Ktorú školu mám prerušiť? Už to nezvládam

elin20
10. jan 2013

Ahojte mamicky, prosim o radu, mam 14 mesacneho synceka a s priatelom som začala byvat od decembra. Problem je v tom, ze si robim nadstavbove studium aby som mohla ucit v MS alebo vychovavatelku, caka má este tazky polrok, pisanie zaverecnej prace a lyziarsky kurz, investícia do skoly je asi 250 eur este, je to vlastne druha maturita, ale v septem. som zacala studovat VŠ v podstate to iste a to preto lebo som sa bála ze sa zmeni zakon a externe studium sa zmeni z 2 na 3 roky, aj preto lebo som mohla prestupit na iny odbor, keby som to vedela skor, ze je možnost prestupit nesla by som na to nadstavbove studium, musim jednu skolu nechat lebo to nezvlam, teraz som 4 na VS, chcela som ist od septembra ucit ale ked necham nadstavbove studim nebudem mat papier a VŠ velmi nechcem nechat ved 1 a pol. zbehne rychlo a budem plne kvalifikovana. Neviem co mam robit, doteraz som to ako tak zvladala ale uz nebyvam s rodicmi a nezvladame to ani financne a ja uz asi ani psychicky ....ospravedlnujem sa za pravopis, som chora a cakam v cakarni a pisem z mt. Dakujem za rady 🙂

kacusik69
10. jan 2013

@elin20 necitala som vsetky prispevky takze neviem ci to uz bolo povedane - ale mam pocit ze ten zakon je uz schvaleny ze externe sa predlzuje... takze asi by som volila skor VS dokoncit teraz... tym padom budes moct zrejme aj bez problemov ucit (ale teda neviem presne ako to chodi, to je len nazor)

kmkke
11. jan 2013

@elin20 Nečítala som všetky príspevky, len začiatok a moja rada znie: nenechávaj ani jednu. Ja som v rámci 1 a 2 ročníka na VŠ urobila presne tú istú nadstavbu, pekne zmaturovala, o rok na to odbakalárovala, od 4 ročníka na Ing (ja som študovala aj strojárinu čo už je čo povedať že je to zaberák na čas) som študovala aj na Katedra inžinierskej pedagogiky, aby som mohla učiť technické predmety na strednej škole, v 5 ročníku som vo februári mala jedny štátnice na pedagogické minimum, v máji druhé (inžinierske) na strojárine, do toho som normálne chodila do roboty, akurát som kvôli tomu že som študovala externe a vyučovanie bolo v piatky, tak ten piatok som do roboty nechodila ale robila som len na 80%, smeny od 8-do 16, alebo od 10 do 18, každú tretiu sobotu od 8-do 13 a zvládla som všetko. Je pravda že sme ešte nemali žiadne detičky, ale bývali sme spolu (byt sme kupovali spoločne), potom sme sa vzali, zariaďovali, starali sa o domácnosť, splácali a keď sa chce, všetko sa dá 😀 len vydrž, ten polrok ubehne ako voda a budeš mať všetko za sebou ani nevieš ako. Držím palce 😀

elin20
autor
12. jan 2013

Dakujem za vsetky prispevky....Teraz idem z poslednej skusky z VS, rozhodla som sa, ze si dokoncim nadstavbu, ved sú to iba 3 mesiace a je mi luto, ze ma rodicia podporovali, poziciavali mi auto, ockom isiel som nou na turistický kurz aj s malym, mamka bola na plaveckom a strazila mi malého a tie vydavky za pomocky....uz to zvladnem s pomocou mojej rodiny a VS sa budem snazit aspoň prejst.....Dakujem a drzte mi palce, teraz budem mesiac oddychovat 🙂

kmkke
12. jan 2013

@elin20 Vsak prave ze staci aj prejst 🙂 Ja som bakalarovala na cerveny diplom a inziniera som tiez drela ale potom vsetko ostatne islo bokom,aj zdravie aj manzel, tak som si povedala naco? Nikto nikdy nebude zistovat ci mam cerveny alebo modry diplom 🙂 Takze je pekny modry (aj ked priemer znamok som mala pod 2 - som bifla no 🙂 )

mrva
6. mar 2013

@elin20 píšeš v januári, to je skúškové obdobie, takých zlých myšlienok je vtedy plno. Zvládneš obe, uvidíš. Zatni zuby. Veď jeden a pol roka ubehne ako voda. Ja píšem súbežne 6 bakalárok + seminárky (privyrobenie popri MD a zostalo až doteraz), mám 2 malé deti (z toho jedna je prváčka), rozbieham ďalšie podnikanie a ešte mám aj štandardnú prácu. Niekedy je to na zbláznenie, niekedy nad tou hŕbou kníh plačem, nadávam, vravím si, že to nezvládnem, ale vždy to zvládnem. Dokonca mám doma upratané, uvarené, opraté, ožehlené. Je to v niektoré dni naozaj ťažké, ale tie treba pretrpieť a potom zas zasvieti slniečko 🙂

kikaba44
18. mar 2013

- Príde podnapitý študent na skúšku z chémie. Vytiahne si otázku:
Rozdelenie sacharidov (cukry). Sadne si a napíše "Kryštáľový apráškový" a odovzdá skúšajúcej profesorke. Tá mu na to povie:
- Keď napíšete ešte jedno blbšie rozdelenie, tak dostanete skúšku.
Študent si sadne a napíše "Vanilkový a škoricový".

elin20
autor
20. júl 2013

Ahojte, neprerusila som ziadnu skolu, v maji som si uspesne dokoncila pomaturitne studium a este ma caka posledny rok VS. Dakujem za podporu 🙂

elenita
20. júl 2013

Ahoj @elin20 To je super sprava! Tesim sa, ze Ti to takto vychadza. Konecne jeden pribeh, ku ktoremu sa zakladatelka vrati aj po case, aby zreferovala, co je nove 😉
Ja som sice robila len 1 skolu - VS, a mala som pritom male dvojicky.
Promovala som, ked mali rok, s cervenym diplomom, ale bolo to brutal, teraz si uz neviem predstavit, ze by som sa k niecomu podobnemu odhodlala...pred statnicami som spavala tak hodinu denne....a ked som pisala diplomovku...o 4-tej ranom som dopisala nejaku pasaz na pc, o piatej mi vstavali deti 😝 , doteraz nechapem, ale my zeny sme silne, vsetko sa da, ked sa chce 😉
Drzim aj Tebe palceky, nech Ti to vsetko vyjde!

elin20
autor
23. júl 2013

@elenita O tak klobuk dole, ze dvojicky a rocne 🙂 , no ano bolo to tazke, uz by som do toho asi nesla, a ano zeny zvladnu vela, a dakujem 🙂