Mám lenivého a sebeckého muža

bezradna42
31. jan 2015

ahojte,chcela by som sa vyrozprávaťa možno vypočuť pár názorov ..ani neviem ako začať,lebo už teraz sa cítim trápne..sme s partnerom spolu 17 rokov,obaja sme vstuovali do vzťahu rozvedení a bezdetní..Zo začiatku bol náš vzťah super,užívali sme si dovolenky,život a tak..Odrazu ani neviem ako sa náš vzťah posunul do roviny "kamarátstva"..Máme 10 mesačnú dcerku a všetko je na mne..Odrazu mám pocit že on už má všetko čo chcel aostatné ho nezaujíma..Príde z roboty,naje sa a prevalí sa na sedačku s ovládačom v ruke a tak zotrvá až do večera,kedy sa oblečie a ide do krčmy za kamarátmi..Medzi tým sa pohrá s malou a to je všetko..Nič mi nepmože v domácnosti,s nákupmi,proste nič,to ja chodím este denne na dve hodiny do roboty,dokonca v poslednej dobe si ani len špinavé veci nehodí do koša na prádlo ale nechá na zemi tam kde sa vyzlečie,neumyje si wc po sebe,čo mu odpadne od huby nechá tak..proste prasa..neviem čo sa deje,predtým taký nebol,mal určité nedostatky ale nie až takto..a čo sa týka intímnehoživota,tak 2 roky sme nemali sex! Ked začnem tému tak to zahovorí a hotovo..žiadne prejavy lasky,bozk,objatie,pekne slovo...nič..inú ženu nemá,to viem určite..nechápem to..začínam mať pocit že mi vlastne prekáža alebo akoby som to povedala..Na druhej strane nemožem odíst,pretože nemám kam íst a žijem len z materskej a z toho čo mi dá on...Neviem čo dalej,už ma to nebaví robiť mu len slúžku...

petra7777
2. feb 2015

@timea7 Mne skôr nejde do hlavy ten jeho výsluhový dôchodok 400 éčiek ☹ To je nejaká blbosť....môj sused má výsluhový 900 éčiek, viem že to záleží od hodnosti, ale aj tak je to divné 😖

petra7777
2. feb 2015

@bezradna42 Si si istá s tým jeho výsluhovým dôchodkom? Videla si vôbec niekedy nejaký dôkaz, že toľko berie?

thinka001
2. feb 2015

ja by som ti odporucala odstahovat sa k mame, brat pracu ma, ty si mozes vybavit opatrovatelsky k mamke, materska, vyzivne..s takym clovekom zbytocne ostavat, zrejme to ako sa sprava ma aj z prace, deformacia osobnosti, tiez zrejme je taka povaha a vek 48 je vlastne vek prechodu, podobne ako u zien, s cim suvisi aj jeho spravanie..a v neposlednom rade to je to, ze mal u teba full servis,vyhovuje mu to a vyuziva to..Ostavat s nim kvoli malej je hlupost, radsej dieta v pokojnom prostredi ako s clovekom ktory ho ani nevnima. Je to len mytus za kazdu cenu ostavat s clovekom ktory zato nestoji, keby mohli deti rozpravat aspon polovica by povedala ze lepsie je jeden skvely rodic pri ktorom sa dieta citi dobre a lubene ako zit s dvomi ktori sa len hadaju, pripadne ziju ako cudzi ludia, a ani si neuvedomuju ako to vsetko ovplyvnuje psychiku dietata pre jeho dalsi vyvoj,zmyslanie, zivot..Vaz si svoje dieta, samu seba, zober sa a skus odist, mozno pochopi veci a bude stym nieco robit, ak nie tak si vlastne o nic neprisla..drzim palce..

timea7
3. feb 2015

@kimina7 po boji je každý generál chyby robíme všetci, nejde o to, či to na neho platí alebo nie, ide o to, že ty budeš mať menej práce. Zmeň najprv sama seba a nepriamo donútiš zmeniť sa aj jeho aspoň čiastočne. Dúfam, že okolo neho neskáčeš - myslím raňajky, veci do práce a tak. Ak hej, okamžite skonči, ale s úsmevom. Neviem, ako to je u vás financiami, Ak nepomáha, nech zaplatí niekoho, kto poumýva okná, ak nepostráži deti, nech zaplatí opatrovateľku. Nevzdávaj sa, keď sa ti podarí len niečo, bude to úspech. Držím palce. 🙂

timea7
3. feb 2015

@petra7777 priemerná výška dôchodku je okolo 800 eur, ako som sa dočítala, tiež mám podozrenie, že nepriznal celý. A v tej krčme tiež nesedí zdarma, aj keď sa neopíja a dá si len zo dva, tri poháriky, alebo dve pivá, neviem, či fajčí. Nie je to veľa, pár eur, ale za mesiac, za rok...

huxy
3. feb 2015

@petra7777
@timea7 ...V súčasnosti poberá výsluhové zabezpečenie približne 25-tisíc bývalých policajtov a 15-tisíc bývalých vojakov. Priemerný výsluhový dôchodok policajta je okolo 500 eur, u vojakov dosahuje 700 eur...
zo stránky http://www.iness.sk/stranka/9381-Vysluhove-doch...
a aj to je len priemer,čiže môže byť aj tých 400e,niekto môže dostať menej,niekto zas viac,neviem podľa čoho to počítajú

timea7
3. feb 2015

@huxy tiež neviem, podľa čoho to počítaj, no švagor má výsluhový a teda oveľa viac ako 400 eur a mám kamaráta, ktorý je vojakom z povolania, tak mám info od neho. Ale tých 400 sa mi zdá málo, nič to však nemení na situácii, tu ani tak nejde o peniaze.

kamnel
3. feb 2015

Ahoj pripajam sa aj ja dtejto debaty 🙂 no myslim si ze jeho doporadne nedostanes ! Lebo ti on povie ze ju nepotrebuje este steba spravy zlu.Mas to tazke ja som prekonala rozvod ties prvy bola to hotova katastrofa 10rok manzelstva 1 syn a ties bol podobny akt tvoj a nebol vojak ci policajt 🙂 no my sme sa rozviedli nemalo to vyznam vies mozem ty povedat lenjednu vec co mi povedala moja byvala kolegina "ajka rozvodom sa vsetko zacina odzova,, a mala pravdu bolo to tazke zozaciatku velmi uzila som si ties som memala kam ist ked si nato spomeniem je mi doplacu,Moj byvali by ties nesiel na poradnu diskusia snim o probleme nemozna lebo vsetko bolo poriadku len mne mekol mozok to my povedal ze vsetko je tak ako odzaciatku vstahu a ja stale len ripem a nachadzam chybi kde niesu! Takz ta vtejto veci chapem! Vies najviac bude trpiet dcerka ked budete spolu pretoze ty len co ho zbadas budes mat vedsi a vedsi odpor knemu dcerka nebude vydiet lasku rodicou ksebe mozno hadky,vstek,zlo.Malinka zabka🙂 Tvoj priatel ta bere ako samozrejmost ty vsetko upraces ty vsetko spravys zanho.Je to tazke aku radu dat aby bolo dobre vies sama si musis uvedomit co chces ziadna znas ti neporadit presny navod pretoze nevieme vsetko ako je to uvas doma ja by som podla mna premyslal ties co dalej !a ked mam byt uprimna tak fakt neviem co ti poradit malo penazi mas dcerku keby si ju nemala je to lachsie ale mas preco zit snivat o lepsej buducnosti🙂 prepac ze ti neporadim ale chcela som viadrit svoj nazor🙂ak som ta nahnevala tak prepac!
Ja som sa 2x vydala pred 3 rokmy mam dcerku 2 rocnu a manzela pravy opak byvaleho muza je vojensky inzinier je vojak je plukovnik a je uzasny neviem preco vela ludi si mysli ze vojaci ci policajti su zli!nie vsedci su taky arogantny,veliaci vrodine unas
velim ja 🙂 a co sa tyka veku priatela mal 43 ked sa nam dcerka narodila takze vekom to nieje ze je taky.🙂 prepac ak som hnusna
Pisem z mobilu sori za chyby

peton24
3. feb 2015

ja som tiež vojak a niesom vymlety ani nič podobne a mam v armade odslužene zatial iba 15 rokov vtedy bola ina doba možno to tvojho manžela poznacilo ja neviem . . . misie atd . . ale pochybujem že ma 400 eur dochodok zaleži od počtu rokov a hodnosti, to jedeine že by nastupil pred 16 rokmi a siel do civilu tak vtedy by mohol mat cca tych 400 eur + - hodost do rotmajster. ak odišiel po 25 rokoch napriklad neviem aka hodnost bol tak by realne mal mat cca 700 eur. tolko k dochodku . . . jemu zrejme vyhovuje štýl života ved je o mna postarané tak ine neriešim, byt tebou tak sa zoberiem preč možno si uvedomi o čo prichadza ak nie tak aspon sa utvrdis že si urobila dobre. je vojak vo vysluhe platit ti bude tak vtomto smere nevidim problem. veĺa štastia, jedno nechapem že ste spolu 17 rokov a nebola svadba.... keby ste sa zobrali hned ty by si mala narok ak by on nebodaj zomrel narok na vdovske z jeho vysluhoveho dochodku + sirotske by si poberala ty.toto je od tvojho priatela velmi nezodpovedne už len ohladom aj na dieťa co mate . . . . stacilo by spolužitie 15 rokov v manželstve počas jeho služy. takto nebudes mat nič . . . .

timea7
3. feb 2015

@peton24 píšeš mi z duše, viem, že je teraz "in" mať dieťa s mužom bez svadby, tiež mi je jasné, že veľa párov prežije šťastný život aj bez sobáša, ale to musia byť obaja zodpovední ľudia, čo sa o všetkých mužoch (sorry) nedá zďaleka povedať. Potom žena s dieťaťom ťahá za kratší koniec. Svadba síce nazaručuje, že s §ňou muž navždy ostane a navždy ju bude milovať, ale po právnej stránke je to pre spolužitie ženy muža a detí to najlepšie. Nepíšem to pod vplyvom blížiaceho sa referenda, to ani náhodou, žijem s partnerom bez manželského sľubu, ale sme už vo veku, keď spoločné deti neplánujeme, naše s už takmer dospelé, tu by sa asi nič nezmenilo. Ale určite by som nerodila deti mužovi, ktorému by som nestála za to, aby si ma vzal za manželku.

bezradna42
autor
3. feb 2015

@petra7777
@timea7
@peton24 pisala som ze bol policajt a nie vojak! Odisiel do dochodku pred 9rokmi a mal odrobene 22rokov a jeho presna suma je 423eur. ..chodia mu vypisy z uctu domov a tieto veci nikdy netajil. ..

bezradna42
autor
3. feb 2015

Bohuzial ano mate vsetci pravdu, ja som si to zavinila sama, len som tajne dufala ze ked sa mimi narodi tak sa zmeni (k lepsiemu) ale nie, je to este horsie. .a prave tak som dufala ze konecne si ma zoberie za zenu. ..ale co ho mam prosit? To urcite nie, ponizovat sa takto fakt nebudem. .

timea7
3. feb 2015

@bezradna42 to je dosť málo, ale s tým nič nenarobíš, rozhovor si už vyskúšala, asi nie jeden krát, možno by som to ešte skúsila, ak teda ešte o neho stojíš. Povedz mu, že to, ako spolu žijete, ťa nerobí šťastnou, že takýmto spôsobom nechceš pokračovať. No obávam sa, že ho to nebude zaujímať 😖 . Ostáva len obrniť sa na dva roky trpezlivosťou, nevar mu, nezberaj po ňom veci, nech ich tam má aj po roka, on teraz vie, že ich nakoniec upraceš a pripravovať sa na to, že keď dcérka podrastie, pôjdeš do práce a budeš sa snažiť postaviť na vlastné nohy. je to ťažké, máte úver, ale nie nemožné. Možno by nebolo od veci to, čo ti tu niekto radil, pokúsiť sa vymeniť mamin byt za väčší, ísť k nej a starať sa o ňu.

timea7
3. feb 2015

@bezradna42 nie, to nerob, aby si ho prosila, aby si ťa zobral za ženu, keď to on tak necíti, tak to je o ničom. A úprimne, chceš takéhoto muža za manžela? Vieš si s ním predstaviť život ďalších desať, dvadsať rokov? Asi ťažko, keď už dnes na ňom nevidíš pomaly nič pozitívneho. A bohužiaľ máš pravdu. A dieťa nikdy žiadne problémy vo vzťahu nevyrieši, len ich zhorší.

bezradna42
autor
3. feb 2015

@timea7 praveze nie. ..ved toto. ..asi naozaj bude najlepsie vydrzat ten rok, pojdem skorej do roboty a hotovo. .niekedy uz mam taku zlost v sebe, ked sa riadne nevyspim,nenajem, vkuse lietam a vidim ze on sa "nazere "vsetko okolo neho je zacapane a prevali sa na sedacku, ze by som mu najradsej lopatou dala po chrbate! Uf. .hned sa mi dviha adrenalin!

timea7
3. feb 2015

@bezradna42 chápem, asi by ma tiež šlahlo, hlavne keď máš malého drobca, čo všetko chytá....ale nie je to stav konečný a nemenný, drobec ti podrastie, ty sa zamestnáš a zariadiš si život po svojom.

petra7777
3. feb 2015

@bezradna42 Normálne ťa ľutujem, žieňa zlaté....Ja som síce trpezlivý človek, ale keby ma už riadne vytočil, tak tou lopatou by iste dostal 😀 Len si myslím, že bez neho ti bude určite lepšie...veď on si z teba urobil slúžku.....komplet servis má, ani u materi by taký nemal....Zariaď si nový život, po boku dobrého chlapa, neboj....sú aj správni chlapi....aj keď tých pár "nedostatkov" majú spoločných 🙂

krissy1
3. feb 2015

@bezradna42 citam len zbezne,ale napadlo ma:pises,ze je rozvedeny....nebol tento jeho stav pricinou aj prveho rozpadu vztahu???

zuzanka.zuzu
3. feb 2015

@bezradna42 nečítala som ani jeden príspevok predomnou, tak prepáč, ak sa budem opakovať

pripadáš si ako slúžka? no tak mu predsa sakra prestaň slúžiť 😉 hodí na zem - prekročím. "naje sa" - nenavarím - resp. ak má rád mäso, tak 2 týždne budem robiť cestoviny alebo zeleninové šaláty atď.

a požiadala si ho o pomoc? komunikujete? nachystaj mu zoznam, čo kúpiť na celý týždeň - a vytrvaj!!! nie že keď jeden deň povie, že dnes nemal čas, tak hneď pobežíš to kúpiť. celý deň nie je doma, ty a malá sa môžete prestravovať a večer doma akože nič nemaj, lebo nekúpil.... povedala si, že chceš aby malú večer okúpal? ak to nemá rád, tak nech robí niečo, čo má rád. nech aspoň jeden večer v týždni obetuje JEHO dcére a potom ho pochvál 😉

no skutočne nechápem, prečo nechce sex... kúp si sexi prádielko a zatiahni ho na komodu ešte vo stupnej hale 😎 alebo malú nechaj deň preč a privítaj ho úplne nahá. ak vytrváš, neverím, že by odolal.... ak odolá, tak si z neho urob teplého kamoša, čo pomáha v domácnosti a staráte sa o dcérku 😀

ešte jedna vec- dáva ti peniaze, nebije ťa... mnohé na MK píšu hrozné veci, že až ťažko uveriť čo sa v živote môže stať. neber to v zlom, jasne že teba tvoj problém trápi, ale nemáš sa zle. naozaj. možno skús zmeniť jeho správanie. ale bola by škoda odísť, zbytočne by si si skomplikovala život tým, že nemáš kam ísť a navyše by si dcére zobrala otca.