Je to na rozvod alebo ešte počkať?

katulkaa11
31. máj 2009

ahojte baby,chcem vas popytat o radu,s terajsim manzelom sa pozname styri roky kym som neotehotnela,urobili sme svadbu ved sme sa aj na babenko tesili,rok sme to nechavali na nahodu,pred tym som brala tabletky po vysadeni sa nam skoro po roku podarilo urobit babatko,velmi sme sa tesili,priatel so mnou bol na utz ked sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko..babenko sa nam narodilo,no prisli problemy,mali sme dost problemove babatko,malo spinkalo,furt plackalo,len nosit na rukach aby bol aspon chvilu klud a davat prsnik,vecer sa manzel vracal z prace a to vzdy vystihol,ze mala bola o to horsia,bol preto nervozny,ale nikdy sme sa preto nepohadali,prebalovat ani obliekat sa ju nechytal,vonku s nou sme boli dokopy mozno 4x a to malicka uz ma rok,vzdy mu do toho nieco prislo preco s nami nesiel von aj ked sa v soboty snazil robit vzdy nejake fusky,aby sme sa mali lepsie!nasa domacnost byva v katastrofalnom stave,nestiham toho moc upratat ani navarit,mala je doteraz placko ze ked sa od nej pohnem na krok,tak spusti plac,no aj som si ju tym rozmaznala no uz s tym moc neurobim,no a potom sa pre to hadam,ze manzel musi robit zenske veci,ze riady uz ani nepamata kedy som umyvala,ze hocikedy si nema co obliect,ze neni poprate,no priznam si chybu,no tento tyzden sa to vyhrotilo do takej situacie,ze mi vynadal a povedal,ze keby mi prije... tak by som bola hned dobra ako anjelik,lebo totizto ked on zacne s tym,ze je doma bordel,ze furt upratuje len on,tak ja do neho este zacnem skakat a nikdy ho neberem vazne ale poviem to este tak ironicky,no aby mi povedal,ze ma treba vyfackat a ze ked mala vyrastie,ze sa so mnou rozvedie,tak je to privela si myslim!neviem ako to riesit,ale s malou sa vie hrat i ked nema tolko na nu cas,aj nam to klape pokial nepride na to ze je u nas zase bordel!teraz sa tyzden nebavime a neviem co robit..a dalsia vec,ze ked mi spadne tak zacne na mna ziapat,ze pri nej som,co nedavam pozor, ci chcem aby nam umrela a preto sa tiez vzdy pohadame..-vsak ale deti padaju a uci sa nam chodit..je mi z toho smutno ze sa musim pytat na toto..

hasleerka
3. jún 2009

fatimuska, ja som toho ako decko moc doma nerobila, chodila som po zábavach a dospávala som ... doma som nikdy nevarila, iba upiekla koláč ... a nevyrástol našťastie zo mna lenivec ... proste som sa vydala a dokážem stíhať všetko ... dosť je to aj človeku, nielen o výchove ... aspon u mna je to tak

demi55
3. jún 2009

teraz ygreen o co toto bolo lepsie ta tvoja veticka na zaver napr. od roashinych prispevkov, necitam uz tuto temu mam dost blee ☹

mywiel
3. jún 2009

V kazdom pripade je blbost rozvadzat sa lebo nie su schopni najst si systém v domacnosti. Niekedy treba vediet poziadat o pomoc aj rodinu nech postrazia atd. ja zijem v zahranici a rodinu mam celu na Slovensku a teraz co tiez si viem poradit. No rozvadzat sa kvoli tomu mi pride na hlavu, ved to malé dieta potrebuje vas oboch tak sa postavte obaja k tomu ako dospeli, zodpovedni rodicia, treba sa len vschopit, dieta vyrastie a bude samostatnejsie.

mywiel
3. jún 2009

Pises ze ste sa na babenko tesili tak pokial je medzi vami este laska tak niet o com len sebou pohnut a to myslim aj manzela. Drzim palce.

bodka13
3. jún 2009

😕 žasnem nad niektorými príspevkami 😕
..."ak ho nezoberiem do 5 minút ,plače a zrúti sa dom"....viem že každé dieťa je iné(mám dvoch chalanov) ale chybu robíme aj my maminy-bábo ešte len zamrnká keď sa naťahuje a ideme si nohy dolámať aby náhodou neplakalo a potom sa čudujeme že má rok a viac a nevydrží sekundu bez nás...tú samostatnosť treba u detí vybudovať a ako rastú využívať fantáziu ako ho zapojiť do bežných činností (1ročné dieťa zvláda zbierať hračky,behá s metličkoua handričkou pri upratovaní,pri vešaní prádla podáva štipce,... 😉 )....nezabudnite že dieťa má viac rozumu ako si myslíme(overené na mojich deťoch!!!-ľahko prídu na spôsob ako nás ovládať a potom záleží len na našej trpezlivosti a pevnej vôli čo im povolíme 😉
..."nebudem celý deň zbierať kde čo zhodí,roboty si užijem keď sa vrátim do zamestnania"/alebo v podobnom zmysle to bolo napísané/....ak má dieťa 1rok a 5-6mesiacov už dávno ho bolo treba naučiť že veci nemá len tak zhadzovať a keď to zhodí,že to treba zdvihnúť!.... 😕 ako to riešite na návštevách,alebo radšej nikam nejdete?

a rady tipu :zaplať si upratovačku a treba si kúpiť umývačku...nie každý si to môže po finančnej stránke dovoliť,aspoň ja keď som bola na MD určite nie 😉

sisstin
3. jún 2009

bodka: tak to máš asi geniální děti, neznám jediné 19m dítě, které by si po sobě uklízelo 😕 na návštěvu chodíme ke stejně starým dětem, které dělají stejný nepořádek a nikomu to nevadí...takže tak.. 😎

sisstin
3. jún 2009

bodka: nevím, jak si hrály tvé děti, ale můj syn tak, že přendává kolíčky z kbelíku do košíku, vytahuje ponožky ze šuplíky, chodí do kuchyně, kde vytahuje kořenky a roznáší je ..atd., a všechny děti, které ve svém okolí znám, dělají to samé...bože, vždyt je to ještě malej špuntík 😕 já mám doma bordel normální, prostě roztahané hračky, žádnej prach ani špína..a opravdu neuklízím okamžitě vše, co vytahá...ale já narozdíl od zakladatelky nemám problém s manželem v této oblasti 😎

sisstin
3. jún 2009

bodka: navíc syn fakt ve 12m nechodil 😝 chodí asi dva měsíce 😉 takže kdyby mi tady vytíral podlahu, tak asi spadnu pod stůl 😅 😅 😅 😅 😅 každé dítě je jiné, jak píšeš...můj je prostě ještě fakt batolátko 😕

artuse
3. jún 2009

no já si nemyslím, že by zakladatelka tématu byla lenivější, jak tu někdo psal, prostě má náročnější děcko, nestíhá, nedovede si třeba práci tak dobře zorganizovat, je ze všeho unavená, tak chtěla poradit...jako já když mám být upřímná, tak sama bych taky nestíhala, můj manžel je zapojenej jak do péče o malou, tak do domácích prací...k malé vstává i od narození i v noci, doma udělá o co ho požádám, opravdu nechápu, proč by všechno měla jenom žena, nikdy se pořádně nevyspat, atd...
katulka: už jsem ti to jednou psala, zkus se domluvit s mužem na rozdělení prací, co bude dělat on a co ty...a klidně mu nech umývat to nádobí, já na tom nevidím nic špatného 😀 manžel, když se navečer vrátí z práce, tak se na něho okamžitě nalepí malá, taky nemá bůhvíjaký relax a kdybych ho požádala, aby každý den umýval nádobí, tak to bez mrknutí oka udělá 🙂

a jsem trochu zděšená, že máme na Slovensku pověst špindír, s tím jsem se ještě nesetkala 😨

mywiel
3. jún 2009

Sisstin ja roztahané hracky nepovazujem za bordel, je to normalne suhlasim, ze dieta sa musi s niecim hrat, pre mna je bordel nakopeny riad, hora spinavého pradla, prazdna chladnicka, takze kazdy ma aj iné kritéria co je bordel a co je nie, ale mat doma spinu si nemozem dovolit moja mala vsetko pcha do ust co najde cize aj mrtvu muchu... 😀

petruna
3. jún 2009

holky, ten cesko-slovensky spor je fakt trapnej....

Podle me jde o to, co komu vyhovuje...

Pokud nekomu vyhovuje zit predevsim domacnosti, uklidem, varenim, peci o deti a manzela, tak proc ne...

A pokud nekdo k tomu jeste potrebuje chodit do prace , na uklid si nekoho najmout , vzit si chuvu atd....tak to je taky jeho vec.

Kdyz to te zenske tak vyhovuje a jejimu chlapovi taky , tak na tom nevidim nic spatneho.

Kazdy si to udela, jak to jemu vyhovuje.
A vykrikovat tady ze slovenky jsou domaci pipky a cesky liny spindiry mi pride doost omezeny !!!

Jako problem vidim to, kdyz je nektera holka doma s detma bez moznosti mit cas sama pro sebe a vadi ji to a manzel ji s nicim nepomuze a jeste ji k tomu buzeruje.
Ale na druhou stranu, pokud ma nejakej chlap, co je doma ochoten pomahat, doma zenskou, ktera se jen vali a nehne brvou a jemu to vadi, tak to se mu taky nedivim....(tim nemyslim pripad zakladatelky tematu, necetla jsem do detailu, jak to je u nich doma)

bodka13
3. jún 2009

siss...netreba sa chytiť jedného slova,a vyvolávať konflikty 😉 ...nie sú geniálne,užila som si s nimi dosť
...nenapísala som že si samé po sebe upratalo...ale že ho treba zapájať -to znamená spolu zbierate hračky do jedného koša...treba to skúšať 😉 dieťa sa zabaví a nebude visieť na žiadnej mame 🙂
...k návštevám...mám rada deti,ale nemôžem povedať že by mi nevadilo keď prišli aj rovnako staré deti a nám ostala vyhádzaná detská izba...aj v škôlke si budú po sebe hračky upratovať a mali by mať nejaký základ už v sebe,lebo potom sa môže stať že si nato zvykne a povie ako známej syn "on teda upratovať nebude,to robí mamina"!!!-má necelé 4roky

sisstin
3. jún 2009

jako ta bodka mě ted fakt dostala, to jsem opravdu roční děti, které si po sobě uklízí apod.? Ty jo..v roce to bylo ještě miminko, neuměl ani pořádně stát bez opory..no fakt čučim jak péro z gauče teda 😅

mywiel: špínu tu nemáme, prostě jsou tu jen hračky, a tak...to mám večer uklizený za 10minut..velký úklid dělám jednou týdně, když je třeba malej venku s dědečkem, máme myčku na nádobí, pračka pere sama...vaří u nás dědeček 😎

mywiel
3. jún 2009

Artuse nebud zdesena vsetky si to nemyslia neboj. 😉

sisstin
3. jún 2009

bodka: no ale ve školce jim budou 3-4roky...tohle je 1,5letý dítě proboha 😲 jasně, že dává věci do kbelíku se mnou zpátky..ale pak stejně jde..a něco někde vyrabuje 😕 jako na učení k pořádku mi teda přijde fakt malej ještě.. 😕 jinak syn je velmi bojácné povahy od narození, má noční děsy, bojí se cizích lidí apod., jesli jsi to nezažila, např. hrůzou prokřičené celé noci..tak nevíš, co to je..a jak se musíš k takovýmu dítěti chovat 😉 neměli jsme lehkej začátek, takže on se prostě musí ujištovat, že jsem tu pro něj..a že má ve mně oporu...ale to je přístupem k životu..já se s nim opravdu radši mazlím, než uklízím 😝

sisstin
3. jún 2009

nicméně, proč to tu řeším, já žádné problémy s nepořádkem a partnerem nemám, takže se mějte dámy hezky 😎 😀

artuse
3. jún 2009

no já jsem jen zvědavá, jestli se zakladatelka tématu na něčem s mužem dohodne, když už se to tu tak rozjelo 😀 katulko, dej vědět 🙂

petruna
3. jún 2009

bodka : v necem mas pravdu.....ja treba syna taky hned nechovam, kdyz treba myju nadobi a on zrovna knoura , ze chce na ruce....proste musi pockat, stejne tak kdyz varim....

vetsinou to za chvili vzda a jde si hrat. Jako kdyby mel byt nejak hysterickej nebo tak, tak to treba resim nosenim v Ergu na zadech (jak tu psaly nektere holky), ale zatim jsem to nemusela pouzit.

Myslim, ze i tak ho hodne chovam, hodne se mazlime atak....ale taky nehodlam byt jeho otrok, abych doma nic neudelal jen proto, ze on se chce chovat porad...

ale s cim nesouhlasim je to, ze je potreba naucit takhle male deti, aby hned co si dohraji po sobe uklidili....
jak pise Siss, nechodim za nim a neuklizim po nem vse co vytaha, ani ho neucim, aby to sam zase uklidil, kdyz vim, ze to za 5 minut znova vytahne...proste cely den slapu pres hracky a vecer je uklidim....
a na navstevach, kde maji deti to je zrovna tak....

pro me je bordel taky prach, nevyzehlene pradlo, spousta drobku na koberci, hora neumyteho nadobi (coz obcas mam, kdyz nestiham 😎 ) no proste jak pise Mywiel, ale rozhodne nepovazuju za bordel rozhazene hracky, vytahane latkove plinky apod...

kdyz mi syn vytaha neco meho, tak to vetsinou uklidim, jen co ho to prestane zajimat, ale jeho hracky jsou proste vsude, dokud nejde spat....

sisstin
3. jún 2009

petruna: no ale jsou děti, které prostě knourají a pak to vzdají, Tygr to nevzdá...a jde to do takových afektů, že až hrůza...prostě stačí, aby uslyšel nějakej zvuk nebo něco uvidí v televizi, čeho se lekne a je vyděšenej a vzít ho prostě musim...ale jak píšu, kdo to doma nemá, tak to nepochopí 😎 já taky nejsem nadšená z toho, že ho mám furt na sobě jak přísavku, že se v noci budí atd, ale je to prostě moje dítě..já jsem na MD..a mou hlavní povinností je, se starat o to dítě...domácnost moc řešit nemusim...v tom mám výhodu třeba než jiné, kterým nic jiného nezbyde 😎

bodka13
3. jún 2009

sis...tak veľa šťastia 🙂 ....a koreničky som im nedovolila roznášať po byte nikdy,či mal rok alebo 19 mesiacov!...boli jednoducho veci s ktorými si nemohli robiť čo chcú 😉

petruna
3. jún 2009

siss : mym prispevkem jsem ale nechtela rict, ze kdo dite chova cely dne je jeho otrok.... 😉
v kazde rodine je to jine....Tonik nema zadne nocni desy, ani nevyzaduje celodenni mazleni a chovani....

takze kdyz ho nepochovam hned, kdyz treba varim, tak ho to podle me nijak netraumatizuje...

sisstin
3. jún 2009

bodka: jj..nebezpečné věci máme pryč z jeho dosahu( nože, nůžky, ostré předměty atd.) ale vyhazování fusaklí, příborů dřevěných atd. mě naprosto netankuje 😎 prostě celej byt je jedna velká dětská herna, což mi přijde u tohoto věku normální a neřešim to...někdo to třeba řeší, mně je to fuk 😎

sisstin
3. jún 2009

petruna: u nás jak kdy, dneska je docela v pohodě..normálně si hraje, ale třeba jsem fakt den strávila tím, že na mně visel...v noci byl snad 100000x vzhůru s brekem...takže jsem docela vyštavená dneska..a představa, že bych měla jít ještě např. šurovat okna je teda vražedná...já jsem dneska akorát vyprala a pověsila plínky, večer uklidim borčus hraček..a tim to dneska hasne 😎

petruna
3. jún 2009

siss : souhlas, ke kazdemu diteti se musi pristupovat jinak....
kdybych mela doma Tygra, tak ho treba taky cely den chovam, to je jasne... 😉

hele, Tonik se taky obcas boji TV, ma nektere reklamy u kterych zacne hystericky brecet..... 😲
Nedavno to byla reklama na ustni vodu Listerine a z ceho byl uplne silenej strachy byla reklama na Korunni, jak tam byl Liska a Trojan....

artuse
3. jún 2009

každé dítě je jiné, já malou už teď taky moc nechovám, ale když byla kojeneček, měla jsem ji často v šátku, abych něco doma vůbac udělalala...teď si ale moc často také sama nehraje, hodně chce, abych ji u všeho asistovala, a jakmile jdu vařit, hned je mi na noze! takže ji musím zabavit, tím že ji dám na zem mističky a nádobíčko a vaříme spolu, ale rozlitá voda je pak všude 😅 a o kostky a hračky taky pořád zakopávám, ale to neřeším, uklídíme večer...snažím se třeba, aby uklízela se mnou, někdy to jde, někdy je, na to jsou fakt docela malý, a kolikrát když spolu nahážeme hračky do krabice, tak pak do minuty krabici obrátí dnem vzhůru a můžeme jet na novo 😀

sisstin
3. jún 2009

petruna: no to nevim, čeho se oni tam bojí 😕 😅 on se bojí i některých postaviček z Bebe TV, takovýho medvídka, co si oblíká šatičky..což mi přijde jako dobrej úlet, ale on normálně zdrhá, zakrejvá si oči a zavrtá mi hlavu do břicha 😕 😅 jsou prostě dny lepší, kdy o něm skoro nevim, hodně spí a tak..a pak takový ty krizovky, jako např. včera 😝 jinak mně opravdu přijde jako malej špuntík ještě, vim..že třeba některý maj doma děcka, který mluvěj ve větách a pomalu i luxujou v tomhle věku, ale to je podle mě spíš teda rarita 😝

artuse
3. jún 2009

siss: luxujou 😀

petruna
3. jún 2009

siss : me nahodou prijde fajn, ze honenechavas vyrvat....
jak rikam, pokud dite place hodne, tak pochovat....

ale Tonik obcas jen knoura a vysi na noze a proste "jen" otravuje. Kdyz je to otazka 5-10 minut nez mam cas ho chovat nebo tak, tak proste musi pockat..to bych fakt doma nic neudelala. Ale pokud zacne brecet nejak usedave nebo tak, tak jde samozrejme nadobi stranou. 🙂

petruna
3. jún 2009

siss : taky si myslim, ze je Tonda ve svych 14 mesicich spis špuntík než dítě, co mi bude utírat nádobí 😎
my myčku nemáme 😝 , MM jí nechtěl (máme malý byt atd...), ale zařekl se, že když myčka nebude, tak bude mejt nádobí , což plní 😎
ovšem kdyz neni doma a ja treba pecu dorty (pecu ted dorty s mandlovkou na zakazku pro pratele), tak si to stejne musim obmejt smaa 😝

do novyho bytu uz si mycku prosadim...

sisstin
3. jún 2009

petruna: jediný, kdy ho nechávám ječet je, když mu třeba něco nejde a vzteká se..to fakt poznám, že to je vzteky 😉 ale když se něčeho bojí, tak ho přece nebudu ignorovat 😲 😕 no, nicméně nevařim...co se týče kuchyně max. naházím nádobí do myčky a zas ho vyndám....uklízím jen náš pokoj, a peru jeho plínky..a to je asi všio 😎 máme malej byt 3+1...můj tatka ráda vaří, je to jeho koníček, a dělá to odjakživa..moji mamku jsem v kuchyni NIKDY neviděla..ta zas poklidí zbytek našeho pidibytu ..jinak taky není moc žínka domácí, chodí na angličtinu a tak..takže v našem bytě opravdu té práce moc není, a spíš si ten život užíváme tím, že jsme s Tygrem nebo si jde každý po svých koníčkách 😎