Je alkoholik a nepriznáva si to

mamina2788
4. júl 2015

ahojte, tak obraciam sa tu na vas s problemom ktory ma trapy od narodenia nasej dcerky, ...
Poporiadku, z muzom sa poznam uz 4roky, krasny vztah pokym som neostala tehotna s dcerkou, ...zacal pit alkohol, chodit po nociach von a domov sa vracal na mol opyty, potom to zase utichlo a bolo dobre, pretoze ja som mu na alkohol nedala, a ani inak lebo som sa bala ze zase si kupi chlast,...dcerka mala ani nie 4mesiace, ked si nasiel pracu konecne. A prisla prva vyplata, kupil par drobnosti, (Potraviny) a zacal znovu popijat, samozrejme iba v dni ked mal volno, ☹ ...potom koli znizovaniu zam., dostal vypoved, bolo zase " ok ", a zase sa zamestnal a bolo dobre nepyl dlksiu dobu.
tento rok je bez prace od marca, kedy som mu aj oznamila ze cakame babo...ale chodi brigadovat na jednu stavbu, denne dostava peniaze na ruku a denne ich aj prepije,..
Otazka znie na koho sa mam obratit, pretoze, som tehotna a mam 2r dcerku pomali,..jediny prijem je rodicovsky s ktorym o najme bytu mozem iba snivat, nechcem uz trpiet, a vobec nechcem aby deti trpeli,...
To ze by sa siel liecit ze ma problem, si nepriznava, a ako nahle spomeniem, ci za striezva ci inak mam byt ticho a nemam sa donho starat,...
Ale uz som sa velmi natrapila, a nevladzem,... nemam zial kam ist byvat, byvame u jeho starych rodicov ktory tiez trpia a nic nerobia aby sa to zmenilo, iba to tisko toleruju,...
Poradte na koho sa obratit? Ide mi hlavne o to aby som s detmi mala strechu nad hlavou,...
Dakujem

grasia1
4. júl 2015

Urobit si 2. dieta s alkoholikom bol zly napad, mala si rozmyslat uz vtedy. Veta dna: Nepyl dlksiu dobu. Ach jaj. K veci... Skus pohladat krizove centra v tvojom okoli, poprosit o pomoc rodinu, on uz je ti zbytocny.

matricia
4. júl 2015

Tak možno myslela, že sa zmení, a možno sa pritrafilo, netreba hneď súdiť ženu, treba jej voľačo poradit, ked už s ním nechce byt, azyl pre mamičky s deťmi, požiadať o výživné, prípadne o náhradné výživné, požiadať mesto, či nemá nájomný byť pre sociálne slabšie rodiny, držím palce

matricia
4. júl 2015

@mamina2788 samozrejme, najprv by som poprosila vlastnú rodinu o pomoc, neviem, ako sú ochotní vaši

opica89
4. júl 2015

skus s tvojou rodinou nieco poriesit, lebo v najblizsej dobe to vobec nebude dobre.... aby si mala kde byvat, a musis sa pripravit na najhorsie ak nechces aby deti trpeli, že budes musiet sama vychovavat deticky. ale samozrejme musis riesit aj ten problem , ktorí mate. skus sa s nim porozpravat, vysvetlit mu že toto dalej takto nejde a co je pricina toho, že zacal pit. ty si jeho žena a ma rodinu tak sa do toho musis starat! na jednej strane ho musis podporit ale na druhej strane chranit aj deti.

moni244
4. júl 2015

@mamina2788 prvoradé je vždy mať strechu nad hlavou a nebývať u blízkych, presne z tohto dôvodu, za druhé, robiť si ďalšie dieťa s chlapom, čo viac nepracuje ako pracuje, je tiež odvážne. Ostávajú ti možno azylové domy, ináč strechu nad hlavou deťom nezabezpečíš

pribinak
4. júl 2015

Prepac, ale kym ste nemali ci necakali spolu dieta vobec nepil? To zacal len tak? Nechce sa mi to verit. Bud si to v zalubenosti prehliadala, alebo situacia nebola vazna a ty si to ignorovala.

Ak je alkoholik, hladaj byvanie, daj si deti zverit do starostlivosti, pories vyzivne a styk, ak nebude platit on, mozes poziadat o nahradne vyzivne.
Toto urcite urob, aby si mala aspon aky-taky prijem a mala detom co do ust. Aj ked je nezamestnany nejake vyzivne mu bude urcene a to je plus pre teba.

Nemozes cakat, ze to budu jeho stari rodicia riesit, to je vasa vec, ked to ezvlada on a ty jeho partnerka, oni asi sotva.

Bratislava ma viacero krizovych centier a ma aj socialne ubytovne (Fortuna, Kopcany), takze v pondelok behni na Magistrat a daj si ziadost o ubytovnu a obvolaj si aj krizove centra

Este jedna vec: ak s nim zostanes, urcite si po narodeni babatka zaobstaraj antikoncepciu, nic v zlom, ale to bol prudko inteligentny napad urobit si dalsie dieta s chlapom, ktory pije a nedokaze si udrzat pracu

1234lubka
4. júl 2015

no co..pozbierat vsetku odvahu na svete a skusit krizove centrum...tvoji rodicia?? Vedia o tom?? Nema vyznam ked on sam nechce...cim skor odides tym budu deti menej trpiet...

sasa1310
5. júl 2015

@mamina2788 ty si spravíš druhé dieťa s alkoholikom a teraz nech sa štát postará.

anatalia77
5. júl 2015

@mamina2788 len sa zmobilizovat. Prestat riesit alkoholika.