Mám 23 a pripadám si ako troska bez štipky života

21. apr 2024

Baby,
ja už neviem, ako sa nejak nakopnuť...chodím do školy, do roboty, aktualne mám novú robotu, takže absolvujem všetky tie úvodné veci, zoznamovanie, také to všetko okolo, ale keďže je to velky korporat, moja sefka ma zatial videla len raz a este nedoslo ani k zaučaniu, lebo nemal na mna nikto cas a tak tam odratavam doslova minuty do konca...skola som ok, robim co treba, viem, ze musim a na rozdiel od roboty sa tam aspon tesim, lebo sa tam citim dobre... Mimo toho si pripadam ako troska bez stipky zivota. Robím veci, ktoré musím, dokonca si píšem aj TO DO LISTY, aby moje dni mali nejaký rámec, ale nič ma neteší, neviem sa pre nič nadchnúť, veci, ktoré ma bavili, ma nebavia, doslova mám pocit, že robím veci lebo musím...

caroline_
21. apr 2024

Ja mam 26 a cítim to rovnako, takže som zvedavá na komentáre

zmrzlinka2021
21. apr 2024

ako dlho trva toto obdobie?

mediana
21. apr 2024

Pripnem sa, môj brat 30r prežíva to isté, všetko má, dobru prácu, krásny byt, zdravie a nič ho nebaví

vanilkovazmrzka
21. apr 2024

Tie to do listy su velmi dobry nastroj na prekonanie takehoto obdobia 👍 nechyba ti socializacia? Kamarati, rodina mozno priatel?

autor
21. apr 2024

@caroline_ aj ja úprimne, nemyslím, že mám depresie, to sú vraj ľudia, ktorí nedokážu ani vstať z postele, ja fungujem na nejakého autopilota ráno od budíka po koniec dňa, ale nejako na konci dňa, keď nemusím nič fejkovať, už mi dobre nie je ani náhodou

autor
21. apr 2024

@vanilkovazmrzka priateľa nemám, asi 3 roky som sa patlala v chorom vzťahu, chvíľu spolu, chvíľu od seba, dalo ma to strašne psychicky dole, už spolu nie sme a odvtedy mám pocit, že kto chce mňa, toho nechcem ja, resp. necítim nič a naopak...rodinu mám super, kamarátky mám, ale posledné 2 roky mám pocit, že sú tie kamaratstvá slabšie

vanilkovazmrzka
21. apr 2024

Ano chapem ta. Co tak nejaky vylet na par dni, alebo dovolenka? Mne to zvyklo pomoct… isty cas sa sustredis na planovanie a vymyslanie, zmena prostredia je potom sama o sebe super, a potom este nejaky cas zijes z tych zazitkov

zoja1234
21. apr 2024

Ak mas trosku penazi, bookni si letenky kam ta to laka a chod. Si mlada, bez zavazkov, o nikoho sa nestaras, urov si par dni volna a vycestuj. Taky vylet ti urobi len dobre, zmenis vzduch, uvidis nove pekne veci, zazitky, uvidis inych ludi. A chod kludne sama. Mat tvoje roky a byt bez zavazkov, tak som kazdy druhy vikend niekde inde ❤️

really8
21. apr 2024

Ja to stale hovorim. Mame sa az prilis dobre tak sa len patlame zivotom, nicoho si nevazime a nevieme sa z nicoho tesit.

autor
21. apr 2024

@zoja1234 zial financie to teraz neumožňujú...bola som nejaký čas bez roboty, rodičia mi dajú na základné veci, ale to mi pokryje základné veci, kým sa finančne dám troška dokopy, ešte to potrvá mesiac-dva.

marsmykkok
21. apr 2024

Ja mám cez 30 a ja sa takto cítim v podstate od svojich 9 rokov. Nežijem, prežívam, pekné mám len také záblesky raz za čas, prípadne krajšie obdobie som mala tesne pred 20 a pred 30. Ale väčšinu času ako robot, vstanem, urobím povinnosti, nejaké akože koníčky-ktoré ma síce nenadchnú-ale nech utečie čas a v podstate prežívam od rána do večera každý deň. Mala som aj silnú depresiu, takú, že som sa nezvládala ani umyť, napiť v 14tich, ale pár mesiacov. Inak fungujem takto. Skúsila som aj rôzne antidepresíva, ale bez výsledku. Ja si myslím, že je to proste povahou, mojou hlavou. Mám vyššie IQ a nedokážem sa tešiť z banalít, zároveň stále mi ide hlava a veľa vecí riešim zbytočne dopodrobna a potom sa takto cítim a neviem sa tešiť zo života. Teda poradiť neviem, len ťa chápem. Baby radia cestovanie, to je pravda, ak cestujem a som v inej krajine, mám tých podnetov viac a som spokojnejšia, ale zároveň ako idem domov, tak elán opadne, vôbec z toho nežijem ani pár dní, nie pár mesiacov.

zmrzlinka2021
21. apr 2024

@really8 depresia je ochorenie a je jedno, či sa máš dobré alebo nie

marsmykkok
21. apr 2024

@really8 ja s týmto súhlasím, máme príliš veľa možností, materiálnych vecí, veľa informácií, príliš inteligencie, príliš veľa technologických vecí a myslím, že nás to ťahá dole a sme oveľa nespokojnejší ako naši predkovia, čo sa ani zdaleka navonok nemali tak dobre

sevrin
21. apr 2024

A víkendy vysedávate doma na riti alebo sa idete zodrať do mesta? Niekedy to vie robiť divy!

autor
21. apr 2024

@marsmykkok vidíš, zaujímavý podnet, tiež mi kedysi ešte ako decku zmerali nadpriemerné IQ, ale úprimne, to som nikdy neprežívala, len som si užívala, že sa mi ľahko a rýchlo učí a školu mám rada. Asi tiež premýšľam, či som taká povaha, či je to tým alebo hentým...AD ani skúšať nechcem, vraj sa z nich priberá a to ja aktuálne teraz nepotrebujem...

autor
21. apr 2024

@sevrin ako kedy, nie som extra párty typ

vakatko
21. apr 2024

Akú máš stravu? dostáva telo vitamíny a minerály pre dobrú fyzickú a psychickú pohodu?Hýbeš sa, športuješ ? Chodíš von na čerstvý vzduch ?
Zlá strava, prejedanie sa, žiadny pohyb spôsobujú únavu, nespavosť, úzkosti ...
Zmena životného štýlu dnes uzdravuje ľudí viac ako tabletky a antidepresíva.

really8
21. apr 2024

@zmrzlinka2021 no vsetci mame derpresie a traumy z detstva. To je teraz moderne. Kto uz dnes vstane a potesi sa ze svieti slnko ze bude pekny den?

zmrzlinka2021
21. apr 2024

@really8 máš diagnostikované toto ochorenie? Podľa mňa nie. Si len krutá a bezcitna. A áno, keď sa liečim, vstanem a mám krásny deň.

really8
21. apr 2024

@zmrzlinka2021 nie som kruta a bezcitna. Proste je to moj nazor. To uz fakt ma dnes kazdy diagnozu. Zo vsetkeho sa rucame, psychologa a antidepresiva tu berie kazda druha. Nemysli si ze som to mala v zivote lahke a vsetko mi vychadza ale snazim sa inak nastavit v zivote. Ked sa pozriem vo svojim okoli stastnejsi su ludia, ktori maju nejake problemy. Ti ktori maju vsetko a relativne lahko k tomu prisli len hladaju problemy, su nespokojni, nieco im chyba a nahanaju sa za dalsimi a dalsimi vecami aby zaplnili nejaku prazdnotu

fido69
21. apr 2024

Čo nám to tu vyrastá za generácia? Vy sa neviete baviť? S kamaratmi večer vyraziť do baru a užiť si to? Z tých zažitkov čo mám by sa dal napísať román. Bolo to bláznivé, divoké a hrozne zábavné. Či to bolo aj ekologické to netuším, ale to ma fakt netrapilo. 😂

zmrzlinka2021
21. apr 2024

@really8 ešte raz, depresia je ochorenie. To je ako keby si človeku so zlomenou nohou povedala, nech zmení postoj k životu a ide si zabehať.

V minulosti.bolo tiež veľa týchto problémov ale ľudia to riešili násilím, alkoholizmom. Dnes už o Tom rozprávame

zmrzlinka2021
21. apr 2024

@fido69 radšej mlc, ak nerozumieš.

really8
21. apr 2024

@zmrzlinka2021 ty uz si autorke diagnostikovala depresiu ano?

zmrzlinka2021
21. apr 2024

@really8 ja reagujem na tvoje príspevky a tvoje zlahcovanie tejto diagnózy.

fido69
21. apr 2024

@zmrzlinka2021 Vieš v čom je problém? Že dnes ľuďom chýba fyzická praca, aby si hlava oddýchla nemala čas rozmýšľať na hlúposťami.

Ľudia majú všetko a nie sú šťastný. Naopak ľudia, ktorý musia fyzicky makať nemajú čas myslieť na sprostosti. A možno prave preto sú psychicky v pohode.

Chýba nám rovnováha medzi telom a duchom. 😉

vakatko
21. apr 2024

@fido69 nie dnešná mladá generácia sa baviť nevie, sedia doma, čumia do mobilu a ľutujú sa, že nemajú taký úžasný život ako ľudia čo sa prezentujú na soc sieťach.
Pritom stačí zdvihnúť lenivý zadok a ísť s kamarátmi von, ak nejakých majú, lebo ich najlepší priateľ je mobil, žiadna socializácia a potom trpia úzkosťami a depresiami.

really8
21. apr 2024

@zmrzlinka2021 ja tuto diagnozu nezlahcujem. Ale hned vsade vsetci maju depresie a schovavaju sa za to len aby nemuseli na sebe pracovat. Zamysliet sa nad svojim zivotom, vnutornym nastavenim, zmenou postoja a vdacnostou je tazsie no.
Ale asi nemusime dalej diskutovat.

fido69
21. apr 2024

@vakatko Jaaj som zabudol na mobily. Sme sedeli v pube bavili sa a... a vedľa nás 5 mladych ľudí. VŠETCI čumeli a ťukali do mobilov. Sme sa na nich zabávali, či si to medzi sebou píšu alebo prave hľadajú ideálneho partnera na zoznamke... 😂

vakatko
21. apr 2024

@fido69 Problém mladých je, že nevedia komunikovať sú závislí na mobiloch a to ich izoluje od reálneho života.