Mám chuť podviesť manžela

zufalamamicka
10. sep 2018

Ahojte zienky myslim ze nadpis temy hovori zial za vsetko. Mozno sa chcel len vyrozpravat alebo pocut aj nazory zien ktorim sa nieco podobne stalo. S muzom som 10 rokov z toho 4 roky sme manzelia. Manzelstvo nemame zrovna idealne ale ani tie tragicke no posledne 3 mesiace su hrozne. Viac sa hadame ako normalne rozpravame a o spolocne stravenom case ani nehovorim. Milujeme sa tak raz za tyzden aj to je take o nicom. Mame dve krasne deti este malicke. Strarsi ma len nieco cez 2 roky a maldsi 8 mesiacov. Nikdy predtym som na ineho chlapa ani len nepozrela a teraz ked som von pozeram na kazdeho jedneho a rozmyslam ake by to s bolo. Svojmu muza lubim ale velmi mi v poslednom obdobi ublizil.

mon29
11. sep 2018

@zufalamamicka mám kamarátku, ktoru poznám od strednej, vesela, optimistická, krásna žena. Vydala sa za podobného ako uvadzaš ty.. maju spolu 5 ročnu dcerku.. každý z nasej partie jej muža závidí (perie, umýva, nakupuje, vari fakt rodine založený ,počas 15 rokov ju nepodviedol) ale ona je vychudnutá, smutná , neštastna. s ním sa dá iba vtedy ak drží hubu a krok.. ako nahle povie niečo, kde sa panko citi zkritizovaný pustí takú spršku nadavok a uražok na jej adresu že to až mna boli. Na druhý den rano ju budí že zlatko tak a tak akokeby to včerajsie ani nebolo, takto stratili aj intimnný život, lebo on sa posnaži ona mu da, a hned na den , dva už je k nej hnusný.. tiež mi spominala, že by ho "podviedla"..ked ju mam citovat: mohol by to byt aj najvacsi grazel na svete, ak by som sa len na kus citila milovana, výnimočna pre niekoho, nezavahala by ani minutku..a ja jej verím..a aj tebe.. napriklad si zober, že ona mu 3 roky hovorí, že by potrebovala neaké prejavy lasky(romantiku, neake spontane zažitky, mensie darčeky) a on nič , za 3 roky jej nedonesol nic, iba kyticu z tesca so slovami že už si šťastna? smutné....a ona uplne na nom zavisla, nedokaže od neho odist, nema kam, ani z čoho...on neodide. Chcem tým len povdať, takato povaha sa nezmeni, ale može ťa to pomali zožrať celú, a naraz sa nebudeš spoznavat.

kamitomi
11. sep 2018

@mon29 No áno, je fajn keď chlap pomôže, resp. stará sa o domácnosť a deti. Ale manželský život nieje len o tom. Ono na vonok to vyzerá že super manželstvo ale len upratať a navariť nestačí. Ak tam chýba rešpekt a láska, človek ak musí tak sa prispôsobí, zmení sa, zatrpkne.... Potom slovo ako láska vypustí zo slovníku a žije život aký vôbec nechce. Máš pravdu je to smutné, a je veľmi zlé ak nemôžeš partnerovi povedať že ti niečo vadí. Kritiku nikto nemá rád ale ak ti na partnerovi záleží tak sa trošku zamyslíš, prispôsobíš, urobíš kompromis.

bbarboraa
11. sep 2018

rozved sa....

mon29
11. sep 2018

@kamitomi suhlasím, u nas zas ta pomoc pokulhava🙂 tak nikto nema asi všetko..

kvetinka75
11. sep 2018

ja som sa raz rozprávala s jedným mužom, ktorý podviedol svoju ženu. Povedal mi, že to chcel skúsiť s inou kvôli stereotypu. Aj tak spravil. Povedal, že v živote sa to jeho žena nesmie dozvedieť. Šlo o jednorázovku ale ľutuje to. Hlavne aby to mal človek upratané v hlave, že to je jednorázovka a hotovo. Ale výčitky má. Že už nič nebude také ako predtým. Ak by sa to dalo vrátiť späť, že radšej by riešil problémy doma, ktoré ho k tomu viedli ako spraviť to znova. Možno by to bral inak keby ho žena podvádzala alebo by mali vážnejšie problémy ale pokiaľ sú to takého maličkosti ako bežné hádky, stereotyp, treba si to doma poriešiť ako neskôr niečo ľutovať a dusiť niečo v sebe. Dokázala by si to dusiť v sebe celý život?

zufalamamicka
autor
11. sep 2018

@kamitomi dakujem za nazor. Velmi si ho cennim ☺

romiada
11. sep 2018

@katkazocele presne si to povedala konečne "máš svoju vlastnú predstavu o rodine"👍. Pre mňa je RODINA pomoc a podpora aj v ťažkých chvíľach. A ano patrí do toho aj prevalená Nevera. Bola signálom, že niečo sme robili zle (bohužiaľ aj to sa mladým ľuďom stáva, vieš?) Prišli sme na to v psych.poradni a aj vďaka tej kríze sme sa naučili lepšie komunikovať. A keď napíšem, že odvtedy neberiem Neveru už ako zásadný problém vo vzťahu, tak tým nemyslím že ju budem tolerovať ak by sa zopakovala, ale to že už sa ňou primárne nezaoberám a nerýpem sa v tom (ako baby, ktoré to ešte nezažili a zožierajú sa obavami: bože ide na pivo/do baru/na služobku: Nepodvedie ma? , zbytočne neriešim obavy čo keby, a nešpehujem svojho muža a nehľadám všade dôkazy) lebo som ODPUSTILA. Keď vidím manželovu nápravu a snahu, úprimný záujem, tak nemám čo stále riešiť. A odvtedy sme sa postretávali s oveľa vážnejšími situáciami (choroba, smrť, strach o deti), že sme si sami povedali, že ostatné veci sú malichernosti. Je mi ľúto, že stále opakuješ dookola to svoje bez snahy pochopiť druhého človeka. Asi si to nemala v živote ľahké, a bohužiaľ kým sa o to nepokúsiš ani nebudeš mať. Volá sa to totiž EMPATIA.

Ustála som v živote oveľa ťažšie veci ako Ty môžeš možno kedy pochopiť. Len ich sem nepíšem , pretože sú oveľa horšie ako to čo som už napísala. Asi preto ma nevera nepoložila tak na lopatky !

PS: dosť o mojom živote, napíš Ty či máš muža, deti, kamarátky, svoje skúsenosti z predchádzajúcich vzťahov resp. z tohto súčasného nech si urobíme obraz ako veci robiť lepšie! A ešte jedna rada: Vieš, aj pri vytváraní priateľstiev lepšie zaberie úprimná snaha nesebecky pomôcť a poradiť a nie len kritizovať a poučovať - možno Ti moja rada pomôže nájsť si kamošku, ktorá bude súhlasiť so všetkým čo povieš a sadnete si - evidentne si doteraz takú nenašla!

zufalamamicka
autor
11. sep 2018

@mon29 presne takto sa citim. Ja som aj mojmu muzovi povedala ze neodidem od neho preto lebo viem ze raz by som sa k nemu chcela vratit ale on by uz nechcel. Ked ma dobry den a nepoviem nic co ho nasere tak je vsetko v pohode a mame aj krasny den niekedy aj viac dni za sebou. Jeho oco je rovnaku svokra si tiez toho dost vytrpela. A rozvod nechcem z viacerych dovodov nie len kvoli detom a peniazom.

simdob
11. sep 2018

@zufalamamicka len to neustále aby si si dávala pozor na ústa, aby ho niečo nevytočilo, ale tak možno to chce len čas a bude to dobré 🙂

zufalamamicka
autor
11. sep 2018

@kvetinka75 to je urcite pravda a asi nedokazala. Urcite by som sa mu chcela priznat a hryzlo by ma svedomie.

meandbaby
11. sep 2018

@whistler tu prostitutku myslel demonstrativne, inak by jej to neukazoval. Vykrik do tmy, ze nie je spokojny vo vztahu.

senta_sofia
11. sep 2018

@zufalamamicka nechcem byt zla, ale sanca, ze najdes takeho, pri ktorom sa budes citit milovana a ziaduca,je minimalna. Ale urcite najdes takeho, pre ktoreho budes super dierka medzi nohami, aby ta opichal. Ak ti to staci na zvysenie sebavedomia, do toho. Ale urcite ti to problemy, ktore mate s manzelom nevyriesi, lebo tie su bohuzial len medzi vami dvoma, ten “treti” s tym nic nema. Mozno chces takymto sposobom manzela potrestat, ale podla mna tadial cesta nevedie.

kurtik83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkazocele
11. sep 2018

@romiada je mu verím, ale preverujem či ho nejaká neláka k sebe do náručia 🙂

katkazocele
11. sep 2018

@arcanne2 že, inak by som hovorila, treba neveru tolerovať ,myslíš takýto názor? 🙂

anabella111
11. sep 2018

@kurtik83 ...ak postavíš svoju hrdosť nad zdravy rozum a lasku...a v mene svojej hrdosti nie si schopna pod slovom nevera predpokladat nic iné..len nedostojne odignorovanie tvojej onej..a necestny zasah do tvojho prava...tak nie si hrdá..Si obycajna neskusena egoistka..ktoru keby muz podviedol s nejakym milym empatickym stvorenim...tak je mu aj nebo napomocne😁

katkazocele
11. sep 2018

@lindusss2016 počkať, smiem vedieť prečo zmenila názor po deťoch? vážne na silu udržať ho pri tebe a deťoch by pre teba viac znamenalo ako to, že by si ho asi nenávidela a on teba by už aj tak nemiloval? nebolo by to skôr zlý vzor pre deti?

katkazocele
11. sep 2018

@lindusss2016 byť mladá a mať zdravý názor= byť verný je dôkaz lásky je ješitnosť ? to nemyslíš vážne? a s vekom sa akože naučím prehliadať neveru?

anabella111
11. sep 2018

@katkazocele ..nie..ze sa naucis prehliadat neveru..ale mozno si dokazes priznat..ze svojim postojom tak udusis partnera..Ze sa unaveny odplazí do prvej oazy pokoja a oddychu...a tebe dojde..ze to bol jeho akt pudu sebazachovy..a ze si horsia..ako ten neverny chudak😂

katkazocele
11. sep 2018

@romiada kamarátiek mám dosť, a to ma mrzí to úmrtie... už len posledná otázka, si šťastná? necítiš že by si mohla viesť život kde by toto partner neurobil? (myslím tým iného manžela)

katkazocele
11. sep 2018

@senta_sofia kruté ale bohužiaľ pravdivé...

katkazocele
11. sep 2018

@anabella111 každá preveruje ktorej záleží na vzťahu, len ženy ako mamičky vyššie ktoré už raz našli dôkaz, tak ďalší už nehľadajú aby znova nemuseli riešiť manželovu neveru a to je strašne smutné :( báť sa pravdy.

anabella111
11. sep 2018

@katkazocele ...Katka...Vtlacili ste do jedneho vreca prezivanie..charaktery..situacie...vsetkych ludí ..vrece ste zaviazali a sedite na nom ..ako zaba na prameni...Kym ho budete svojou ritou tazkopadne strazit..tie ostatne zeny budu zit svoj zivot..niekedy nadherny..niekedy menej..a je im vsetkym fuk..kolko teorie a svojej vlastnej skusenosti a nemohucnosti budete kricat do sveta...Predpokladam..ze kym vy budete vo faze hladania vernosti az za hrob..a ta sa dokaze ozaj az nad hrobom..tak viacere skvele zeny..alebo muzi..ktorí odpustili ..prave dnes ziju svoje stastie...A neskuste mi vlozit do ust..co som nenapisala..alebo co som myslela tym..co som napisala...V mojich ociach je vase ponimanie veci uplne detinske..neskusene..zbytocne bigotne..maloverne...Vase vyjadrenia su v celej kompozicii aj s tym..ako si hladat noveho verneho take hodnotne..ako slabikarova veta...Anca kraca..auto fičí...

janinka007
11. sep 2018

@katkazocele predstav si, ja nepreverujem, nemám na to jediný dôvod. A teraz mi akože nezáleží na vzťahu?? Ty máš také scestné názory, že to sa fakt nedá čítať. Ty si tiež pekná stíhačka a tebe by som tú nveru dopriala.

arcanne2
11. sep 2018

@katkazocele ach dievca, toto nema zmysel :D

arcanne2
11. sep 2018

@katkazocele mimochodom tiež manžela nepreverujem a nekontrolujem. To je pod uroven.

romiada
11. sep 2018

@katkazocele som spokojna aj šťastna. Dokonca ešte spokojnejšia lebo sme sa naučili lepšie,uprimnejšie,otvorenejšie komunikovať. To dava priestor potom takym krasnym momentom,ktore sa nazyvaju pocit štastia. Naučili sme sa "spravne" hadať, odpúšťať sebe navzajom (aby sa drobnosti nenabalovali do vascieho balika), učime sa pochopiť že nikto nie je dokonaly, spoločny humor nam pomaha brať sa menej važne a nepaprať sa v minulosti. A aj keď som sa snažila veľakrat predstaviť si niekoho ineho po svojom boku,tak mi tam doteraz nikdy nikto nezapadol tak spravne ako moj muž. Či to bude tak naďalej nateraz neviem, lebo veštecku guľu nevlastnim.

anve
11. sep 2018

@zufalamamicka skus mu tieto pocity povedat a porozpravat sa otvorene o vsetkom...hlavbe neurob hned nieco neuvazene a nepodvadzaj ho,lebo ten vztah uz viac fungovat nebude...a ked si neda povedat a nezmeni sa nic tak potom zvazis co chces😊

lindusss2016
11. sep 2018

@katkazocele s vekom sa naucisrozmyslat v prvom rade za rodinu a nie za seba. Nemyslim si, ze ak sa vo vztahu vyskytne nevera, musi tam byt nenavist z jednej alebo druhej strany, to len ty tak vidis. Ja som nikde nepisala, ze drzat chlapa pri sebe na silu ma vyznam. Ani som nikde nenapisala, ze ja by som bola schopna to odpustit, ale uz nemozem povedat tak naisto, ze by som o tom ani len neuvazovala. Ja ti naozaj tvoj nazor neberiem, len sa mi nepaci, ze tu utocis na ine zeny a rodiny, urazas ich a rozpravas o nich bez toho, aby si poznala podrobnosti. Navyse ked sama si, predpokladam z tvojich slov, slobodna a bezdetna.

kurtik83
11. sep 2018

@anabella111 mam svoju hrdost a viem co hovorim.Zila som s muzom 10 a pol roka ktory kazdy mesiac mal ine mile empaticke stvorenia a ano aj nebo mu bolo napomocne aby si mohol uzivat vsade len nie doma..ze neskusena egoistka?Vies co ti poviem len nato,ze niesi stotoznena s mojim nazorom tak nesud ak nepoznas.V zivote si si neprezila tolko utrpenia zo strany manzela ako ja a uz vobec nie moje deti.Samozrejme ti to neprajem a ani ziadnej inej ale ak ty dokazes zit s niekym kto si namocil svoj ..... do inej tak si zi a kludne mu odpust a urcite vnom maj aj 100% doveru nadalej ja ti to neberiem...sama som zila s takym no len koli strachu a nie odpusteniu...som hrda nato ze som sa tomu celemu dokazala nakoniec postavit..som hrda ze mam kolo seba cloveka,ktoremu mozem plne doverovat..som hrda ze nedostojne neignoruje tu moju 😉 som hrda ze dokazem aj nadalej verit aj po tom vsetkom inym..som hrda nato ze ma to nezlomilo ale postavilo..a som hrda nato ze nedokazem odpustit neveru..moj nazor a moja hrdost..nezmenim na tom nic tak isto ako ty na svojom nazore ktory ti absolutne neberiem.Pekny vecer Vam praje neskusena egoistka ❤ Mier ❤