Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mám 19 rokov, som v 4. mesiaci a neviem ako ďalej

kejsinka
11. máj 2016

ahojte chcem sa s vami podeliť o moje trápenie a zároven sa spýtať o váš názor ... som vo 4 mesiaci tehotenstva mam 19 rokov viem že je to málo len že na bábätko sa veľmi teším aj moji blízky a som pripravená mu dať vššetko čo potrebuje ...len že problem je inde .. bývam u priateľa 3 mesiace a keď mu poviem nech ma odvezie k rodičom len tak na navštevu začne sa somnou hadať a hovorí že mi tam zakáže chodiť ..ja už neviem čo ďalej :( možno to vyzera že to pisalo decko ktore musi byť stale pri rodičoch ale...nechcem prisť o rodičoch kvôli nemu :/

natalym
11. máj 2016

A musí ťa voziť?

kejsinka
autor
11. máj 2016

tu chodia malokedy autobusy ale je to o inom otom že by sa somnou hadal aj keby som išla na autobuse

natalym
11. máj 2016

@kejsinka A čo mu vadí?
Ako často tam ideš?
Koľko si tam?
Čo konkrétne?
On nemá rodičov?
Nemá na benzín?

kejsinka
autor
11. máj 2016

moji rodičia mu vadia...ma benzín aj rodičov

natalym
11. máj 2016

A ako často tam ideš?
A vaši nemôžu prísť ku Vám?
A jeho rodičia Tebe nevadia? Ako často tam chodíte?

kejsinka
autor
11. máj 2016

raz zs dve tyzdne ...nevadia mi ...otec je malokedy doma a mama nema čas ist tu kvoli tomu chcem is ja tam aspon na chvilku

natalym
11. máj 2016

@kejsinka Tak sa dohodnite, že raz za dva týždne ku Vašim a tak isto ku jeho a bodka. Ak ich neznáša, tak nech sa ide zatiaľ prechádzať. Raz sú to Tvoji rodičia, máš ich rada, potrebuješ ich a ak chce aby si sa pekne správala k jeho tak nech sa on tiež správa normálne.
Skús.
A kedy mu povieš, že chceš ísť ku Vašim? Že zrazu z ničoho nič si zmyslíš, alebo mu to povieš vopred? Alebo to naplánuješ a nezaujíma Ťa či on nemá niečo?

guinevre
11. máj 2016

@kejsinka Moj nazor? 19 rokov, to si veeeelmi mlada na to aby si si robila deti, nepoznas dobre ani seba, nie to este svojho priatela (3 mesiace spolocneho zivota?), ale uz sa stalo, tak drzim paste aby to dopadlo dobre. A fakt neviem co by som na tvojom mieste robila s tymto problemom, ze sa hadate.

natalym
11. máj 2016

@guinevre No tak teraz už je neskoro na takéto kecy, nie? Však sa slušne radí čo je na tom?

svetluska82
11. máj 2016

Ja som mala dieta v 20 tke a som tu, dokoncila som si aj dve vysoke skoly a fungujem.... Teraz dieta velke, takmer dospele a ja este ako tak vyzeram k svetu aby som si povyrazila s kamoskou na kavu a neriesila plienky, kasiscky a pod. 😀
A teraz k problemu, ak sa s nim neda dohodnut, tak to vidim na dost velky pruser..Aky ma na to dovod, aby sa hadal kvoli tomu? co mu vadi? Moj muz ide s nami ochotne 300km tam aj spat, kedy potrebujem navstivit rodicov. Zas nechodim za nimi tyzdenne ale asi 5 x rocne. No katastrofa asi pri vybere partnera, mala by si s nim hodit rec alebo riesit nejako radikalne, vsak ta nemoze az tak ovladat

kejsinka
autor
11. máj 2016

@guinevre chodili sme spolu 3 roky a žijeme3 mesiace

natalym
11. máj 2016

@kejsinka A predtým mu to nevadilo?

sardinka335
11. máj 2016

Moja milá to je tak, ked máš rozum v nohavičkách a nechceš vidieť, ze tvoj milý ,,priatel,, má vážne charakterové vady, ktoré su zrejme nezlučitelné so spokojným rodinným zivotom. V januári si tu vyplakávala, ze ťa tvoj priatel zvykne ,,nechávať,, teda ta opustí a potom ťa odprosuje....ty si vtedy napísala, ze uz mu neveríš, ale ho miluješ. 4 . februára!!! tema ako sa snažíte o dieťa!!! A teraz ti uz zakazuje aj k rodičom chodit! Si ty dievča normálna s takym chlapom si dieta robit? Ešte tu budeš vyplakávat, ako trčíš doma a on si beha kade tade a tebe vykríka aj krajec chleba. Alebo sa pohadate a on ta necha...sak to robi pravidelne. Ach, tomuto sa hovorí ,,ako si posrat zivot za pol roka,,.

whitecat666
11. máj 2016

@kejsinka 😀 a preco si preboha pytas povolenie na navstevu rodicov?
Proste mu oznam vtedy a vtedy potrebujem auto (ked nemas vlastne) a chod k rodicom.

misel0806
11. máj 2016

Tebe povedal ze ti zakaze chodit rodicom na navstevy?? Nejako skoro chlapec zacina vystrkovat rozky?? Rob stym nieco lebo za chvilu budes mat zakaz vyjst na ulicu...😗

candii
11. máj 2016

?.. by som mu ukazala kam moze ist .. k rodicom by som isla ci by sa mu to pacilo alebo nie.

guinevre
11. máj 2016

@natalym Nechapem, pytala sa na nazor, ci?

guinevre
11. máj 2016

@kejsinka Je to jedno, podla mna 19 rokov je moc skoro na dnesnu dobu. Ved to je mladost, najlpesie obdobie zivota, zaroven, najprv skola, praca, aspon aka-taka istota, ved na deti mas cas. Jedine co teraz mozes robit je skusit sa porozpravat rozumne s partnerom ci sa takto mieni chovat aj v buducnosti, a akos i predstavuje spolocny zivot.

guinevre
11. máj 2016

@svetluska82 Aj moja mama mala prve dieta v 20tich, ale vtedy bola predsa ina doba, a ludia mali istoty, nemuseli o ne bojovat sami. To ze mas dve vysky (dufam, ze nie Sv. Alzbetu, lebo to sa predsa nepocita) a uz si mala dieta ked si mala 20 znamena skor ze si vynimkou, akou oporou bude tento jej priatel pri jej uceni alebo zhanani prace? Zrejme ziadnou, lebo mu vadi aj ked ide k rodicom 😖

svetluska82
11. máj 2016

@guinevre ano chapem, nie kazdy ma silu a ochotu ist za svojim cielom....No nehovorim ze mam doma idealneho partnera,ale zas nikdy mi nebranil navstevu rodicov....POstupne ked si clovek zvykne na manzelsky zivot tak tie navstevy nie su az take caste. P:S- jasne ze nie sv Alzbety 🙂

timea7
11. máj 2016

myslím, že to nie ej vecou veku, aj keď tým samozrejme nechcem povedať, že je ideálne maž v dvadsiatich rokoch dieťa, ale tým, ako je na to, že bude matkou pripravená. Ona nijako, nie že má problém s priateľom, ale aj sama so sebou, inak by sa spakovala, oznámila mu, že odchádza na návštevu k rodičom a kedy sa vráti a nedovolila by mu púšťať ju k nim ako psa z reťaze 😒 😒 😒 😒
@kejsinka že ti zakáže k nim chodiť? A on ti je čo? Pripomeň mu, že on je pre teba priateľom a budúcim otcom vášho dieťaťa, to mu nedáva vôbec žiadne právo určovať ti, kam môže ísť a kam nemôžeš a už vôbec nie niečo zakazovať. Ani keby ste boli manželia, tak by na to právo nemal. povedz mu, že ty si môžeš ísť kedykoľvek kdekoľvek bez jeho súhlasu, aby si ťa nemýlil s desaťročnou dcérou.

svetluska82
11. máj 2016

@timea7 urcite je tehotnej prijemnejsie cestovat autom ako vlakom, busom a to zvlast ak ma viac krat prestupovat,alebo cakat dlho na stanici..Ja by som skor tlacila na partnera, nech ma zavezie a hotovo, prip. by som robila vodicak a brala si auto....Ved kde to sme, aby si on kladol podmienky...Ak na to nema adekvatne dovody, ak nevychadza dobre s jej rodicmi, tak ju moze zaviezt a sam sa vratit....Na neho treba tvrdo, by som mu tiez zatrhlanejake jeho konicky, party a pod...Urcite tam budu aj nejake ine problemy s rodicmi

zuzi0911
11. máj 2016

Tak ja neviem kocky no jedna tu pisala ze pisala vo februari ze sa snazia o babatko a uz je v 4 mesiaci??? No nevadi,,,Moja rada odstahuj sa a kasli na neho,,Bude to len horsie a ty tak ci tak budes s babatkom sama,,Drziim ti palxe

cecilka123456
11. máj 2016

Ženy prečo ju tu drbete za to že má 19 a je tehotná? Ja som mala dieťa v 20 a nikdy to neoľutujem. Bolo to chcené dieťa a nikdy som si nepripadala primladá alebo nedozretá. Moja babka mala prvého syna 17 ročná a to už bola rok vydatá !! Tak čo máte všetky s tým že 19 rokov je málo? Lepšie je čakať do 30tky kým budem mať 2 školy, kariéru, potom zistiť že sa nedarí a nakoniec porodiť 35 ročná precitlivená ale hlavne "pripravená" ?

zvedavabuduca
11. máj 2016

No to, že máš 19 absolútne nieje skoro..
To, že Ti priateľ niečo zakazuje je troška mimo veci, niesi jeho majetok, aj keby Tvojich rodičov nenávidel, musí ich a hlavne Teba rešpektovať. To, že čakáš s ním dieťa je síce pekné, nepoznám čo si s ním prežila predtým ale bývať spolu 3 mesiace je málo, pretože vdaka bývaniu sa ľudia spoznávajú viac a viac.
Moja rada je to, že ty ako osoba máš svoje práva ktoré využíva a praktizuje každý jeden človek na svete a ak si neotvoríš ústa a nezačneš to prv s ním riešiť tak potom neviem kto Ti má čo poradiť. Jednoducho si dupni a nech je po Tvojom, si slobodný človek aj keby si bola zaňho vydatá, nemá Ti čo zakazovať a určovať. Vo vzťahu máte byť seberovní !!! Veriť si, podporovať sa a ľúbiť sa. Toto je situácia ktorá sa dá riešiť a ak nepochodíš po odkomunikovaní asi by som vážne hľadala pomoc alebo si uvedomila, či ten chlap je naozaj ten, s ktorým máš zostať po jeho boku do konca života. Prajem Ti, vhodné rozhodnutie a hlavne úspešný krok.

majik66
11. máj 2016

idealne sa odstahovat a zit si svoj zivot mimo jednych a mimo druhych rodicov...inak to bude trapenie...aj tebe mozu jeho rodicia vadit...zivot je o kompromisoch a zakazovat ti stratnutie s rodicmi ti nemoze...

katka1981
11. máj 2016

@sardinka335m, ty detektiv Oriesok 😀 😀 😀 Teba si pohnevat a mozem sa na koniku pobalit 😀 😀 😀 No trefa do cierneho, niet co dodat, ach jo....

zvedavabuduca
11. máj 2016

@cecilka123456 správne napísané. Nie, to je bohužiaľ tá "doba" 🙂 Si myslia, že kariéra je dôležitá. Nehovorím, že teraz hned po škole robiť deti a nerobiť ale nech sa na mňa nikto nehnevá ale určovať dospelej žene kedy má mať deti, je snád na samotnej žene.
Moja mama má teraz 40 a sama povedala, že keby mala mať už v 35 deti asi by umrela, že to by nezniesla a vychovala nás troch a teraz si s otcom užívajú najlepšie roky ich života 🙂

len_henus
11. máj 2016

@kejsinka ahoj a akoze kvoli comu ti zakazuje chodit k rodicom? Nemaju ho prilis v laske? Alebo je tam nieco ine? No tak ci tak rodicia su rodicia je to tvoja rodina nemoze ti zakazovat stretavat sa s nimi... Do buducna ti este co vsetko zakaze? A nakoniec budes vlastne len doma sediet pri nom na zadku, nie?

cecilka123456
11. máj 2016

@zvedavabuduca Ja som tým tiež nechcela povedať že skončíme školu a hor sa ma 5 detí po sebe, len mi jednoducho príde lepšie mať deti v 20 ako v 35. Naši známi majú 4 mesačné bábo a on má 40 a ona 37, lebo prvoradá bola kariéra, bývanie, auto a stále niečo, a žiaľ už teraz si priznávajú že nestíhajú. Čo to bude keď bude v puberte...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli