Ako dosiahnuť, aby dieťa zaspalo skôr ako o druhej v noci?

444luciam
18. dec 2013

Mám jedenásť mesačnú dcérku. Zuby jej začali rásť až koncom deviateho mesiaca a vtedy sa nám začalo predlžovať zaspávanie. Najprv chodila spať o jedenástej potom o polnoci neskôr o jednej a teraz je to až o druhej v noci. Spí potom až do dvanástej obeda. Cez deň veľa nenaspí niekedy zaspí okolo tretej na pol hodinu a potom príklad medzi siedmou deviatou čo by už mohla spať až do rána ale ona sa po hodine zobudí a neviem ju už uspať. Včera odkedy sa zobudila zaspala až o piatej (a to bola už od pol tretej unavená ale nechcela zaspať) a vstala o siedmej a potom bola hore do pol druhej. Prosím o radu trvá to už tri týždne. neviem či ju mám ráno aj ked zaspí neskoro v noci skôr zobudiť alebo vyskúšať nejaké upokojujúce čaje na noc. Viem že by som ju večer už nemala dať spať aby zaspala v normálnom čase lenže ona bud sama odpadne a zaspí na sedačke alebo strašne plače až kým ju neuspím. Ďakujem za odpovede.

mirkami7
18. dec 2013

ja by som ju skúsila ráno zobudiť,aby vydržala asoň chvilu hore a nech si radšej pospí cez deň dva krát ako potom už večer,ona by mala normálne ešte cez deň spať dva krát a teraz to má všetko poposúvané,momu malému sa takto vymieňal deň s nocou ked mal 3 mesiace,tiež chodil spať odruhej ,tretej v noci a potom spal do dvanástej do obeda,ja som ho začala ráno budiť vtedy ked som musela stávať aj ja k druhému synovi a pomali sa mu to vrátilo do normálu

cajova_lienka
18. dec 2013

skus jej nedovolit spat tak dlho rano - zobud ju o osmej - potom ju uloz doobedu o 10,30 -* nechaj ju pospat do 12tej - a potom ju uloz okolo 14,30 -15 a nechaj ju pospat len hodinku (1,5 hod.). (o 16tej ju zobud) Vecer ju skus ulozit o osmej - mala by byt dost unavena na to aby ti zaspala. sice sa prvy tyzden budes chciet obesit kym si zvykne ale po tych prvych 3 dnoch by to mohlo byt lepsie. (mala by ti zaspavat lahsie a skor (prve dni predpokladam bude dost protestovat a spat malinko - bude nervozna takze to skus riesit tak aby si to bola v pohode a pripadne mala nejaku pomoc ktora ta ale podpori (a nebude ti po tom co mala zacne plakat hovorit ako jej ublizujes a pod. - naozaj pomoc a nie niekoho kto ta zneisti) Drzim palec ja som si tym sice v miernejsom prejave ale tiez presla. chce to len tyzden zatat zuby a vydrzat 😀

zivika
18. dec 2013

ja by som v prvom rade zacala tym, ze by som ju nenechala spat do obeda...treba jej urobit nejaky rezim...skus ju budit rano vzdy v rovnakom case, bez ohladu na to, o kolkej v noci zaspala...zobud ju napr. o osmej, potom ju drz pri zivote do jednej a potom ju uz nechaj hore az do vecera...chvilu to bude trvat, ale urcite si zvykne 😉

albao
18. dec 2013

Rano zobudit, nechat 3 hodiny a ulozit, zase nehcat 3 hodiny a ulozit. Vecer o siedmej v posteli a uspavat. Vase dietatko zrejme presvihlo svoj spravny cas, chytilo tzv. druhy dych a nevie sa uz upokojit a zaspat. To je najhorsie, to nesmiete dopustit, to je narocne potom pre vas vsetkych. Radsej ukladta na spanok skor ako neskor 😉 A rano zobudit, nech sa vam spanok zacne vracat do normalu. Prve dni budu narocne, ale po 4 dnoch si zvykne 😉

noccikalili
18. dec 2013

Presne, aj my sme mali ten isty problem, mala mi chodila spat o pol noci uz sme to nezvladali, prosila o radu tu na MK, poradili mi aby som ju rano skorbbudila a vyslo to uz mesiac fungujeme super mala nam chodi spinkat a desiatej a rano vstavame a pol osmej🙂

luba28
18. dec 2013

no ja vas obdivujem,moj maly je uz najneskor o 19:00-19:30 v posteli,...rano vstava o 6:00-6:30 a potom ide spat o 11:30-12:00,...ja by som sa zblaznila,keby bol hore tak dlho,....klobuk dole, 🙂

jankako
18. dec 2013

@luba28 a čo má robiť???klobúk dole sa dáva za niečo iné...práveže si pýta mamička radu.mne jej je skor lúto že má takúto situáciu doma,že si nevie rady.@444luciam držím palce nech to čím skor prejde.musí to byť ťažké.ja som tiež prvé dieťa mala také nespavé.v noci aj tri hod.hore alebo podchvilou plakala..

adkasmolka
18. dec 2013

rano budit jednoznacne aj ked zaspi o pol noci. Aby bola hore max do 7hod rano. Potom ju dat spat naobed na pol 12 alebo na 12. A vecer si o pol 8 nejneskor uz v posteli . Prve noci budu tazke, ale potrebuje rezim.

viera77
18. dec 2013

tymto istym sme si presli aj my, veru nezavidim ti....dovodom nespavosti neboli ani zubky, dcerka je skratka takej povahy, malo spanku a cely den frci ako nadupana, aby nahodou nieco nezmeskala 🙂 ....od 1 roka uz nespi ani poobede - 12 hodin odspi v noci a 12 hodin "zije". Tu naozaj pomoze len prisny spankovy rezim a ranne budenie v rovnaku hodinu a snazit sa, aby nespala dlho hlavne podvecer, potom jasne, ze bude frcat aj do noci.....doteraz mame este taky malicky problem, ze ked niekam cestujeme autom, tak samozrejme zalomi - bud cez den alebo podvecer a potom do noci vystraja 🙂

hameeda
18. dec 2013

no to fakt by mi šiblo keby mala bola tak dlho hore, u nás pomáha hra na mrtveho chrobáka 😀 , jednoduch všetko zhasnem, prečítam rozpravku a poviem deckám že sa ide spať, ľahnem si s nimi a robím sa že spín, maximálne do pol hodiny všetci spia

nika1020
18. dec 2013

Ja som mala rezim 8 mesiacov.
Dva tyzdne ...zuby...plac..duracel....zaspavanie..hranie...plac..
Suhlasim baby...ale vase rady su super po funuse...dnes dcerku uspavam od 11 hod..
Ako sa uspava dieta ktore skace v postielke..vyratuje...narieka?...
Za 14 dni som spala v kuse 2 hodiny max...este aj dojcime...ziadny cumel...

Ja dnes vase rady beriem s rezervou....rezim ano...ale nie pri zuboch...

Proste fungovat na solarny pohon....
My mame babky 500km...takze zdravim fanklub maminiek s nespavymi detmi..
Zrusila som aj vianocnu turistiku...a o nejakom rezime?...mozeme snivat....

maja2039
18. dec 2013

rano ju zobudit nenechat spat doobedu

gaby21
18. dec 2013

Nika 1020, iba chcem reagovať na jedinu tvoju otazku. Dieťa ktore skače, vyratuje a narieka v postielke, by som odtial vybrala a nechala spať pri mne v posteli, z vlašť ked idu zuby, aj vtedy sa da takto urobiť rezim. Za 14 dni si v kuse nespala viac ako dve hodiny? No tak moj starši aj teraz v noci stale straši, napriek tomu ma vytvoreny pevny spankovy rezim, ja som sa poriadne nevyspala uz skoro štyri roky. Zrušila si turistiku? No ešte toho budeš musieť zrušiť velmi vela, ak maš nespave dieťa, ale rezim sa da vytvoriť aj pri nespavom dieťati 😝

klincek
18. dec 2013

@444luciam, poposuvaj jej casy spanku, ako radi cajovalienka alebo albao. nebude to lahke, ale teraz to mas uplne na odstrel, takze horsie isto nebude🙂

@nika1020, ked je najhorsie, vezmi dcerku k sebe do postele, vyspis sa aspon ako-tak. ja som tym mojim zo dvakrát musela dat kvôli zubkom aj nurofen, nemalo zmysel ich trapit. ked sli zuby, tak styri naraz, a pre istotu obom..
rezim bol pre mna nevyhnutnost k prezitiu, mam dvojicky. a tomu, aby jedli a spali (hlavne spali) vo vymedzených casoch, som dva roky podriadovala absolutne vsetko. prvy rok ich zivota som vytesnila nielen vianoce..ale to snad kazdy pochopi (a kto nie, ma smolu). teraz je to omnoho lepsie, a casom bude aj u vas.