Kde nabrať silu?

bellan
19. sep 2016

Kde nabrat silu, aby som dokazala odist od rodicov? Som slobodna mam s dvomi detmi. Mladsieho nezobrali tento rok do skolky, tak do prace nemozem ist. Prijem mam 400€. Co dalej? Matka mi hovorila ze mi deti postrazi nech idem aspon na brigadu, ale to si neviem predstavit, lebo aj ked potrebujem ist k lekarovi na dve hodiny, tak s tym maju problem. Doma maju zo vsetkym problem, no vacsinou nepovedia, co im vadi, len za zavretymi dverami o mne rozpravaju. Pripadne si vymyslia nieco uplne ine, nejaku somarinu a toto mi vykricia. Az na druhy den, len tak medzi recou, sa dozviem, co to vlastne bolo. Pritom ak by komunikovali normalne, vsetko by bolo ine. Vobec neviem, co od nich cakat, som uplne psychicky zdeptana. Toto robia cely moj zivot. Zacnu vrieskat alebo su ku mne hnusni a ja mozem hadat, co im je. Mozno aj vdaka tomu, neviem, sa nedokazem normalne rozpravat s ludmi. Stale mam pocit, ze ma zacne niekto kritizovat ako rodicia. Vobec nevladzem dalej, neviem si predstavit ako v tomto psychickom stave dokazem zit sama s detmi, chodit do prace. Nezvladnem to. Psychicke problemy mam uz od detstva, beriem lieky. Rodicia o tom, samozrejme, vedia a aj napriek tomu su schopni ma vytocit do nepricetnosti a potom sa na mne smeju, ze som sibnuta. Okrem nich nemam nikoho blizkeho, ani kamaratky. ☹

valentina5
14. okt 2016

@bellan Je dolezite, ak aj teraz pojdes do roboty aj tak si najdi si odbornika psychiatra, psychologa, precitaj si recenzie na nete, porad sa s nim ci by ti mohla pomoct terapia aj s hypnozou, moze ta zbavit migreny, strachu a inych problemov. Nesmies sa na to vykaslat, musis zacat s liecbou popri praci a detoch, musis to zvladnut, lebo sama vies, ze bez zdravia budes upadat. Ak by si nevladala pracovat, nic sa nedeje, ale liecit sa neprestan aj ked sa ti nechce, robis to pre svoju lepsiu buducnost.
“Nafasovala” si takych rodicov, ktori ta postavili pred riadne skusky zivota, potom aj sama si si pridala, dve deti, ale chapem, si mlada, tuzila si po laske... Pokym sa dopracujes k cielu, tak sa velakrat potknes a padnes na kolena. Urcite by ti prospelo odist od rodicov, potrebujes pokoj, stres je zabijak imunity, ale sama musis citit ci je na to vhodny cas. Ze rodicia nie su povinni pomahat ti? Asi tak ako ty nebudes povinna pomahat im, ked zostarnu.
Prospela by ti lymfaticka masaz, vela sa prechadzat s detmi, priroda robi zazraky. Bud predovsetkym mamou, na chlapov sa teraz vykasli a ked uz, tak nech citis, ze chlap sa zaujima o tvoje pocity, chce najskor tvoju dusu a potom tvoje telo, lebo to je tiez tvoja buducnost a sklamani si mala dost.
Ak sa da, tak studuj, poumyvaj okna alebo povysavaj, len nedaj sancu ciernym myslienkam. Teraz sa ti zda, ze zijes v zacarovanom kruhu, ale tvoja iniciativa, schopnosť zmobilizovat sily, bude vysledkom tvojej snahy. Uplny zaklad je nebat sa, urcit si zivotne hodnoty, ist za svojim cielom. Ked sa zacnes poctivo liecit, verim, ze vysledok sa dostavi a budes rada. Ak som sa opakovala, tak len preto, lebo si myslim, ze tak by to malo byt. Prajem ti vela sily a aby si stretla dobrych ludi.