pohode, lebo sa to pekne da regulovat liekmi (ale treba ich brat a nehrat sa na hrdinu - to je totiz somaticky problem, ktory treba ozaj liecit). jeho nedostatok je o.i. prejavom depresie, co tiez patri do ruk lekara. takze ak sa to nezlepsi (ale necakaj dlho), tak smer psychiater. netrap sa, ked nemusis.

hujska
autor
1. aug 2014

@morning ,keď mi obvodná brala krv na protilátky,tak by to tam asi vtedy zistili,či som anemická.Bledá som,ťažko ma opáli.A keď aj,tak do červena a potom sa olúpem.Mám bledé vlasy a pehy.Únava,spavosť,závraty,búšenie srdca,plus nízky tlak: veľmi časté.Dôvod?Nepijem vodu! To som si vedomá,ale neviem sa ju naučiť piť.Nechuť do jedla.Nie pravý opak.Viem si jedlo vychutnať.Takmer všetko. 😉
Nohy mávam studené,rýchlo mi ostane zima.Nechty mám tvrdé.Jazyk suchý z dehydratácie.Vlasy ...nakoĺko si ich odfarbujem,tak sú ok.Atypické chute nemám. 😅

koniarova
1. aug 2014

@hujska Máš depresiu ako vyšitú. Rieš to s odborníkom.

hujska
autor
1. aug 2014

@klincek ja mám dg.PP,kedysi som mala brať lieky,ale vysadila som ich sama,lebo mi nebolo po nich dobre.Nebola som to ja.Bola som ospalá,dezorientovaná,unavená.A to som mala nízke dávky.Skôr by som prijala fajčenie trávy---keby bola leg. 😀 ,ako utlmovacie lieky.Myslím,že potrebujem opak.Povzbudiť!
Na ten serotonin sa budem informovať,zaujíma ma to.

hujska
autor
1. aug 2014

...a pritom život je tak krásny.Som rada,že mám zdravé baby,manžela,ktorého som chcela od Zš,bývame v novom domčeku.S rodinou nemáme žiadne problémy.V podstate nemám o nič starosť.Vážim si všetkého,čo mám.A ja si to neviem užiť.Mám pocit,že všetko robím akosi automaticky. 😠 Zaslúžila by som si jednu vraziť,ale ani to sa mi nechce.

klincek
1. aug 2014

@hujska tak ti nesedeli lieky, to je dost casty problem. lebo ako pises, su utlmovaky aj povzbudzovaky, a kazdemu sedi nieco ine. opytaj sa na moznosti, dnes ich je ozaj dost. vrazit nepotrebujes urcite. rozum ti zjavne funguje dobre, len v dusi chyba "palivo" 😉 . a aj to sa spravi🙂

hujska
autor
1. aug 2014

@klincek čo určite nepotrebujem?Nerozumiem tomu slovu. 😒

oravese
1. aug 2014

@hujska Ahoj pozriem sa presne do karty aka je to latka, to je super ze mas vsetko aj zdrave deticky aspon ti to pomaha byt silnejsou, ako si pisala ze ti bolo zle z tych liekov manzelovi presne tak isto a potom mu ich zmenili a je mu uplne fajne aj normalne funguje.Kuknem ti aka je to latka.

hujska
autor
1. aug 2014

@oravese Ďakujem.Tvoj manžel má PP,alebo UP ?

michele11
1. aug 2014

@hujska Tiez si myslim, ze je to depresia, vsetko, co opisujes, na to sedi. Myslim, ze s tym len tazko budes bojovat sama, sedenia s odbornikom by ti pomohli, ak nechces, nemusis brat lieky, len sa vyrozpravat a mohol by ti pomoct najst vychodisko a iny pohlad na svet. Ja som si tym presla a velmi mi to pomohlo, niektore traumy sice ostali, ale intervaly medzi tym, ako casto sklznem do tohto obdobia, su vyrazne dlhsie. A co sa tyka toho, ako fungujes v praci, tiez som zazivala nieco podobne, aj vela znamych malo vzdy pocit, ze som neviemaky snob a pod., ale nie je to o tom, len si s niektorymi ludmi jednoducho nemam co povedat a tak neotvaram usta zbytocne. Ak ti mozem poradit, mne velmi pomohlo zmenit kolektiv, odkedy pracujem takmer vylucne s muzmi, je to omnoho lepsie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli