Mám odísť, alebo mám zostať?

lagatta
18. aug 2014

Ahojte,

chcem vás poprosiť o radu, už som z toho zúfalá. Mám priateľa, s ktorým sa máme veľmi radi. Odišli sme spolu zo Slovenska v podstate na môj podnet. Momentálne bývame ďaleko v zahraničí. Prišli sme sem s tým, že on má prácu a ja si ju budem tu hľadať. O chvíľu bude mesiac čo sme tu a ja som si stále nič nenašla a začínam byť z toho zúfalá. Navštevujem všetky možné pohovory, snažím sa aktívne zapájať sa do života, ale nedarí sa mi. Dni trávim zatvorená doma posielaním životopisov a zúfajúc čakám na zvonenie telefónu a aj keď niečo, tak mi to proste nevýjde. Som v spojení so Slovenskom a aj s mojim bývalým zamestnávateľom, ktorý ma chce naspäť a ja neviem čo robiť. Mám ostať a byť s priateľom a udržiavať náš vzťah alebo sa vrátiť na Slovensko, ktoré z duše nemám rada, ale mám tam aspoň zabezpečenú prácu? Neviem čo robiť a mávam naozaj už depresívne stavy a neviem sa z toho dostať. Každý deň ráno vstanem s rýchlym tepom na srdci čo dúfam, že sa konečne niečo zmení a zase to skončí rovnako. Ďakujem za odpovede.

dossy
19. aug 2014

vydrz , zaciatky nie su nikdy lahke... skus nejaky mc donald ..babysiting alebo upratovanie ..

borkavan
19. aug 2014

@lagatta no ja som sa vrátila, lebo priateľ chcel. boli sme tam 3 roky. A po roku a pol na SR sme sa rozišli. Lebo zas nešiel podla môjho plánu.... Škoda rečí. No co když jsem byla blbá. 🙂
Bola som rovnaká... keď som mala plán, bolo to pre mňa svetlo za ktorým som išla a nedajbože, že niečo nešlo podla plánu...
Ale vekom a týmito skúsenosťami som sa naučila, že je dobre mať plán... ale život je nevyspytateľný a preto sa mu treba troška podriadiť a prijímať čo ti v tej chvíli dáva a byť za to vďačná.

Vidíš, pridala si sa do tých skupin na FB, takže paráda. Asi si máš viac užívať volnosti a pozrieť Dublin zblízka,nájsť priateľov a popri tom sa aj robota vyskytne.

oslo1
20. aug 2014

Ahoj, ja som mimo slovenska, tiez som mala vselijake zaciatky, nastastie som mala vzdy pracu, ale tak o sestricky je vzdy bitka.
takze: jeden mesiac je velmi malo na to, aby si vesala hlavu a rozmyslala nad navratom na slovensko. Zostane v rebe neprijemny pocit.
Pozeram, ze si pisala, ze ste v Dubline, ten je velmi drahy, ale tak pokial priarel robi, a uzivi vas, tak nestresuj.
Ked pojdes na interview, tak sa uklidni, ta desperation je z teba citit na hony.
Skusala si shopping centre?
Momentalne by som isla robit akukolvek robotu, musis sa od niecoho odrazit.
Prajem cela stastia

dina14
20. aug 2014

@lagatta nevzdavaj sa tak rychlo.. mozes sa zaregistrovat na web stranke Internations, stretnes tam vela zaujimavych ludi.., organizuju rozne akcie a mozno sa Ti podari najst cez nove kontakty pracu.. vela stastia!

lagatta
autor
21. aug 2014

@dina14 super, ďakujem za super nápad 🙂 ja som hľadala na meetup, ale to je dosť také mätúce, tak vyskúšam nejaké stretnutia s touto stránkou. Verím, že sa zaradím do života 🙂