Krutý manžel

Už som z neho unavená neviem čo mám robiť. Manžel mal pred 3 rokmi autonehodu. Dovtedy kým ju mal bol užasni staral sa o našich synov varil pomáhal mi upratovať sem tam sme sa pohádali no nič moc. Po autonehode sa úplne zmenil začal byť podráždení skončil na invalidnom dôchodku. Stále sa hádame lenže začal byt ku mne zlý aj ma uderí je mu jedno de. Oprate veci na sušiaku mi zhodí na zem a pošliape čisté uteráky mi pohádže po zemi a hrozne ma uráža. Narodila sa nám v lete dcérka na ktorú som čakala 15 rokov každý deň mi ubližuje no nemôžem ho opustiť. Ja som vyrastala bez otca a hrozne mi chýbal.Ale pred ľudmi sa robí pekný a dobrý ale úplne sa zmenil ja už nevládzem a musím si nehať srať na hlavu lebo by ma zbil.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
7. dec 2014

@fidka79 ohľadom tvojej dedukcie som to myslela tak, že ti neušli tie správne detaily 🙂 mne nenapadlo pospájať si mozaiku tohto problému s profilovými fotkami 🙂

alexandraannalukacovicova
autor
7. dec 2014

ešte raz a naposledy malá nebola plánovaná myslím že sa plánuje ináč syn bol plánovaný a to sme sa teda natrápili kým som otehotnela a doktor mi povedal že ďalšie už mať nebudem tak keď doktor niečo také povie myslím že žena už potom neplánuje

puklica13
7. dec 2014

@alexandraannalukacovicova on vobec nemusi vnimat ze ma nejaky problem alebo robi nieco zle...ja by som si skusila nahrat jeho vycinanie na mobil a zasla za jeho lekarom , neurologom, po bitke si nechala u lekara urobit spravu, pofotila si modriny, zavolala policajtov, kontaktovala krizove centrum...toto vsetko su kroky vdaka ktorym mu sud moze nariadit neurologickeal. psychologicke vysetrenie a liecbu a potom bude jedno ze nebude chcet...stale je to lepsie ako sediet na zadku a nerobit nic...

ajsenz
7. dec 2014

@alexandraannalukacovicova komentáre o kráse nebudem ani komentovať ani o váhe . Dotyčné co to riešili majú asi o pár koliesok v hlavičke menej. Treba sa pozrieť na najväčších psychopatov.. vari boli všetci chlapci z posilky?? Haha

. Môj muž je štvrť zo mňa ,ale keby mi dá facku dlho predychavam no späť k téme. Deti nie su sprosté a vedia rýchlo zistiť ak oco týra mamu Áno počuješ dobre toto je TYRANIE. Zvysoka by som sa mohla vysrat na to , že mal haváriu a preto sa zmenil. A čo? ? To keby skončil na vozíku by ťa naháňal so sekerou? ALE Sak pohoda mal úraz. ..dohovor mu a ak to nepôjde kopni ho do zadku a odid od neho. Taký chlapi si nezaslúžia lásku ani obetavu ženu

sissy27
7. dec 2014

@alexandraannalukacovicova plánovala neplánovala, to je jedno... každý si k tebe dovolí len toľko, koľko mu dovolíš ty... takže buď sa vzoprieš, narobíš s ním poriadky, či už dobrým slovom, fyzicky alebo rozvodom, poriešiš cez doktorov, v manželskej poradni, možností je dosť, alebo ťa bude otĺkať ďalej a ty budeš vyplakávať na internetovej diskusii... máš na výber, je to len na tebe... hlavne nehovor, že nedá sa, lebo vždy sa dá, len treba chcieť...

alexandraannalukacovicova
autor
7. dec 2014

keď je žena tlstá tak to znamená že je silnejšia na škole sme mali jednu babu tlstú a všetci jej ubližovali a ona sa im nikdy nepostavila prečo? šak ich mohla všetkých pobiť a bolo by

puklica13
7. dec 2014

@fidka79 otec mojho ex frajera vazil 70kil aj s topankami a mama asi 120...nspriek toho ju tlkol ako zito...ona bola proste tak vychovana ze manzelka ma muza posluchat a bodka...to ze on sa ti zda ze je od nej o 20kil lahsi este neznamena ze je aj slabsi..

dada1212
7. dec 2014

@alexandraannalukacovicova Prepáč, nechcem byť zlá, ale mať s ním TERAZ decko bolo fakt riadne nezodpovedné, treba používať rozum a nie riešiť ked je neskoro. Existuje ochrana, pokým si nebola na 100 percent neplodná, nechápem prečo si nepoužila. Možno si v kútiku duše dúfala že ho dieťa zmení k lepšiemu , ale v takej situácii si sa mala o tom s niekým-odborníkom poradiť, určite by neodporúčal.
Kedže to riešiš teraz tak je to asi naopak, on je na tom psychicky zle a tá dcérka mu v jeho stave psychicky nepomáha, skôr naopak, rozrušuje ho tým že plače, je nekľudná, treba sa o ňu starať, rozbila váš stereotyp, ktorý mu možno dával ako akú istotu a je to asi horšie ako predtým.
No hovorí sa v dobrom aj v zlom, ale donekonečna sa trpieť nedá, je na teba či počkáš chvílu či nevyhľadá pomoc a neprizná si problém alebo odídeš.
Ale ak ešte aj nechceš odísť a on nechce ísť k odborníkovi veľmi by som ti odporúčala aby si zašla za ním aspoň ty, môže ti pomôcť radami že ako máš k nemu pristupovať, ako máš reagovať aby ten život s ním bol znesiteľnejší.
Ak sa to po pár mesiacoch nezmení a nebude mať snahu sa liečiť, odporúčam určite to ukončiť, lebo život s psychicky chorým človekom poznačí hlavne tvoje deti. Tu ma potom napadá ešte aj okolie, či nemá niekoho kto by ho možno vedel presvedčiť aby niečo zo sebou robil, ked tebe sa to nedarí...

alexandraannalukacovicova
autor
7. dec 2014

no skúsim sa porozprávať z jeho dcéru či ho nepresvedčí isť doktorovi

mamulienka30
7. dec 2014

@alexandraannalukacovicova - bud zmenis jeho alebo zmenis seba. Cloveka, ktori ta bije nezmeni uz asi nic, tam boli prekrocene vsetky hranice. Je jedno, preco sa tak zmenil, je jedno, preco to robi. Prekrocil unosnu a aj legalnu hranicu. Potialto a nie dalej. Co chces aby sa stalo? Aby ti riadne ublizil? Naucil deti, ze bit zeny je to spravne?

Podla mna poznas odpoved. Nepozeraj dozadu, nevalaj sa v starych spomienkach ake to bez otca tazke a smutne. Deti otca rozvodom nestratia, len uz s nim nebudu byvat. Pokial bude mat zaujem, budu sa navstevovat. Rozmyslaj pre seba a svoje deti.

Mate kam ist? Komu patri byt? Ake vysoke by bolo vyzivne? Aky mas prijem? Kedy najskor sa mozes vratit do prace? Moze mlady popri skole brigadovat, aby rodine pomohol? Vypni chvilu srdce a rozmyslaj rozumom, cisto logicky a zacni pracovat na plane, ako sa od neho urychlene odtrhnut. A ked ta najblizsie zbije - pofotit, policia, nemocnica. Toto ti pomoze na sude, aj ti da vstupenku do krizoveho centra pre tyrane zeny s detmi, tam mozes byt sice len pol roka, ale aj to ti velmi pomoze!

A to, ze pozeraju na tvoju fotku - a co tie zeny sa bit mozu? Nie ste normalne niektore.

felycity
8. dec 2014

osobne si myslím,. že potrebuje odbornú pomoc, sam nezvláda situáciu po autonehode, mám pocit, že je nervózny sám zo seba, nešťastný a kompenzuje si to na tebe...možno sú tam aj nejaké následky po nehode, bolesti.... Dokáže sa pred cudzími chvíľu ovládať,ale v domácom prostredí nie.. osobne tiež nerozumiem, prečo sa tu analyzuje dieťa...

moonlight1210
8. dec 2014

@alexandraannalukacovicova a co ked v amoku neposlape len uteraky? co ked schmatne prve pod rukou a bude to noz? a nebudes mat kam ujst? alebo nebudu mat kam pred nim ujst synovia i dcerka?
v dobrom a zlom je jedna vec.
druha je postarat sa o vlastnu bezpecnost. takze na tych lekarov by som tlacila, ze vysetrenie potrebuje. mozno mu budu stacit lieky, ktore mu pomozu zachvaty amoku drzat pod kontrolou. lebo ked cloveka chyti amok, nekontroluje sa a ani nemoze. ma neskutocnu zlost a neprestane, kym si ju nevybije. potom si aj poplace, co to porobil, aj lutuje, aj sa preklina, ale je casto neskoro.

bonaqa2013
8. dec 2014

treba ho dať zavrieť na psychiatriu - blázna, a uvidíš, či ti nebude lepšie....

katrin21
8. dec 2014

@alexandraannalukacovicova
podla mna nemusi mat s hlavou nic, ale vybíja si zlost zo svojho stavu, frustracie a nepochybne aj bolesti, na svojej zene... Ked cloveka nieco boli, ma nervy o to viac, ked niekto nieco od neho dajbože chce, alebo proste je to od povahy nervak..... myslim , ze to bude tym a tym pocitom ničoty, frustracie.... to chlapi niektorí zle znasaju...
ale nechapem, preco od neho nemozes odist???? lebo ty si vyrastala bez otca? no ok, nie je to idealne, ale naco je detom otec, co otlka ich mamu a robi doma bordel?? chces aby synovia mali takyto vzor a boli raz takí istí??? prec od neho..

marionmarion
8. dec 2014

@alexandraannalukacovicova objadnaj sa k psychiatricke ty, ak muz ist nechce a porad sa s nou, ako sa k nmeu mas chovat, ako to riesit, co muzovi vlastne moze byt. Ak sa ti nepodari ho nejako dotlacit do toho aby sa isiel liecit, tak ti ostava jedine ho opustit a odist...no neviem ci mas kam, to je dalsia vec...no aj keby si to mala riesit cez krizove centrum, urcite sa nenechaj otlkat a tyrat!

zdena12345
8. dec 2014

@alexandraannalukacovicova
manzel je zrejme psychicky poznaceny po autonehode. ak by bol tomu pristupny urcite by bolo dobre keby chodil k psychologovi.
ak nie, tak take spravanie by som netrpela, neprinese to nic dobre ani pre dieta.
z pripadu znamych. cca v 45-50 rokoch manzelovi zacalo "preskakovat" - neskor sa zistila paranoidna schizofrenia. dovtedy bol ok, 2 deti, bez zavaznych problemov. potom zacal byt agresivny, v zachvatoch ju aj chytil pod krk, zautocil na syna- vtedy uz dospeleho... nechcel sa liecit lebo vsetci sa proti nemu spikli a vsetkym preskakuje len on je dobry...
ona odisla a dala navrh na rozvod. on sa zacal liecit a teraz ziju spolu, nerozviedli sa