Kamarátka je tehotná s moslimom

macka67
2. jan 2014

Ahojte, moja kamarátka má obrovský problém, neviem čo s ňou bude ďalej ale bojím sa o ňu. Je tehotná, v 4-tom mesiaci s chlapom, ktorý žije vo viedni (je moslim..samozrejme, že som jej dlho prizvukovala, aby sa na neho vykašlala kým nebude neskoro ale ona nie, lebo ho lúbila)... Tento chumaj ju vyhodil z jeho bytu, nechal ju napospas osudu a tak sa vrátila naspäť na Slovensko. Problém ale je, že jej rodina sa o ňu a jej bábo odmieta postarať a on jej napísal, že on to dieťa nechce nikdy v živote vidieť. Nie je evidovaná na úrade práce, je vraj dobrovoľne nezamestnaná.. ked bývala s ním vo viedni všetko jej platil on... maturitné vysvedčenie jej mama vyhodila.. nevieme teraz na čo vlastne má nárok, či má nárok na nejaký príspevok, alebo skončí na ulici a dieťa jej po pôrode zoberú.. Jej mama jej odmieta pomôcť, aj keď zarába veľa peňazí a má dva byty, ešte povedala tomu chumajovu, že dobre spravil že ju vyhodil z bytu. Ja by som jej tak rada pomohla, ale nemám ako, šetrím financie na vlastnú budúcnosť. Prosím poraďte, čo sa dá v takejto situácii robiť, ďakujem...

erjona
9. mar 2014

@macka67 Pocuj, nech mi ta baba napise, co a ako, ci ma poistenie a tak, ja ked budem vediet, jej poradim, kde sa moze na koho obratit, aj ja byvam vo Vieni,,, tu ma väcsiu sancu sama s dietatom zit na lepsej urovni ako na Slovensku... ak ma zaujem, nech mi napise spravu a mozeme sa pripadne spojit telefonicky... cez skype, alebo ja jej mozem zavolat... potrebujem len cislo...

dominika2727
9. mar 2014

@erjona toto iste som jej navrhla aj ja, zial ani obraz ani zvuk..takze si ten svoj problem jej kamoska vyriesila uz asi sama. Pravdepodobne dalsia "lokalova"....skoda len,ze potom podla takychto pribehov porovnavaju aj zvysnych moslimov.
Sa ti cudujem,ze tu este stracas cas vysvetlovanim,nechaj ich tak...zvlast s touto poslednou, ta to ma trosku pomotane, v inej teme presviedcala ludi,ze Allah sa kupe len v sobotu a v Turecku ich napadali agresivne ryby..co k tomu dodat 😀 😀 😀 peknu slnecnu nedelu 😀

erjona
9. mar 2014

@dominika2727 Ved ja viem moja, ja som bola poslana do tejto temy, ze si ju mam pozorne precitat, tak mi nedalo nezareagovat, normalne sa zdrzujem v inej teme 😀

PS: Uz byvas v novom moja, dojdem skolaudovat 😀

dominika2727
9. mar 2014

@erjona poslana? 😀 ano uz byvame, potom ked dojde kuchyna kolaudujeme 😉 Vy sa kedy stahujete?

veriiii
9. mar 2014

@macka67 no pekne..naco je rodina, ked si nepomahaju..inac, nechcem moralizovat,ale pan Moslim bol mozno aj zenaty, nepotrebuje predsa maler s Nemoslimkou..kamoska ma narok na prispevok pri narodeni a prispevok k tomu prispevku, to sa vybavujena urade prace ,socialnych veci a rodiny po norodeni,ked uz ma rodny list-tusim uz na matrike jej daju spolu s rodnym listom to tlacivo,ale nie som si ista..ja zije mimo SK.....dokopy nejaku vyse 840 eur..potom ma urcite narok na rodicovsky prispevok, 203 eur mesacne, to nezalezi ci si nieco platila alebo neplatila na Slovcensku, ALE musi mat tu TRVALY POBYT..cize to si bude musiet nejako vyriesit..mozno by stacil aj adresa prechodneho pobytu,to jej na urade prace, soc.veci a rodiny budu vediet povedat..to byvanie si ale bude musiet vyriest, ci je vzdialejsia rodina, surodenci alebo kamaratky pomozu?dieta by jej nemali brat, vsak ako ziju niektore rodiny na Slovensku..tym nezoberu>deti bez elektriny, svetla, tepla, dost sme videli napr v reflexe, modrom z neba adt..alebo su este charitativne "utulky" na cas...a mozno mama zmeni nazor?no, este, taka otazka, rozmyslala ,ze ak to nebude zvladat da dieta na adopciu?

erjona
9. mar 2014

@dominika2727 Hej poslana, lebo na inom fore su dve baby, ktore mali nezhody na temu moslimov a vraj si mam precitat o nemenovanej osobe, co je to zac, no ja som na style jej pisania nic zleho nepostrehla,,,, 😀

My dostaneme o 2 tyzdne kluce, uz tu obchadzam krabice,,, a stale viacej sa ich tu kopi, tak musime este pockat, kym sa z tohoto chaosoveho krabicoveho bytu dostaneme... oki, napis, ked budete uz nakomplet hotovi, budem sa tesit 😀

macka67
autor
9. mar 2014

@erjona no ta kamoška je aktuálne na Slovensku a nie v rakúsku.. bola u neho ale samozrejme zase sa pomlátili tak jej zbalil veci a odviezol ju na Slovensko. Aktuálne má možnosť bývania v byte jej mamy ale musí vyžiť čo sa týka jedenia z 30 evry na týždeň.. takže stále nič moc situácia... riešiť to asi bude tak, že sa teraz prihlási na úrade, porodiť chce na Slovensku ale henten chumaj sa jej už vyhrážal že jej vezme dieťa... proste situácia stále na nič, po pôrode sa uvidí..

mariuskaa
9. mar 2014

@happyfrog80
Rasa? A akej rasy su?
Alebo si chcela napisat nabozenstvo?
Su velke rozdiely medzi rasou, narodnostou alebo nabozenstvom.
A jedno nezarucuje druhe alebo tretie.

erjona
9. mar 2014

@macka67 No to mi je jasne, ale ked pracovala v AT, tak ma pravo na AMS si ziadat podporu, matersku z rakuska brat a aj rodinne, no a tu sa jedna potom o ine peniaze, dalej ma pravo na mindestsichrung a ine veci, dokonca aj byt by jej neskor pridelili, no a najdolezitejsie je, ze by si hned mohla ziadat vyzivne na dieta, to ma tiez podla vysky zarobku otca, hned peniazky k dobru... no a doveruj mi, ziaden sud neprideli dieta otcovi,,, To su len bla bla reci, macedonci nemaju vo zvyku unasat deti 😉

zvolsiinylogin
9. mar 2014

@macka67 krizove centrum....tam jej poradia...

zvolsiinylogin
9. mar 2014

@macka67 tak nech zostane u babky....

happyfrog80
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lili_mia
9. mar 2014

.

erjona
11. mar 2014

Prave som sa spytala adminov, aky zmysel malo menit nazov temy 😉 😉

mariuskaa
11. mar 2014

@erjona vsimla som si, ale ja som to uz adresovala na 4 (ci kolkej) strrane a ziadna odpoved. Aj mne uz vela premenovali... alebo preradili do inej podskupiny atd..
Hlavne, ze niekto kto je tu novy si zalozi novu TEMU, to je co? To kludne moze byt len jedna tema ako
"Otazky na Asmira team"
... tak by bola len jedna tema..
"Prid sa nam predstavit"
,a tam by vsetci novi isli.. a nie takto... hned samostatna tema s predstavenim a potom tam niekto napise Vitaj (jeden alebo 2 krat...) a koniec temy... 😀

erjona
12. mar 2014

@mariuskaa Treba ist na ich oficialnu stranku, nech to tam kazdi cita, potom mozno odpovedia 😉