Na akú výšku prídavku mám nárok na konci materskej, keď budem evidovaná na ÚPSVaR?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

končí mi materská a do 7 dní sa mám hlásiť na ÚPSVaR. Pred materskou som pracovala. Partner je v súčasnosti tiež nezamestnaný, evidovaný na úrade. Máme vlastný byt.

Na akú výšku prídavku mám nárok?

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení materskej máte nárok na rodičovský príspevok. Rodičovský príspevok sa nevypláca automaticky po skončení materskej, treba oň požiadať. Je potrebné vypísať tlačivo Žiadosť o rodičovský príspevok. Tlačivo Vám dajú na úrade práce.

Výška rodičovského príspevku v roku 2022 je:
a) 280,00 eur mesačne
b) 383,80 eur mesačne, ak sa oprávnenej osobe, ktorá o rodičovský príspevok požiadala pred vznikom nároku na rodičovský príspevok vyplácalo z dôvodu starostlivosti o toto dieťa materské alebo obdobná dávka ako materské v členskom štáte.

S prianím pekného dňa,
Lenka