Ja verzus priateľova sestra

neexistuje
23. dec 2012

ahojte.. ani neviem kde mam zacat moj problem je trosku rozsiahly, alebo mozno vobec len ja to komplikujem. neviem preto prosim o radu niekoho nezainteresovaneho alebo sa proste potrebujem len vyrozpravat, resp vypisat.
mam 3 ročny vztah na zaciatku bolo vsetko super krasne romanticke bola som pre neho jedina a bola som beznadejne zamilovana.. a potom asi ako kazdy vztah zacalo to byt take obycajne, vsedne, ziadne horuce vyznania lasky ako kedysi len problemi sucasnosti.. ale laska tam stale bola aj ked pociatocna zamilovanost opadla. moj priatel je ale o 14 rokov starsi pracuje a ja som na VŠ. vtedy druhý ročník dnes už piaty. na konci tretieho som otehotnela a pred rokom pred vianocami sa nam narodil prenaaaaadherny syncek. vsetko bola krasne az na casy potom..po tazkom porode na mna prisla poporodnaa depresia, nevladala som, nestihla sstrasne som bola vycerpana stale som plakala a zurila. vskole ma cakali skusky a pokracovanie v studiu..bolo na mna toho vela pomahala mi moja mamina ((rovnako ako aj teraz za co jej do smrti budem vdacna) priatel pomahal ako sa dalo no mne to nestacilo psychicky ma nechapal a mozn prave vtedy sme sa trochu odcuzili.. po urcitom case nastastie problemi pomynuli a nastala uz len radost z mojho dietatka. skolu zvladam zatial super pretoze moj syncek je ukazkove dietatko. tak teda aky mam problem? prvy je v tom ze ziarlim na jeho sestru.. zije v cudzine a chodi domov dvakrat do roka na dva az tri tyzdne. kedysi neviem ci som to nevidela ale teraz sa ma to naozaj dotyka. ked je tu nic pre neho neexistuje. stale je s nou chodia na vilety predtym som aj ja chodila ale teraz mam babatko tak ja som odpisana a on veselo lieta s nou dalej cele dni sa nevidime ked byvam u neho v byte, ked sa pohadame kvoli nej, a odidem byvatku mame tak aj 2 dni mi nezavola. stale si ju zastava ze tu je na chvilu ze ho trham od rodiny.. ale to nie je tak. nezakazujem mu rodinu a ani ju nie ale nech obmedzi tie ich vyjazdy. ved to vsetko robi na ukor nasho vztahu a ja tym trpim. ma este aj brata a s nim sa nestretava vidi ho raz za ten cas co je tu, stale vyvolava mojmu priatelovi a ten ako psik vzdy uteka. uz som z toho chora. nechce nic riesit ja sa s nou nerozpravam pred pl rokom sme sa pohadali kvoli tomuto. niekedy mam pocit ze sa za mna hanbi, ona je pekna chuda vystudovana mudra sveta skusena blondina a ja som mlada neskusena bruneta s kilami po porode..je to jeho sestra ale ja na nu ziarlim ako na frajerku, keby to bolo mozne tak sa daju aj dokopy taky maju vztah...
a druhy problem?? ako ste si vsimli stale pisem o svojom priatelovi, nie muzovi, rada by som sa vydala za neho a on? nechce nie ze by sa uplne nechcel zenit. my sme velka rodina on by mal asi 15 hosti, a preto chce mini mini svadbu a pritom pozna celu moju rodinu, ma s nou dobre vztahy a je spolocensky rad sa zabava tak ja neviem preco ma z toho taky stres... ale potom vsetkom z jeho sestrou uz mozno ani ja nechcem aby sme sa vzali, neviem si predstavit ake by to bolo ak by sa vratila nastalo.. to sa mam rozviest kvoli svagrinnej pretoze nezvladam ich mega blizky vztah.. budem rada ak mi poradite mne aj mojmu okoliu dochadzaju napady ako sa s touto situaciou vyrovnat.. vopred dakujem za vsetky komentare

trish31
23. dec 2012

@neexistuje ahoj,skusala si sa zapojit do tych ich vyletov?Ze by ste chodili spolu?Ako rodina?

ivina161
23. dec 2012

Ked pridem domov,napisem ti svoj pribeh a ver,ze presne viem o com vravis...tak ja letim drahy dotankoval

liz_lemon
23. dec 2012

@neexistuje tieto super blizke vztahy medzi surodencami opacneho pohlavia, su vzdy divne, ako v pohode, ked sa maju radi, ale zase odtial potial
mala som kamosku, ktorej vtedajsi priatel mal tiez velmi blizky vztah so sestrou, ale to az hranicilo s incestom (chodili pred sebou pomaly holi), kamoska sa s nim nakoniec rozisla, lebo nemali ziadne zavazky, takze to bolo lahke
ty to mas horsie, kedze spolu mate dieta :(

kveta
23. dec 2012

@neexistuje Ziarlis na styri az sest tyzdnov do roka a nicis tym Vas vztah... Pride mi to ako zbytocne mrhanie energiou kvoli sestre. A na velkosti svadby fakt nezalezi. Len na Vas troch. ;). Skus si preusporiadat priority...

jania023
23. dec 2012

@ivina161 aj ja som zvedava 😝

bronia13
23. dec 2012

hm neviem co ti presne napisat ale je to divne ziarlit na jeho vlastnu sestru, keby to bola sesternica z 2 pokolenia tak to chapem lebo tam by mohli k sebe nieco citit ale na vlastnu sestru???? hm divne, ☹ ja napriklad hroooozne ziarlim na manzelovu ex frajerku ale jeho bratov alebo nejaku rodinu to by ma ani len nenapadlo, ja by som skor bola radsej keby si boli blizsi s bratmi.... ja som z dvojcat a mam este o 17 rokov mladsiu sestru a sme si velmi blizke, zijeme x rokov v cuzdine a napriklad ujo mal nedavno narodky tak sa nas zislo 25 ludi v retike na jeho narodky, na Vianoce budeme po kope sestri s rodinami plus mama, furt niekdo ma narodky,non stop sa stretavame a napriklad sme s mojou sestrou/dvojcatom byvali do 27 rokov spolu a znovu po vela rokoch sme byvali v jednej bytovke v hned vedla seba takto sme byvali 3 roky a bolo to SUPER, raz som ja navarila, potom sestra, strazili sme si deti, furt sme boli jedna u druhej chodili sme tam ako domov a ona ku nam - ked sa rozhodla odstahovat do vetsieho tak sme sa obe doplakali ale povedala som si ze kolko sestier takto mohlo spoluzit tie 3 roky (plus tych 27 rokov) ze mi sme mali aspon tie 3 roky a bolo to super, teraz sestra byva 13 minut 😉 od nas a vydavame si tiez casto, a ani raz som nad tym nepremyslala ze by to mojmu manzelovi vadilo, on ma rodinu na SK tak vsetko robime len s mojou rodinou a to ako pisem velmi casto, jeho cela rodina zboznuje, on je pre nich Romanko 😉 😵 moja mama keby mohla by ho nosila na rukach a vobec to nebere ze je to divne ze sme si takyto blizky/blizke - dnes napriklas sme sli vsetky 3 sestri plus moj manzel na disku a sme sa smiali ze ma harem 😀 😵 za tie roky co sme spolu ani raz mi nevykrical ze som "upeta' na svoje sestri a rodinu...pomahame si ako mozeme ale chodime spolu aj na dovolenky a on to bere ako samozrejmost a je rad ze mam take sestri ze mi pomozu s detmi atd... neviem tak skus na to inac pozriet, ved ty si mlada mala by si byt rada ze mas zivot pred sebou a co tam po kilogramoch, ja som pri drobcovi pribrala 20 kg a zhodila som to za 5 mesiacov a to som uz starsia, teraz napriklad robim (len 18 hod na tyzden) a pri tom chodim do fitka 6 krat do tyzdna (berem zo sebou deti bo tam maju skolku pre nich) takze cas sa da najst len si to treba zorganizovat ak ti vadi ze si pribrala, napriklad ja rada sedim na bicykli a hlavne preto lebo si mozem citat knizku 😉 a ty by si sa mohla napriklad popri tom ucit, jeho sestra (ak je starsia) ti moze len zavideit tvoju mladost - ta sa nevrati 😵 no a ked ti vadi ze tvoj priat je tych par tyzdnov v roku so sestrou tak co keby ste si urobili spolocne programi, ja mam tiez male deti a furt robime s nimi nejake aktivity a popri tom ide aj moja mladsia sestra a ta nema deti a nema s tym problem...takze nemas na co ziarlit... je to predsa jeho sestra a nie ex 😉 bud rad ze sa nekamosi s ex ale so sestrou 😵

acrobaleno
23. dec 2012

Si iba hysterka a rozmaznané decko. Je to iba já já já jenom já. Ja chcem, on ma nechápe,....Je ultra choré žiarliť na jeho sestru. Ak ťa kopne do zadku ani sa mu diviť nebudem. P.S.: mala by si popracovať na gramatike.

simonka1304
23. dec 2012

@neexistuje Ahoj.Ja som mala podobny problem.My sme boli uz zosovaseni a vzdy ked sme prisli k nim,tak sa na neho hned zavesila,bozkavala a v takom objati sedeli cely cas,co sme u nich boli.Normalne ho aj po stehne hladkala.Ja som sedela pri nich a mala som pocit,ze ja som jeho sestra.Citila som sa pri nich blbo,ako by dom tam bola navyse.Tak som povedala,ze ked sa bude dalej tsk spravat,prestanem tam chodit.Tak povedal sestre,ze mi to vadi,a cela jeho rodina sa na mna nahnevala,ze co to ma znamenat,co mi na tom vadi..Moj muz sa nastastie postavil na moju stranu a po case sa vztahy upravili.Ale viem,ze mi to doteraz nezabudli,ze som jej vraj ublizila..Teraz ma uz frajera,takze uz je pokoj.Ale riadne ma to stvalo,takze viem,ako sa citis..Neviem,co Ti poradit,je to taky zacarovany kruh...Jeho sestra vie,ze Ti to vadi? Neskusila si s nou hodit o tom rec? Aky mas snou vztah?

vejula
23. dec 2012

@neexistuje ahojkaj, trošku ťa chapem. Môj mm ma tiež velmi blizky vzťah so sestrou, tiež ona žije v zahraniči a chodi tu 2x za rok... PRAVE JE TIEž doma. Ale div sa svete, asi prvy krat čo tu ma segru a napriek tomu nemam pocit, že by to išlo na ukor rodiny. Možno je to tym, že už mame 2 deti a on sam vidi, ake je to naročné a svedomie mu nedovoli nas nejako davať na druhu kolaj. Napr teraZ je pri segre ale aj so synčekom. Takže mi to absolutne nevadí, lebo mi velmi pomôže tym, že si vezme dominka.

Niekedy je lepšie sa tyM Ažť TAK NEzaoberať. su horšie veci, bud rada, že tvoj mm chodi na vylety so segrou a nie s nejakou "velmi dobrou" kamaratkou. To by bolo horšie 😉
Ale ako vravim chapem ťa...

evinka400
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavila
23. dec 2012

@acrobaleno prepáč, ale vobec nemusi byť histerka, taketo veci sa stávaju, aj u nas v dedine bol taký škandál raz, že brat so sestrou mali až príliš "blízky" vzťah. Taketo veci sa deju a nie vždy je to normálne...takže hned nenadávaj, prosím ťa

danjelca
23. dec 2012

máš pocit že si je so sestrou bližší ako s tebou?že ich niečo viac spája?

danjelca
23. dec 2012

@simonka1304 no my máme tiež takuto sestru... 😀 😀 😀

danjelca
23. dec 2012

a oripadá mi to riadne choré jak sa po nom liepa..a tiež žije v cudzine a príde dvakrát za rok...nie je to tá istá?

princeznicka3
23. dec 2012

@bronia13 Aj ja hrozne ziarlim na manzelovu exku ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

@neexistuje na sestru neziarli,ale viem pochopit ze sa hnevas ked tgo prekracuje iste hranice.skus to s partnerom prebrat,otvorene

alka221
23. dec 2012

na toto nepomoze nic ine, iba rozhovory.. 😉

korenbaba
23. dec 2012

My ženy sme hrozne majetnícke a vztahovačné.
Ked my, ženy máme dobrý vztah s matkami je to super a správne. Pýtame si ich na názor, dakujeme za pomoc s dietatom, voláme si aj každý den. Chrán boh, aby taký vztah s matkou mal náš muž. Akoby on bol menej synom ako mi dcérou svojej matky. Je to matkin maznáčik, návštevy treba obmedzit, telefony tiež, staranie sa do výchovy vnučat detto. Sú to viac vnučatá všaej matky ako tej jeho?
Ak my máme dobré vztahy so sestrami, či bratmi je to super. Sme skvelá rodinka, ktorá neostale len pri formálnych vztahoch. je to dar, že ich máme, sme skutočná rodina. Chrán boh, aby taký vztah mali naši muži. Źe chce so sestrou trávit čas, ktorý maju. že by rád naplno venoval jej ked príde dvakrát do roka? Nie je to ani bývalá spolužiačka, ani kamoška, je to sestra!! A čo keby to bola tvoja sestra??
Myslím, že celý problém je hlavne v tvojom sebevedomí. Ako píšeš - ona je krásna a štíhla a ty po porode. V tom to asi celé bude.... upokoj sa a uvedomo si, že to čo cití k sestra je dokaz toho, že má niekoho nezištne rád. niektorí nedokážu ani to. posnaž sa o vybudovanie dobrého vztahu a nekaz si ho malichernostami.

rora
23. dec 2012

Sestru skus pozvat k vam,argumentuj ze ved to bude super ked sa povenuje synovcovi ked je tak malo na slovensku..
Skus tak nenapadne nenasilno navrhnut ze si spravite spolocny vylet po meste aleno niekam kde mozes ist aj s kocikom..
Proste nech ta beru na vedomie ze si tam aj ty. Ak odmietnu,tak az potom by som robila paniku 🙄

digysa
24. dec 2012

@neexistuje V prvom rade zelam Vesele Vianoce.... uz sa asi zacina varit a pripravovat na Stedry Vecer 🙂

K tvojmu problemu...mas pravdu hned v tej prvej vete- moc to komplikujes a tvoj priatel ma tiez pravdu- trhas ho od rodiny...
Brat a Sestra budu vzdy Brat a Sestra.
Manzel a Manzelka nemusia byt vzdy Manzel a Manzelka. Ty si zatial neni ani to... Ano, ziarlis...zbav sa toho.

Neviem, ako casto chodi jeho sestra domov, ale ja pisem teraz z pohladu tvojho priatela. Ja zijem v zahranici a moja sestra ma chodi navstevovat. Pride zvycajne 2 krat do roka.... A poviem Ti, ze ked tu je, tak pre muza ani NEVARIM...chudacik sa musi postart sam o seba. VZDY naplanujeme nejaky vylet (vacsinou s detmi) a moj manzel to jednoducho musi prehltnut....

Zivot je kratky....ja sa na sestru vzdy tesim...nemam ju hen za rohom, aby som mohla k nej prist kedykolvek....tak vyuzivam kazdu minutu s nou. Mojho manzela vzdy "prasknem" na druhu kolaj....a on to uplne chape.

Podla mna by si si mala zacat budovat vztah s jeho sestrou....Jedine, co by sa mi nepacilo je, ze nemysli na vase dieta... lebo moja sestra ked pride, tak vacsinou vsetky vylety a cely cas pocas dna travime AKO RODINA...s detmi..... nie iba ja a ona.
Taktiez nevidim dovod, preco by si sa nemohla pripojit k nim, ked idu na vylet. Moj muz je radsej doma, on si to sam zvoli....
Ty by si tiez mala mat moznost volby- zostat doma, alebo ist s nimi.

Dalsia vec je- mam syna a dceru a ak by som pocula, ze ich partneri im kazia surodenecky vztah, tak by ma to ako matku poriadne vykolajilo.... Totiz ja sa cely zivot snazim o to, aby sa moje deti navzajom mali radi a pomahali si v zivote a potom pride nejaka "standa", alebo nejaky "chujo" a budu ich stvat proti sebe??????? No, na to by sa pozreli. Len cez moju mrtvolu!!! 😠

jabadaba
24. dec 2012

Suhlas s Digysou. Je absurdne ziarlit na sestru tvojho partnera. Smiesne. Je v zahranici tak su si vzacni, co je na tom divne az chore, ako tu niektore popustali z ust? No este ich z incestu zacni podozrievat. Klopem si na celo. Sa ukludni, nadych vydych a prestan byt tak sebestredna. Co Ti malo a mohlo vadit opravnene, ze fakt, ze tvoj drahy priatel nemienil vas vztah pravne upravit. Toto by mne osobne prekazalo zo vsetkeho najviac. Status niecej frajerky by ma urazal. Najma ak tam je dieta. Svadba nemusi byt velka mega slezina vsetkych tetiek a strycov. Ma byt o kompromise. Pokial priatel nema viac koho pozvat, tak je slusne spravit ustretovy krok aj z tvojej strany a pocet hosti doladit.

Este jedna vec, ano, si uz sucastou zivota tvojho priatela, je na mieste, aby Ta bral ako jeho neoddelitelnu sucast. Ak so sestrou planuju vylet, nevidim dovod planovat ho bez teba. Ale na zopar solo chvil medzi nimi naozaj neziarli. Potrebuju sa porozpravat, potesit jeden z druheho, nie vzdy to musi byt za ucasti niekoho ineho. So sestrou sa nehadaj, no naco je to dobre? Akurat sa to otoci proti tebe. Ziarlit na nu tiez nemusis. Pestuj si sebavedomie, daj sa do pucu po porode, aby si sa lepsie citila. Ale sutazit s nikym nemusis. 😉

ivina161
24. dec 2012

Prepac ze tak neskoro ale neviem kde mi hlava stoji 🙂 takze sestra mojho priatela? Vysoka blondina,kucerave vlasy,90-60-90 uzasna povaha,skvely charakter,policajtka....mam pokracovat? Mily prv nez nieco urobi spyta sa mna,ale aj jej,ideal jeho priatelky je jeho sestra a ja ze preco sa tak PODOBAME...len podobame,pretoze ja nemam super miery,nie som.policajtka a neviem vzdy pohotovo zareagovat....aa skrabkanie? Aaach boze,o tom ani nevravim,domacnost sa neriadi podla hlavy rodiny co su vacsinou otec alebo matka,ale podla nej....tak mile damy,myslite ze je to absurdne? Este stale?? Stastne a vesele prajem

prasiatko30
24. dec 2012

@jabadaba
@digysa

Suhlasim s jabadaba a digysa - a nejdem sa uz opakovat lebo to vsetko obidve vyjadrili velmi vystizne ja by som len mala jednu otazku - vy baby co ich upodozrievate z incestu a tak strasne ziarlite vy nemate surodencov - alebo zalozenim vlastnej rodiny sa uplne zriekate tej svojej alebo vy sa mozete stretavat so svojimi surodencami a tam je to vsetko kosher ale ak to nahodou praktizuje vas partner tak to uz nie je normalny vztah medzi sestrou a bratom - vzpamatajte sa prosim vas!!!! Je vidno ze autorka temy ma draheho sestru v zaludku ariadne zaseknutu - preco??? Zavist? Ziarlivost? Plus rozburene hormony po porode a kojeni ale preo by nemala vyvolavat ziarlivostne sceny svojmu priatelovi - urcite nie koli sestre svojho priatela!!!! Vsak sa vidia len 2x do roka!!!!

strawberry17
24. dec 2012

mala som kamosku, ked som videla co robi so svojim mladsim bratom na verejnosti ked sme niekam isli tak som odpdavala, bozkavali sa, hladkali, obchytkavali...keby som to nevidela na vlastne oci tak neuverim...nevedela som ci si mam o sebe mysliet, ze som prilis pruderna...az pokym som raz s nami do kina nezobrala aj jednu kolegynu a ta len oci otvarala 😀 😀 😀 😅 😅 😅 a tiez nechapala...akosi sa mi po tomto ta moja "kamoska" zhnusila...
tym nechcem povedat ze priatel autorky prispevku ma nieco zo svojou sestrou !!!
mozem jej len povedat, ze ju chapem, jej pocity a ze to, ze ziarli na jeho sestru je len dosledok toho, ze maju vo vztahu problemy, malo sa jej venuje, ona je takpovediac zavreta sama s dietatom medzi 4 stenami a na vsetko v podstate sama...to su pocity skoro kazdej mamicky na materskej, mnozem poradit jedine si urobit vlastny program, ked je na Sk priatelova sestra bud sama s malym, alebo s jej mamou...tiez nejaky vyletik, navsteva ZOO, atd...dufam, ze priatel zaplati, pokial na to nemas, vlastne mu moze vyhovat, ze sa moze v klude venovat svojej sestre..

jabadaba
25. dec 2012

ale pre boha! Ze sa brat so sestrou obchytavaju? Nemysliste vazne. Mylite si, predpokladam, hrave kockovanie so sexualnymi dotykmi. Trosku pribrzdene, nezda sa vam? Tam, kde vidite vy sexualny podton tam je len hravost. Akoze sorry, ja so svojou sestrou tiez sa obcas len tak zo srandy drapnem za ruku, alebo mi ona da rameno okolo krku a len tak si skackame ulicou. A co ako teraz? Sme za teple alebo co? Skor mam obavy, ze problem bude na druhej strane kabla damy. Ak vidite nieco viac niekde, kde to ani nie je, tak mate problemik asi vy. Psychologicka by to vedela objasnit lepsie. Sila...

No tak priatel zakladatelky temy ma asi k sestre max. doveru a spolieha sa na jej usudok a nazory. Zrejme mu vzdy bola vzorom. Z nejakeho dovodu. A teraz ako co? Si ide niekto zrazu dokazovat nakolko ma navrch a ide sutazit?
@ivina161 prosim Ta a naco stale zdoraznujes ako vyzera sestra tvojho priatela a co robi? O co Ti de? No tak ma od mala vzor idealu zenskej krasy spojeny s podobou sestry...to mas ako ked si zena hlada muza podvedome na obraz svojho otca. No a? Mas nieco so sebavedomim, ked mas potrebu s nou sutazit? Ma dokonale miery, a? To Ti natolko kole oci, ze to ovplyvnuje cele tvoje vnimanie? To si tak povrchna? No mozno okrem tych dokonalych mier ma sestra tvojho priatela aj ine ludske vlastnosti a hodnoty. Co Ty na to? Si schopna ju vlastne vnimat aj inak nez len cez jej vyzor? Ak nie, tak je to riadny pruser a nehovori to zrovna v tvoj prospech...Radi sa s nou tvoj priatel aj o tom co mas doma varit? Kam ulozit peniaze na ucet? Ci ako opatrit vase spolocne dieta? Hm? Mam za to, ze znacne prehanas a uz nevnimas veci realne. Poznam jednu taku, co ked sa vydala tak jej familia bola jedina, s ktoru hodlala udrziavat kontakty. Rodina jej manzela pre nu bola trnom v oku a nehodlala tie vztahy slusne pestovat. A zalozila pekne na riadne dusno v rodine na cele roky. Pisem o zene svojho stryka. A nemam na nu jedineho pekneho slova. Rozbila nam rodinu ale totalne, roky napatia medzi bratmi, obmedzene styky s bratrancom a sesternicou....otras. A tiez to bolo lebo zrazu si prisla do rodiny, zabehnutej a zacala realizovat svoje predstavy o jej dalsom fungovani. Pokazila vztah medzi dvoma bratmi a aj medzi jej muzom a jeho svagrinou, mojou mamou. Dovtedy pekny pohodovy vztah, odvtedy jedna trenica za druhou. Uprimne, tu zenu stretnut tak jej jednu vrazim za roky stresov co mi v detstve pripravila. Asi tolko. Tak len pokracuj, bud Ta ten tvoj posle z kratkej cesty a pre dobro vsetkych alebo Ti budu v buducnosti vsetci "vdacni" za dusno, ktore narobis v rodine.

vejula
25. dec 2012

@digysa ja zas vôbec nesuhlasim s tym ako to vnimaš, myslim konkretne toto Brat a Sestra budu vzdy Brat a Sestra.
Manzel a Manzelka nemusia byt vzdy Manzel a Manzelka. Z toho usudzuješ, že surodenci su si viac ako manželia???? No ja to zas vnimam tak ako je napisane v Biblii, že muž opusti svoju matku svojho otca a odide za ženou a stanu sa jedno telo jedna duša - nieje to presne, ale niečo v tomto duchu.
Môj manžel je ten ktoreho som si vybrala s kym chcem straviť zbytok života, naše životy sa neoddelitelne spojili prave splodením našich detí. Toto je podla mna viac ako krv!!!!
Pre mna je v provm rade moja rodina - moje deti a môj manžel, je to normalne a prirodzene, tak to proste chodí jedinec odíde od rodičov surodencov a zaklada niečo čo mu je najbližšie zo všetkych - vlastnu rodinu.
Samozrejme, že ked si so segrou raz za čas tak si to uživate ale poviem ti važ si to, že maš manžela, ktoremu nevadi, že si ho cely čas ani nevšimaš, myslim, že by to mohol pravom citiť ako krivdu.
Ja tiež chapem, že si potrebuje manžel užiť segru ked tu je. Nevadí mi ked je vela s nou, ale môže nepr zobrať synčeka, aby som tu neostala s dvoma deťmi zatial čo on bude cely den drkotať SO SESTROU. Určite som toho nazoru, že rodinne vzťahy treba udržiavať, aj tie surodenecke. Ale až vtedy, ked viem, že to neokrati rodinu o zakladne pohodlie. Teda nenecham napr choru manželku s horučkami s dvoma deťmi, len preto, že prišla segra po pol roku a ja si ju chcem užiť. Tam sa musia tie priority prehodnotiť.
A treda pre mna vždy na prvom mieste - deti a manžel, potom rodičia a surodneci

ivina161
25. dec 2012

Jabadaba pozri v prvom rade sa ukludni,je mi jasne ze toto nepocjopi nik okrem tych ktore vedia o com hovorim...v zivote som priatelovi ani len nenaznacila ze mi to vadi atd. Zili takto xx rokov tak reco to kazit? Aa ano,aj situacie ktore patria len medzi nas rozobera s nou...mde len o to,jej priatel sa pyta mna co ma robit s jej povahou,namyslena a povysenecka,ale pozor,nie je zla....nemam poruchu sebavedomia aale vztah ich dvoch,priatela a sestry totizto niepride cud.y len mne....ale aj ludi okolo,tolko k tomu ..... ja som svojim prispevkom len chcela ulahcit alebo pomoct zakladatelke temy,aby si nemyslela ze je sama...

sirinka
25. dec 2012

Dievcata a co takto proti sestram nebojovat, ale skusit si v nich najst spojenkyne, skamaratit sa s nimi a mozno lepsie pochopite, preco maju taky blizky vztah.... A s muzom sa rozpravat otvorene, povedat mu co a ako vam ulizuje na JEHO spravani. Lebo nie sestre, ale vasmu muzovi by malo na vas zalezat a urcite vam dokazu povedat, preco je pre nich vztah so sestrou taky dolezity.
A k teme nahota v rodine, medzi surodencami.... Pokial tak vyrastli a nebolo im to cudne, tak ani kvoli vam to nezmenia.... Preco aj? Ved to je smiesne, aby sme sa skryvali pred surodencami, rodicmi ci vlastnymi detickami 😉

digysa
25. dec 2012

@vejula ciastocne suhlasim...
Ale na surodencov svojej polovicky sa NEMA CO ZIARLIT
Konkretny pripad vravi, ze sestra chodi 2 krat do roka domov.... Neviem, zda sa ti to vela?

K ostatnym prispevkom....co je to za radu, prist sem a napisat sem dalsi priklad, nejakej Etely a Joza z horneho konca, ze oni sa obchytavaju a su brat a sestra, takze dotycna osoba UPLNE chape, co preziva....
To je teda skutocne VZACNA rada....hodit sem nejaky iny pripad a teraz ich navzajom porovnavat...

Ako....kto tu pise, ze ten brat a sestra sa bozkavaju a obchykavaju a sedia si na kolenach.....Co to sem hadzete? Venujme sa danemu pripadu....resp. kde je zakladatelka aby nam dala viac info?

neexistuje
autor
26. dec 2012

ahojte.. dakujem kazdej z Vas za radu. to ze som tu napisala mi pomohlo nielen na duši ale hlavne aj skutočne v živote. ako to byva len co som tu napisala moj "muz" sa trochu spamatal a vstupil si do seba dlho sme sa rozpravali a uznal, ze vztah so svojou sestrou niekedy prehana. on sice nevie ze som sa tu postazovala ale kebyze tu nenapisem tak viem ze si do seba nevstupi. tak to byva. ked som videla iniciativu z jeho strany ze ho to asi trochu zerie, dohodla som si na tento tyzden stretnutie s jeho sestrou a jeho rodinou. celkom sa aj tesim ze si z oci do oci vydiskutujeme co nam prekaza na tej druhej.. verim ze sa nase a tiez ich vztahy zmenia a ak nie uz nic s tym nenarobim. ich vztah nie je chory len je velmi blizky, moj priatel ju ma rad ale mna a nasho synceka lubi, v tom som nikdy nepochybovala a ja lubim jeho. preto mate pravdu, nenecham si kazit nas zivot mojou ziarlivostou... este raz DAKUJEM Vam za rady...

kveta
26. dec 2012

@neexistuje A preco si to chces s nou vydiskutovavat zoci voci pred rodinou, ked uznavas, ze ich vztah je cisty? :o