Mám nervy na muža. A to hlavne cez víkend, keď je doma

jaannah
20. sep 2015

Ahojte baby, neviem už čo zo sebou. Viem, že nie som sama, čo mám taký problém. Aj v mojom okolí je veľa takých mužov, nevšímajú si, neurobia nič, len by spal. Aj včera išiel spať o pol osmej, nevadilo mu, že dcéra reve, nevie zaspať. Ráno mi povedal, že si musel oddýchnuť. Viem, že ho nezmením. Neskutočne ma vytáča, že po polroku neviem do akej flaše naliať malej čaj. Nevie, kde je položený mixer... a také maličkosti...
Chcem vedieť vašu skúsenosť a poradiť.
Prestane mi to niekedy vadiť? Nie sme spolu dlho, tak či raz to bude lepšie...
Alebo čo mám robiť, aby som si to tak nevšímala a prehliadala toto jeho správanie a nevadilo mi to tak už? Chcem začať od seba...
Už som z toho na prášky. Či si mám dať nejaké predpísať?

mima4
20. sep 2015

@jaannah
aky chlap bol pred manzelstvom, taky bude aj v nom, cize ak si si ho takehoto brala, necakaj ze ho zmenis, skor skus na nom hladat pozitiva (urcite ich ma dost) a to co sa ti nepaci, ber ako fakt. Miluj svojho manzela, to je to najlepsie co pre neho mozes spravit 🙂

timikaj1
20. sep 2015

Ja mám takého istého manžela doma, typický chlap ako xy ďalších...Mne sa môj aj snaží pomáhať, ale keď utiera a odkladá riad, tak nič po ňom neviem nájsť, čo všetko vždy poprehadzuje, ale mám pocit, že to nerobí naschvál, proste nepokladá za potrebné si to pamätať...Niekedy mu opíšeme presné miesto a nenájde, to moja 5 ročná dcéra má iný prehľad v domácnosti 🙂 ... Ja sa utešujem, že nepije, nefajčí , nebije ma skrátka ideálny manžel 🙂 ... Hlavne , že uloví mamuta 🙂 ...Oni sú fakt z Marsu 😉 ...

marcela305
20. sep 2015

@jaannah moj muz je velmi podobny a tiez mi to lezie na nervy ze nie je schoopny si sam ani nabrat obed a ked nieco ma spravit pre deti musim mu asistovat ale neuvedomuje si ze ja to zvladnem aj bez neho 🙂 ale mohla by si spravit to co ja nechat ho na hodinu dve napospas detom nech si to vyskusa a nie je vsetko len na tebe ja som to spravila a dokazal sa o ne postarat je to len o tom ze muzi su pohodlni a lenivy aked maju zenu doma nevidia dovod preco by to oni mali robit 🙂 ale ked musia vedia to spravit .. ked uz nic ine ked si to vyskusa sam co je to starat sa o decko abyt zan zodpovedny a nie spoliehat sa na zenu aspon ti bude vdacnejsi a chapat ta ked mas dost .

timea7
20. sep 2015

@jaannah urobila si chybu, veľkú chybu, že si to prehliadala, bude to teraz oveľa ťažšie, jasné, že si bude brániť svoj komfort, ale nedaj sa. NIKDY nie hádkami, úsmevom, kľudne, ale trvaj na svojom. Nechci všetko naraz - postupne, strč mu dieťa na ruky, obuj sa a odíď do obchodu. Nájdi si koníčka, kam budeš pravidelne raz týždenne chodiť, takže ju uspať bude musieť. Občas rešpektuj to, že môže byť skutočne unavený z práce a nechaj ho, aby si išiel ľahnúť aj o tej pol ôsmej, alebo si v sobotu pospí poobede a ty choď kočíkovať malú, aby mal kľud. Ale aj ty si občas potrebuješ pospať, tak trvaj na tom, aby to rešpektoval on. Vadiť ti toto neprestane nikdy, len nechápem, prečo ti to nevadilo doteraz. V čase najväčšej zamilovanosti, hneď ako dvaja začnú spolu žiť, treba dať mužovi najavo, že domácnosť je naša, nie tvoja. Lenže ak bol z domu naučený na full servis, všetko pod nos a ignoráciu potrieb ostatných, tak to budeš mať veľmi ťažké. Počítam, že ty mu chystáš raňajky, nakladáš jedlo na tanier, odkladáš po ňom špinavý, chystáš mu nebodaj oblečenie a on má totálny veget. Ak to robíš, najskôr treba začať tu.

timea7
20. sep 2015

@timikaj1 keď nepije, nefajčí, nebije ťa, tak má titul ideálny manžel?!?!? Si sa pomýlila, to nie je typický chlap, čo máš doma, to je chlap, od ktorého v života mamička nič nechcela a ty si nabehla na podobný systém.

timea7
20. sep 2015

@marcela305 ak si nie je schopný sám nabrať obed, tak bude hladný, reštaurácia mu servis ponúkne, ty nie.

marcela305
20. sep 2015

@timea7 to bolo obrazne 🙂

timikaj1
20. sep 2015

Trošku s humorom dievčatá 🙂

timea7
20. sep 2015

@marcela305 jasne, ale pritvrď, lebo sa časom zblázniš.

timea7
20. sep 2015

@timikaj1 no vieš, keď nastúpi žena po MD do práce a letí domov do druhej, všetko je na nej od nákupov, cez úlohy s deťmi, varenie, upratovanie...tak to už zase až tak humorné nie je. A to sú aj horšie situácie, ja som musela od malého dieťaťa na tri týždne do nemocnice, ale u nás to prebehlo úplne hladko, neviem, ako by to bolo v rodine žien, ktoré tu píšu....

timikaj1
20. sep 2015

A nevychovávame si tých chlapov takto sami? Od mala dievčatá musia fungovať v domácnosti a pomáhať a chlapci sa okukujú a potom sa čudujeme, že čakajú všetko po nos!Marcela 305 ďakujem, správne si pochopila 🙂

timikaj1
20. sep 2015

Pardon ofukujú nie okukujú( tablet) 🙂

timea7
20. sep 2015

@timikaj1 ako kto, môj syn je dospelý, dokáže si navariť, aj upiecť, oprať, ožehliť. Nemusí to robiť denne, býva ešte so mnou, ale bodne veľmi, keď nestíham, že to vie. Berie to ako samozrejmosť, takže ako si kto rozmazná (či už muža, alebo syna) tak má.

timikaj1
20. sep 2015

Veď to je ich zámer, oni to vedia zvládnuť, keď sú nútení, ale načo by to ukazovali, aby sme to od nich žiadali ako štandard? by išli sami proti svojmu pohodliu!

marcela305
20. sep 2015

@timea7 nezblaznim 🙂 neprezivam to ako ine zenske co si nevedia s detmi rady a podobne ....bol to des kedysi ale to sme mali aj ine problemy no teraz od kedy sme manzelia tak je to ako to ma byt 🙂 a je logicke ze na zene co sa tyka deti toho bude vzdy viac kedze chlapi zarabaju peniaze a nie su s detmi tak casto ..

mima4
20. sep 2015

@marcela305 je to logicke v tom pripade, ze nepojdes do prace a budes zena v domacnosti. No vacsina zien tu taha nielen rolu zeny ale aj rolu muza - a to ze chodia do prace.

timea7
20. sep 2015

@marcela305 presne tak, ak mieniš ostať doma, tak toho budeš mať logicky vždy viac, ak budeš osem hodín v práci ty aj tvoj manžel, žijete v paneláku, tak akosi nerozumiem, prečo by mal mať muž toho menej. A to som vo veku, keď by som pomaly teoreticky mohla byť babkou. Že žena naloží jedlo na tanier a bude skákať okolo muža, neočakával ani môj otec, ktorý má vyše 70, nechápem, prečo dnešní mladí muži, poväčšine tí, ktorí ani nepracujú fyzicky, očakávajú, že majú doma slúžku. Ale takýchto tém sú tu desiatky, je to vždy na žene, ako si to na začiatku vzťahu nadstaví a kam až sa dá zatlačiť.

timikaj1
20. sep 2015

Ja sa ich nezastávam, ale môj chlap uvarí iba čaj , ale vidím, že on k tomu nemá vzťah tak ho k tomu nenútim, zase sa vie krásne venovať deťom keď potrebujem niečo spraviť, tak mi to kompenzuje...Ja mám dve dcéry a budem sa snažiť naučiť ich čo najviac!! K tvojmu synovi, klobúk dole, šťastná žena, čo ho dostane 🙂 Ja mám brata, čo doma nikdy v domácnosti nepomáhal a mohli sme sa aj na kolomaž rozliať, všetko išlo mimo neho a teraz má rodinu a funguje ako hodinky, dokonca vie aj variť a žene pomáha o sto dvesto, láska, či ..?

mia18112
20. sep 2015

Na chlapov treba tvrdo a nekompromisne, lebo na dobré sa velmi lahko zvyka. A oni su extremne pohodlní. Podľa mna, u nich ani nejde o to, ze by to nevedli, ale je to proste POHODLNOST. Mne raz ten moj zadrel, ze na ,, toto,, sa neženil (na margo pomahania v domacnosti). Tak som mu odpovedala, ze na to, aby som behala kolo jeho riti som sa ja ozaj navydavala. A bolo. Vytáča ma to aj u kamosiek, aj u svokri. Su to sice len drobnosti, ale napr. chlap zahlasi, ze dal by som si kavu a kamoska alebo svokra hned lieta. Co by mu ruky odpadli, keby ju postavil on sam ???? Alebo grilujeme a chlap zahlasi, ze treba nieco doniest z chalupy. Svokra beha, lieta.....kamoška dokonca beží do obchodu po cigarety mužovi !!!!!!! A co chlapom vari odpadli nohy ??? Nech zdvihnu rit a idu si po to, ked nieco chcu. Alebo chystaju mužom desiatu do práce ?!!!! Tak za prve, ruky majú tiež, za druhe, kedy nam oni nachystali desiatu a za tretie, v praci je predsa bufet 🙂 Samozrejme nie do extremov byt tvrdy a nepríjemny - ja rada napriklad muza prekvapim vyborným jedlom, koláčom, alebo mu niečo kupim do auta (vonu, kupon do autoumývarne)....

lubkavargova1
20. sep 2015

@timea7 fuuuuuha multifunkcny to jedinec...gratulujem buducej manzelke k sikovnemu manzelovi 😵

marcela305
20. sep 2015

@timea7 Ved je ich tu desiatky ale ja som nezalozila ani jednu z nich a hej teraz som doma som na materskej ...ked budeme obaja robit to bude ine ...jeden spravi to druhy ono ...nebude varit on ked ja to mam radsej a on lepsie znesie vysavanie...je to o komunikacii a dohode.....moj muz robi fyzicky ale nie som jeho otrok a zase ked to daktora bere tak ze len preto ze mu vari je jeho sluzka tak to je jej problem🙂 a presne je to na kazdej ako to ma doma alebo nema a zas su aj opacne extremy ked robi vsetko muz a zena je len ako taka kvocka na riti ,,,

vulka
20. sep 2015

@jaannah Tiež doma vlastním taký exemplár. Najlepšie som si oddýchla, keď odišiel na dva týždne na dovolenku a ja som bola sama doma s deťmi.

alaguema
20. sep 2015

@jaannah môj muž netuší, kde je mixér a keď otvorí chladničku, na polici, ktorá je v úrovni jeho očí, je maslo a on sa ma opýta, kde máme maslo 😀 Inak, je to modelová situácia z knihy Prečo muži nepočúvajú a ženy nevedia čítať mapy. Ja keď som to tam čítala, tak som neverila, ale vyzerá to tak, že muži sú proste takí všeobecne, nie len ten môj 😀 Neriešim to. V tej knihe ja aj vysvetlené, prečo je to tak. Osobne by som mala problém, keby to nevedel kompenzovať inak. Ale on vie. Je šikovný v práci, príkladne sa stará o rodinu a doma je manuálne zručný. Urobí, čo treba aj v domácnosti, ale potrebuje, ako asi väčšina mužov, jasné pokyny. Nie náznaky, tie nechápu a čítanie myšlienok, alebo tituliek na čele neovládajú vôbec (možno na nejaké vzácne výnimky). Očakávať, že bude v domácnosti a pri malých deťoch taký zručný, ako ty, je utópia. Takých je naozaj málo. Pokiaľ ti pomoc vyslovene odmieta, alebo ignoruje, tak potom je problém inde. Ale ak sa snaží, len mu to až tak nejde a v ostatných veciach fungujete dobre, tak myslím, že toto naozaj nie je problém. Len nečakaj, že si všimne sám, treba mu to pekne povedať, nie direktívne, ale normálne, na slovko prosím by sa nemalo zabudať pri tom. Mimochodom, aký by malo zmysel, aby ste pri dieťati, ktoré nevie zaspať, bdeli dvaja?

mima4
20. sep 2015

@vulka tak to je velmi smutne :(

timikaj1
20. sep 2015

@timea7 Ja som tiež momentálne na druhej materskej, ale po prvej som pracovala a všetko sa dá zvládnuť, ako píše marcelka305 je to o komunikácii, tolerancii...zase v živote mi manžel nevyčítal, že nie je navarené, požehlené,poriadené...dakedy sa stíha lepšie, dakedy horšie...Ale poznám ženy , čo mužovi strčia deti do ruky, len čo prídu z roboty a staraj sa, mňa tiež dakedy rafe ale neviem či je toto tá správna cesta , sto ľudí sto názorov a na druhej strane jeden chlap sa dá prevychovať, iný nie!

mima4
20. sep 2015

@timikaj1 ... na druhej strane, mozno tie zeny celu noc vstavali k dietatu, velke prd spali 😉 a kym manzel prisiel domov, tak sa naplno venovali dietatku a popritom este varili, upratovali.... a uz len pre psychicku pohodu potrebuju "vypnut od dietata"

bobulko
20. sep 2015

Chlap sa da vychovat aj v manzelstve. Nie hned naraz ale pekne postupne. Nech si zvyka,ze obaja su pracujuci a aj doma si musia pomoct. Najhorsie je,ze niektore zeny rychlo otehotneju a nestihnu muza pripravit na domace prace a potom ocakavaju ze zo dna na den budu robit vsetko. Je jasne,ze nieco sa poriadne nenaucia,ale napr moj manzel nesklada detske oblecenie, lebo som ho inac zlozila a tak ho ozehli a necha mi na stolicke,aby som si zlozila podla seba. To je timova praca.

monicm
20. sep 2015

@timikaj1 Nemáš doma náhodou toho môjho? Lebo je úplne rovnaký, ešte aj to s tým mamutom hovorieva. 😀 😀 😀

@jaannah Nemôžeš od neho chcieť, aby vedel všetko rovnako ako ty. Ty tiež nevieš robiť veci v domácnosti, ktoré robieva on (teda predpokladám, ak hej, tak klobúk dolu). My sme manželia 12 rokov, 7 rokov bývame v tejto domácnosti a doteraz nevie správne uložiť moje veci. Na druhej strane, on sa v tom vyzná, keď to tak uloží. Mužská logika je úplne iná ako ženská. A že si chce oddýchnuť? Neviem, akú má prácu, neviem aké máte dieťa (nemyslím vekovo, ale náročnosť), ale skús ho aj ty pochopiť a nasmerovať ho. Chce si oddýchnuť? OK, nech sa páči, poobede si oddýchnem ja a ty vezmeš malú von.

A hlavne, KOMUNIKUJ s ním. On nevie čítať myšlienky, často krát ani náznaky, treba hovoriť priamo: Miláčik som strašne unavená, dnes si potrebujem oddýchnuť, ak nechceš, aby som skončila v blázninci, postrážiš malú, dobre, dám ti ju na prechádzku.

timikaj1
20. sep 2015

Určite každá potrebuje vypnúť od detí,ja som sa 5rokov nevyspala,ako mám deti a myslím,že je takých 90percent žien! Ale ja len vravím,že inak sa v spoločnosti vníma rola ženy a inak rola muža,od ženy sa očakáva,že bude udržiavať domácnosť v chode a chlap zarába...Určite je myslenie ženy iné ako myslenie muža! Áno sme nevyspaté,áno sme unavené,áno sme v jednom kolotoči,áno sme od chlapa ekonomicky závislé na MD,áno nikdy nám toľko zarobiť nedajú ako mužom,áno sme nedocenené a ...žena vždy ťahala,ťahá a ťahať bude za kratší koniec!Ak je to niekde opačne,tak je to chudáčik týraný muž 🙂 ...stále si myslím,že spoločnosť by bez žien nefungovala!!!!!

mima4
20. sep 2015

@timikaj1 ak su role jasne definovane, preco zeny chodia do prace? toto je teda rola muza, ci? 😉