Kedy je dieťa psychicky týrané?

10. máj 2023

Baby kedy je dieťa psychicky týrané? Nadávky dennodenne, tie najhoršie možné, vulgárne, neustále krik na deti, bitka keď niečo nevedia.. je toto psychické týranie?

terry658
10. máj 2023

Pre mňa by nadávky a ponižovanie úplne ako psychické týranie stačilo.

pribinak
10. máj 2023

Áno, toto je tyranie. Nadávky ešte nikdy nikomu nepomohli k lepšiemu

autor
10. máj 2023

@pribinak Je možné, že dieťa je kvôli tomu zaostalé?

pribinak
10. máj 2023

Ťažko povedať, ale určite ak si denne o sebe vypočuje že je debil, tak jejo psychike to nepridá

martul
10. máj 2023

Keby len psychické, ale aj fyzické. Už mali byť podané dávno trestné oznámenie. Načo sa caka, kým mu psychopat spôsobí doživotné následky, alebo ho skántri?

autor
10. máj 2023

@pribinak Dennodenne a nie iba debil, ale ďaleko vulgárnejšie.

terry658
10. máj 2023

Poznám jeden prípad kde matka stále nadávala deťom, ale naozaj nonstop a tie deti ostali zaostalé. Aj keď mali potenciál. Boli to normálne deti, hrávali sa s mojimi.

autor
10. máj 2023

@martul Lebo celá rodina je narušená a vnímajú to ako normálne.

autor
10. máj 2023

@terry658 To je strašné 🥺

pribinak
10. máj 2023

Tak potom to nahlásiť na úrad prace aby sa s nimi začalo niečo robiť

autor
10. máj 2023

@terry658 Aj v mojej rodine sa toto deje, bohužiaľ. Deti potrebujú počuť slová lásky, ale tieto počujú len to, že matka ľutuje deň kedy sa narodilo, že mala potratiť radšej, vulgarizmy každý deň, normálnu vec nevie povedať normálne, ale s krikom. Z tej ženy sa mi zdvíha žalúdok, chudák dieťa.

terry658
10. máj 2023

Nakoniec jej deti odobrali. Najväčší problém bol, že keď ju aj ľudia udali tak sa jej obecná rada a doktorka zastali. Takto to šlo roky. Keby tie deti odobrali skôr mohli mať lepšiu budúcnosť.

melanta
10. máj 2023

No dobre. A čo s tým robíš okrem založenia tohto príspevku? Lebo to tým deťom nepomôže. Treba riešiť upsvar, socialku, treba žiadať o zverenie deti do svojej starostlivosti atď.

tosomja
10. máj 2023

Koľko majú deti rokov? Vedia už povedať čo sa deje? Viem, pre tie deti je to už možno "normálne" keď nič iné nezažili, a veľakrát aj ochraňujú mamu, ale psychológia vedia ako na tie deti, aby povedali pravdu. Tak asi by som dala podnet na sociálku. Nech to riešia, kým nie je neskoro.

martul
10. máj 2023

Teraz trochu nechápem, o kom sa ti bavíme. Keď si svedkom psychického alebo fyzického týrania, obzvlášť na maloletých si ty dokonca povinná to hlásiť.
Lebo debatovať o niekom a lamentovať je zbytočné bez skutkov.

autor
10. máj 2023

@melanta No ja som si prišla po radu. Riešila som to s tou konkrétnou osobou, mala som s ňou krátky rozhovor, že či si uvedomuje, čo robí, že to dieťa týra. Vysmiala ma aj jej mama, ešte ju jej mama obhajovala. Neviem či podniknúť kroky, jedná sa o rodinu.

autor
10. máj 2023

@martul Už to riešim.

autor
10. máj 2023

@tosomja 6 a 8. Ja keď som bola u nich a videla ako sa tá matka správala. No hrozné.

autor
10. máj 2023

Som ale v šoku, že celá rodina to berie ako normálne. Ja neviem či sú všetci mimo alebo čo 😐

terry658
10. máj 2023

Je dosť možné, že aj keď to nahlásiš tak sa nič nestane. Ono vždy sa budú snažiť aby sa dieťa vrátilo do pôvodného prostredia. Čiže aj keď odoberú, tak budú chcieť aby sa matka zmenila a dieťa šlo domov.

viestta
10. máj 2023

Ak sa tej matky zastavala aj jej matka, tak to vetko beru ako normalne. Nic ine nepoznali ani jedna, ani druha, a zial, tie deti vyrastu v tom, ze toto je normalne a budu v tom pokracovat ak sa neudeje nejaky zazrak. Obavam sa, ze otcovia nebudu o nic lepsi ako su obidve matky.
A zial, taketo deti ostavaju v rodinach dlhe roky, v kazdom pripade treba to riesit so socialkou, moze sa stat, ze tie deti dostanu sancu.

autor
10. máj 2023

Mne je až úzko, že ako sa môže jedna matka takto správať. A ešte ju mám v rodine.. odporné. A že im to príde normálne a zo mňa urobia hysterického blázna.

autor
10. máj 2023

V rodine máme lekára a tomu to tiež príde normálne. Nechápem to.

0silvia0
10. máj 2023

Je neprijemne, ze sa to deje v rodine. S otcom deti sa neda o tom porozpravat? Robi to iste?

karmen118
10. máj 2023

Neviem či s tým úrad niečo spraví :(. Zaostalé tie deti nemusia byť, ale psychicky ich to poznačí a to im sťaží normálne fungovanie, pravda záleží od ich povahy aj ako veľmi si tie slová pripustia k sebe. Môžu mať pocity menejcennosti, že sú neschopné, že nič nevedia poriadne urobiť, že nie sú hodné lásky a pekného slova atď., to sa potom vlečie s tými deťmi až do dospelosti, vytvoria sa bloky a treba riešiť terapeuta a psychológa - v prípade ak si to ten človek uvedomuje a chce to riešiť, problém je ak neuvedomuje a pokračuje v tom čo zažil ako dieťa a bude tak zachádzať aj so svojimi deťmi. Ak sa s matkou a starkou nedá, čo otec alebo niekto iný z rodiny?

evinka400
10. máj 2023

Autorka, skus si precitat nieco o syndrome CAN. Urcite sa najde nejake riesenie. Aspon pomoc z vonka pre tie deti, aby videli, ze maju nejaku hodnotu. Aby sa nepoddali situacii a uplne neopustili.

autor
10. máj 2023

Otec rodiny je taký, že prinesie peniaze z tým jeho úloha končí. Nezaujíma sa o tie decká, taký chladný typ, toxický typ muža.

katarinka89
10. máj 2023

Tak keď to všetkým pride normálne, treba zvážiť, či TY tým pádom neprehanas. Aby aj lekár bol s tým v pohode a považoval to ZŠ normálne a ty to tu riešiš, chceš volať sociálnu....na opačnej strane je niekoľko ľudí proti tebe ....si si istá, že ich tyra? Nejak sa mi nezdá ten tvoj opis.....

autor
10. máj 2023

@katarinka89 Nie nezdá. Podľa Teba je v poriadku vulgárne nadávať deťom? Bola som pri tom.

20erika07
10. máj 2023

Mam taku rodinu poblizku bohuzial, 3 deti, krava buzerant debil a ine hnusnejsie nadavky na dennom poriadku, deti su uz vacsie od 9r do 14r a vsetky su zaostale ,ustrachane