Mám opustiť partnera pred pôrodom?

naky
23. sep 2012

Ahojte,
uz neviem, co mam robit so svojim priatelom. Som v 27 tyzdni. Babatko prislo viac menej necakane, ale doteraz to vyzeralo tak, ze je vsetko super a budeme stastna rodinka. Od septembra som nepracujem, do porodu mam este tri mesiace a cele dni travim sama doma - varim, upratujem, studujem knizky o tehotenstve detoch a porode, snazim sa aby bolo vsetko tak, aby bol priatel spokojny. On sa dokonca aj tvari, ze je. Avsak cely problem spociva v tom, ze sa ukazuje ako neohladuplny blbec. Su dni, ked si myslim, ze mam najlepsieho partnera na svete a potom to zabije situacia, kedy nevychadzam z udivu a mam pocit, ze zijem s tym najvacsim sebcom pod slnkom. Kazdy den chodi domov okolo 7dmej, pritom v praci niekedy konci aj okolo 4tej. Cas po praci travi u kamarata a venuje sa svojmu hobby, alebo len tak kecaju. Inokedy ma zase dlho pracu a popri nej este musi stihnut ine pracovne zalezitosti. Ked pride domov, je zhuleny z travy a nasa komunikacia je minimalna, lebo je unaveny a o pol 9 zaspava. Ja som cely den doma sama a cakam kedy pride, aby sme sa mohli porozpravat, ale nic z toho - ani z rozhovoru ani zo sexu. Potom sa len hadame a ja mu nadavam, ze sa mi nevenuje a radsej chodi po kamaratoch hulit travu (s ktorou mal skoncovat uz pred rokom, ale ukazalo sa, ze to boli len prazdne recicky.. vraj ked sa nam narodi mala, tak prestane, lebo uz nebude mat cas.. hmm chcela by som vidiet) Jeho reakcie su asi taketo: " nemozem za to, ze sa cele dni doma nudis.. nemozem ti sediet pri riti len preto ze nemas program a nemas kamaratov..." Ja sa rozplacem, on sa so mnou odmieta rozpravat a veci riesit, pretoze "nebude riesit moje haluze". A co ja??? cele dni doma sedim a cakam na neho s upratanym bytom a navarenou vecerou, tehotna!!! Potom pride zase uzasne obdobie a je nam super, lubime sa, vsetko nadherne klape, chvilku sa snazi a potom je to zase o tom istom.. hadky, kvoli tomu istemu.. MOmentalne sa spolu nerozpravame.. Dovod je ten, ze raz za cas nas zavolaju kamarati do podniku a von.. Samozrejme, rada idem s nim, kedze aj ja potrebujem z domu vypadnut a byt v spolocnosti. On s kamaratmi popija a ja sa snazim pripajat na minerlke a cajiku. Pochopitelne, nevydrzim dlho, tak ho uz o 11tej vecer prosim aby sme isli domov. Najnovsie to vyvrcholilo do hadky, pretoze sa chudak nemoze ani opit a zabavit, lebo vsade chodim s nim a namiesto toho,a by som ostala doma tak sa (citujem) "vsade naje*em a potom ho taham domov a on sa nemoze zabavit tak ako vsetci ostatni chlapi, ktori maju tehotne frajerky". To ma dorazilo... Nie len ze zo mna spravil kravu, ktora sa vsade navtira a chodi pri nom ako cecok, ale som este aj netolerantna, lebo ho nenecham zabavat sa s kamaratmi a pit.. a co ja???? ma pre mna niekto pochopenie?? som tehotna, tiez sa nemozem zabavat, nemozem robit to comu som sa venovala predtym, cele dni travim sama doma, zatial co on chodi ku kamaratovi a huli, robim mu sofera, ked si da pivo, obskakujem ho a podavam ju jest pod nos, ked pride z prace.. a este vyjdem ako krava.. o moje pocity sa nikto nezaujima, len aby mal on pokoj a pohodu.. a najhorsie je, ze sa so mnou nechce o tom ani rozpravat, lebo opat "nebude riesit pic**viny".
Zacinam byt z toho zufala... a pohravam sa s myslienkou, ci ho neopustim.. ale mam to robit pred porodom? bojim sa, ze to nezvladnem.. neviem si predstavit ze by som bola sama s dietatom.. predstava, ze vychovavam dieta v neuplnej rodine je pre mna nocna mora...

vejula
28. sep 2012

@zabka88 jasne, je to tvoj pohlad a môj je môj. Inak nemaš v pase zapisane detičky. Ak sa ťa môžem opytať a nieje to nejake tajomstvo kolko detičiek maš odrodených? Vôbec nechcem rypať, len ma to tak zaujima.

Ja sa proste s tvojim nazorom neztotožnujem. PArtneri niesu partnermi len ked niesu problemy. Mali by ostať pri sebe, hlavne ked ma jeden z nich sťaženu situaciu. Tou môže byť aj tehotenstvo. A výroky ako: Sed doma ako všetky tehotne a mna nechaj nech sa bavim sam, lebo ty ma obmedzuješ. Alebo čo to maš za halušky? Ako odpoved otazkou na to ked ma žena pocit, že je sama... To mi moc fajn nepríde. Ja by som strašne, ale tak uprimne zo srdca priala aby každý taký chlap zažil aspon jeden mesiac tehotenstva - najlepšie deviaty 😀 a aspon pol hodinku pôrodnych bolesti, a prípadne ešte par dni dojčenia s bradavkami plnými bolestivých ragad 😝 Aby pochopili, že to niesu len haluze, ale je to tak, že žena potrebuje nielen fyzicky pomôcť, ale aj psychicky. LEbo kto nezažije nepochopi, a problem je to oboch, lebo to dieťa žena nevynosí a neporodí len pre seba.

barbyes
28. sep 2012

@lujza123 áno, určite máš pravdu, ja som však narážala na iné príspevky v iných témach....ak by si ich čítala ver, že by si získala podobný názor ako ja, ale máš pravdu, sem tá debata nepatrí 😉

janulka188
28. sep 2012

@naky dievca zlate z toho vztahu utekaj jak sa da...vždy to budu len prazdne sluby a nic sa nebude diat..Sama vychovu dietata zvladnes ako hocktora z nas ,mozno si poplaces a obcas to bude tazke ale iste to zvladnes aj sama ..Partner ti ma byt oporou a tak isto aj ma byt zodpovedny ale z tvojho citania mi pripada ako decko co sa nevie vpratat do koze a prijat realitu..a neboj sa toho ze nestretnes niekoho lepsieho a budes mat uplnu rodinu a partner bude lubit tak teba ako aj tvoje dieta ...pozri sme aj rozvedene s dvomi detmi a nasli sme partnera ktori ich lubi ako svoje 🙂)

cecil36
28. sep 2012

@pectore nechcela som reagovat, ale este odpoviem na tvoju otazku. Nie moj muz si nikdy v zivote nepodal ziadnu stavku a sport ho nezaujima. A urcite to nerobi ani poza moj chrbat, kedze si vazi kazdy cent, ktory zarobi, nepotrebuje ich takto bohapusto vyhadzovat. A predstav si ma aj konicky, ktorym sa venuje a nesedi mi stale za zadkom. 🙂 Vies, v 25 - ke som aj ja bola liberal, preto som nejaky cas zila s clovekom, ktory stavkoval. Dnes ma dlhy, exekutorov, dve neuspesne liecenia v BB a pokracuje v stavkovani stale. A odkialze to ma? Od svojho otca (ten uz prestavkoval vsetko). Videl to doma, robi to aj on a berie to ako normal.

pectore
28. sep 2012

@cecil36 to ze to tebe nevislo neznamena ze to nevide inym...

cecil36
28. sep 2012

@pectore nepoznam takych, ktori sa z toho dostali. Ale tebe to urcite vyjde. Takze drzim palce.

bleble
28. sep 2012

ono sa lahko povie zbal sa utekaj, je pravda ze babatko bude potrebovat kludnu maminu bez stresov - ale co ti prinesie viac stresu to uz vies iba ty sama, ci to este vyskusat a dat mu sancu alebo sa trapit sama. Podla toho co pises to vyzera ze priatel je este nevyspely, mozno nepripraveny na dieta a mozno sa tak sprava len od strachu, ze co ho caka, ze potom uz to je naozaj o zodpovednosti a mozno si teraz chce silou mocou vyhadzovat z kopytka..ja by som mu mozno dala este sancu aky bude ked sa babo narodi..ci ho to nezmeni..su aj take pripady..a tiez niekedy pomaha ked ide do tuheho..skusit odist teraz a uvidis ci s anezmeni, bohuzial vela ludi zisti co malo az ked o to pride..vela sily zelam a mozno sa skus obratit na nejakeho jeho kamarata s ktorym si aj ty rozumies nech mu dohovori v chlapskej debate.

pectore
28. sep 2012

@cecil36 dik ...ja prave takych poznam co to mali ako zalubu a ked si nasli zeny tak od toho upustaju a viac rozmyslaju co si mozu dovolit minut.... a ja viem ze ma neklame pretoze mam pristup k jeho uctom 😉 vydavkom...no verime si. .. 🙂

megika1
5. okt 2012

treba myslieť na čas,kedy príde bábo do rodiny.Ako kojaca mamina budeš potrebovať veľa pohody,tej sa Ti asi pri nezrelom partnerovi neújde,držím palce a všetko dobré :o)

lubenka96
5. okt 2012

Ahoj,no tazke to mas to ti poviem a uprimne mi ta je luto,prepac mi ak sa vyjadrim zle ale ja by som s takym chlapom nebola,aby som sa starala o domacnost varila atd a.....teda to aj robim,len ten moj mi je vdacny vsetko si vazi tiez pracuje z prace rovno domov,nijake bary a tieto veci, casto mi pracuje do noci ale doma kedze robi na pc,a v celku kriveho slova nemozem povedat nanho,,no to je o mne....rada by som ti nejako poradila,pomohla'nechapem ako sa mze takto ten tvoj spravat,no ja by som ani nedovolila aby moje dieta vyrastalo pri niekom kto huli travu....su tam hadky chvilu je dobre no neviem,je samozrejme ze je najlepsie ked dieta vyrasta v uplnej rodine no ak by to malo byt takto neviem,mozno cakas dufas ze sa zmeni po porode no ak nie potom pride otazka a co teraz?no vjem ze chlap ktory je rodinny typ a vazi si svoju zenu ci uz priatelku sa takto nesprava......velmi ti drzim palce nech si stastna a tvoje dietatko nech zije v uplnej ale pokojnej stastnej rodine

martinkova24
5. okt 2012

@naky ahoj no stailo mi ked som prisla po tu travu moj roby to iste ale namiesto od toho tvojho my vysedava doma v com je rozdiel,,,momentalne sa lieci na jednu chorobu ktoru nejdem rozoberat takz enemoze ani robyt ta liecba mu sposobuje strasne psichicke problemi a len v daka huleniu je ako tak ,,normalny,, strasne ho hneva to ze nemoze robyta est viac to ze ja taham rodinu /podnikam/ mame spolu 2rocnu dcerku sme spolu 4 a pol roka a pred malou som si aj ja zahulila,,,nezapieram,,,myslala som ze ho to zmeni ale viem ti zarucene povedat ze clovek ktory huli sa toho NIKDY nevzda aj keby si sa na hlavu postavila,,pre nich je to normalne ved to nie je droga no nie??poviem ti aj som rada ze ma travu lebo bez nej by tutup liecbu neprezil 🙄

martinkova24
5. okt 2012

@naky a este jedno malo kto kto je zhuleny ma chut na sex alebo ma blok kvoli brusku,,,a poradim ti neber ho k porodu 😎

bibistec
5. okt 2012

no to je sila. v prvom rade tazko radit, nepoznam ani teba ani jeho a kazda sme ina. ale pravda je ze teraz s tebou este lomcuju tehotenske hormony ale uprimne tvoj priatel je podla mna este sam decko. to jeho chovanie a fajcenie travy je teda sila. ale ked uz ste v takej situacii normalne by som mu navrhla partnersku poradnu aby sa na vas problem mohol pozriet niekto kto tomu rozumie a navyse nie je zainteresovany. ja by som to riesila radikalne, bud to budete riesit spolu alebo...a co sa tyka priatelov treba si vymedzit kedy bude s nimi a kedy s tebou samozrejme clovek potrebuje aj oddych. ako on tak aj ty. Budes to mat po narodeni diatta tazke lebo ta izolacia este len pride a tie hormony...viem co vravim. a zabudni ze narodenim malej sa zmeni, nezmeni. dala by som mu este sancu ale musel by sa sakra snazit. radsej nech dieta vyrasta v nekompletnej rodine ale obklopene laskou ako v kompletnej ale v hadkach a osocovani, to nie je dobre. drzim ti palce musis to zvladnut.

macioli
6. okt 2012

Ja som bola v poradni s tymto istym problemom a poradila mi ,že mam ho nechat jeho to prejde mala ma 2 roky je to horšie .Nemožem sa nanho spolahnut ani mu nechat dlho malu.A čo je horšie vytvara jeden problem za druhym.A peniaze ani nehovorim .Chodim do prace staram sa o deti domacnost a riešim čo on pokazil.Až teraz som dostala rozum a odchadzam odneho.Nezmeni sa to .Ja som dufala zachranovala rodinu a čo stoho.

m_ij_ka
4. aug 2013

@naky čím skôr by som ho opustila. Aj pred pôrodom. Lebo takýto typ chlapa sa nezmení nikdy a vždy ťa bude chlácholiť len rečami a skutky budú v nedohľadne. Spakuj veci a choď k rodičom tí ti určite pomôžu, radšej vychovaj dieťa sama akoby malo toto čo píšeš zažívať každodenne. Prajem veľa síl

poussin
29. sep 2013

@naky Ahoj Naky , len ma zaujimalo ako to cele dopadlo? Ako ste vas problem vyriesili?

naky
autor
29. sep 2013

@poussin prve dva mesiace po porode boli tazke...nevedel si zvyknut, ze ma dieta a zavazok...v tehotenstve je predstava ina ako realita po porode a obaja sme zistili ze mat dieta je skutocne narocna zalezitost - psychicky a hlavne.financne. Po dvoch mesiacoch prisiel akysi zlom..asi sa moje hormony ukludnili a jeho psychika sa nastavila na otcovsku rolu... prestali sme sa haat..on restal travit vacsinu casu s kamaratmi...po praci zacal chodit domov...travi viac casu s malou.. O nejaky cas prestal hulit travu.. momentalne sa velmi lubime, sme stastni, uvazujeme nad kupou domceka a prajeme si dalsie babatko🙂 neviem, kde bol ten zlom..ale viem ze mala ho velmi zmenila a.stal sa z.nehouzasny otec a po novom uz aj manzel 🙂 stale si sem.tam vybehne s kamaratmi alebo si porobit svoje vveci, ale to je uplne v norme. Som stastna ze som ho neopustila a dufam, ze to hrozne obdobie uz nikdy nenastane.

poussin
29. sep 2013

@naky to som velmi rada 🙂 Ako som ti uz vtedy pisala aj moj partner sa nespraval tak ako som si predstavovala a po istom case cca 1mesiac po porode sa uplne zmenil. Mala si ho uplne omotala okolo prsta.
Nechapala som tie silacke reci zien, ktore ti pisali, ze ho treba ihned opustit. To sa lahko hovori...

naky
autor
29. sep 2013

@poussin nastastie som na tie reci nedala...ani by som to nedokazala... potom som aj lutovala, ze som sem pisala, lebo ma len deptalo citat spravy, ktore ma uistovali ze to uz lepsie nebude a ja som dufala v opak... ale vraj sa neda vymazat zalozena diskusia...

naky
autor
29. sep 2013

@poussin deti su zazrak..vsetci spime spolu v jednej posteli a blaznime sa..je to uzasne...som neskutocne stastna ako to dopadlo...nevravim ze je z neho dokonaly muz ale kto je dokonaly? robi pre nas maximum a to je najdolezitejsie...

veronkarisko
1. nov 2013

Jednoznačne ano. Nie nezmení sa, len my si to myslíme,ze to malé stvorenie ho zmení...opak je pravdou, a potom to bude ešte horšie a ťažšie

slavik79
19. jan 2017

@naky ahoj, smiem sa opytat, ci po tych rokoch je stale vsetko v poriadku?

lulu655
Autor odpoveď zmazal
Zobraz