Mám 28 a som sama

sookie1
23. mar 2016

Ahojte prisla som si po radu alebo nazory,,opisem vam svoj pribeh v skratke v roku 2008 som prisla do Anglicka spoznala som sa zo slovakom zacali sme spolu zit boli sme tu spolu 4 roky potom sme sa vratili na sr ja som zacala podnikat celkom mi to aj islo,,mala som eshop on za zviezol zacal hulit sedel len na psp nezaujimal sa o mna nemali sme spolu sex,,Kedze sa mi darilo v podnikani vzala som uver 5000€ na otvorenie obchodu mala som len eshop no to ma polozilo,,ale uver ostal tak on zacal chodit robit do holandska a zivil on mna do vtedy aom zivila ja jeho,,Nasla som si pracu vsetko ok ale s nas sa stali viac kamarati ako partneri po tom co mi povedal ze si mozem najst milenca ale s ineho mesta mi zlomil srdce zacala som chodit na pokec a tam som nasla lasku ,,,Fakt ako som ho prvy krat uvidela vedela som ze je pre mna stvoreny,,Tak som sarozisla s tym mojim po 6 rokoch on mi na to ze to odomna necakal a ze ma necha utopit sa v dlhoch narazal na ten uver ,,S novym sme zacali spolu zit vsetko bolo krasne chodila som s nim k jeho rodine jeden cas som u nich aj zila,,no ale nezvladala som splacat uver tak po mne zacali ist exekutori tak som sa rozhodla ist do anglicka zarobit a splatit to bol januar 2015 moj novy ostal doma mal tazko choreho otca tak sme mali vztah na dialku,,asi 8 mes v auguste sme sa videli naposledy ,,Este ked sme boli apolu slubili sms si ze budeme apolu ze sa v januari vratim na trvalo,na slovensko,,Mala som ist aj v novembri na sr koli nemu a on mi povedal ze nech koli nemu nechodim,,Potom sme sa tyzden nebavili potom zase ze je mu luto potom zase hadka no proste zaciatok konca,,,V skrtake mi tereazvo februari priznal ze niekoho ma mna to zlomilo,,lebo som a nim mozno bola len par mes ale citila som k nemu nieco co som necitila k nikomu pred tym,,,Tak som v anglicku sama mam dobru pracu aj peniaze nasetrene,,,Len som sama,,Stale ho lubim a ja budem ale po tom co mi napisasal chcem aby mal vlastne stastie ked sa tak rozhodol,,Ja som sa tento tyzden prestahovala koli praci blizsie k londynu ,ale aj koli tomu ze je tu viac alovakov ako tam kde som bola pred tym,,Neviem co dalej,som na pokeci komunikujem so slovakmi ale to kazdy chce len sex! A som s toho znechutena,,Aj by aom sa rada s nielym stretla pokecala a tak ale to sa neda hned sa mi chlap zhnusi ked zacne mat dvojzmyselne reci!! A mam pocit ze stale cakam ze sa mi ozve lebo ho lubim,,Viem nemala by som,,A co sa tyka rodiny nemam ziadnu nemam vztah dcera matka s mamou otca nemam tiez ani surodencov,,Starka ta mi obcas zavola to vsi,,Ospravedlnujem sa za gramaticke chyby.

katka1981
23. mar 2016

@sookie1, mne ten tvoj pribeh pripada ako zalubeny pribeh do nejake pubisky. Normalka, proste to je zivot. Nic tragicke sa nestalo, a snad pride cas a najdes si priatela. Drzim palce, nech vam to vydrzi, asi tolko.

jana_eyre
23. mar 2016

prepac, ale tazko sa to cita - strasne natlaceny text, ziadne bodky..

spravne som pochopila, s jednym si sa rozisla, lebo si lubila druheho, ten ale isiel na sr a uz sa nevidate, ale milujes ho?.. no vela vztahov takto skonci, s tym nic nenarobis a treba cas na zabudnutie..

nic nesil, ries svoju pracu, skus si najst nejakych priatelov, ale nehladaj hned vztah - ved nie je nic hrozne na tom byt chvilu sama.. viem, ze sa to lahko hovori, ale naco silit vztahy pokecom a tak?

nikdy nevies koho stretnes v buducnosti, ako si sadnete.. proste mne sa vzdy vyplatilo taketo veci nevyhladavat a vzdy si ma nasli akosi same..

adka2011
23. mar 2016

Pozri, mlada si, zdrava si, pracu mas a byvas kusok od Londyna. Uz rozumies? 🙂

sookie1
autor
23. mar 2016

@adka2011 rozumiem len obcas mam depky zo vsetkeho,ale mas pravdu

adka2011
23. mar 2016

@sookie1 Pozri, aj "depky" su v zivote dolezite, tiez som mala obdobie, ked som sa rozisla so svojou vtedajsou laskou na zivot a na smrt (a nebolo to uz pubertalne), tiez ma nic netesilo, nevidela som v nicom zmysel, vyslovene som si rochnila v tej sebalutosti (ako terapia je to inak super), ale ked tento moj stav dosiahol uz svoje dno, tak ma zakratko toto rozpolozenie zacalo nudit a postupne som zistovala, ze zivot je super. A naozaj vtedy, ked si mlada, sikovna (ved si podnikala), zdrava, tebe je sveta zit. A za chvilku na to prides sama, neboj 🙂 Nebyt takychto "tragedii", nevazili by sme si stastie.

misel0806
23. mar 2016

Urcite niekoho este teda urcite stretnes. Netrap sa a nemysli na to co bolo. Pozeraj dopredu zivot ti este prinesie vela prekvapeni😆

sookie1
autor
23. mar 2016

@adka2011 viem o com pises kazdy preziva svoje tragedie no mna dava aj to ze som sama uzatvaram sa nekomunikujem s nikym ani na fb co su dajme tomu znamy s detstva,,schudla som asi 10 kg lebo mi hrabalo statocne na to sa nestazujem :D ale dikes za to co ai napisala podporuje ma to v tom ze prejde

adka2011
23. mar 2016

@sookie1 Ak by to trvalo dlhsie ako nejakeho polroka, resp. by si sama citila, ze nemas na to to zvladnut sama, tak vyhladaj nejakeho psychologa, to tiez nie je ziadna hanba (a opat to mam na sebe vyskusane, aj ked z ineho dovodu). Mne dost pomohlo uvedomenie, ze mozem robit naozaj vsetko co chcem (kedy inokedy ako teraz budes moct vyskusat vsetko co si kedy chcela, ked budes mat rodinu a deti, bude to uz tazsie! 🙂 ), urcite si mala nejake hobby, mozno ako dieta, co ta velmi bavilo. Objavuj tieto veci znovu a popri tom objavis znovu chut do zivota a s pozitivnym pristupom potom zas pritiahnes novych ludi.

sookie1
autor
23. mar 2016

@adka2011 ano v tom mas pravdu mozem si robit co chcem a aj si robim co chcem,moja jedina zavislost au cigy :D za co ma on stale drbkal a nakupovanie v sekacoch hm rozmyslam ze si kupim auto a zacnem chodit do fitka aice nie som sportovy tip ale v ramci volneho casu..A rozmyslala som nad psichologom tiez ked som na tom bola najhorsie mala som obdobia velmi zle ale uz sa to lepsi.Tak asi potrebujem len cas

slnecnica174
23. mar 2016

@sookie1 Hned si za teba nasiel nahradu, nestal za to prosim ta. Najdes si lepsieho😉 Nemas nejake hobby? Sport, alebo nieco? Proste vyraz do ulic, neuzatvaraj sa do seba. Uzivaj si zivota😉

adka2011
23. mar 2016

@sookie1 Vsetko potrebuje svoj cas a myslim, ze by si si sama vedela zhodnotit, ak by bol ten psycholog potrebny. Ale niekedy staci sa mu len vyrozpravat, a vela veci cloveku docvakne pri tom 🙂

sookie1
autor
23. mar 2016

@slnecnica174 nie hned nie trvalo mu to nejaky cas ,,ku koncu tam boli len hadky a ziarlivost vycitky.
@adka2011 ano viem prave preto aom napisala sem aby som pocula od nestranych ludi nazory,,niekedy je to ako psycho poradna zadarmo ;)

katka1981
23. mar 2016

@sookie1, to zxe si schudla 10 kg ber ako plus, vela bab sa po rozchode zacne prezierat. Mam kamosku, kt. robila modelku a z nestastnej lasky sa vyzrala na vyse 100 kg, vydala sa s trucu, ma dieta ani si nie je ista otcom, ten pracuje v zahranici, cize je doma malo, ona ho nelubi, on ju nelubi, su spolu kvoli hypoteke a ona ma neskutocne zdravotne problemy pre svoju nadvahu a samozrejme aj depresie. Zameraj sa na svoju pracu, na seba, a ver mi, ze aj ked nebudes chciet, natrafis na lasku.

sookie1
autor
23. mar 2016

@katka1981 no ja sa nestazujem hm pred tym som nosila 40 teraz mam 36 velkost hm ,,ako kazdy to ma ine mala som aj alkoholove obdobie priznavam,asi mesiac kazdy vecer flasa vina alebo aj dve ale v tom ma stopla kolegyna anglicanka,,,ja som si koli nemu presla roznymi ehm fazami ale uz bude len lepsie

operaphantom
23. mar 2016

Vsak to je pisane stylom ako nejaka sms-ka. Totalne natlacene a nesuvisle. Po par riadkoch som to prestal citat, lebo ma z toho zacala boliet hlava 😀

sookie1
autor
23. mar 2016

@operaphantom sorry no pisem na tablete a ano viem gramatika mi moc nehovori ,a este mam zevraj dislekxiu ci ako sa tomu nadava zevraj sa mi prehadzuju pismenka ked pisem a citam v hlave,hm

katka1981
23. mar 2016

@sookie1, no tak mas sklony k alkoholizmu, to nie je sranda. Ako ja nie som tvrdaska, som citlivka a hysterka a ked mam nervy v kybli prezieram sa, ale tak nadvahu nemam ale alkoholom som nikdy nic neriesila a ani nebudem, daj si na to pozor, lebo zle dopadnes. Venuj sa sebe, konickom..... lebo, ked si najdes lasku, uz ti na to tolko casu neostane.

sookie1
autor
23. mar 2016

@katka1981 ano toho som si vedoma ze mam k tomu sklon,pre to si davam bacha,,ale co je dobre tento rok som nepila naposledy na silvestra a kolegynov polkov a jej priatelom sme boli von to ondobie pitia som mala v decembri,,po novom roku uz vobec,a ani ma to uz netaha pit radsej

jeannna
23. mar 2016

@sookie1 Zober loptu a nie drogy 🙂 ( ani alkohol a cigy ). Ja som docitala az do konca a tym, co si napisala v poslednych dvoch vetach, chapem tvoj pocit samoty este lepsie. Nemas vybudovane vrucne rodinne vztahy, ktore zrejme neochladli len tak zo dna na den, ale asi nikdy neboli uplne v poriadku. Hm, mam to vazne odsledovane, ze deti zo studeneho odchovu z rodinneho prostredia sa neskor az prilis citovo viazu na svojich partnerov a uctievaju ich jak v Indii bohov, aj ked za to vobec nestoja a "normalny" clovek by o nich ani bicykel neoprel. Zacni sa mat viac rada, porozmyslaj, co ti robi radost, vypni pokec a vyjdi medzi skutocnych ludi. A nedaj az tak na prvy dojem z cloveka, lebo casto vidime to, co vidiet chceme. Najskor najdi svoj vnutorny klud a vyrovnanost, óóóm 😀

hefo
23. mar 2016

Také všeobecné rady, ako som už párkrát písal - netreba všade chodiť s úmyslom, že si chcem niekoho nájsť, a už tobôž nie na Pokeci a podobných chatoch, tam by som osobne tiež oveľa viac než sex nehľadal, teda keby som niečo hľadal. A za predošlými vzťahmi urobiť čiaru, ak teda s niektorým z dotyčných si sa necítila super, že ste si dobre rozumeli (to sa mi z napísaného nejaví, ale pravda je, že mi ten text dal veľa zabrať, treba to deliť na jasne oddelené vety a ďalej logicky na odstavce, napr. každá situácia v jednom odstavci 😉 )

Dobré je nájsť si nejaké zmysluplné hobby; fajčenie a nakupovanie medzi také veľmi nepatrí, fitko je pre osvieženie tela dobré, ale tiež by som to nespájal s hľadaním muža. Možno je dobré, ak to hobby nie je typicky ženské, ale miešané.

Tiež ak očakávaš, že priateľ bude Slovák, tak na to je bohužiaľ v UK zrejme dosť malý výber a obmedzená škála spoločenských vrstiev (t.j. aké typy ľudí a prečo tam sú). Ak máš dobrú prácu a našetrené (a splatené všetky dlhy, to je dôležité), možno by nebolo márne zamyslieť sa, či primeranú prácu v podobnom odbore nevieš nájsť aj na Slovensku, a k tomu nejaké +- solídne bývanie.

Ja som to síce až na dve letá brigád v Nemecku nikdy nerobil (a slušne zarábam aj na Slovensku), ale čo počúvam, tak práca v Anglicku a pod. sa často javí ako veľmi dobre platená najmä preto, že si tam človek veľa odopiera; keby mal žiť ako usadlý Angličan, tak by aj životné náklady boli úplne inde - a toto je potom po rokoch často na psychiku, ale vtedy si človek mnohokrát nevie predstaviť, ako by vyžil zo slovenského platu - no, podobne ako Angličan z anglického, pri porovnaní nákladov na podobný štýl života nie je ani v Nemecku 2x väčšia životná úroveň než tu, samozrejme úplne taká istá nie je, to je samozrejmé.

sookie1
autor
23. mar 2016

@jeannna mas pravdu s tou rodinou moja mama ma mala velmi mlada v 18 moj otec ju opustil nepoznam ho,,vychovavala ma sama nemali sme dost penazi takze od 16 som uz chodila na brigady zarabala sama v 18 som uz pracovala a zarabala neskoncila som ani skolu mam len vyucny list hm po pravde to nelutujem zarabam viac ako je priemer na slovensku vzdy aom sa vedela o seba postarat ale na chlapov aom stastie nikdy nemala mozno koli tomu ze som nepoznala otca

sookie1
autor
23. mar 2016

@hefo no nasetrene mam robim v golf klube ako live in co znamena ze neplatim ubytko ani stravu,rozmyslala zom ze tu ostanem do septembra oktobra a vratim sa na sr chcela by som zacat podnikat.Kedze mam len vyucny som casnicka,bola by to len minimalka a to by som neopustila to co tu mam za nejakych 400€ .Vsetko ma svoje za a proti.Ak by som sa vratila tak len s tym ze zacnem podnikat.
To co pises o slovakoch co su v Uk v tom mas pravdu ja mam na to tiez taky nazor ze stretnut tu normalneho slovaka co nema nejaky problem je velmi tazke

jeannna
23. mar 2016

@sookie1 Mat stastie na chlapov nie je len o stasti. Ked mas teraz na seba cas, skus porozmyslat, aku vzorku muzov si doteraz mala, v com to bolo dobre, v com zle a akeho partnera by si chcela do buducnosti a preco. Je dolezite vediet, koho vlastne hladas, aj ked sa hovori, ze hladat sa nema, ale nejaky obraz o potencialnom partnerovi si mozes namalovat 🙂 A hlavne si zacni viac uzivaj zivot, zi tak, ako vramci moznosti najlepsie vies.

sookie1
autor
23. mar 2016

@jeannna no ja som nehladala nikdy nikoho obaja ku mne prisli sami nejako,,spojila nas nahoda ako ten druhy mi vyhovoval vo vsetkom celkovo sme si dobre rozumeli on bol vinar teda robil domace vino rad sa pipla v zahrade chodil na polovacky,kukal programi o vareni a dokumenty:D ako ideal pre mna az na to ze bol ziarlivec a nervak,,co mali s tym prvy spolocne aj on nervak,,hm ja som dost flegmoska mna len tak nevytocis,preto som si s nimy tak dobre rozumela:D ked sa na to kukam teraz spatne s tym prvym som bola viac ako kamaratka s druhym to bola laska

hefo
23. mar 2016

@sookie1 Ešte k tomu podnikaniu, treba si to tiež dobre zvážiť, že v čom, lebo napr. v e-shopoch je dnes konkurencia obrovská a marže mizivé. Je treba nájsť aspoň malú dieru na trhu, po čom je veľký dopyt, alebo čo viem robiť lepšie ako ostatní; v tomto majú ľudia bez nejakej špeciálnej kvalifikácie žiaľ dosť nevýhodu.
Na druhej strane - magister politológie je skoro na tom istom. Možno v písomnom prejave a všeobecnom rozhľade je to lepšie, ale to sa dá získať aj bez formálneho štúdia (a popracovať najmä na písomnom prejave Ti veľmi odporúčam, aj keď to môže byť dosť drina; ďalšie nevyžiadané rady nechám tak, ťažko posudzovať na diaľku).

mihula
24. mar 2016

@sookie1 dievca zlate,ja by som potrebovala mat 28,pracu v zahranici a byt pobliz londyna.Ved sa nic tragicke nestalo,nik nezomrel,nik nie je priputany na lozku.Takto sa to malo stat,aby si si otvorila oci.Nic sa nestava bez priciny.Uzivaj si zivota,zabezpec sa financne,ked pride ten spravny cas sa vratit na sk a zalozit rodinu.Urcite to pride,len este nenastal ten spravny cas pre teba

mirka822
24. mar 2016

Taky si myslím, že by ses na to neměla dívat tak tragicky 🙂 28 dneska není žádný, to je spousta děvčat ještě svobodná, bezdětná a užívají si té svobody, kterou mají 🙂 Máš peníze, práci a jsi mladá, užívej si to, až si založíš rodinu, tak už na to čas nebude 😉

robino8888
24. mar 2016

Presne tak... mať 28 a prácu v blízkosti Londýna, tak s úsmevom na tvári si život vychutnávam 🙂 Zahoď depku a užívaj si 🙂 🙂

adel222
24. mar 2016

@sookie1 ja ti gratulujem, ze si sa vyhrabala z uveru. V tom by si mala byt mnohym nestastniciam tu prikladom. Ist von a zarobit, nie vyplakavat a stazovat sa na cely svet. Si super.
Mas perfis postavicku, dobry job, volny cas..to je perfektny priestor na novy vztah. Ja som zhruba v tvojom veku si vytvorila zoznam veci/ cinov, ktore chcem do 30 splnit. Boli tam riadne sialenosti a az na dve som vsetko spravila. Skus 🙂 presne na 30 narodeniny som sa zoznamila s mojim muzom a odvtedy vsetky dobrodruzstva skoncili, teda take tie len podla mojej chuti.
Podla mna nemas problem, ja ti vlastne trosku zavidim. Drzim palce ;)

mandala77
24. mar 2016

@sookie1 to, čo teraz zažívaš, ak som správne pochopila, vo februári Ti povedal, že niekoho má - tomu sa hovorí reaktívna depresia, čo je reakcia na rozchod alebo smrť, tragickú udalosť a pod. Trvá tak 1/2 roka.
Tam sa doporučuje dbať na dostatok spánku, pravidelne a aj nasilu sa nútiť do jedla, je tam dôležitá aj komunikácia s ľuďmi, čo Tebe chýba ale je to pre Teba momentálne veľmi dôležité.

Skús si na youtube pozrieť videá od Jeronýma Klimeša, je to český psychológ, odborník na rozchody, tie Ti pomôžu pochopiť čo zažívaš a ako z toho von.

Je úplne prirodzené, že stále čakáš, že sa Ti ozve. To bude ešte dlho trvať. Hlavne skús vôbec o ňom nerozmýšľať, nechce sa mi to rozpisovať, Klimeš o tom v tých videách hovorí.

Chápem, že sa cítiš sama. Jednak si po rozchode a si v Anglicku. Ak si typ, čo rád chodí medzi ľudí, tak choď niekam, prihlás sa na nejaké cvičenie alebo čo ja viem čo. Alebo s nejakou kamoškou sa stretnúť rozprávať sa. Určite nehľadaj vzťah. A ak nemáš ani kamošky, tak skús si nejaké hľadať.

Ono človek nikdy sám pred sebou neutečie. Alkohol, cigarety, nakupovanie môže na chvíľu pocit samoty zmierniť, ale v konečnom dôsledku ho prehĺbia. Ty si cítiš osamelo. Každý z nás je v podstate sám.

Slobodou je, keď človek dokáže byť sám a šťastný, bez závislosti od čohokoľvek vonkajšieho.
Držím Ti palce!