Kamarátky mi začali závidieť

martinat9
12. máj 2023

Ahojte, trápi ma, už 15 rokov sme (boli) partia 3 najlepších priateliek. Po strednej som išla na VŠ iba ja, potom do zahraničia. Medzitým sme sa však vždy keď sa dalo stretávali, volali si, neuveriteľne silné puto sme spolu. Presne odkedy som si našla vážny vzťah, začali sa problémy. Keď som mala komplikované vzťahy, s mužmi, mala slzy miesto radosti, vtedy tu boli. No odkedy mám dobrého muža a dieťa, prehlbuje sa medzi nami priepasť. Akoby som ja a oni dve. Nevolajú mi, nepíšu.. Chodia ma navštíviť už len z akejsi “povinnosti”. Vzdiali sme sa.
Obe moje priateľky neskutočne ľúbim, obe z nich sú stále slobodné (máme vyše 30 rokov) a myslím si, že to je dôvod, prečo ma prestávajú vyhľadávať. Občas si myslím, že mi závidia. Dobre som sa vydala (fešák, šikovný, dobrý), zatiaľ čo ony nemajú ani nápadníkov. Obe túžia po rodine ale sú extrémne pasívne, a keď už, tak nikto im nie je dosť dobrý. Keď načrtnem tému, žeby mohli začať aspoň randiť, tak sa vyhovárajú, že to nechávajú na osud. Dlho som si nechcela pripustiť, že mi môžu závidieť, no bohužiaľ asi sa to deje. Akoby ste sa na mojom mieste zachovali? Prejavuje sa to tak, že máme spoločný chat/ktorý super fungoval, no začali komunikovať zvlášť, + stretávajú sa samé, ani ma nezavolajú, však mám málé dieťa, aj tak by som nešla a pod. Ďakujem za Vaše rady.

teleskop
12. máj 2023

na toto neexistuje nijaka rada, stalo sa mi to par krat a vzdy od zien u ktorych som mala pocit ze maju toho omoho viac ako ja...nuz so zavistou si neporadis, neuvedomujes si ale ze si ich prestala akceptovat take ake su..mozno im prajes nieco co ani nechcu,mozno im tovj zivot a muz nepridu take perfektne pozor na to. mozno sa s tebou len nudia...

0silvia0
12. máj 2023

@martinat9 nemusia ti zavidiet, len ony dve maju toho viac spolocneho. Pre slobodne bezdetne nezadane zeny je rodinny zivot vzdialeny a nemaju ako prispiet do debaty.
Ked som bola slobodna, bezdetna, otravovali ma reci o detoch a o manzelskom zivote.

ckocka
12. máj 2023

Životný štýl svobodných a vydatej s dieťaťom bude dosť rozdielny, ako aj záujmy. Práve v takých chvílach sa priatelstvo často rozpadá, nie je to nič výnimočné.

abdn16
12. máj 2023

Nemyslim si, ze ti zavidia. Len uz zijete diametralne odlisne zivoty a zjavne sa nemate o com spolocnom rozpravat...a kedze ty uz s nimi nemozes travit tolko casu ako kedysi, tak je jasne, ze ony dve su si blizsie... to sa stava, je to sucastou zivota...

lindous
12. máj 2023

Otázka je nakoľko si sa zmenila ty... či vieš stále s nimi pokecať o niečom inom ako dieťati, či by si naozaj išla keby ťa zavolali večer na víno alebo si ich už párkrát zrušila, jednoducho či máte aj dnes niečo spoločné alebo sú to len spomienky na minulosť, či tvoje narážky na ich randenie nevyznievajú zle, či sa nechcene nepovyšuješ a nepovažuješ svoj život za lepší - ľudia, ktorí si myslia, že im druhí závidia to často majú práve takto...samozrejme to tak vôbec nemusí byť, je to len pohľad z inej strany na zamyslenie sa... tiež si nemyslím, že to nutne musí byť závisť, ale jednoducho sa vaše životy rozdelili, ty žiješ inak ako oni, oni majú toho viac spoločného a sú si bližšie... čo by som robila na tvojom mieste, určite by som sa s nimi o tom otvorene porozprávala, pri najlepších kamarátkach nie je dôvod chodiť okolo horúcej kaše...

syslik81
12. máj 2023

mas rodinu dieta a ine priority .. to neznamena ze ti zavidia .. xy zien kt maju deti si zrazu so slobodnymi bezdetnymi nemaju co povedat .. preskocili o etapu dalej ...

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisebah91
12. máj 2023

Myslím že ti nezávidia, len ty už máš iné priority, iné starosti a radosti a oni majú iné...akosi sa obchadzate, míňate....lebo oni konverzuju o najnovších vychytavkach a ty to máš u prd...lebo, teda podľa mňa čo som som doma, mna to už nezaujíma keď riešim deti a domácnosť, muža, rodinu...oni to nechápu, ani ty už nechápeš ich. Vzťahy sa menia niektore sú nové (mamičky s deťmi) iné vplyvom životných okolností blednú (kamarátstva zo SS a iné) ...mám dve sestry jedna ma rodinu, druhá je slobodná bezdetná...keby nie sme sestry tak si s druhou ani nezavolame.. lebo nemáme o čom...o práci, počasí a čo robila sa vykecame do 10 minút a čo potom...šťastie že sme sestry a tak nás spája aj niečo iné...

majtik
12. máj 2023

Toto nie je o závistí. Oni Ti aj prajú. Len Vaše životné rytmy sa zmenili. Určite nestrácaj kontakt a maj záujem aj o ich životy. Viem, že teraz dieťa a muž sú na prvom mieste. Ale na tvojom, nie ich. Kamarátstva sú na celý život, len musíš na nich pracovať. O pätnásť rokov na to prídeš.
Len jedna rada. Áno, sú tvoje kamarátky. To však neznamená, že celý rozhovor sa ma krútiť len a len o dieťati a soplíku

olimuc
12. máj 2023

Priklanam sa skôr k názoru, že nemajú s tebou o čom. Sú slobodne, bezdetné a majú iné záujmy ako ty. Oni chodia do roboty, ty si asi na MD, oni sa môžu flakat po večeroch, ty máš doma muža a dieťa … a to, že by si s nimi niekam išla … úprimne necháš dieťa a muža doma v piatok a v sobotu večer s nimi pôjdeš na párty …stačí keby 1 z nich zalozila rodinu a znova sa situácia zmení.

martinat9
autor
12. máj 2023

@ckocka no ono si nepredstavujte, ze ziju nejak zaujimavo, zato, ze su slobodne 😀 skor maju uz svoje pohodlie, ziadne party ani konicky.

divokykonik
12. máj 2023

Prečo by ti mali závidieť? 😁 Len ste sa vzdialili, to je celé.

martinat9
autor
12. máj 2023

@lindous lenze problem je, ze ked sa stretneme, tak len lamentuju nad zivotom, ze nemaju nic nove, ze stale chodia do tej istej nudnej roboty a stale sa nenasiel pan dokonaly. Oni neziju taky slodobny zivot ze yes som happy single a uzivaju si, necestuju, nebehaju po baroch. Mozno to tak vyznelo, ale moj vesmir teraz nie je soplik 😀 ja aj pracujem popri dietati, som szco

martinat9
autor
12. máj 2023

@0silvia0 mna tie reci otravuju tiez 😀 a to som zena aj matka.

0silvia0
12. máj 2023

@martinat9 no tak si fnukaju jedna druhej na pleci a s tebou to uz nejde. Si niekde inde ako ony. No co uz🤷‍♀️
Nemusis ich obvinovat zo zavisti.

martinat9
autor
12. máj 2023

@evamarek77 nádheré, ďakujem ❤️

ckocka
12. máj 2023

@martinat9 Prečo ti na tom priatelstve tak záleží, ak si o nich nič pekné nemyslíš? Nájdi si priatelov s ktorými si budeš rozumieť práve teraz.

reanda
12. máj 2023

nemyslim, ze ti musia zavidiet.. to skor ty si myslis, ze ti maju co a mali by sa aktivne snazit o to iste, co mas ty.. z toho, co pises, je citit, ze ich odsudzujes za to, ze su prilis pasivne a vedu nudny zivot.. uprimne, je mi zahadou, ako s takymto postojom k nim si zaroven mozes mysliet, ze ste (boli) dobre kamaratky a je medzi vami silne puto.. asi to nebolo az take silne puto, ked ich nedokazes pochopit a nechat ich ist svojou cestou, ked sa uz nezhoduje s tou tvojou, ale musis ich v duchu obvinovat zo zavisti

martinat9
autor
12. máj 2023

@olimuc ale oni nechodia do barov. Aspon by tam konecne niekoho stretli. Praveze sedia doma na zadku, vsak ziju pasivnejsie ako ja s dietatom a muzom. Rezignovali. Ale su to super baby, len to je ten typ ludi co vsade vidia ze sa maju ludia dobre len vdaka stastiu, nie proaktivite.

jaond19
12. máj 2023

@martinat9 V roznych obdobiach som mala rozne kamaratky, s niektorymi sme po rokoch uz len známe na fb... sem tam lajk, koment... proste v urcitom case sa nase cestli pretli, isli zarovno a zase sa rozisli.... je mi to luto, ale tak deje sa to... kazda ma iny zivot, riesi ine situacie.. na tvojom mieste by som to nechala prirodzene plynút.... nestrkat sa nasilu, ked to chcú takto. Skusila by som nadviazat kontakt s niekym novým ;)

lindous
12. máj 2023

@martinat9 v tom prípade súhlasím, že jedna v druhej našli útechu a to ich spája viac ako s tebou... navrhni nejakú aktivitu ty, keď chceš, vytiahni ich niekam, myslím že im to prospeje a rovno sa môžete porozprávať, že ťa mrzí, že už to nie je ako pred tým a pokecáte o tom.. ale mám pocit, že ani tebe tie spoločné stretnutia toľko nedávajú, ak len neustále lamentujú a možno si ideš len nejaký ten spomienkový optimizmus...

anonymanonym
12. máj 2023

Tiez si nemyslim, ze to musi byt nutne o zavisti. Ale s kamaratkami nas casto spajaju prave spolocne hobby, spolocne temy, spolocne veci na postazovanie sa pri kave. A ked si sadnu na tu kavu dve slobodne, bezdetne pravdepodobne budu chciet rozoberat ine veci ako ked si tam sadne vydata s dietatom. A mozno ich spaja prave to, ze si pofrflu na svet, na chlapov... aj to je uplne v poriadku. Tiez si viem predstavit, ze by som mala ako slobodna, bezdetna s tuzbou po rodine vacsie puto s kamoskou co to ma rovnako, a nie s tou co uz muza a dieta ma a riesi plienky, ci adaptovanie na skolku, ci zmenu fungovania vztahu a celkoveho zivota po narodeni dietata, proste uplne ine veci. A vobec to nie je o zavisti.. Len o spolocnych veciach, temach.

martinat9
autor
12. máj 2023

@reanda mas pravdu, keby skutocne chceli rodiny, tak by o tom len nehovorili, ale by aj nieco robili. Asi im samota vyhovuje. Vzdialili sme sa, odkedy sa mne zacalo darit viac v praci i sukromi. Vsimla som si to napr na vystave, kde mi aj cudzi ludia zagratulovali, a oni len upozornili na nieco, co sa im nepacilo, este aj vysmesne. Mas pravdu, prehodnotim to. Asi odvtedy to pozorujem viac, a dnes uz ich idem skor na neutral, vztah ochladol

dskjhfdlkdjhl
12. máj 2023

V poslednom case sa tu roztrhlo vrece s diskusiami o zavisti. Ja mam dojem, ze niektore zeny sa asi potrebuju utvrdit v tom, ze im druhi ludia zavidia😉

tunnelka
12. máj 2023

@martinat9 Ahoj, ja si nemyslim, že nutne ti musia zavidieť. Len máte momentálne iné priority. Ja ti to skúsim priblížiť z tej opačnej strany. Mala som najlepšiu kamarátku, od malička, boli sme susedy z ulice, spolužiačky, cely zivot spolu....ale mala dieťa skôr ako ja alebo ostatné kamaratky...a odvtedy to bolo len o tom dieťati, ona nedokazala rozpravať o ničom inom, napríklad z telefonatu ktorý trval 30 minut mi 15 minút opisovala, ako malého prebalovala, prezliekala, kupala, krmila, dalších 13 minút rozprávala aký je jej muž nanič...a potom sa ma medzi rečou opytala ako sa mam ja a čo mam nove...a to ja som ju z celej partie tolerovala najdlhsie...ostatne kamosky sa jej otočili chrbtom, lebo aj tie čo mali už deti to nepotrebovali až tak dopodrobna preživať s okolím...nehovorim že to je aj vas pripad, ale ja mam takuto skusenosť.

matkahelka
12. máj 2023

@martinat9 nic ti nezavidia. ziju iny zivot ako ty. nemate spolocne temy na debaty. ja som sa zo svojich rovesnicok vydavala posledna, ani jednej kamoske som nezavidela. naopak, kazdu som v duchu lutovala, lebo mi prislo, ze sa strasne skoro vydali a urobili si deti. a tiez prirodzene tie vztahy nejako upadli, lebo ja som nevedela, aky sirup sa dava pri kolikach, ani ake su najlepsie plienky. to, ze niekto necestuje a nevysedava v baroch neznamena, ze zije nudnejsi zivot ako niekto, kto je manzelkou a matkou.

reanda
12. máj 2023

@martinat9 to nemusi byt o tom, ze nechcu rodiny a vyhovuje im samota.. to asi nie, ked sa stazuju.. len este nenasli tu svoju cestu, ako sa ku svojim cielom dostat.. tebe sa dari a mas pocit, ze keby robili to iste, co ty, tak im sa dari tiez, len ony nechcu, lebo su lenive a radsej sa iba stazuju.. ale to nemusi byt pravda, lebo to, ze tebe sa nieco podarilo dosiahnut nejakym sposobom, neznamena, ze to tak nutne musi fungovat kazdemu.. keby to bola cesta vhodna aj pre ne, tak ich tvoj sposob oslovi, inspiruje, ked ich neoslovil, tak to zrejme pre ne nie je.. ale ked ty ich posudis ako pasivne a rezignovane, ony to citia a isto sa v tom necitia dobre.. preto asi aj nemaju potrebu ti gratulovat a 'uznavat' ta, lebo citia, ze sa nad ne vyvysujes.. ze ty si sa posnazila, bola si aktivna a teraz znes uspechy a ony su tie horsie, lebo tak neurobili.. no kto by sa v tomto dobre citil? tiez by som netuzila stretat sa s 'kamaratkou', co ma takto vidi.. a nemusela by som jej ani zavidiet, mohla by som jej aj priat, ale v ramci ochrany seba by som nemala chut sa s nou stykat

martinat9
autor
12. máj 2023

@dskjhfdlkdjhl niektore urcite ano, avsak ak vam najblizsi nepraju, nie je to prijemny pocit. Je to tym, ze sa dost vyrazne pohorsilo niektorym teraz, a su nervozni. No zas niektorym sa vyrazne polepsilo.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinat9
autor
12. máj 2023

@matkahelka mas pravdu v tom, ze debaty uz spolocne nemame. Nemyslim si, ze vydat sa a mat dieta v 35 je skoro. Moje rovesnicky su uz aj rozvedene. Mojou temou rozhovorou s inymi nematkami nie su kvapky na koliky, dokonca od tem rodiny a deti v rozhovoroch zamerne uchadzam, chcem mat sirsi zaber. Skor si myslim, aj po nazoroch ostatnym mamiciek, ze mame proste ine hodnoty, priority.