Kostrbatý vzťah s mamou

17. sep 2020

Od začiatku mojej puberty som mala kostrbatý vzťah s mojou mamou, ale nie len ja, ale aj moje staršie sestry.
Akokoľvek sa snažím normálne komunikovať s mojou mamou, tak sa to nedá, lebo proste pozerá do telefónu a nepočúva. Niekedy dokonca iba tak ide preč, lebo jej 'leziem na nervy'.
Snažila som sa aj viac pre ňu zmeniť, ale stále bez zmeny. Objatia? To nejde bez nejakej poznámky typu 'nemám teraz čas', i keď len sedí a pozerá tv.
A chápem, že je to moja mama a chce len to najlepšie pre mňa, ale jej sa furt niečo nepáči a už mi to lezie krkom. S otcom sa normálne rozprávam a nič takéto sa pri ňom nestáva. 😅

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viki128
17. sep 2020

Aby som ti mohla dat radu potrebujem vedieť koľko máš rokov. Si stále závislá od rodičov alebo už sa vieš o seba postarať sama
No mne to znie že mama.. Nechcem byť zlá.. Že mama vás veľmi neľúbi. Možno to tak nebolo vždy, možno je vyťažená z viacerých detí a teraz si chce užívať pokoj keď ste veľké.. Každý je iný a zvláda život inak. Možno sa skús od nej strániť, držať si chvíľu úplný odstup, dat jej pokoj, a buď sama za tebou po nejakom čase príde, alebo nemá o vzťah záujem vôbec

autor
17. sep 2020

@viestta U nás je to všelijaké. Otec robí cez týždeň v zahraničí a cez víkend je doma.

autor
17. sep 2020

@viki128 17. Plne si uvedomujem, že som závislá od nich. A podľa otca je to tak, že nás ľúbi, lenže si drží odstup.

kittykat22
17. sep 2020

niesi nahodou moja dcera? 😀

autor
17. sep 2020

@kittykat22 To by bola veľmi veľká náhoda

pistalocka_semi
17. sep 2020

Vôbec si neviem predstaviť, akú radu si predstavuješ 🙂 Tvoja mama je dospelá žena a tvrdíš,že to isté je so sestrami...

buď ju prijmeš takú aká je, alebo sa osamostatni a splníš si povinné návštevy na sviatky...žiaľ, žiadna mama nie je ideálna a pre niektoré
toto ,,povolanie" je skôr záťaž ako radosť

kittykat22
17. sep 2020

Totiz moje dieta si podla mna mysli to iste co ty. Najlepsi je den - vymyslim vylet, naplanujem vylet, naplanujem trasu, vsetko zariadim od casu, jedla, vody, vhodneho oblecenia .... a prideme domov za 5 hodin a moje dieta na mna vybafne nech sa ideme hrat pripadne citat alebo mojkat. Samozrejme je stale plne energie a ja musim vybalit veci, oprat, pripravit veceru. A presne si sadnem na chvilu na telefon aby som robila prachsproste hluposti a hlavne si oddychla, tak sa dovali moje dieta ze nieco chce - a este oznami, ze sa mu dostatocne nevenujem 😅 Idealne prevrati oci a citi sa super urazene, ze na neho nemam cas 😀

3009
17. sep 2020

Nehnevaj sa, ale na to, že máš 2 deti si poriadne blbá. Predať byt, ísť do podnájmu a vraziť všetky prachy do živnosti a nemať na živobytie a nabrať si pôžičky, to môže len blbec. Spamätaj sa, že takto sa žiť nedá, rozmýšľaj, že máš 2 deti a máš pre nich vytvárať vhodné podmienky na život. Ty namiesto toho chceš ísť do bankrotu. To ti veru nepomôže, to nie je len tak, že vyhlásim bankrot a mám po probléme-nemám viac dlhy.

pistalocka_semi
17. sep 2020

@3009 Tvoja odpoveď nie je k problému, ktorý ma slečna 🙂 asi si si pomýlila diskusiu

katty2012
17. sep 2020

@kittykat22 mojkanie ako oddych po narocnom vylete musi byt uzasne 🙂 vsetko vybalovanie, pranie, vecera, je unavne. tak preco uprednostnujes to, co ta este viacej unavi? nie je to skoda pre vas obe?

andreatytler
17. sep 2020

Skusila si jej uz niekedy vysvetlit ako sa citis ked ta nepocuva koli mobilu alebo nechce objat? Skus sa jej opytat nie s vycitkou ale so skutocnym zaujmom. Mozno ma urcity problem o ktorom nevies. Jasne ze ako mama by sa mala snazit svoje problemy neprenasat na deti ale aj mama je len clovek.
Mozno si dohodnut urcity cas na rozhovor... napriklad utorok a piatok pol hodinu vecer, ziadny mobil ani nic ine.
Alebo skus s mamou urcitu pravidelnu aktivitu len pre vas dve a tam sa mozno navzajom najdete.

kittykat22
17. sep 2020

@katty2012 moje dieta sa chce mojkat od rana do vecera. Od rana do vecera sa chce hrat. Bozkava ma asi 200x do dna, nonstop ma chyta za ruku, nonstop nieco chce a asi milion krat do dna mi nieco ukazuje, vysvetluje, oznamuje. Samozrejme nema chvilu pozornosti tak hura ide terorizovat otca. Nase dieta by sa najradsej vozilo na chrbte ako opicka, od rana do vecera. A to je mile - ale ja som jeho mama nie otrok jeho neustalym poziadavkam. Mat take dieta dokaze byt aj trosku frustrujuce. Neviem ako sa sprava tvoje dieta, ale to moje by nas najradsej s manzelom zozralo 😀 Takze nie - niekedy chcem prat, varit a byt sama. A dokonca chcem byt aj na mobile - a to s kludom poviem dietatu, nech ide het, lebo chcem byt sama 😅 a nemrzi ma to ani za mak

miadi
17. sep 2020

@kittykat22 Keby mal surodenca z 200 pusiniek babatku by pre teba ostali Uz len 2 😆 ( len potom by bolo treba ochranit mensieho surodenca pred tou jazdou na chrbte🤣

miadi
17. sep 2020

Mozno mà mama nejaku depku alebo vyhorenie.Otec robi mimo mozno si sniekym inym piše alebo jej len idu na nervy pubertaci. Mozno bola vzdy chladnejši typ a az casom si si to vsimla?ked je taka aj k sestram nie je to nic osobne proti tebe. Proste asi nie je uplne stastna. Skusila si tuto temu snou?

kittykat22
18. sep 2020

@miadi oooh dve deti - nehrozi 😅 to necham na ine PRO mamicky 😅

mrkvicka060
18. sep 2020

@kittykat22 mame rovnake dieta, uz mu hovorim ze nie som ani poskok, ani dvorny saso a ani jeho osobny zabavac...

@miadi Moj dostal aj surodenca. Nic sa nezmenilo a vekom je to horsie. Takze, nic v zlom, ale ak nemas take dieta, nevies o com hovoris 😁

jovana9
18. sep 2020

Ja by som vám (Tebe aj Tvojim sestrám) poradila skúsiť sa s mamou porozprávať o vzťahu s jej mamou /vašou babkou/, príp. o iných osobných vzťahoch z jej detstva a mladosti. Možno si drží takýto odstup práve preto, že niekedy sa jej mama správala k nej a jej súrodencom presne tak isto. Ak si to uvedomí, možno sa jej podarí to zmeniť. Ak sa takýto rozhovor podarí, môže o sebe veľa zistiť nie len ona, ale mnoho to odhalí aj Tebe.

miadi
18. sep 2020

@mrkvicka060 praveze mam take dieta a viem o com hovorim nic lepsie ako surodenca ti neviem odporučit. Nic to nezmeni iba to dieta je stastnejšie. Moja dcera moze byt cely den v mori v bazene a o 10pm chce este niekam ist 😂Ta je akcna kym nezaspi az vtedy je ticho aj to je take bum ako ked vypnes radio. ( tie co mate iba jedno akcne dieta neviete ake je to mat dve. Ale to nevysvetlim to by ste pochopili v praxi)

miadi
18. sep 2020

@mrkvicka060 aha to som preletela ze mà surodenca 😂no tak ty si potom este neocenila ten živel co doma mas . Rodila som aj mrtve dieta a nemenila by som to moje tornado za tiche kludne ine. To je proste povaha s akou sa narodila a Ja si Po chrbte (doslova) skakat nenecham ked jej to iny dovolia ich problem🤣