Lenivý muž alebo čo robí ten váš v domácnosti?

magdicka111
3. sep 2018

Zdravim chcem sa VA's opytat co vsetko robi VA's muz v domacnosti? Ten moj mi vykrikuje ze chodi do roboty a ja mam matersku dovolenku. Priklady: ani pohar za sebou neumyje uspavam maleho on sedi na gauci vedla neho vybrate pradlo z pracky a pan nic vsetko je na Mne, kos vyhodit iee urobit nakup no horko tazko ci mam problem ked mam obchod pid nosom len tiez sa mi nechce nosit tazke nakupy ked on chodi autom a ked som chora a lezim tak to si znaci ze kolko krat som uz bola chora mam sto chuti sa ho zbavit moje pocity bez neho by mi bolo lepsie... Co poradite a hlavne mi napiste co robi ten VA's. Za kazdy nazor vopred dakujeeeem

janulka2811
3. sep 2018

Si si ho naucila ... robis sluzku nic viac.

beky1813
3. sep 2018

Ako si si naucila, tak mas. Ako ste to mali podelene pred dietatom? Tu treba rozhovor

adkalu
3. sep 2018

@magdicka111 ja som zvedavá co robia iní muži, ja som na MD, manžel pracuje, každý deň do večera, nemôžem sa sťažovať, pomáha mi, obriadi dieťa, robí nakúpi, povysavas, pozýva, robí raňajky... Len ma problém s tým, že chce varené večere, cez víkend varím, ale cez týždeň nemám nato silu. Takisto by chcel mať každý deň čerstvé a varene, ja nemám problém jest prihriate. Desiatu mu dávam, obed ma v restauracii a ja si myslím, že večera by mala byť ľahšia, aby sme jedli všetci traja a nie osobitne vytvárať. Manžel nepracuje manuálne, som zvedavá ako to je inde.

tt247
3. sep 2018

@magdicka111 môj umýva riad, vysáva, vynáša smeti, umýva kúpeľňu (tú som napríklad ja v živote neumývala), žehlí si košele, ak treba vyžehlí aj moje veci, utiera prach, vešá záclony, uvarí obed, večeru atď. Skrátka všetko (normálna deľba práce, pričom on robí xkrát viac ako ja) a ešte k tomu chodí do posilky a do práce (nerobí manuálne).

seagul
3. sep 2018

@magdicka111 ja už síce chodím do práce, ale aj v dobe keď som bola doma sme mali veci podelené. Ja skôr veci v dome ( riad, prádlo), môj muž nákupy a vybavovačky, vysávanie a kúpelky sme mali pol na pol. Ale u nás platí, že každý jeden člen rodiny si po sebe odloží riad, dá prádlo do koša a sprace si svoj neporiadok, je to taká normálna vec, nie som predsa profi upratovačka 🙂.

lubik87
3. sep 2018

@magdicka111 prvá otázka povedala si mu o pomoc ? Muži sú ako deti pokiaľ.nepovies.vacsina neurobí...u nás to bolo obdobne ..pretiekol.pohar pohádali sme sa ..doma chvíľa ticha....potom sme sa rozprávali cez mesenger vyklopila som to naňho pokiaľ bol v práci ..prišiel.domov porozprávali sme sa a na druhý deň sam odseba všetko pomáhal ...spolu sme varili upratovali všetko ...som zvedavá ako dlho mu to vydrží 😃

lubik87
3. sep 2018

@adkalu ja varím každý deň keď malý príde zo škôlky ...muž má čerstvu večeru a my na druhý deň obed ..nerobím to čerstvé kôli nemu ale poobede mám viac času na varenie a doobeda upratujem ..

fokuska
3. sep 2018

@magdicka111 Manzel nakupuje, vari, vylozi umyvacku, uprata, povysava, vyvesi pradlo, utrie prach, umyje wc - cokolvek co robim aj ja. Od zaciatku to tak mame nastavene, ze obaja robime vsetko.
Uz z domu bol tak nauceny, ze domace prace robi kazdy kto v tej domacnosti zije.

Bolo to u vas vzdy tak, ze vsetko si robila len ty?

scmelikova
3. sep 2018

@magdicka111
moj vari, vysava, umyva byt (to ja nerobim) . je tak nauceny. aj umyvacku vylozi aj nakuz spravi presne co mu napisem. je tak nauceny a som vdacna. len zehlicku a zehliacu dosku a pranie to.vytesnil a presunul na mna.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tyelde
3. sep 2018

Môj nerobí nič, a preto bude čoskoro ex x)

saslavka73
3. sep 2018

@tyelde Ani nechodí do roboty?😲

tyelde
3. sep 2018

@saslavka73 nie, on je vždy strašne choručký keď treba do zdvihnúť riť... Ale každému vykladá aký je dokonalý

evalin88
3. sep 2018

Moj si zehli sam... po porode aj varil alebo varime spolu. Obcas uspi babo lebo ho naucil nosit.. tak ked je doma nosi on. Umyva po sebe riad.. obcas kocikuje a ja mam hodinku na vyspanie. Nakupy robi ak mu napisem zoznam. Nic mimo zoznam ho netrkne.

nikiki29
3. sep 2018

Ja sa na môjho nemôžem sťažovať. Robí 15h denne dlhy krátky týždeň, tak po práci jasné že nič. Ale ani nevyžaduje teplú večeru 22:30 keď príde z práce. Dni keď nepracuje tak nakúpi, navarí, povysáva, pozmýva, vyvenčí psa, dá si oprať svoje oblečenie do práce, v prípade veľkej núdze aj ožehlí nejaké to tričko 😊 samozrejme nie všetko naraz a nie sám od seba, ale keď ho o niečo požiadam že potrebujem pomôcť, nemá s ničím problém... treba sa len viac rozprávať keď niečo nevyhovuje 😊

alazala
3. sep 2018

@adkalu varené večere u nás cez týždeň absolútne výnimočne. Aj to typu omeleta 😊 veď ani zo zdravotného hľadiska nie je dobré toľko jesť. My máme na večeru skoro vždy len zeleninu/šalát k tomu nejaký chlieb so syrom...malej robím kašu, puding atď

andy241
3. sep 2018

@janulka2811 presne tak...chlapa treba naucit..kto si nenauci nema...

luslus
3. sep 2018

My o aja pracujeme a doma robi muz vsetko to co ja. Okrem kupelky (tu umyje len ked som napr chora alebo mimo domu a nakazem mu)

sense
3. sep 2018

Moj muz robi takmer vsetko co ja vynimka zehlenie aa umyvanie okien ,kedze mu to trva tri jrat dlhsie ako mne ale inak.vari,nakupuje ,drhne kuchynu a kupelnu castejsue ako ja, vysava,ttavnik.kosi, rano vodi.dceru do skoly aj chysta 3x v tyzdni, proste chape vyznam spolocna domacnost, a ronil to aj ked som bola s malou doma....

soldi
3. sep 2018

moj muz upratuje viac nez ja, zivi nas a este aj plati upratovacku 😀 u nas som ta "leniva" ja 😀

mariapuskasova
3. sep 2018

Keď sme mali jedno dieťa nevyzadovala som aby mi po práci pomáhal zvládala som to sama všetko teraz máme tri a ani dvaja nič nestíhame 😂 ale pomáha ako sa dá nechá má aj pospať. Vie aké je to náročné z deťmi čiže sme si oporou. A vie že pri troch sa to nedá všetko stihnúť a tak isto vie že ja som s nimi 24 hodín denne . Že aj ja potrebujem oddych a hore nohy.

memma
3. sep 2018

Ja som doma, deti v skole a v škôlke. Keď treba povysava cez víkend navari. Nevarim niekedy ani celý týždeň, často sa stravujeme mimo domu. Náloží, vylozi mycku. Dá prať ak treba. Deti kúpe, sprchuje výlučne on od narodenia. Jedine co nerobí je zehlenie a umývanie okien. Pracuje 15 hod. denne

malasandrika
3. sep 2018

@lenkakravcova zvláštny názor, že ak i žena prispieva do rodinného rozpočtu, muž má vtedy v domácnosti pohnúť zadkom.

prevenar
3. sep 2018

@magdicka111 ..ked ti to vadi, preco si si ho zobrala za svojho muza ? ..asi si mala hladat dalej, nie ? cize pytas sa , ako zmenit cloveka ? to ide len velmi tazko , ako vobec.

erickatt
3. sep 2018

@magdicka111 och. Môj doma asi okrem záchoda a žehlenia robi všetko. Na striedačku. A syn (19) tiež. Na mne samej je asi len to wc a kúpeľňa. A aj to žehlenie sem tam robi syn. Teda svoje... Muz robí ťažko a manualne. A vonku je všetko na chalanoch. Zvieratá, v zime drevo cez leto zahrada. A po obede ešte v pohode pomôžu s riadom. Prat vie syn perfektne , nemá problém.. ( drahy sa s prackou nekamaradi)

loginexistuje
3. sep 2018

@memma a ty co robis potom ?

lubimmisku
3. sep 2018

Moj muž nerobí veľa v domácnosti. Vynesie smeti, keď nevynesiem ja a nakupi, keď ja počas dňa nenakupim. Som doma s 2,5r synom a dcéra chodi do škôlky. Nenútim ho robiť nič. Keď niečo potrebujem, urobi to bez problémov, ale sam nič. Ja ani nič nevyzadujem, rada si urobím veci sama a som radšej, že hneď ako príde z práce, venuje sa detom. On zase nevyžaduje varenu večeru a keď nie je napriklad navareny obed, bez reci objedna nieco, ked nestiham upratovat, nefrfle na bordel. Chodime na výlety, ktoré navrhnem, keď som unavená, nechá ma ráno vyspať a postará sa o deti.. Nam to tak vyhovuje. A do domácnosti normalne prispievam celou rodicovskou. Či už na nákup, deti alebo čo treba.. ľúbime sa, rešpektujeme a ide nám to takto 😉

eliska13
3. sep 2018

@magdicka111 keď som bola doma robila som všetko ja, keď robím tak muž cez týždeň príde okolo 18-18:30 max uprace trocha kuchyňu či naloži umývačku, rano pred odchodom do roboty ju zase vyloží, raz za týždeň uprace vacsinou v sobotu doobeda on povysáva celý dom, umyje dlážky, kúpeľňu, do obchodu chodí z práce občas ja priebežne cez týždeň
V sobotu kosi, keď bol syn malý kúpal každý večer
No ako čítam robí malo aj mu to hovorím🙂)variť nevarí, ale ani nevyžaduje teplú večeru nič, ale zase ja varím denne či obden, nechce nič ozehlit on je dosť taká samostatná jednotka poznám chlapov čo im treba cez víkend raňajky či kávu spraviť v tomto od začiatku je taký, že všetko si robí sám
Ale učenie so synom, krúžky, všetko cez týždeň robím sama popravde ani neviem kedy by to robil podľa mňa chodí neskoro domov.Pisete, že muži varia a kedy?či to myslíte cez víkend?

eliska13
3. sep 2018

@magdicka111 treba polopate roztried prádlo, chod s malým von ja zatiaľ urobím iné.Tiez sme sa veľa hádali, keď bol syn malý...vždy jeden robí viac.Zase ja zvyknem v piatok navariť niečo väčšie nech víkend či sobotu máme pokoj a môžeme niekam vybehnúť.Ulohy, krúžky ono toho bude pribúdať s musí si zvyknúť, že doma treba robiť
Nezehlim máme susicku, ak teda tak len výnimočne, na nákup ideme spolu raz týždenne väčší.Mne nevadí, že nerobí zase ja nie som pedant nebeham celé dni a neuoratujem to skôr by som prijala, keby viac syna zobral hrať futbal, bicykel...viacmenej nejako rodinné a aktívne žijeme spolu len cez víkend.

taga
3. sep 2018

Ja som tiež na MD, môj muz rieši nakupy, ja len mensie, čo sa zmestí do kočíka. Z upratovania: umývačku v pohode keď vidí že treba, okná umýva už len on, bývame na 6, on je vysoký a dociahne a ja nižšia, tehotná a akože aby som nevypadla z okna 😂 pomáha mi upratovať, keď poviem, že niečo potrebujem, ale skôr to máme tak, že vezme malého von aby som si mohla upratať sama, predsa ako zena mám na to svoj systém. Ja cez deň pri malom nie vždy dokážem upratať, neviem napr umývať dlážku keď sa mi tmoli dieta pod nohami. Pranie/zehlenie riešim len ja. Muž dosť často vari, nikdy by mi nepovedal že nie je uvarené alebo tak a o malého sa vie komplet postarať: okupe, prebali, oblečie, hra sa s ním, akurat uspávanie je na mne. Ja som Happy že mam takého muža 😊