Kde nabrať odvahu?

zufala12345
30. jún 2015

Sme pat rokov manzelia a mame mensie dieta.Nase manzelstvo je dlhodobo viac nefunkcne ako funkcne.10 dni zlych,2 dobre.Nevieme riesit narocnejsie situacie,nevieme riesit konflikty,nevieme sa uz ani normalne pohadat vsetko zenieme do extremov.Krik,nadavky z oboch stran,osocovanie,ziadna vzajomna ucta,z mojej strany uz takmer ziadna chut na sex.Myslim ze on ma este lubi,ja jeho uz asi nie.Vsetko vo mne je uz prilis bolave,prilis ublizene,povedali sme si toho skaredeho uz viac nez dost.Mam za to ze to uz lepsie nebude.Najradsej by som sa rozviedla,toto nema cenu,toto uz nie je manzelstvo.Nedokazem to vsak urobit,nemam ziadnu oporu a pochopenie v rodine,hoci zarabam tolko ze by som sa dokazala postarat o seba aj dieta,len na to nedokazem nabrat odvahu ist pre papiere a podat ziadost.Tuzim po lepsom zivore,harmonickom vztahu,laske,ucte,respekte,pokoji.Kedysi to vsetko medzi nami bolo ale davno je to prec.Neverim ze sa to da zmenit,uz nemam chut sa o to ani snazit.Ak niekto prezil alebo preziva nieco podobne co by ste mi poradili?

lilimoni
30. jún 2015

@zufala12345 tak sa v pondelok oblec a chod po papiere 🙂 cestou mysli, na zivot, ktory snivas 🙂 vela stastia 🙂

regina22
30. jún 2015

pozri si titanic a nájdi si novú robotu

miz
30. jún 2015

Skuste manzelsku poradnu. Ak to bolo kedysi pekne preco to nevyskusat spravit peknym znova. Ak ste si krivdili vzajomne potom si nemate co vycitat a mozete obaja odpustit a mozno aj zabudnut. Mate male dieta urcite za pokus by to stalo. Drzim ti palce 🙂

janinah
30. jún 2015

čo si urobila na záchranu manželstva? chodíte niekam na víkendy,na výlety,na akcie ako rodina? ak áno,to sa hádate aj tam?nemáte pekné chvíľky? ak nie,tak prečo nie? tu začni,rob niečo a nie rozvodové tlačivo písať,to je najľahšie a najhoršie riešenie hlavne pre dieťa 😒

laurinka24
30. jún 2015

ked som citala tvoje riadky, tak je to presne ako moj zivot cez kopirak, v nedelu som nabrala odvahu a odsahovala sa a v pondelok vymenila zamky na byte, uz som proste nevladala a to sme manzelia tri roky, ale tiez bolo viac zlého ako dobrého, zatial rozvod neriesim, nema silu, ale aspon nie sme pod jednou strechou

jadelka
30. jún 2015

@regina22 😀 😀 😀 😀 😀

bodka13
30. jún 2015

rozprávali ste sa o rozchode s manželom? čo on na to? ...keď sa chvíľu nehádate tak sa snaží venovať rodine, deťom,tebe ?

lucinkaboz
30. jún 2015

ludia sa lahko vzdavaju....nechce sa ti pre papiere, prečo asi, lebo nie si rozhodnutá...ako dalej? poradna,psycholog, uvedomovanie si svojho správania a začat aj od seba, ak v tom nie su vazne problemy...nasilie, či nevera....
hovori sa že muž je obraz svojej ženy...a žena svojho muža...a tak to je

laurinka24
30. jún 2015

ale snaha musi byt z oboch stran, inak to nema vyznam

zufala12345
autor
30. jún 2015

@bodka13 Ano,ked sa nehadame je to super.uprace,navari,zboznuje ma,stale je na mne nalepeny,pomaha mi naozaj nemozem povedat pol slova.ale potom nastane nejaky konflikt,hoc len pridem napr unavena z prace,alebo som podrazdena a on pre to nema pochopenie a uz sa zomelie kolotoc hadok a je tu opat peklo.vobec sa navzajom nesetrime.proste nevieme riesit konflikty ako dvaja dospeli ludia lebo sme voci sebe stratili uctu a respekt.

zufala12345
autor
30. jún 2015

@laurinka24 Verim ze stastna asi nie si,ale mas moj obdiv.odluka urcite pomoze.len jedine zeby som sla do hotela... :(

lilimoni
30. jún 2015

@zufala12345 odstahuj sa ako @laurinka24 a potom uvidis 🙂

lilimoni
30. jún 2015

@zufala12345 a podnajom? 😉

zufala12345
autor
30. jún 2015

@janinah Ano snazime sa aj chodit vonku,spravit si program.nehadame sa kym nie je dovod na hadku.ked sa objavi nemame na elseba navzajom trlezlivost a je to zle.ale tak hadame sa len v sukromi.

laurinka24
30. jún 2015

ked vsetky pokusy zlyhaju, tak toto je jedina sanca, hoci je to nesmierne tazke. Ja mam vyhodu, ze mam vlastny byt, inak neviem, co by som spravila navyse s malym dietatom

zufala12345
autor
30. jún 2015

@lilimoni Rozmyslala som nad tym.A vies co,ja sa hanbim.hanbim sa pred rodinou,pred vsetkymi.Kludne povedzte ze som hlupa,lahko sa to sudi kym clovek nezazije,ale na prvy pohlad mam vsetko.Som uspesna,pritazliva,o nasich problemoch ludia nevedia,kazdy si mysli ze mam "skvely zivot"hanbim sa ze to bude kazdy riesit.beriem to ako svoje zlyhanie.no proste sa za to hanbim.

lilimoni
30. jún 2015

@zufala12345 nesmejem sa ti, chapem. Ale chces zit takyto zivot dalej? Nie je hanba, ze sa dospela a uspesna zena pretvaruje? 🙂

zufala12345
autor
30. jún 2015

@lilimoni Neviem ci zrovna pretvaruje,len to nemam potrebu s inymi absolutne riesit.sukromie je sukromie.ale chapem co chces povedat.

zufala12345
autor
30. jún 2015

@laurinka24 Zvazujem poradnu.len neviem uplne presne ako sa k niekomu dostat.tiez nechcem aby o tom vobec niekto vedel ak tam pojdeme.a ak to stroskota tak je docasne odstahovanie sa najlepsie riesenie,to je fakt.

lilimoni
30. jún 2015

@zufala12345 tak porozmyslaj ci chces takyto zivot alebo novy zaciatok 🙂 a podla toho sa rozhodni 🙂 kazdopadne z podnajmu sa da vzdy vratit, keby sa to zlepsilo 🙂

opica89
30. jún 2015

Co tak zacat od seba.... Urobit zmenu, sem tam si zahryznut do jazyka radsej byt ticho ako sa hadat. Veci riesit pokojnejsie a nedat sa vytocit.... Klud,vsetko prejde... Manzelstvo je o ziti dvoch uplne odlisnych ludi... Je to boj ale stoji zato. Bit ta hadam nebije, v tom pripade je to ine... Nenadavajte si. Pekne si sadnite spolu povedz mu svoje pocity ako to vnimas co ti vadi anechaj aj jeho nech sa vyjadri. Ale v klude hlavne.

petra7777
30. jún 2015

Neviem, či je to dobou....alebo pohodlnosťou ľudí, ale každé druhé manželstvo sa rozvádza....pri prvých konfliktoch...potom, že "ja ho už nechcem".....ďalej nevera, aj z jednej, aj z druhej strany...Ja viem, že už som stará, ale trošku úcty...pochopenia a hlavne tolerancie chýba vo väčšine manželstiev ☹ Pri prvých starostiach chlap berie nohy na plecia a zdupká, v tom lepšom prípade si nájde "len" frajerku, aby už ani doma nemusel byť.....V tom ďalšom prípade má doma takú "semetriku" šlahnutú Xantipou a "stíhačkou" dokopy, ktorá po ňom neustále šteká, že prchá z domu samovoľne 😠 Vidím to všade dookola a je mi z toho smutno ☹

zufala12345
autor
30. jún 2015

@opica89 Viem ze on chce tiez len pokojnu rodinu.mal doma velmi pekny priklad v rodicoch.lenze sme obaja horuce hlavy,sebakontrola sa nam nejako vymkla spod kontroly 🙂 ale uz googlim manzelsku poradnu.to je krok vpred 🙂

zufala12345
autor
30. jún 2015

@petra7777 Ano mas pravdu.Hold len ked to nefunguje,tak to nefunguje.to co si opisala je do velkej miery prq dive ale ovela komplikovanejsie ked to prezivas.to co sa deje vo vnutri takej dvojice s tym sa ti nikto chvalit nebude.

opica89
30. jún 2015

@zufala12345 ja viem je to tazke... Ja som tiez taka... Ale v poslednej dobe som sa naucila a ucim sa veci riesit kludnejsie. Velmi vela spravi ked si sadnete a porozpravate. Hned na zaciatku sa dohodnite ze sa nebudete hadat. Aj ked ti povie nieco co sa ti nebude pacit drz jazyk za zubami neoponuj daj mu priestor nech sa vyjadri. A potom mu povies svoju verziu ako to vidis ty. Len nech vam to dobre dopadne

ivca88
30. jún 2015

Rybka ... skus spravit aj mozne a nemozne pre zachranu manzelstva ... teda ak to chcete obaja ..
ak sa ľúbite ...boli by ste hlúpy sa na vsetko vykaslat a zacat znovu a potom plakat do vankusa ..
Skuste tu manzelsku poradnu ...
Alebo sa sama porozpravaj s muzom ze co ti navrhne on

maciatkolulu
30. jún 2015

@zufala12345 prezila som, radim ti, ak uz nevladzes a vies, ze je to iba o nejakom pretvarovani sa a snahe udrzat rodinu pre dieta, tak zober odvahu a ukonci to. Ja som za udrzanie rodiny a urcite nie za lahke vzdavanie sa... Ja som to tahala 11 rokov a aj to ukoncil moj ex tym, ze si nasiel druhu, takze sa radsej dohodnite porozpravajte a rozidite sa ako rozumni ludia a rodicia. Ja mam teraz novu rodinu, super manzela a dalsie dieta. Teraz viem, ako ma stastne manzelstvo vyzerat, ako moze dieta vyrastat v klude bez hadok, cirkusov, hysterie a placu, ze sa da hadat aj slusne a bez vzajomneho urazania a zranovania, ze sa tie konflikty proste daju riesit inak.

bodka13
30. jún 2015

@zufala12345 mne tento váš stav príde,že je najvhodnejší čas vyhľadať niekoho -odborníka,poradňu kde vás naučia ako komunikovať a riešiť problémy ...

bodka13
30. jún 2015

@petra7777 ono je to najmä tým, že sa ľudia málo rozprávajú, zlyháva komunikácia ...uvediem teraz asi príklad dosť mimo tému, ale presne to vystihuje neschopnosť komunikovať - robím v obchode so spodným prádlom a predávame tam aj detské, pánske a dámske plavky...do predajne príde rodinka bez pozdravu a pani povie "plavky?" len zabudla dodať pre koho a slovo prosím to už ani nekomentujem ...takže asi tak 😒

opica89
30. jún 2015

@bodka13 ludia sa spravaju krajsie k zvieratu ako k cloveku. Pes ma vacsiu hodnotu ako clovek. Strasna je tato doba. Ale dobu robia ludia... Je to smutne,ze slovo rodina ludom velmi malo hovori