Koľko času strávia vaši chlapi pri televízii a počítači?

angela5
9. okt 2015

Kolko casu stravia vasi partneri pri telke alebo pocitaci? Myslim kolko hodin denne... Robia okrem toho aj nejake domace prace,pomahaju v domacnosti? Je tu niektora co ma doma taky extrem, ze ten jej presedi na gauci trebars aj cely den? Dakujem...

safranca15
9. okt 2015

No kedysi moj taky bol ze zacal mobilom potom tv a nakoniec pc

mima4
9. okt 2015

@angela5 manzel asi tak 20 minut denne pred pocitacom, telku nemame, kedze sme mladi ludia a mame kopec aktivit.

A ci robi domace prace? No kedze mame spolconu domacnost, tak pravdaze ze ANO! 🙂

... neakceptovala by som, kebyze mam v rodine postavenie sluzky ... a uz vobec by som s takym typom chlapa, toboz co je cely den na gauci...nemala deti... to uz by som bola fakt chudera na entu..

angela5
autor
9. okt 2015

@mima4 hej? lebo uz aj ja sa tak zacinam citit....

mima4
9. okt 2015

@angela5
- prestan robit sluzku... vobec nemusi byt domacnost dokonala, vkuse napecene....
- dohodni sa s muzom, co bude v jeho zodpovednost v domacnosti - nech si vybere...
- zacni sa mat rada, venovast sa sebe, cvicit, zdravo sa stravovat, mat zaujmy... proste bud zenou!
- spravaj sa k muzovi ako jeho zena, princezna... ziadne kroch kroch znicenej ufucanej harpie 😉
- bud stastna... tes sa z malickosti...bud aktivna...
- dovol si dostatok relaxu..ak sa da..pospi si..citaj si knizku..nemaj mindraky ze nie je navarene (pravdaze aknemas deti)...proste niet casu 😉

mamutka
9. okt 2015

@angela5 pred telkou je teraz - futbal 😀 inak vobec, sada nam na ten kram prach. Kazdy den sportuje. Porazilo by ma, keby nerobil nejake domace prace clovek, co v tej domacnosti tiez zije. Pracujeme obaja, vychovavame obaja, starame sa obaja.
Musis s nim nieco robit, mna by z gaucaka porazilo. Chce to vazny rozhovor.
Ja tvrdim, ze kto zije serialmi a pod, ten nezije vlastny zivot. To uz mas doma len nefunkcneho spolubyvajuceho?

blumka
9. okt 2015

moj muz pomaha v domacnosti ked ho o to poziadam, ale vtedy urobi co potrebujem, bez frflania
my mame dom, takze jeho parketa je vonku a garaz.
pred telkou sedi vecer, ked ulozime deti...ale to aj ja, za pc sedi ked sedi pred telkou :D je zivnostnik a casto pracuje z domu na pc aj po pracovnej dobe. na mobile sa nehrava, max. si obcas kukne facebook ci ine stranky...ale deti mu to nadlho nedovolia...
Deti mame tri, stvrte na ceste, takze jeho pomoc mne spociva v tom, ze ked dojde z prace venuje sa im.
ja osobne nemam problem postarat sa o celu domacnost sama. som na materskej, v podstate je toto moja praca...vychovavat deti a starat sa o domacnost. Ako sluzka si nepripadam.
ked ale nevladzem, alebo nestiham, tak samozrejme ze sa ustvat nejdem...poriadok pocka..pripadne ho teda poziadam o pomoc.
Moje pravidlo, uz odkedy mam prvu dceru bolo a stale je...ked oddychuju deti, oddychujem aj ja...takze pocas ich obedneho spanku sa venujem ja svojmu relaxu a to iste po veceroch. ked ulozim deti, vykladame obaja s muzom nohy a kukame telku alebo sa venujeme jeden druhemu alebo svojim zalubam..
Kebyze chodim do prace aj ja, uz sa to musi nejak inak zariadit...vtedy by som od muza vyzadovala pomoci viac, resp. niekoho ineho na upratovanie 😉

angela5
autor
9. okt 2015

on sleduje spravy, FB, atd atd obcas hra hry,ale dokaze tam presediet komplet cely den...Ok ja tiez nie som dokonala,niekedy tiez presedim za pc dost casu, ale ked vidim ze nam uz skvrka v zaludku lebo sme hladni idem aspon nieco navarit, pripadne upratat..on nic...nepomaha ani rozhovor,po 2 dnoch tichej domacnosti je to v starych kolajach...zla som ta ja, vzdy, sak ako inac... riad umyje len ked ho predtym o tom prosim asi 3 dni....
Je to uplne v r..i, ze po 2.5 roku si vlastne uvedomujem, co mam doma za chlapa... asi mi zacinaju padat ruzove okuliare...

blumka
9. okt 2015

@angela5 od chlapa nemozes ocakavat ze to bude robit sam od seba. ked mu povies umy riady, tak umyje, ci nie?
mojmu som napr. minule povedala nech da do poriadku stol po veceri...utrel ho, odniesol riady...ale obrus nechal dokrceny a solnicku s korenickou rozhadzane.. a ked mu vravim ze nedokoncil, tak nechapal...to su proste chlapi 😉

sense
9. okt 2015

neviem kolko stravi pri pc al. televizore ale spolocna domacnost znamena spolocna starostlivost o nu ...a kedze je momentalne doma robi viac ako ja kedze ja chodim do prace...momentalne len zehhlim co sa domacich prac tyka vsetko ostatne urobi chlap...a ked je mala v skolke tak ma oddych inak sa stara o dcerku...

irusa
9. okt 2015

vôbec nesedí za PC a telu pozeráme spoločne

libka1
9. okt 2015

moj televizor nepozera vobec, iba sem tam spravy. pri PC sedi cele dni, ale pracovne, nie ze by tam hral hry. co sa tyka deti urobi vsetko okrem dojcenia lepsie ako ja skoro 😅 riady umyva len on, ja varim. netreba mu hovorit co ma robit, ale robi to sam od seba. vidiet ze zil par rokov pred tym nez sa ozenil sam a nebol zvyknuty na mamaservis 😉

angela5
autor
9. okt 2015

@blumka umyje, ked uz sa schyluje k hadke alebo po troch dnoch prosikania... Ked si odkroji chleba, necha ho lezat na kuch.linke az do rana, az kym stvrdne...vlastne nieco si vyberie s chladnicky a nic nevrati, vsetko lezi na linke... ani tanier nevie dat do drezu, polozi ho vedla... ked ho naaaahodou umyje, tak prevracia ocami ze co ho otravujem,akoby ho to ponizovalo.... Dnes som prisla z prace, unavena, nohy ma boleli lebo cely den stojim a chcela som,aby isiel zaniest balik na postu,ze to ma po ceste smerom do mesta kde isiel nieco zaplatit... ofrflal to, ze sak aj on robi a ze je tiez unaveny (dnes robil len 3 hodiny a aj to sedel)... cakal na mna kym sa vratim,ze pojdeme spolu... pff... odkedy prisiel sedi na pocitacom, nonstop bez prestavky od 16 hodiny sa ani nepohol z tadial...

bonaqa2013
9. okt 2015

som na predlženej RD - posledná dcéra má veľké zdr. problémy. Takže varím a pečiem len ja. S upratovaním mi pomáha - aj keď som doma, ale s dcérou mám veľa práce. Aj so staršími deťmi píše úlohy on. pred telkou moc nesedí - nič tam nedávajú a pritom máme takmer 50 programov, ale pred počítačom denne 3 hod. Rád sa hrá akési tanky - a pritom nadáva ako pohan..... 😒 😒 😒 😒

libka1
9. okt 2015

@angela5 no pekny exemplar to mas doma 😀 clovek aby mal nervy z ocele...

blumka
9. okt 2015

@angela5 no to nastve...to uz nie je ani tak o tom ze ti nepomaha ale o tom ze on ani nema zaujem...a to nahneva, sklame...

luciferkax
9. okt 2015

Mňa ani tak neštve, že nepomáha.. to zvládnem sama, ale to, že príde domov z práce okolo piatej,v ypijeme kávu a už ťuká do smartfonu... ked ho volajú deti sa pohrať, tak len ofrfle..a a j ked niekedy príde domov neskôr, tak aj tak sadá k telke a mna nebaví si vyprosovať jeho pozornosť

lajlilinka
9. okt 2015

Pri TV je iba večer, ale to pozeráme spolu, keď už malá spí a máme kľud.
Pri PC doma prakticky nič, hry nehrava, maximálne keď je na wc tak si kuka výsledky futbalu a pod na mobile.
Domácnosť - všetko spolu, vysava iba on, ja zatiaľ umyvam kupelnu a wc. Schody tiež iba on umýva. Sám od seba riady umyje... Kým ja vyvesim veľké pradlo, on malé. Kým zehlim, on 'gulickuje' ponožky...
Jasné, že keď to stiham keď nie je doma, urobím sama...
Okolo malej (5 m) vie všetko, prebalit, obliecť, okúpať, vymasirovat, dať jesť, uspat... Nemám problém ísť kde tu s kamoskami von pokecat, raz do týždňa chodím večer na jogu...
Keď to tak zoberiem, dokonalý manžel 😀 ale nie, aj jeho by som niekedy ovalila panvicou 😉

angela5
autor
9. okt 2015

je to na zblaznenie, citim sa ako vzduch pre neho, sucast nabytku, uz tolkokrat som sa snazila dohovorit, prosit, vysvetlit... so slzami, v kludne... on sa proste nezmeni... som pre neho vzduch... jedine co nanho ako tak plati su slzy, najskor ma necha, o dve hodiny pride co mi je, ale nikdy to nie je lepsie... Mam pocit,ze ma vobec nepocuva, aj ked sa s nim rozpravam cumi do monitoru, ... vsetko musim drankat, prosikat, presviedcat... cakat a cakat, kym dopozera nejake video, ktora ma LEEEEN uz 3 minuty a ja cakam pri vchode ze ideme obchodu.... Sedi na toalete (samozrejme s pocitacom,ako inak), potrebujem curat, tak mi povie pockaj 10 minut... o 10 minut pockaj 5 minut... a vie tam stravit aj hodinu bez problemov..... a potom v praci len rozmyslam, rozmyslam...ako to vyriesit, co spravit...keby bolo aspon kde ist, niekde sa nacas skryt... nemam kde... inak uz by som bola davno prec...

angela5
autor
9. okt 2015

vrchol bol, ked som mu povedala, nech povysava...(ten vysavac je dost tazky, stary), ...a on ze nie sak to ma 100 kilov minimalne!!... ze on to proste robit nebude! ....a tak nechal radsej vysavat mna....

libka1
9. okt 2015

@angela5 😠 tak to uz je svinstvo ale

lajlilinka
9. okt 2015

@angela5 a bol taký vždy? Lebo ak hej... Nie je o čom... Ak nie, možno sa tak naučil... Veľa žien zo začiatku je hrdinkami... Všetko zvládam sama, chlapi sa naučia na full servis... Ale po čase to ženu prestane baviť, ale už je neskoro...
Keby ten môj nebol taký aký je, nikdy by sa mojim m nestal... Ďakujem svokrovcom že mi ho vychovali tak ako vychovali...

michadel
9. okt 2015

@angela5 klobuk dole, ze si toto vydrzala 2 roky ( prvy polrok neratam, to je clovek zamilovany a osprosteny). Zivot je prilis kratky na to aby si co i len jeden dalsi den venovala takemuto chlapovi. Jasne, ze ked mate spolocne byvanie je tazke odist, ale nie je zivot s nim este tazsi?

timea7
9. okt 2015

@angela5 no ja by som skôr mohla písať o tom, koľko hodín mesačne, môj partner aktívne športuje, zaoberá sa hudbou, PC hry nikdy nehral, v TV si občas pozrie šport, alebo nejaký dokumentárny film....to ja na PC pracujem a odskakujem všelikam, aj na MK 😎 😎 😎 😎 Všetci moji chlapi bez problémov navaria, syn aj upečie, dokážu hodiť do práčky a povešať, povysávať, utrieť prach, žehlím len ja, syn len v totálnom zúfalstve, ale inak im nerobí problém nič, ani umývanie oblokov, ak je treba.

timea7
9. okt 2015

@angela5 mám pocit, že u tvojho partnera sa snúbi závislosť na PC s lenivosťou. Zrejme bol taký vždy, len si to nevidela, alebo nechcela ´vidieť.

timea7
9. okt 2015

@angela5 prosím ťa a ty sa s takýmto človekom snažíš o bábätko?!?!? Ja by som mala na tvojom mieste tri druhy antikoncepcie naraz!!!!! Inak tu budeš o dva tri roky písať, aká sa príšerne unavená, že je všetko na tebe. Tvoj partner ti zjavne dáva najavo, že ťa má na háku, že ho nezaujíma, čo si myslíš, čo cítiš, aké sú tvoje sny. Začni si žiť svoj život, aj keď budeš bývať s ním, že ti škŕka v bruchu od hladu? Objednaj si jedlo cez donáškovú službu. Len sebe!!!! Na neho kašli. Nenakúp, neper mu, nevar. Rob si program, že je uviazaný o PC, to je jeho problém. Uvidíš, či zaznamenáš nejakú zmenu, ale na 99% asi ťažko. Sorry, ale tvoj partner je absolútne nevhodný nie to na rolu otca, ale aj partnera. Vieš si predstaviť, že by ste mali malé dieťa? Hádam nepatríš k tým naivkám, ktoré veria, že ho dieťa zmení. Pochop konečne, že jemu dieťa k životu nechýba, len by ho otravovalo, on potrebuje, aby si mu robila slúžku a spávala s ním, to je všetko. 😒 😒 😒 😒 😒 😒

timea7
9. okt 2015

@angela5 ešte som chcela dodať, že uvažuješ, že s ním nebudeš, zúfalo sa snažíš otehotnieť, aj s človekom, ktorý nemá záujem s tebou žiť, len mať s tebou sex, píšeš, že by si to finančne ustála ale zvládla by si to aj s dvojičkami, nedajbože s dieťatkom postihnutým? Že maľujem čerta na stenu? Možno, ale ty sa k počatiu dieťaťa staviaš veľmi nezodpovedne a sebecky. Ty po ňom neuveriteľne túžiš, ale máš pocit, že tvoje dieťa túži práve po takomto otcovi? V tom je tá tvoja sebeckosť. Myslíš, že by si za otca vybralo niekoho, kto je lenivý ako voš, ak neodloží chlieb a nezaujímajú ho potreby ostatných?

d82
9. okt 2015

Ano mala som takeho. Nastastie mala. Nebol schopny nic urobit. Nechal ma aj kosit travu s malym na rukach. Isla som na dovolenku ked som sa vratila nasla som taniere po celom dome zo zaplesnenim jedlom. Dokazal len cumiet do pc, hrat ps a tv. Bola som z toho len nervozna. Opustila som ho...potom si uvedomil a lozil za nami...bohuzial pre neho v mojom srdci a hlave bolo neskoro. Hned som bola stastnejsia a kludnejsia. Mam dost sa starat o domacnost dieta atd. A niet este o takeho borderala co ho zaujima vsetko ine len nie mi.

tjaden
9. okt 2015

@angela5 no jasné, môj ak by neexistovala krčma strávi pred notebookom a tv celý život kým nezarastie do gauča

timea7
10. okt 2015

@tjaden to žartuješ, že?

malabiba
10. okt 2015

@angela5 asi ti nevadí len to, že sedí pri TV, PC, ale skôr to, že sa ti nevenuje a nerobí to, čo by si chcela....no holt s chlapmi to tak je....najlepšie najprv si sama v sebe usporiadať, čo vlastne v živote chcem a s kým, a či s týmto chlapom, nie spôsobom - nemám kam ísť, vždy sa dá niekam ísť, niečo robiť...len treba prekonať vlastnú pohodlnosť a vyliezť zo svojej ulity, chce to len trochu odvahy....a ak chceš jeho, bez výhrad vypnúť tv, pc porozprávať sa otvorene o tom, čo chcete ďalej - ty aj on a pekne bez plaču zaviesť iné pravidlá...ak to nepôjde sú len dve možnosti prispôsobiť sa a trpieť, alebo ísť ďalej...sloboda znamená veriť vlastným rozhodnutiam....veľa šťastia