Je možný vzťah Slovenky a moslima ?

karamelka257
18. jan 2020

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Má tu niektorá vztah s moslimom? Mám priateľa ktorý je moslim videli sme sa 1x v živote. Ale žiaľ moja rodina ho nechce prijať medzi seba lebo pretože je moslim. Mám ho rada a chcem byť s ním a poznať ho lepšie. Ale nechcem íst do jeho krajiny a on nevie ako má prísť na Slovensko. Viete mi niektorá poradiť? Ďakujem 🙂

zuzap33
18. jan 2020

@karamelka257 prosim ta, daj od toho ruky prec a to velmi rychlo. Ako ho mozes mat rada, ked ste sa 1x videli? Moja znama mala vztah, najprv krasne reci a romantika, velmi skoro vytriezvenie z toho vo forme bitiek a rozvodu do roka. Mal zaujimave nazory ako sa ma spravat zena

katarinka89
18. jan 2020

@karamelka257 si normalna? Mas malo chlapov na Slovensku? Za hranicami Slovenska by som si muza nehladala.

karamelka257
autor
18. jan 2020

Áno viem že na Slovensku je veľa mužov. Ale zatiaľ som nenašla toho pravého. A možno ani neverím našim Slovenským chlapom. Možno ani neviem ako si mám nájsť normálneho slovenského muža. Asi preto som si myslela ze chlap z inej krajiny bude fajn. Ale ešte stále som neni rozhodnutá tým. 😩😞

romana1110
18. jan 2020

Ako záleží na chlapovy aký je . Moja sesternica má Albanca majú spolu 3 krásne deti a sú spolu vyše 15 rokov. Ďalšia sesternica má Turka majú spolu dve krásne deti a sú spolu už vyše 14 rokov. Veľmi dobre si spolu rozumejú. Ďalšia má Inda a majú spolu krásnu dcérku a sú spolu už vyše ako cca 7 rokov. Ako hovorím záleží na chlapovy. Preto je lepšie najskôr sa zoznamovať chodiť spolu a až potom ísť do toho. Ono to je skoro to isté keď máš Slováka ten tam oni majú jednu zásadu nejesť "bravčové mäso" , nemôžu mať tetovania a tak ďalej. To je celé . Nikdy za tie roky som nepostrehla , niečo iné. Poznám aj ich kamarátov, rodiny a úplne v pohode má prijali takže asi tak. Poviem ti tak najskôr ho spoznaj určitý čas a až potom uvidíš či budete ďalej spolu alebo nie.

adkoalauri
18. jan 2020

Spytaj sa Very Wisterovej....alebo precitaj knihu Bez dcery neodidem...zeny,ktore zili s takymi muzmi ti poradia a snad aj otvoria oci..

adkoalauri
18. jan 2020

@romana1110 kym nenastane nejaky konflikt medzi nimi..( co nepisem,ze musi)a potom sa zmenia na zver..

montemotherone
18. jan 2020

@karamelka257 videli ste sa 1x a už máte vzťah? 😏 ... tvoja rodina ho nechce prijať? Toto si si vymyslela však? Ale nemusíš. Je tu dosť tém o vzťahoch s moslimami. Tam sa môžeš rozohniť. A nepozeraj turecké telenovely 😉

karamelka257
autor
18. jan 2020

@romana1110 Nebola som s ním. Len ako som už písala 1x som s ním bola vonku a to keď som bola na dovolenke v ich krajine. A nechcem tam ísť do jeho krajiny lebo ak mám pravdu povedať aj sa tam bojím íst. Telefónujeme spolu a sám mi povedal že nechce hneď svadbu a chce sa lepšie spoznať. Navrhla som mu aby prišiel na Slovenko. No ale problém je v tom že nemá ako. Kedže chce tu aj pracovať.

valentina365
18. jan 2020

@adkoalauri manzel Very je zid, nie moslim.

romana1110
18. jan 2020

@adkoalauri nie nie to vôbec videla som aj to a riešia to normálne. Žila som u nich urcitu dobu keď som pracovala z zahraničí. Ako ja neviem skôr nepochopím ako si niekto myslí, že keď je moslim tak musí byť nejaký iný. Aha každý má na to svoj názor ja mám svoj Vy máte svoj. Ja neberiem ten Váš . Ja len hovorím z vlastnej skúsenosti.... Neviem prečo každý hádže moslimov do jedného vreca. Ono to veľmi aj záleží na človeku ako sa chová a správa .

romana1110
18. jan 2020

@karamelka257 takto ak môžem a bojíte sa tak tam nechoďte. Lebo takto to je také všelijaké keď spolu len voláte. Najlepšie spoznáte človeka keď s ním budete. Ono je to zložité sa dostať na Slovensko a pracovať tu. Treba najskôr aby dostal víza na pobyt a až potom treba rozmýšľať ďalej (ak tu chce ostať), len tie víza je ťažko dostať. Nechcú ho moc dávať. A sú s tým vybavovačky....

adkoalauri
18. jan 2020

@valentina365 myslela som vseobecne-ina kultura

karamelka257
autor
18. jan 2020

@romana1110 Áno ja viem že je ťažké sa dostať tu na Slovensko a aj to ze je dosť vybavivačiek okolo toho. Preto neviem čo mám robiť. Chcem ho spoznať aký je. Nehovorím že hneď chcem svadbu a vydať sa za neho. On to nechce tiež pretože ma chce spoznať.

zuzap33
18. jan 2020

@romana1110 jasne ze chce sa tu dostat, potom poistit dietatom, aby tu mohol ostat. Najlepsia cesta do europy, vedie cez zenu

adkoalauri
18. jan 2020

@romana1110 ja tiez nikoho nazor neberiem a myslela som vseobecne na vychovu spolocnych deti,zvyky,tradicie,mentalitu,kulturu...

romana1110
18. jan 2020

@karamelka257 môže dostať aj pracovné víza tie tiež dávajú. Ale neviem presne či na pol roka alebo len na 3 mesiace. Aj takú možnosť by ste mali ak tak veľmi chce.

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karamelka257
autor
18. jan 2020

@romana1110 Áno to tiež viem ale to by musel pracovať tam u nich a musel by mať peniaze v banke. Podľa jeho slov čo mi on povedal. Alebo by sa dalo aj tak že by mu niekto zo Slovenska poslal pracovnú zmluvu. Ale tu na Slovensku to nie je možné.

romana1110
18. jan 2020

@zuzap33 anooo to je tiež pravda,že aj taký " niektorí " sú. Ale zas netreba všetko hádzať do jedného vreca.
Ale ak má pani/slečna "rozum"( nechcem uraziť) tak sa nenecha hneď spraviť dieťa.
Logicky .

romana1110
18. jan 2020

@adkoalauri ja s vlastnej skúsenosti hovorím,že mne sa zdajú oveľa lepší ako Slováci. Keď si to tak ja porovnávam....

romana1110
18. jan 2020

@karamelka257 musí mať nejaký ten základ keď chce prísť. To si ho budú kontrolovať. Ale ono to nie je také jednoduché. Ono to je tak,že aj keď príde a dostane pracovné víza aj tak ho môžu prísť policajti skontrolovať a musí mať na Slovensku aj trvalý/prechodný pobyt ale nie som si teraz istá . Tak to mu nikto nepošle pracovnú zmluvu a poviem tak,že bude aj ťažko si zohanat na Slovensku prácu.
Sesternica už bola tehotná(chodili spolu už dlho) keď požiadali o víza aj tak mu ich nedali musel odcestovať a musela sa na neho vydať až potom mu ich dali. Takže je to tu veľmi zložité.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karamelka257
autor
18. jan 2020

@zazvorka87 Ja som kresťanka neni a ani nemám žiadne náboženstvo. Nepovedala som že chcem prejsť na ich vieru. Ja ho chcem len spoznať a uvidím čo bude ďaľej. 🙂

karamelka257
autor
18. jan 2020

@romana1110 Ak mám pravdu povedať. Tak neviem čo mám dalej spraviť.

romana1110
18. jan 2020

@karamelka257 tak to Vám už nikto neporadí čo máte spraviť ono to je na Vás.
Treba si to hlavne nechat ulezat v hlave a až potom sa rozhodovať.

zuzap33
18. jan 2020

@zazvorka87 islam povoluje styri zeny, deti po rozvode automaticky daju manzelovi, lebo su jeho. Odporucam precitat co povoluje islam zenam a potom sa rozhodnut, ako chcem zit.

zuzap33
18. jan 2020

A neviem z ktorej azijskej ci africkej krajiny dotycny pochadza ale ocividne nie z europy. A to by som uz velmi rozmyslala o tom ako bol vychovany, jeho mentalite a tradiciach nielen v rodine

zuzap33
18. jan 2020

Bola tu diskusia na temu moslim a krestanka v roku 2015, precitaj si

lula313
18. jan 2020

@karamelka257 mna by konkretne zaujimalo, z akej je krajiny, lebo aj to veľa vypovedá o mentalite a jeho správaní sa k ženám. Egypťania, Tunisania sú s prepáčením horsi ako zvery, ženy majú za poslednú handru a na SK sa chcú dostat cez manzelstvo a vyberajú si presne zúfale chuderky(častokrát neatraktívne, s nadváhou), ktoré rýchlo zmanipuluju. Bývala spolužiačka si takehoto uviazala na krk, nasťahovala do bytu a to prosím pekne vedela, že bol vo väzbe, lebo sa svojej ex vyhrážal nožom, že ju zabije! A samozrejme, že ju zničil, ani sa neozyva, boh vie, čo je s nou.. ďalšia spoluziacka s Egypťanom detto, tiež tam boli násilnicke prejavy voči nej. Muž má znamych z tréningov Albáncov a tiež z nich ziaden nie je normálny. Majú milenky, chodia hrat karty a tie perly, že im náboženstvo napr. zakazuje žene robit orálny sex, ale oni si ho dat robit môžu, to má velmi rozosmialo😀