Mal by byť partner našim dôverníkom vo všetkom?

bejbinka
28. feb 2014

Kedysi som v TV videla rozhovor s Evitou, ktora povedala jednu vetu o tom, comu sa vyvarovat vo vzťahu muza a zeny, nad ktorou sa v poslednej dobe zamyslam...nebudem citovat, skor volne parafrazovat: Ked budete chlapovi hovorit, ze vyzerate zle, zacne si to o Vas skor ci neskor mysliet aj on sam. Suhlasite s tym, ze polovicke netreba hovorit o svojich komplexoch a zlyhaniach? Myslite si, ze nas po case vidia manzelia/priatelia nasimi ocami - teda so vsetkymi nedostatkami, na ktore ich v slabej chvilke same upozornime? Momentalne som sa s mm dostala do bodu, kedy zacinam mat pocit, ze je to pravda. Aky je Vas nazor?

mima4
28. feb 2014

@bejbinka

komplexy a zlyhania, to je čo? 😀
Ja si myslim, ze nasi manzelia poznaju nase nedostatky, a my ich a nejako sa nad tym nezamyslam..no a kto je dokonaly? 😉

bejbinka
autor
28. feb 2014

@mima4 chlapi, aspon co mam ja skusenosti, nie su detailisti...zeny sa v zrkadle vidia inak, vacsinou horsie ako v skutocnosti a vidia na sebe xy veci, ktore by chceli zmenit...tam odsat, tam ufiknut, tam nafuknut 😀 mala som na mysli, ci si chlap potom nepomysli, ze vlastne ta moja ozaj nie je az taka pekna. 😉

bubelko
28. feb 2014

@bejbinka nie, nemal by byt dovernikom na vsetko.
1. nepotrebuje vsetko vediet, ostavaju mu niektore veci tajomstvom a tajomstvo robi zenu zaujimavou 😉
2. ak partnera zahltime informaciami, o ktore v podstate nestoji, aj tak zacne po case filtrovat a prepocuvat a moze sa stat, ze prepocuje to dolezite...
3. ma oci, vidi... je to ako s doma upecenym kolacom - este skor ako ho das na stol, tak ho skritizujes, ze dnes sa ti vobec nepodaril, ze je pripeceny, suchy.... ak by si na to neupozornila ani by si to nevsimol. zjedol by kolac a povedal, ze bol fajn... takto povie - no mas pravdu, je suchy, pripeceny ...

bejbinka
autor
28. feb 2014

@bubelko mas pravdu...ja beriem mm ako moju dovernu kamosku, ktoru nemam (a zial mam take skusenosti, ze uz ani velmi nechcem) a zistujem, ze to nie je dobre...

bubelko
28. feb 2014

@bejbinka myslim, ze to nie je dobre. väcsina muzov totiz vidi veci inak. a ked im podsunies pohlad na vec, tak ho mozu prijat za svoj - hlavne, ak im ho budes podsuvat opakovane... 😉 kamosky su dolezite, ale treba si ich vyberat s opatrnostou. a ak ich ma clovek viac, tak nie kazdej naservirovat vsetko 😉

liz_lemon
28. feb 2014

@bejbinka ja si myslim, ze prave Evita by sa absolutne nemala vyjadrovat ku vztahom, kedze jej zatial ziadny nevysiel

bubelko
28. feb 2014

@liz_lemon kto je evita? 😕

hradnapani
28. feb 2014

@bejbinka ja si myslim, ze nikoho (muza, kamosku, atd) nie je potrebne upozornovat na svoje nedostatky. Myslim, ze ten muz potom vnima "ufnukanu" (to ber s nadhladom tento pojem) zenu ako malo sebavedomu a do istej miery to moze aj "zneuzit". (ked napriklad pride vztah do stadia, ze partner chce svojej polovicke ublizit, tak vie vyuzit zranitelne miesto).
Iste, ked zena povie pred muzom "boze, aka som tucna, to je strasne", tak podvedome ocakava, ze jej to partner vyvrati a zdvihne sebavedomie. Ale ked sa to s tymito staznostami prezenie, tak to ma opacny efekt, to suhlasim...
Inak, je celkom zaujimave, ze som maloktoreho chlapa (vratane toho mojho) pocula stazovat sa na nejake svoje nedostatky. Asi by sme si mali zobrat priklad 😎

bejbinka
autor
28. feb 2014

@hradnapani to hej, oni su tusim uz od prirody naprogramovani vidiet sa v tom lepsom svetle...a ako im je dobre?! 🙄 Som momentalne na MD, takze mm sa stal mojou butlavou vrbou, ale uz vidim, ze to musi byt len odtal- potal 😎

bejbinka
autor
28. feb 2014

@liz_lemon no ved mozno aj pre toto 😀

hradnapani
28. feb 2014

@bejbinka ano, oni su so sebou uuuplne spokojni 🙂

liz_lemon
1. mar 2014

@bubelko Urbanikova, "spisovatelka"

bosoriak
1. mar 2014

@bejbinka Univerzalny recept na vztah neexistuje. Niektori muzi maju radi tajomstva, niektori (podla mojho nazoru od isteho veku drviva vacsina) na to nema nervy. 😀 My mame velmi otvoreny vztah, vravim manzelovi vsetko, co povazujem za podstatne. On mne takisto. Nic sa na nasom vztahu nezmenilo. Teda vlastne ano, mam pocit, ze nas to este viac spaja.

Ja tiez nemam kamaratky, mne kamaratky zeny nejako nechybaju. No a chlapi, kto uz sa len bude bavit s materou na materskej, ze 😀

Myslim, ze netreba brat vazne vsetko, co sa povie v televizii, obzvlast od tychto "celebrit", ktore davaju dobre rady ohladne vztahov, ale same ziadny nemaju. Moja babka moze rozpravat o tom, co sa da a co nie vo vztahu, ked bola s mojim dedkom 50 rokov spolu. Odporucam sa skor obratit na takyto typ poradcu. 😉

zuzkat1
1. mar 2014

@bubelko nesuhlasim. Ja si ani neviem predstavit ze by som mu nemohla vsetko povedat... Je to moj naj kamarat... Aj on mi hovori vsetko... Take reci o tajomnej zene su len "reci".

@bejbinka my si vsetko hovorime... A rady od evity by som moc nepocuvala,radsej od niekoho kto ma za sebou 10rocia trvajuce stastne manzelstvo.

sorciera24
1. mar 2014

ja nemam komplexy, a tym je to vyriesene 😀
inak si s mm hovorime v podstate vsetko....je pre mna jediny, kto ma dokaze pochopit vo vsetkom..... neverila som, ze niekto taky existuje.... ak uz jemu nie som schopna povedat dolezite veci o sebe, komu uz potom?....... osobne si myslim,ze ak je zvladnuta komunikacia emdzi aprtnermi ku komplexom dojst ani nedojde......

bubelko
1. mar 2014

@liz_lemon dakujem za objasnenie 😉

@zuzkat1 nehovorim o dolezitych problemoch, ktore zasahuju do spolocneho zivota - zdravotne ci pracovne, ohladom deti. ale uplne vsetko vediet nemusi. co sme s kamoskami preberali na kave, ktora z nich ma ake problemy. ak ho to zaujima, odpoviem, ale na nos mu to nevesiam. a ani ja nepotrebujem vediet uplne vsetko.
a tiez mu nevesiam na nos, ked rano vstanem, ze sa citim pribrata, skareda a neviem, co este. naco? aby mi to vyvratil? alebo aby so mnou suhlasil? ani jedna odpoved nie je "spravna". na taketo veci mam fakt kamosky. 🙂
a co sa tych reci o tajomnej zene tyka - sme s muzom 20 rokov spolu... neviem, ci to budu len reci...podla mna na tom nieco je 😉

sunshineka
1. mar 2014

no tak ked budes chlapovi denne omielat,aka si tlsta a skareda,nemozna.jasne,ze si to vsugeruje.ja celkovo nenariekam.jasne,ze obcas zabedakam,ako vyzeram,ale to len ked sa potrebujem vyfintit na nejaku oslavu a zrovna vtedy sa mi nedari pekne sa upravit 😀 a celkovo nemam rada negativnych ludi,cize to neplati len na vztah muza a zeny,ale vseobecne na vztahy medzi ludmi.tak ako neustaly optimizmus dokaze niekedy otravit,tak aj negativizmus otravi a znechuti zivot

zuzkat1
1. mar 2014

@bubelko tak ja poviem manzelovi viac nez kamoskam...
A aj on sa zvykne postazovat ze pribral atd... Nevidim na tom nic zle.prave naopak.

maria1989
1. mar 2014

@bejbinka a komu to mám povedať? koňovi? 🙂 (síce občas aj to robím) 😀 normálnemu chlapovi sú nejaké naše reálne či vymyslené nedostatky ukradnuté... a zlyhania? aspoň pomôže s riešením..

fra
1. mar 2014

vraj vačšina žien sa vidí škaredšie ako ich vidí ich okolie a to je veľká škoda
http://7wall.sk/Gr8DAA2
.
a na otazku- samozrejme, doverníkom by muž mal byť, určite ... ale "odtál potál" ako hovoria radošinci ... to, že mam tučny zadok a pupaky na brade predsa nie je žiadna doverná informácia 😀 😀 😀 a preto ho takymi vecami vobec nezaťažujem, podla mna toto može mužov akurat tak otravovať a nudiť

anatalia77
1. mar 2014

@maria1989 u nas sa hovori-povedz konovi,ten ma vacsiu hlavu 🙂

maria1989
1. mar 2014

@anatalia77 alebo modrému koňovi 🙂

maria1989
1. mar 2014

@fra určite že sa vidí horšie, muž si vyberie to, čo je na žienke najkrajšie, a sústredí sa na to... ostatné nedostatky mu uniknú 😀 😀 😀

bejbinka
autor
1. mar 2014

@fra pekne video, rada by som si to vyskusala na vlastnej kozi...len aby ma ti ostatni neopisali horsie, ako sa vidim ja sama...lebo aj to by sa mohlo stat 😅

bejbinka
autor
1. mar 2014

@sorciera24 no stastna to zena, ked nemas komplexy, v dobrom zavidim 😉 Ja ich mam kopec, niektore sa daju odstranit, ale som leniva a nemam vydrz - tehotenske kila napriklad a niektore sa nedaju, co ma stve podvedome neustale...ale tak bojujem s tym, raz je lepsie a raz horsie. No a ked je horsie, tak sa vyzalujem mm. My nemame problem s komunikaciou...ved najskor sme boli dlho len dobri kamarati a az potom sme zacali randit a uz sme spolu dekadu...ja len odkedy som na materskej, tak mam akosi viac casu riesit blbosti a tak som sa zamyslala nad tym, ci fakt toho mojho mm uz neinformujem az prilis a o kazdej somarine. No ale komu to mam povedat, ked som cele dni sama s nemluvniatkom...a ani toho kona nemam, ktoreho tu niektore kocky spominali 😀

0silvia0
1. mar 2014

@bejbinka akože nemáš koňa? Veď tu na modrom koníku sa môžeš vyžalovať koľko len chceš... vieš koľkým ženám zdvihneš sebavedomie tým, že zistia že nie sú samé s tehotenskými kilami a podobnými chybami krásy? Tieto "ženské nudné somarinky" oznamuj radšej ženám, chlapi to fakt nemusia. Možno ženy zaťažujú svojich manželov svojimi komplexami preto, že podvedome túžia aby im ich chlap vyvracal (ále nemáš veľký zadok, mne sa páčiš taká aká si, veľmi ti tie vyrážky pristanú 😀 😀 😀 atď.). Pri nemluvňati nemôžeš asi veľmi budovať svoje sebavedomie, ale také prechádzky, aspoň 10 minút cvičenia a urobiť si svoj vlastný program (vrámci možností) s krpcom bude určite prospešnejší ako číhanie na chlapa kedy príde z práce a hneď spustiť salvu blbostí.
Inak aj ja mám s mm veľmi blízky vzťah a rozoberáme všetko možné, od náhľadov na svet a vzájomné duševné rozpoloženia 🙂 , ale svoje komplexy pred ním neriešim, som si ich vedomá a radšej pracujem na ich odstránení ako na ich upozorňovaní. A okrem toho už ho tak dokonale poznám, že na ňom hneď spoznám, či ho moje "kecy" zaujímajú alebo nie. Keď vidím, že nie, v pohode končím 😉

sorciera24
1. mar 2014

@bejbinka komplexxy nemam, lebo enchcem....vsetko je v hlave 😉 a ja mam v halve len pozitivne veci a zivot je s pozitivnym myslenim isto ovela krajsi..... 🙂 a myslim, ze vyzalovat sa chapajucemu mm je v pohode a toboz pocas materskej...ak ta to moc trapi...skus sa niecim zamestnat....najma chodit (aj s dietatom) medzi ludi.....ono to ide casom na mozog, viem...

bejbinka
autor
1. mar 2014

@0silvia0 no hej, modry konik, mi nedocvaklo 😉 S mojimi kamoskami, ako som zistila pocas materskej, je to tak, ze ak je slobodna a bezdetna, tazko jej vysvetlovat problemy suvisiace s materstvom a ani ju to velmi nezaujima. A ak maju uz deti, tak nemaju vacsinou cas kavickovat...alebo ked mozem ja, tak nemoze zas ona...pripadne chodia do prace a nemaju jednoducho cas na zensku na materskej 🙄 ...tak si to zlizne moj manzel. Ale pravdu mate vlastne kazda, co ste mi tu napisali...nejake veci som si potrebovala znova uvedomit a pocut to od niekoho ineho...uz som stracala odstup. Materska je fakt zaberak na moje mentalne zdravie 😀

0silvia0
1. mar 2014

@bejbinka pozitívne na tom všetkom je to, že si to všetko uvedomuješ 😀 😀 😀 neboj, ešte to s tebou nie je také zlé 🙂 keď bude dieťa staršie, bude to oveľa jednoduchšie a môžete si lepšie zorganizovať čas a podniknúť aj nejaké výletíky, ak teda neplánuješ hneď druhé dieťa 🙂
Inak, pamätám sa že som sa po šiestich rokoch materskej veeeľmi tešila do práce 😎

katkalubkova
1. mar 2014

@bejbinka myslim si, ze dovera medzi partnermi je velmi dolezita a ja osobne verim moju manzelovi najviac zo vsetkych ludi okolo seba. Nemyslim si vsak, ze ludia musia o sebe vsetko, vsetko vediet, kazdy ma miesta, veci vo svojom zivote, ktore su len jeho a nie je na tom nic zle.
Ten Evitin nazor by som neriesila, pravdepodobne nemala pri sebe cloveka, ktoremu by sa mohla uprimne zdoverit.
Ked s niekym zijes, vidi aka si a myslim si, ze ta vidi aj s tymi komplexami a mozno prave aj pre tie nedostatky ta ma rad taku aka si.
Prave mojmu manzelovi by som povedala v com som zlyhala, lebo by ma mal podporit, pochopit, povzbudit.
😉