Kto je vo vašej rodine dominantnejší?

waitinka7
22. mar 2013

Mňa by len tak zaujímalo, asi ako to býva v iných rodinách, kto je ten šéf....viac dominantný, viac direktívny a tak. V našej rodine som to zrejme ja, cítim sa byť aktívnejšia, energickejšia, dominantnejšia, direktívnejšia, jednoducho si nikdy nenecham muzovi skakat po hlave....neviem, či je to dobré...Ako ste na tom doma vy?

stanislavao
26. mar 2013

@waitinka7 potom sa necudujte, ked si muz najde niekoho ineho, kto ho nebude dirigovat a mu rozkazovat. manzelstvo je o kompromisoch a obaja maju mat prava a povinnosti rovnake. 50:50. despoticky vztah raz na tom stroskota.

waitinka7
autor
27. mar 2013

@stanislavao byt dominantným vo vzťahu neznamená hneď to, že ten "silnejší" skáče druhému na hlavu....ani to, že mu rozkazuje, myslím si, že chlapom, ktorí sú "pasívnejší" častokrát vyhovuje taká dominantná žena, ktorá ho nejakým spôsobom usmerňuje, alebo jej nazory, úvahy atď majú väčšiu váhu a muž sa prispôsobí. Verím, že mnohým to tak práve vyhovuje. A samozrejme, že najlepšie je to fifty - fifty, ale to je málokde. Od Teba to znelo tak, akoby my - dominantnejšie ženy sme boli zlé...

ainin
5. júl 2013

ako to tu citam tusim ze vascina z vas je sefkou 🙂 ja naopak som submisivna, partner o 13 rokov starsi, sebavedomy, prirodzene dominantny, dokaze sa postarat o dobro nas oboch a mne je prijemne ked mozem vsetko nechat na nom 🙂