Mám 19 rokov a rodičia nesúhlasia s odsťahovaním sa k môjmu 23 ročnému priateľovi

baba0424
3. aug 2020

Urobila som pre nich všetko, dokonca aj do školy som išla tam, ktorú vybrali oni. Mam vážny vzťah, do ktorého sa chcú zapojiť .nikdy som nebola nikde(disco,párty, narodeniny), pretože ma nikam nedovolia ísť.
Chcú, aby som skončila školu a to povedali, že potom nechaju ma na pokoji. Aj môj pár ich má dosť, pretože sa skutočne zapájajú do všetkého. Naposledy sme pred nimi stáli a hovorili, že chceme byť spolu aspoň na víkend ale moji rodičia povedali, že ak odídem, už sa nikdy nemôžeme vrátiť.Z ich úst som nikdy nepočula, že sú na mňa hrdí alebo podobné len že som sklamanie a načo som sa narodila.. atď..Priateľ má vlastný dom ja študujem posledný rok on pracuje. Popri škole brigádujem. Takže s tým vôbec nesúhlasia vyhrážajú sa mi s policajtami .. môže ma policajt doviesť zas domov alebo nebudu to riešiť ?
Ďakujem za odpoveď všetkým

caroline_
3. aug 2020

mas 18? mas.policajtov nemaju pravo volat , len sa vyhrazuju. na tvojom mieste by som uz bola nastahovana u priatela.

mirro
3. aug 2020

@baba0424 ja mám dieťa v rovnakom veku a až je pravda všetko čo píšeš,pustila by som ťa. Ale so slovami,že vždy sa môžeš vrátiť domov a dvere tu máš otvorené,keď ťa život preplieska...

lucka_ke
3. aug 2020

si dospelá, rodičia nezmôžu nič ani keby si sa presťahovala hneď zajtra do Austrálie
druhá vec sú vaše vzťahy

veronikaszabova
3. aug 2020

@baba0424 uz si davno dospela. Co by ti akoze povedali policajti?
Dobre by sa vysmiali rodicom, keby ich volali

gladys_07
3. aug 2020

tvrdit v 19ke "urobila som pre svojich rodicov vsetko" je trocha scestne. Ono je to skor asi naopak.

Ale k tvojej otazke, nie, nemozu na Teba zavolat policajtov

pribinak
3. aug 2020

Ak máš 18 rokov a viac, policajti tá riešiť nebudú. Toto je citové a emočne vyhrážanie sa.

mey8
3. aug 2020

@baba0424 kľudne odíď, ja som tiež odišla z domu tiež v 19 tich a mohli prd. (a to som ušla ako spomínala @lucka_ke, akurát že nie až do Austrálie:D (aj keď nápad parádny) ale tiež to bolo niekoľko x 1000 km za hranice.
A moji rodičia boli mega prísny, teda najmä matka... a tiež robila brutálne tlaky, ale život ju riadne vyšľahal, a skončila s týmito ,,srandami". Teraz plačú od šťastia, keď k ním prídem... Niekedy je proste nutné utnúť vzťahy, pretrhať nite, spáliť mosty.... aby mali možnosť obe strany prehodnotiť svoje chovanie...
Pretože ty už nie si dieťa, a oni ti prdel neutierajú, takže nemajú právo ti ani po hlave skákať....
Takže takých stupídnych vyhrážok by som sa fakt nebála...
ale čo som chcela. RIAĎ SA NAJMä HLAVOU, VER V SAMU SEBA, a V TO, ŽE SA ROZHODNEŠ SPRÁVNE, A CHOĎ DO TOHO, AK TI NIČ NENAŠEPKÁVA, že máš zostať....🙂👍
Za mňa to bolo jedno z najlepších rozhodnutí, aké som v živote učinila...♥ držím palce, a daj vedieť ako si sa nakoniec rozhodla..🙂

baba0424
autor
3. aug 2020

@mey8 ďakujem krásne ❣️

baba0424
autor
3. aug 2020

@gladys_07 nikdy som nemala nezávislý názor vždy bolo to čo oni chceli

alexandraalexandrova
3. aug 2020

@baba0424 uplne suhlasim s prispevkom nado mnou. Nie si dieta. Si dospela a svojpravna a mozes zit ako a kde uznas sama za vhodne. rodicia ti nic nezmozu, si plnoleta...a upriimne, z takejto rodiny by som utekala kade lahsie, lebo rodicia ta zjavne beru ako svoj majetok, ako nastroj na splnenie ich snov a predstav, nezaujima ich ci ty suhlasis, ci sa to tebe paci, ci si s tym ty spokojna...a takych ludi nutne nepotrebujes. vybrali ti co mas studovat, teraz sa rozhodli ze nesmies byvat so svojim priatelom, potom sa budu rozhodovat o com? Ze kedy a za koho sa smies vydat, aku smies mat pracu a kolko a kedy deti smies porodit? Nie, nie, tomuto treba dat razne stopku. Musis rodicom ukazat ze uz ti nemozu dalej skakat po hlave, uz si sa prisposobovala dost a teraz je cas zacat zit svoj vlastny zivot. Aj za cenu ze ta uz doma viac neprijmu...

baba0424
autor
3. aug 2020

@alexandraalexandrova ďakujem ❣️ ani by som už neprišla naspäť nikdy viac už mám dosť..myslela som si aj nato, že keď som bola malá mala som nádor ale potom prišla som nato že nechcú mi najlepšie ale chcú to čo oni chceli keď boli mladý ale nechcem žiť tak ako oni chcú aby som žila

nistika
3. aug 2020

@baba0424 tak to je najvyšší čas, aby si svoj názor prejavila, ale ako dospelá žena. bez afektu hnevu a zbytočných emocii jednoducho si sa rozhodla pre život s niekym iným a budeš rada ak to prijmu.

alexandraalexandrova
3. aug 2020

@baba0424 to ani nemusis...mas pravo zit tak ako chces ty. Drzim palce...

basullinka
3. aug 2020

Ak sa chceš odsťahovať, tak sa odsťahuj, si dospelá, políciu volať nebudú. Ak aj zavolajú, polícia to riešiť nebude. Ale!!!! Určite neurob takú hlúposť, že si nedokončíš školu kvoli frajerovi, pekne doštuduj. To, že sa dnes lúbiš s frajerom je pekné, držim Vám palce. Ale nevieš, čo bude o rok, o dva. Takže pozor na to, škola je základ.

gir
3. aug 2020

Netreba stavať "horu na horu." Pokojne im oznám kedy sa sťahuješ a že budeš rada, keď vás prídu navštíviť. Si dospelá, nedaj sa vydierať. Všetko dobré prajem 🍀

baba0424
autor
3. aug 2020

@basullinka samozrejme že doštudujem už posledný rok 🙂 Ďakujeme ☺️

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana_ilkova
3. aug 2020

@baba0424 pokial si plnoleta polivia ti nic nemoze, rodicia sa ta snazia len chranit no nezvolili dobry sposob, zbal si veci a chod do sveta... chvilku budu nahnevani ale prejde ich to...nenechaj si deptat zivot a naberaj vlastne skusenosti...

janage
3. aug 2020

@baba0424 ak je tak ako pises, priatel je slusny (nie je nasilny, manipulativny a pod.) a zaraba (teda nezivi sa podvodmi a podobnymi nevhodnymi aktivitami) isla by som.
V klude oznamila, ze odchadzam, dvere nezabuchujem a ak to urobia oni bude Ti to velmi luto, ale bude to ich rozhodnutie nie tvoje.
Ak si plnoleta a svojpravna, ak by ta dali hladat policiou ako nezvestnu, vysvetlis, ze nie si nezvestna len odstahovana.

baba0424
autor
3. aug 2020

@zuzana_ilkova mám 19 o pár dní 20

baba0424
autor
3. aug 2020

@janage už od 15 pracuje a žije sám lebo zomreli mu rodičia, nechcela by som iného vôbec ☺️ zajtra bez slova odchádzam 🙂

meluela
3. aug 2020

@baba0424 mozes odist kedy len chces, si dospela. akurat si daj pozor, aby si sa nedostala s priatelom do rovnakej situacie a zavisleho vztahu ako s rodicmi (cize spolahliva antikoncepcia, dokoncit skolu idealne aj s brigadou popri nej, stat sa samostatnou) a az ked uvidis ze je naozaj spolahlivy sa pusti do deti etc. a rodicom povedz ze ich kedykolvek rada uvidis, ze su u vas vitani 🙂

oli18
3. aug 2020

@baba0424 Nepáľ mosty. Ešte nevieš, ako s tvojim frajerom dopadneš, či sa o rok, dva, desať nebudeš musieť vrátiť k rodičom. Veľakrát tu baby píšu, že majú zlé vzťahy s rodičmi a utekajúc od manželov sa nemajú kde vrátiť. Mám dve dcéry, jedná odišla po ukončení VŠ, druhá uprostred VŠ. Nebránili sme im.

kitycat
3. aug 2020

@baba0424 nepisala si sem uz? Zbal si veci a chod do domacnosti prispejes domacimi pracami alebo aj financne? Aby vam t alaska aj rychlo neskoncila

20erika07
3. aug 2020

@baba0424 ani by som nevahala, v 19tich som uz davno byvala s manzelom a dostudovala som normalne uz aj s babom a ani s prácou nebol problem, sme 14rokov spolu .
Moja mama (zili sme bez otca) nevedela prekusnut ze som tehotna a ze odchadzam, a to som mala vtedy o rok menej ako ty, mama bola despota, bitky a ponizovania atd atd, posadila ma do auta a ze to dieta mi da ona zobrat a sceny atd, no horor, ja som sa jej vzdy velmi bala ale toto som dala 💪 nemala som s nou bohvie aky vztah takze mi to bolo jedno, skor ona dodnes lutuje ako sa postavila vtedy k tomu. Ja nelutujem vobec nic, som stastna , ze sa mi podarilo odist hned ako sa dalo 🙂
Na tvojom mieste by som tu sancu vyuzila, aj teba to posunie, a je vidiet ze si zodpovedny a inteligentny clovek. Je smutne ze na Teba rodicia nie su hrdi, teda urcite su ale ze ti to neukazu....
Drzim palce 😇💪

miniminka
3. aug 2020

@gladys_07 slečna to myslela podľa mňa tak, že plnila všetky priania rodičov od výberu školy až po to ako narába so svojím voľným časom.

amelie2017
3. aug 2020

Si dospela a odist mozes kedykolvek. Ale neviem, uz si vydrzala skoro 20 rokov, ja by som uz ten rok nejak zvladla. S priatelom sa mozete lubit, ale nikdy nevies, ako dopadnete, ci sa nebudes musiet vracat spät. Mozno aj s dalsim cloviecikom
Nepalila by som mosty, aj ked su rodicia aki su. Ak ta netyrali, ak si mala jedlo a strechu nad hlavou, isto im na tebe zalezalo, zalezi. Len aby si o par rokov nelutovala. A ak ustoji aj on este rok obmedzeni, isto bude stat za to.
Ale ak ozaj citis, ze uz to s nimi nevydrzis, chod, ale radim si, setri si peniazky.

annamarin
3. aug 2020

@amelie2017 a na čo sa má ešte rok trápiť? zbytočne to naťahuje. o rok budú mať rodičia stále ten istý názor

baba0424
autor
3. aug 2020

@kitycat nepísala som ešte sem. .

baba0424
autor
3. aug 2020

@20erika07 ďakujem 💖💖