Ja vidím zradu a ostatní snahu

vymysleny_nick
28. feb 2016

Ahojte. Som tu aj pod inym nickom, ale nechcem to pod nim rozoberat. Tento som si zalozila uz davnejsie, lebo ako inak, si neviem spravit sama poriadok a usporiadat myslienky.
Mam priatela(nie sme manzelia). Uz sme si presli kadecim, ale ako to mame teraz, to nebyva ani v tej najprepracovanejsej telenovele alebo v najhorsom sne. A JA NEVIEM UZ CO ROBIT!!!
Takze ja som bola rozvedena a s dcerou, on bezdetny-pracuje v zahranici(mesiac vonku, tyzden doma). Sme spolu viac ako 3 roky, po 1r zacala tema byvanie a babo. Bavili sme sa o spolocnom byvani, ako by sme to spravili, aby sme boli na LV spolocne, kedze nie sme manzelia a zacali sme sa snazit o babo.. Vtedy sa to zacalo. Zacal byt hnusny, robil veci, ktore ma vytacali(problemom boli len hadky, tvrdohlavost). Snazila som sa byt kludna, ale... Pri jednej z hadok som potratila, vtedy som si povedala dost a ziadne dieta, kym sa nedame dokopy a nevyriesime si vztah. Navrhovala som poradnu, nech nas objedna, aby som videla, ze o nas bojuje. Nestalo sa. Fungovali sme ako-tak dalej, len bez planovania babatka. Otehotnela som a zase rovnaky kolotoc. Mala sa narodila(nedali sme ho na RL, kvoli hypo) a zdalo sa, ze sa vsetko ukludnilo. Asi po 1,5 mesiaci vybral spolocne uspory(mojich penazi tam bolo menej ako jeho), vyplatil si uver, ktory mal este z byvaleho vztahu, aby mal cisty uverovy register a mohol si vziat hypoteku na ten planovany spolocny byt. Zislila som to az neskor: 1-2 mesiace po vybrati. Nechapala som ako si to mohol dovolit, ani mi to len neoznamit. Odpoved: Ved to bolo pre nas a boli sme pohadani, potom som zabudol.. Vysvetlila som mu, ze toto sa v rodine nerobi, aj ked to bolo s dobrym umyslom. Zase o nejaky mesiac sme zacali preberat ako sa moj ex nedostane k bytu v pripade mojej smrti. Chceli sme to nejak osetrit. No cim viac sme sa o tom bavili, tym viac vychadzali na povrch nezhody a veta: Ty sa dostanes k bytu ako slepe kura k zrnu a cez teba tvoja dcera. Lebo moja dcera v pripade smrti nas vsetkych dostane polovicu priatelovho majetku cez svoju matku(mna) a este aj decstvo po svojom otcovi. To sa mu zdalo byt neferove voci biologickej dcere. Ale vraj mu to nevadi, len na to poukazal. Darmo som mu vysvetlovala, ze kazda dostane 100% po svojom otcovi a po mne 50%. Na vysvetlenie, financne sme mali ist do bytu 50:50. Po tychto veciach sa to vo mne zlomilo a trvala som na poradni. Bud poradna alebo nebude poradna, ale ani nebude byt. Volal ma na obhliadky, nesla som. Trvam na poradni!!!
Cely tyzden lietal kade-tade, obcas aj s mojou dcerou. Ta za mnou nadsene dobehla, ze moj uzasny priatel ide kupovat auto. Velke a rodinne, uz ho boli pozriet.. Nevadi, nezaujima ma ziadne auto. PORADNA!!!!
Odisiel na mesiac do zahranicia a po mesiaci mi oznamil "krasnu" novinku. On kupil nove auto a byt, este par formalit a mozeme sa stahovat. Ja ani neviem ako pokracovat, jedine tak, ze sme mali spolu kupovat garzonku(kedze tam byvam len ja s detmi, tak nam to vyhovovalo a on je stale prec) a miesto toho kupil on byt 4 izbovy o 3x drahsi ako bolo v plane bez upozornenia a sam. Nechcela som tam ist byvat, bola som nestastna ako toto mohol spravit. Obist ma a este cakat, ze to bude medzi nami OK. Nevedela som mu vysvetlit, ze v tom byte som cudzia, nemam uspory, nemam istotu vo vztahu a ked sa k nemu nastahujem, nebudem sa mat uz kam vratit(mali sme prenajom u znamej“takmer zadarmo“)!!! Nevedel to pochopit, tak sme "zbuchali" problem a poslali na MK, nech mu to baby vysvetlia. Tam sa to otocilo proti mne a vsetky sa na mna vrhli ako osy. Aka som zlatokopka, riesim len peniaze a ked som chcela vacsi byt, mam byt spokojna a drzat hubu, ved on nas zabezpecil, on sa snazil, ja som mu len vsetko kazila. To som sice neuznala, lebo zabezpecil byvanie, nie buducnost, ale aj byvanie, ktore sme nechceli. Naco su nam 4 izby? Kde je moj nazor a rozhodnutie, ci chcem? A ako zabezpecil, ked ani jeho biodcera by nic nedostala- stale nebol na RL a bla bla bla, ale zacala som o sebe pochybovat, ved mozno maju baby na MK pravdu a pozeram sa len na financie. Pojdeme do bytu a uz konecne dosiahnem co chcem. POKOJ VO VZTAHU! Nastahovali sme sa s tym, ze uz v novom byte sa budu riesit problemy vo vztahu..
Zeny, ja som taka blba... V auguste sa kupil byt, teraz je skoro marec a boli sme na poradni? Neboli! Necitim sa tu vobec doma, nenavidim to tu. Hrame sa na to, ze sa nic nedeje.
Jedine pozitivum je, ze uz nedavam vsetky peniaze jemu ako niekedy. Po tomto vsetkom si setrim sama a ziadnu spolocnu kasu neakceptujem. Ked uz budem mat za ritou vlastny byt, hadam budem schopna odpustit tento podraz. Ale co so vztahom? To je priorita. Od vtedy sa stale hadame, chvilu je pokoj a potom zase peklo. Casto sa rozoberal aj rozchod. Boli sme na sedeni- nieco ako poradna, ktoru som objednala ja, ale kazdy sam, potom sme mali ist spolu. Nesli sme, ked chcem, nech tam idem este ja a on postrazi deti. A aj tam chodim sama. Toto vsetko su pre mna znaky, ze ma nema rad, ze kasle na vztah a pred par dnami(po dalsej hadke) som sa s nim rozisla. Teraz prosi, ze uz vsetko vie ako som to myslela, ze uz chape co som celu tu dobu chcela, ze to mame este urovnat a nemoze to takto skoncit. Priznal si vsetky chyby a keby vedel, ze to takto dopadne, nikdy by to nespravil. On je v podstate dobry clovek a keby nebolo tej jeho blbej panovacnej povahy a "schopnosti" rozhodovat sa sam, je super muz.. A hlavne super otec. Mam pravo ho odstavit od deti a jednoducho odist?
Financie uz neriesim, baby uz zabezpecene mam a jedine co ma tazi je, ze sa nenaplnila moja tuzba po spolocnej rodine. Rodine, ktora spolu rozhoduje, ktora sa respektuje, ktora sa lubi a chrani a ktora sa nepodraza. Ako sa da zit s takymito rozdielnymi povahami? Ako sa da zit s pocitom, ze co vyvedie nabuduce? Preco tam ja vidim znaky, ze nas podviedol a ostatni vidia jeho snahu?
Ja ani neviem, ci cakam, ze mi date nejaku iskierku nadeje, ze on je ten dobry alebo mi zlozite ruzove okuliare aka som sprosta... Len som sa musela uz konecne vykecat, aby to so mna opadlo.
Ospravedlnuje sa, ze je toho tak vela, ale ten naval myslienook musel ist von. ☹

renka40
16. mar 2016

@vymysleny_nick prepáč, že som neodpisala, dnes som prišla z nemocnice... môjho manžela sa nič nepýtam. Ja mu nehovorím a ani ho tým nechcem obťažovať čo tu riešim... ani sama neviem čo chceš počuť. Jeden veľký rozdiel je, že my sme sa zosobášili. On si ma bral so všetkým a s ničím. Aj ja jeho. A každý máme svoj dom. Čiže sme neriešili majetky. Aj keby sme sa rozišli, máme každý svoje

simcika
17. mar 2016

@vymysleny_nick super, len tak dalej a nenechaj sa vtiahnut do jeho sveta! Musi to byt vzajomne 😀

scorpionflower
24. mar 2016

@vymysleny_nick : Ja ťa chápem, možno budem jediná na tomto fóre, ale viem presne o čom hovoríš. Niektoré ženy sem píšu strašne naivné drísty "on je muž činu" :D asi pozerajú veľa romantických filmov. A asi nezažili v detstve rozvod rodičov, ktorí sa ťahajú o majetok desať rokov alebo sebeckého chlapa, ktorý chce o všetkom rozhodovať sám a ty nemáš právo rozhodnúť o ničom, lebo on vie všetko najlepšie. Možno to naozaj myslí dobre, ale treba mu dať najavo, že ty vo svojom živote chceš o takých podstatných veciach ako je bývanie vedieť a spolurozhodovať. A to že v každom vzťahu hrá niekto prvé a druhé husle vôbec nemusí byť pravda. U mňa a priateľa to tak nie je aj keď on nosí domov viac peňazí, rozhodujeme spolu. Zhodou náhod ideme tiež teraz kupovať byt a hodiny sme sa rozprávali o tom ako to budeme platiť, počítali sme, dali sme do tabuľky hľadali vhodnú hypotéku - spolu. Základom je nerobiť rozhodnutia bez druhého o tom je rovnocenné partnerstvo. Hypotéka bude na oboch, byt tiež na oboch, platiť budú tiež obaja. Mňa tiež párkrát priateľ vytočil s tým, že o niečom rozhodol za mňa, ale to boli oveľa menšie blbosti ako je byt a už to ma naštvalo. Tieto víly, ktoré ti tu píšu, že sa nemáš za čo hnevať sa raz môžu ocitnúť na ulici s holou riťou, lebo ich manžel chytí krízu stredného veku a vyšupne ich z baráku, tak tu potom vznikajú tie príbehy - mám tri deti a nemám kde bývať (samozrejme, nie vždy je to o ľudskej sporostosti, niekedy je to aj nešťastie, ale to je podľa mňa tak 5 percent). Opýtaj sa svojho chlapa prečo to spravil za tvojím chrbtom, kvôli čomu ho tak tlačil čas?

vymysleny_nick
autor
29. mar 2016

@lubkavargova1 @simcika dakujem za podporu, ste zlate. 🙂
No nakoniec to dopadlo tak, ze mu to vydrzalo skoro 6 dni. Ani jeden cely tyzden sa nedokazal pretvarovat. 😀 Hned po prvom probleme zduty a on vie vsetko najlepsie. Komu niet rady, tomu niet pomoci... 😠

vymysleny_nick
autor
29. mar 2016

@renka40 chcela som pocut to, ze keby ti niekto(napr. tvoj manzel) povie, ze sa dostanes s tvojimi detmi ako slepe kura k zrnuk majetku(aj ked to nie je pravda), co by si si o tom dotycnom myslela. Jedina ty si bola v podobnej situacii ako ja, preto som si chcela precitat tvoj nazor. Vies, ja som priamo zapojena a neviem sa na to pozerat bez citov. Jednoducho to vidim tak, ze ked mi hento povedal a nasledne si kupil byt, nepocita s nami do buducnosti.

vymysleny_nick
autor
29. mar 2016

@scorpionflower jemu sa neda vysvetlit. On chcel dobro, na ulicu ma nevyhodi a hotovo, dodebatovane. Keby si aspon necha vysvetlit, ze aky v skutocnosti je... Lenze to on zial nikdy nepochopi, asi ho viedli k inym prioritam. ☹

lubkavargova1
29. mar 2016

@vymysleny_nick co mu zase akoze sadlo na nos???

vymysleny_nick
autor
29. mar 2016

@lubkavargova1 Ja ani neviem ako doslo zase ku konfliktu. Asi to zacalo, ked sme boli spolu na tom sedeni. Bol to jeho napad, aby sme tam isli spolu a aj ked to uz podla mna bola strata casu a penazi, nechcela som mu marit tu snahu a isla som aj ja. Ved sa uz snazi, tak preco nie. No a po odchode mi vytkol, ze sa mu nepacilo co som tam hovorila. Mne sa zas nepacilo, ze tam bol ticho a hovori mi co mu vadilo az teraz a nie tam na sedeni. No a po minihadke sme ostali ticho. Take ticho, ktore neznasam. Chlap mi pride raz za cas domov a ja sa s nim mam obchadzat... Moja otazka na neho: "To budeme teraz akoze stale ticho?" Jeho odpoved: "Ved mozes hovorit." Tak a presla ma chut cokolvek hovorit. 😀 Boli sme ticho vlastne az kym neodisiel po niekolkych dnoch do prace. 😒

renka40
30. mar 2016

@vymysleny_nick môj názor je taký, že pokiaľ toho dotyčného skutočne lubis bez majetku a on potom neskôr k tomu nejakému majetku príde, tak by som sa tomu tešila... ale u vás je ešte jeden problém. On má ešte iné dieťa ( môj nemá) takže sa to domotáva. Aj ono má na to tiez nárok. Nie? Nehovorím manželovi o týchto fórach na MK. Pre neho sú to pletky a aj tak si každý vyriesi problém posvojom a prežije svoj život sám. Ďakujem za tvoju dôveru. Nehladaj problémy, teš sa z toho čo máš. To by bola moja rada.

mamica
30. mar 2016

s tymi chlapmi je tazko :(

vymysleny_nick
autor
30. mar 2016

@renka40 tu uz nejde o majetok, ale o to ako k nemu prisiel. Smahom ruky zmaril nase spolocne plany a neberie ohlady na ludi okolo seba, ktori by mu mali byt najblizsi. Ja sa "tesim", ved ja som mu uznala, ze si zabezpecil dceru a to ho uraza, lebo "toto nebol jeho umysel". Ja stale neviem co ten clovek chce. Na jednej strane sa bucha do prs ako nas vsetky zabezpecil a na druhej strane nechcel ist vlastnej dcere na RL a ani spisat zavet, takze by nedostal nikto nic(ani nase dieta) keby sa mu nieco stane. Neviem ake ine dieta spominas, ma jedno dieta(nase spolocne)...
Nechcem ta nutit, len chcem vediet odpoved na otazku. Ako by si brala chlapa, keby ti povie, ze sa dostanes ty a tvoje dieti z predchadzajuceho vztahu ako slepe kura k zrnu? Planovala by si s nim buducnost? Mozes aj do IP. 😉 Dakujem.

vymysleny_nick
autor
30. mar 2016

@mamica asi tak. Je to diagnoza sama o sebe. 😖

renka40
30. mar 2016

@vymysleny_nick myslela som, že aj on má dieťa z predchádzajúceho vzťahu. Teraz neviem či ste manželia. Keď nie ste, tak je načase riešiť to. A potom aj keď sa mu niečo stane, dieťa má podiel. Vieš, ja také veci neriešime. Ako môj manžel hovorí.: v živote ti také niečo nevykricim, lebo som si ťa bral so všetkým. Deti sú stále mojou súčasťou. Keď si bral mňa, bral si aj moje deti. A to nie jedno! Ale 3. Moji chlapci mu to oplacaju láskou, rešpektom a aj oni čo zarobia dávajú do domácností. Po krčmách nechodia. A môj muž zatiaľ nič neurobil poza môj chrbát. Dokonca mi kupoval na narodeniny náušnice, ale chcel, aby som si ja vybrala aké sa mi páčia. A čokoľvek kupuje, radíme sa. A on dá na mňa.

vymysleny_nick
autor
30. mar 2016

@renka40 Renka, prosim ta. Bola by si schopna zit s muzom, ktory nerobi to, co ten tvoj?
Ja ti verim, ze tvoj je milujuci manzel a uzasny otec a aj ti to zelam. Len sa pytam, ci by si s nim bola schopna zit a planovala by si s nim buducnost, keby sa sprava ako ten "moj". 🙂

renka40
30. mar 2016

Ja neviem. Keď veľa vecí sa ukáže až neskôr... my sme sa so svojím spoznali a až potom sme riešili svadbu a plánovali spoluzitie a keď Boh dá tak aj dieťa. My sme na to išli poporiadku, tak sme sa vyhli takýmto problémom. Ja by som si s takým ani nezačala

vymysleny_nick
autor
30. mar 2016

@renka40 dakujem za odpoved. Nuz, som blba a nechala som sa oklamat, sama si za to mozem. ☹
Vam drzim palce a nech nikdy nemusite riesit taketo veci. 😉 Pekny den.

lubkavargova1
30. mar 2016

@vymysleny_nick a to si ho akoze co? Mala ospevovat do vysin na tom sedeni? Vsak ked sa ma povedat aj A tak sa povie aj B (obrazne)...a jasne ze sa povie aj take co sa partnerovi nemusi pacit a okrese to jeho/jej ego...jeeeeezisi to su chlapy!!!!
A potom to "vsak hovor"...no viem si predstavit ze ta presla chut...ja neviem, taky chlap.. mas bozsku trpezlivost zena, ja by som uz minimalne ponom daco hodila 😀

vymysleny_nick
autor
31. mar 2016

@lubkavargova1 Nehadzala som po nom nic, len som mu povedala, nech nezabudne v praci vyplakavat. 🙂 Vies, lebo on je doma uplne zadubeny, neriesi, kasle na mna, nebavi sa(ja tiez tak) a ked pride do prace, hned fnuka ako mu je smutno a ako ho mrzi, ze to je medzi nami taketo zle. No a hadaj co spravil do 24h od odchodu? Spravne tipujes. 😀 Jasne, ze mi zacal vypisovat ako ho to straaaasne mrzi, ze sme v takomto stadiu a ako by chcel byt doma s nami... A naco? Aby okolo mna chodil ako zduty mumak? 😠 Napisala som mu, ze uz je to tu zas. Ked je doma, ignoruje ma a ked je v praci, fnuka. Jeho odpoved, ze uz nebude fnukat. 😲 Nie, ze "ok, budem uz doma riesit." On radsej "nebude fnukat". Vtedy som mala chut nieco hodit, len 1000km by som asi nedohodila!!!! 😀
Smiech cez slzy, co ti poviem... 🙄