Život ma štve

22. jan 2021

Asi sa len potrebujem vyrozpravat,lebo nemam tu ziadnu kamosku..
Stve ma cely zivot,lebo vsetko je na hlavu postavene v tomto state,lebo to je umenie najst si robotu niekde na jednu smenu v case co je dcera v skolke. Vsetci okolo sa robia iba mudri,ale nikdy to nemuseli riesit.
Mam pocit,ze vsetko je zle...snazim sa z dcerky vychovat slusne dieta a v poslednej dobe to je akoby ju nevychovaval nikto 😞
Citim sa ako skareda zanedbana zena-omyl prirody.Moje vlasy su ako chemlon,ktore treba kazdy den umyvat lebo su mastne,tvar mam samu ciernu bodku,pribrala som,zuby mam znicene,mihalnice kratke,obocie nevyrazne,...a na vsetko treba kopec penazi. Kde mam vziat na kozmeticku kazdy mesiac,na skusanie produktov,ktore by mi pomohli lebo samozrejme mi nikto neporadi konkretnu vec,na kadernicku, na ten perfektny jedalnicek aby som schudla alebo si udrziavala vahu. Nehovorte mi prosim,ze netreba na to vela penazi,lebo skusala som to a treba teda dost,na zubara ktory by mi spravil nove zuby,lebo moje su dolamane,skarede,lebo aj geneticky nemam mat po kom dobre zuby,..
Doma robim stale dookola to iste a nikto si to nevazi,dcera natrudi a povie,ze sak co aj tak kazdy den vysavam,manzel rozhadzuje v skrini veci,nechava ponozky v obyvacke.,,a povie ze on ma ine starosti a nie taketo hluposti riesit.sak co sak mozem sa dookola tocit a upratovat po nich
S manzelom sa v poslednej dobe hadame 😞
Keby nebolo 5rocnej dcery,ktora by zomrela zialom keby ma nemala,tak by som asi ukoncila svoj bezvyznamny zivot😢😞😭

arianna25
22. jan 2021

Vyjdi obcas sama na prechadzku do prirody, alebo sama na pokec s kamoskou. Alebo peso do vzdialenejsieho obchodu a kup si nejaku paradnu farbu na vlasy, nejaku novu ceruzu na oci, akebo nieco co ta potesi. Obcas hod vsetko za hlavu, sclovec sa a vyjdi von.

arianna25
22. jan 2021

Alebo sa niecomu venuj, kresli si vecer nieco, alebo si daj sluchadla a prebehni sa vonku, alebo si kup orbitrack, skratka najdi si nieco, pri cim na chvilu na vsetko zabudnes, a potom uz to nebude az take dramaticke. Zte zdravi? Mate co jest? Mate kde byvat?
Nech sa paci. Mas navod na stastie. Este vela lasky zelam, ale to musite sami chciet. Manzelska poradna, alebo vecer trochu casu vo dvojici pri sviecke. A spanok. Mozno si unavena. Tak nieco z toho skus.

1aduliatko1
22. jan 2021

myslím, že každá z nás máva takéto stavy...skús niečo , čo ťa baví, nájdi si chvíľku pre seba 🙂 teš sa z maličkostí. nájsť prácu s vyhovujúcim časom je sakra ťažké, no nezúfaj, hľadaj 🙂 držím palce

autor
22. jan 2021

@arianna25 moje odputanie su knihy,ktore citam stale. Manzela velmi lubim,mame krasny vztah,še spolu 14rokov alebo v poslednej dobe to nejako skripe

1aduliatko1
22. jan 2021

teraz je hlúpe obdobie, všetci sme doma pokope zavretí, nestretávame sa s kamoškami, depkujeme. treba vydržať, na jar bude zase lepšie, vyjde slniečko 🙂

autor
22. jan 2021

@1aduliatko1 my nie sme doma,lebo manzel stale chodi do roboty ako chodil a ja som momentalne doma,lebo konecne som nasla robotu ktora mi casovo vyhovovala a prisla korona a nariadenia a robotu nemam,ale u nas sa inak nezmenilo toho vela koronou. A kamosku tu nemam ziadnu

puertorico
22. jan 2021

moje zlaté. hlavu hore ! ked pojdes vecer spat, spomen si na vsetko dobre co dcera spravila, aka je sikovna ako ti je dobre pri tvojej rodine. skus pracu na Poste, ako dorucovatelka, tie chodia rano a uz o 13tej doma piju kavu. Ak vydrzis 3mesiace v praci, mozes poziadat o nejaky spotrebny uver v banke ktory budes vladat platit z platu, a mozes si splnit tvoje sny. Kazdy vecer sa zastav pred spanim a mysli na vsetko dobre. problem je v tom ze myslis len na negativne veci. Aj ja mam doma binec ale ze uplny, male dieta ktore narobi bordel kade chodi a muza ktory ma od blata topanky a nanosi mi to dovnutra ale zivot nie je o tom ci mas cisto v dome. Tiez sa hadame ale neveim si predstavit zivot bez nich dvoch.

luccija
22. jan 2021

Niekedy to na clovek padne a tiez mam niekedy podobnu sebalutost.Ste spolu 14 r asi za nieco ten vztah stoji, ked ste spolu tak dlho.vlasy si ostrihaj, kup nejaky balzam, trocha sa primaluj maj sa rada🙂dopraj si
Dcerka ma uz svoju hlavu budu aj tazke chvile s detmi.Nie kazdy den je radostny bude dobre vela veci mozes zmenit ty sama🙂

autor
22. jan 2021

@puertorico
@luccija ja som vdacna za to,ze mam zdravu dceru a manzela,ale ked aj on ma v poslednej dobe dost stve. Ja sa rada pre neho pekne obleciem a aj namalujem,ale chcem aby som videla u neho aj to ze ked niesom namalovana,extra oblecena a nemam vyzehlene vlasy,tak aby ma pobozkal,pohladkal,pritulil sa ku mne.nechodim zase hocijak,nosim len leginy ktore sa mu pacia,teplaky som kvoli nemu vyhodila,ciste tricko a normalne spraveny cop a ked som mu povedala,ze vobec sa o mna nezaujima tak mi povie ze by som sa mala viac upravit.ved dobre ja som ochotna,ale chcem to robit pre neho preto ze vidim ze mna ma rad a nie spravit to a az potom ma pobozka

puertorico
22. jan 2021

a rozprávala si sa s nim o tom ?

autor
22. jan 2021

@puertorico ano,stale tvrdi ze on ma lubi aj nevyfintenu ale ze chce ze ja za to mozem ze ma ani nepohladka. A to ma nemoze pohladkat za to ze nie som namalovana? Ved keby som videla od neho zaujem tak mam chut sa aj malovat a neviem co este,ale nechcem aby to robil iba vtedy ked sa vyfintim,potom mam pocit ako keby lubil niekoho ineho a nie mna

1aduliatko1
22. jan 2021

môj ma tiež nepohladká, nepobozká, neobjíme....no je proste taký, nie je mojkací typ 🙂 a viem,že ma ľúbi, dokazuje to inak

autor
22. jan 2021

@1aduliatko1 ale u nas to bolo a nie je to uz. Mam pocit ze len vtedy ked chce sex a to je tiez v poslednej dobe menej

mpg
22. jan 2021

Toto by povedala psychologička, že je nesprávne chápanie hodnôt. V tomto čase by si mala byť spokojná z toho, že nemáte koronu a zdravotné problémy, že aspoň manžel má prácu, že máte dcérku, ktorej sa treba venovať, bez takých myšlienok o akých tu píšeš, lebo deti vedia vycítiť, že niečo u mamy nie je v poriadku. A aj muži si všímajú náladu u ženy, možno viac ako o, čo má oblečené a ako je namaľovaná.
Tie ostatné veci, ako vlasy, maľovanie a pod. sa dá ľahko dosiahnuť. Aj zubárky budú onedlho robiť.

autor
22. jan 2021

@mpg ja som rada za to ze mam manzela,dceru,ze sme zdravi,mame kde byvat,..vazim si to a to znamena ze ma uz nemoze nic trapit?ja som vypisala len nieco z toho co ma hneva a viem ze to nie je najdolezitejsie,ale mam s tym problem

majka1231990
22. jan 2021

V prvom rade by si mala zmeniť uhol pohladu... namaľuj sa kvôli sebe a svojmu lepšiemu pocit,umy vlasy,trošku uprav,obleč si niečo pekné a pozri sa do zrkadla a povedz si, že si krásna a sebavedomá žena.. niečo dobre uvar,zapoj do toho aj dcérku, tancujte, spievajte,blaznite sa...keď príde manžel,privítaj ho objatím a úsmevom.. je to ťažké s depkou,ale treba skúsiť ..
ak chceš,môžme si písať a možno budeš mat kamošku 😉

77daniela77
22. jan 2021

Daj sa do formy v ramci tvojich moznosti,teda vylepsi sa celkovo pre lepsi pocit.Vykasli sa casto robit poriadok,svet sa predsa nezruti.....dcera nech urobi poriadok za sebou,treba ju k tomu ucit,uz je velka.Najdi si nieco co ti robi radost.....

richelina
22. jan 2021

Takže je skôr problém s manželom a teba to zráža na zem. Chcela som ti poradiť, ale neviem vlastne ani ako. Len ti poviem, že si krásna bez ohľadu na to, ako sa k tebe manžel správa a čo hovorí.. Mne manžel teraz pred skuskovym povedal, že ma už nemiluje.. Máme 3 deti spolu a tiež sa tak správal, rozprávať sa nechcel až teraz po rokoch to z neho vypadlo..bola som častokrát frustrovaná, cítila sa zle, menejcenna kvôli jeho správaniu.. ale vieš čo? Už sa netrápim, cítim sa byť slobodná, krásna, pretože som. Pretože hodnotu seba si urcujem sama a nie niekto iný.. Vždy som sa prispôsobovala jemu a stratila pri tom seba.. Inak kompromisy by mali robiť obaja, , nielen jeden. Tak by ma zaujímalo, čo on pre teba robí? Skús sa s ním porozprávať o tom, čo by ste obaja mohli zmeniť a upevniť vás vzťah.. pretože inak to môže viesť, vieš k čomu.. držím ti uprimne palce

luccija
22. jan 2021

@richelina tiez si myslim, ze je prilis zavisla na slovach manzela.Mne by vadilo, keby mi povedal take slova...ako sa poznam vratila by som mu to🙂

amaro
22. jan 2021

Chceš sa páčiť mužovi aj nenamaľovaná, neupravená, ale ako sa môžeš páčiť jemu, keď sa sebe nepáčiš? A berieš sa ako omyl prírody.

autor
22. jan 2021

@richelina pytala som sa ho,ze ked chce aby som nieco urobila ja pre neho tak co on robi pre mna? A povedal ze on by mi dal vsetko na svete,ale povedala som mu aj to ze ja nechcem vsetko na svete,staci mi len citit jeho lasku a to tym ze ma pobozka,pohladi,..

1aduliatko1
22. jan 2021

a prídeš ty niekedy sama od seba a objímeš ho? dáš mu prvá pusu? my si toto vyčítame jeden druhému, ale nikto to prvý nespraví

autor
22. jan 2021

@1aduliatko1 ano samozrejme ja to robim stale

adkamladka
22. jan 2021

Potrebujes znova najst motivaciu, tak celkovo...do zivota: Ja by som ti na vlasy poradila jednoducho: nechaj ich oddychnut od farieb a pretazenia, na postavu: na schudnutie ti netreba nic specialne len menej jest a sladke a mastne vobec. Ak budes spokojna sama so sebou, budes sa dobre citit aj v tych teplakoch...

marcellka32
22. jan 2021

Tak ja ti napisem teda ten postup čo sa týka vizáže a aj presné značky, napíšem ti tie lacné a dobré, niektoré nájdeš doma v chladničke: na vlasy maska z olivového oleja, nechaj 2 hodiny na vlasoch do kože nedávaj len na dĺžku, potom umy šampónom (už nebudú chemlonove(, keď sa otvoria kaderníctva nejaký dobrý strih, na pleť predávajú pleťovú vodu Amica (stojí pár centov a je dobrá), čierne bodky dáš dole takto: natri nos vaječným bielkom priloz tenkú vrstvu servítky, znova bielko a znova servítka a nakoniec bielko, keď to stvrdne stiahnes aj čierne bodky z pleti, ako krém opäť olivový olej na vlhkú pokožku, obočie kľudne nechaj tak, mihalnice špirála z DM (majú aj do 4 eur), zuby poriešiť u zubára, neviem koľko máš rokov, stačí pekné domáce oblečenie, vlasy aj do drdola, špirála, krém na pleť, lak na nechty stojí 1 euro (značka She v dm), ale nemusí byť, a čo sa týka váhy jediná rada nejesť sladké, nepiť sladké vody, váha pôjde dole, ísť na prechádzku, hlavu hore 🙂

77daniela77
22. jan 2021

@marcellka32 Perfektne si to napisala👍

mondolina
22. jan 2021

Asi máš Pms.... chápem...ak ste zdraví a máš rodinu tak ser na čierne bodky na ksichte...

zuzkapap
22. jan 2021

@marcellka32 súhlasím skoro zo všetkým, ale olivový olej na pleť nemusí sadnúť kazdemu, kto ma mastnú pleť alebo čierne bodky by ho používať nemal, pretože upchava pory a podporuje tvorbu akne - takže pozor na to, radsej nejaký lacný krém z drogerie ako toto

alvaluka
22. jan 2021

Ak mas vodicsky, tak zbehni na nakup, sadni si do auta, zjedz banan a pat minut pocuvaj radio na parkovisku, mne to pomoze :D
Inak asi ta najviac stve manzel a ze sa uz tak velmi netuli ako predtym. Mozno je unaveny ale pomoze jedine sa s nim o tom porozpravat, co mu chyba, alebo co by chcel zmenit. Aj ja sa o seba staram v ramci moznosti, ale kazdy den, ked som iba doma sa nemalujem.

elizabet173
22. jan 2021

Otvorte si s muzom flasu dobreho vina a na vsetko ostatne dnes vecer kasli. Alkohol sice nie je odpovedou na vsetko, ale zase zabudnes na otazku 🙂 Zajtra pride novy den, budes sa mozno na svet pozerat inac. Co sa tyka vzhladu, obuj tenisky, kazdy den hodinova prechadzka rychlou chodzou, precistis si hlavu, aj na figure sa to po par tyzdnoch odrazi. Si zatvorena dlho doma, ta absencia priateliek tiez robi svoje, skus to zmenit