Zábava v tehotenstve. Ako sa mi zmení život?

tehula
10. jan 2009

Ahojte tehulky. Chcem sa spytat najma prvorodiciek, kedze ich pocas tehu nezabava dalsi drobec a najma tie, ktore ste sa obcas vybehli zabavit s kamaratkami. Co sa u vas zmenilo? Ako riesite to, ze nielen ze zabava nehrozi, ale ze maloktory podnik na posedenie pri caji s kamaratkami je naozaj nefajciarsky. Nemate pocit, ze ste uplne odrezane od okolia?
A co vasi partneri? Zmenili a prisposobili svoj "zivot" s kamaratmi a su s vami doma, ci zabava vonku pokracuje?
Zaujima ma to, lebo niekedy mi prekaza ze nemozem sa s kamaratmi stretnut a posediet kvoli dymu a zas partnera doma drzat nechcem. Ale zaujima ma, ako je to u vas a co sa pripadne zmenilo, ked ste zistili, ze ste tehotne.
Kludne piste aj druho a viacnasobne maminy, len je mi jasne, ze ked dieta je uz na svete, tak je zabavy tolko, ze na inu ani nepomyslite 😀

anavi85
10. jan 2009

ahoj,
tak moj drahy chodi do prace a domov. Ked ide von, tak ideme spolu. S tym zafejcenym prostredim je to tahsie, snazim sa byt aspon v nefajciarskej zone. A myslim, ze ked sa to male narod, tak budem zit len pre neho. Vsetko ukaze cas a ziatal mi ta zabava a popijanie drinkov nechyba 😀 tak uvidime

emily
10. jan 2009

Ahoj tehula, ja už nie som tehotná ale dobre si spomínam ked som bola a chodila som s manželom a kamarátmi si posedieť, zo začiatku sme chodili tak ako stále aj do tých zafajčeným podnikov ale nie často a ku koncu už sme si vyberali podniky ktoré boli aspoň vyznačené nefajčiarskou zonou a samozrejme kamaráti ktorý fajčili tak pri stole nefajčili ale išli vonku...... a ku koncu tehotenstva sa mi už ani nechcelo nikam ísť lebo už som nevládala 2 hod. posedieť len pri džúsoch a minerálke a teraz ked už máme našu Lindušku tak nikam nechodím ja a manžel sem tam s kamarátmi zájde von posedieť 😉

tehula
autor
10. jan 2009

vdaka za reakcie. No my sme to kamaratom nehovorili hned, ale zaujimave, ze ked im to partner naposledy povedal (to uz som ja nebola s nimi, lebo chodia do fajciarov), tak sa vsetci tvarili, ako to tusili a vedeli. No a preto ma zaraza, ze ked to kazdy tusil a vedel, preco neurobit ustupok a neist do nefajciara, aby som mohla ist s nimi ako pred tehu. Skor ale ziskavam pocit, ako by ludia brali za samozrejmost, ze tehotna sa chce asi dobrovolne zakopat doma a nikam nechodit.
Neviem, co si mam o tom mysliet, muza nasilu doma nechcem drzat, ale nie je mi to uplne prijemne.

anavi: drinky mi nechybaju, skor nejake slovo s kamaratmi a kontakt s ludmi okrem pracoviska

petra1985
10. jan 2009

ked som zistila, ze som tehotna tak mi prebehlo hlavou vsetko mozne a najma to, ze zabave je koniec kedze som dost taky diskotekovy a zabavychtivy typ..a odvtedy som nebola takto von sa zabavit ani nepamatam.. odkedy som tehotna ani nemam chut ani nechcem kvoli babatku a prisla som na to, ze mi to ani nechyba.. 😎 priatel travi teraz viac casu so mnou ako s kamaratmi takze sa nemam na co stazovat🙂 aj ked ide tak na trocha a zas je pri mne.. ale viem, ze raz to na mna pride a budem potrebovat sa ist niekde odreagovat trosku.. cas ukaze..ale zabavit sa da vsade.. nielen na diskoteke a v bare 🙂

tehula
autor
10. jan 2009

peti, ja som uz nejaky ten rok odporca diskotek a dlhej zabavy. Ja fakt nepisem o chlastackach, mne to bohate staci s partnerom stravit cas. Ale skrie ma, ked jemu to nestaci a beha si nadalej a ja musim doma sediet.
Kamaratky dieta necakaju, takze vlastne nemam nikoho takeho v okoli, co by mi rozumel

egyptanka
10. jan 2009

no prvy trimester som bola rada, ze pridem domov a ze si lahnem spat, druhy trimester som si vyrazila sem tam, ale potom mi velmi zacal prekazat cigaretovy dym, tak som s tym prestala, lebo moje pluca sa spamatavali asi tyzden.
Co sa tyka manzela tak ten vzdy po robote ide domov, minule mal aj moznost si ist sadnut von s partiou, ale radsej utekal za mnou i napriek tomu, ze som mu hovorila, ze ked chce tak nech ide na dve - tri hodinky.
Co sa tyka styku so znamymi tak sa snazime sa aspon ozvat, mne je len luto, ze moji kolegovia sa mi nevedia ozvat i ked som na PN.

A tie dva deci cerveneho vinka si radsej dam pri dobrej veceri s manzelom alebo rodinou v nejakej nefajciarskej restike, ako v nejakom zahulenom, hlucnom prostredi.

O to krajsie bude leto, ked budeme sediet pri ladovej kavicke vonku niekde na terase a nase babulko bude krasne spinkat v kociku vedla nas. To nam vynahradi tie vecerne zimy doma. 🙂

jennna
10. jan 2009

ahojte, tak ja mám v poslednej dobe hroznú chuť ísť si niekam zatrsať, som už 3tí mes.doma bez pohybu, a to som predtým bola dosť v pohybe, tak mi to asi chýba,...ale keďže fakt nechcem ohroziť bábätko v tých zafajčených paboch, tak nemám na výber, bola som raz na konci roka s kolegovcami, ale stále som myslela na to, že moje malinké musí toto príjmať do seba, tak ako koľvek by som zatrsala, radšej som šla domov...
a keď mám velikú chuť...pustím si na plné pecky hudobnú stanicu či rádio, začnem trsať pred zrkadlom, tvárim s dôležito a cítim sa fajn... nič to nemení na tom, že keby u nás bolo zakázané na verejnosti fajčiť, určite by som si niekedy zašla von sa zabaviť...

petra1985
10. jan 2009

tehula a to robi casto? Tak sa ti necudujem to by ma stvalo tiez ☹ tak mu to na rovinu povedz, ze tehotni ste obaja 😎

zuzka1.
10. jan 2009

Ja som si zvykla nejako postupne. Ked som zistila, ze som tehu, najskor som nechodila nikde, ale 9 mesiacov nemozem byt doam zavreta, tak som chodila s bababmi do nefajciarskej casti, pila nealko-to bol nezvyk riadny 😀 .
Prestala som fajcit, to mi vadilo! robila som predtym v bare, kde byvali cez vikendy diskooteky, tak to mi chybalo strasne, predtym diabol na parkete, zrazu vsetko fuc, ale nejak to prislo samo, ze mi nebolo treba fajciarsko-pijansku zabavu.
Prvykrat sme boli vonku s mm, ked mal maly 4,5mesiaca, odvtedy chodime aspon 1-2x za mesiac, nekojim, takze sa da, prichody ako za mladi rano o 5, den po zabave je tazky, kedze treba fungovat normalne, ale zato si uz mozme sami.
Treba len vydrzta, to prejde a pride zase.
A co sa tyka toho, ze ci som s anecitila odstrcena na pokraji spolocnsti, citila, mala som take stavy, lebo nie vsade moze tehulka ist, nie vsade su pre ne podmienky. Ale to uz je ta najnizsia cena za ten najcennejsi dar 🙂 🙂 🙂

vieruna
10. jan 2009

Ked tak nad tym rozmyslam, pri prvom tehu som si na to ani nemusela zvykat. Zo zaciatku mi bolo strasne zle zo vsetkeho a z cigariet zvlast. Bola som rada, ze zijem a nieto ze sa ist zabavat. BTW predtym som tiez chodievala casto. A potom ked uz bolo vidiet brusko, tak som bola az prekvapena, ako boli vsetci tolerantni. Asi som mala velke stastie, ze bolo leto, dalo sa sediet na terasach a aj ti najvacsi burani ked videli brucho, tak si isli bafnut bokom 😀

ditka1
11. jan 2009

ahojte pripajam sa k diskusii,my sme s manzelom pred tehu casto chodili von aj niekolkokrat do tyzdna,robievala som nocne tak som bola taky nocny vtak 😀 bola som na to zvyknuta cez den spat.
Ale akonahle som zistila,ze som tehotna som s tym uplne sekla a nikde v bare ani na diske ani v zafajcenom som nebola,sice som ani predtym nefajcila.Moj muz je tuhy fajciar a nefajci odvtedy vobec v mojej blizkosti,aj moji pribuzni sa snazia a su tolerantni s fajcenim.vsetko sa da len treba chciet,hoci ma velmi lakalo zo zaciatku ist niekam s azabavit,ale teraz na to ani nepomyslim,som rada,ze zijem vobec lebo tieto posledne tyzdne su vselijake bolestive. 😒

caruzo19
11. jan 2009

tehula,no ja presne viem o com hovoris,s manzelom sme sa dokonca zoznamili v podniku,kde sme my s kapelou chodili hravat a teda,dym sa tam dal krajat... okrem toho,robila som so zvieratami a tehotenstvom mi zacali rozne alergie a fyzicka praca tiez nic moc pre tehotnu,tak som bola od 5.mesiaca doma,manzel kamionista...
no nuda nehorazna,clovek este neni nastaveny na to kupovanie veciciek a vlastne ani nevie ake a ani kocik nejak pozerat sa mi nechcelo(to vsetko mi vypuklo a z po porode a teraz toho velmi lutujem,pre druhu mam vsetko po prvej a taaaaak by som teraz nakupovala a vyberala kocik 😖 )
zrazu sa pristihnes ze kamaratov mas menej a menej,lebo oni stale ziju tym zivotom co predtym a ty uz nie...
my sme to vyriesili tak,kedze sme dieta planovali a chceli sme ho obaja,ze sme proste zmenili zivotny styl.prestali sme chodit vecer v sobotu hravat a len tak sme chodili na prechadzky a pozerali telku spolu.. skocte si niekedy do kina,alebo na navstevu k niekomu kto uz dieta ma... neber to tak,ze manzela obmedzujes,ved ked to mas brat ako obmedzovanie,tak ty si potom obmedzovana viac,nie? moj manzel bol si niekde sadnut bez nas mozno 10x a to rozhodne nikdy nebol domased,ale teraz proste zijeme inac.ti kamarati co za to stali,nam ostali,s ostatnymi si dnes prehodime par viet ked sa stretneme a dalej nejak nieje o com.
tie detio za to urcite stoja,nemusi tio byt luto,ze nieco pekne skoncilo,zas nieco krajsie zacina,len ten prechod je troska mozno tazky

segricka
11. jan 2009

my sme sa s manzelom vyhybali fajciarom uz pred tehu, ale ked sme otehotneli, okolie bolo - musim pochvalit - ohladuplne. nefajcil v mojej pritomnosti moj otec, silny fajciar, ani kamaratka, ktora si inac kavu bez cigy nevie predstavit a dokonca to respektoval este aj riaditel v robote - a vobec som ich o to nemusela ziadat, povazovali to za prirodzene. a nadalej sa fajciarom vyhybame - ideme len do podnikov s oddelenou nefajciarskou zonou, alebo tam nejdeme vobec.

chymenitta33
11. jan 2009

Ahojte🙂

počas tehu som nechodila do žiadnych podnikov kde y sa fajčilo. Chdoili sme do čajovne na pizzu a tak. Síce drahý bol stále v práci a ja som musela ležávať. Tak som si krátila čas objednávaním vecičiek pre naše drobátko🙂Nakoniec vyšli s toho 4 vrecia 😝 A to sme ani zdaleka kopec vecí nemali oblečené, lebo sme nestihli. Pri druhom baby by som tiež objednávala lebo to teší, ked sa tešíte na srobátko tak máte chuť mu všetko nachystať, ale v žiadnom prípade by som tolko vecí neobjednala 😠 😀
Ako aj som chodila radqa von ale počas tehu som si odvykla od nejakých podnikov a ako teraz ma to vôbec neláka, a aj ked teraz niekam ideme tak samozrejme do nefajčiarskej zony kvôli Dejvovi 🙂

monbebe2011
29. nov 2011

Ahojte, uvidime ci sa mi niekdo ozve, ale potesilo by ma pocut Vase skusenosti. Ide o to, ze mam v plane ist pomoct priatelovi s diskotekou, takze by som robila v privom trimestri za kasou na diskoteke, co nie je tazka praca. Ide skor o hlasnu hudbu. U nas sa nefajci, ale sme hore do siestej rano. Co poradite, mame najst niekoho co ma zastupi alebo nehrozi ziadne nebezpecenstvo? Neradi by sme riskovali, ze by sa mimcu nieco stalo.

alenka600
29. nov 2011

@monbebe2011 Vies, ono nikto Ti nikdy nezaruci, co je bezpecne a co nie. Jedine, co je jasne - ktore veci sa nesmu (alkohol, drogy, atd) Niektore zeny prvy trimester zvladaju lahko, niektore tazko. Pokial viem, hlyk v prvom trimestri nie je "zakazany" (ber to tak, ze samozrejme najlepsie je bez hluku, bez stresu, bez toho, bez tamtoho, atd🙂, ale nemyslim, ze by hluk mal skodit na zaciatku tehu. Plus ked sa tam nefajci, tak je to OK. A ci vydrzis hore do 6.00 zalezi len na Tebe, to nemoze uskodit ak to budes zvladat dobre. Ale sama uvidis ako sa budes citit, ja som prvy trimester zvladala tazko hlavne psychicky - unava, depka, zataz, proste som sa na nic poriadne nezmohla. A neskutocne mi vsetko pachlo a z toho som mala este vacsie depky - kam som sa len pohla, bolo mi zle z toho "smradu". Ale ak budes zvladat, tak je to OK.

eeffka
30. nov 2011

@monbebe2011 ahoj no ja tiez 1. trimester, v kuse unavena, do roboty a domov spat, skoncilo sa moje cvicenie lebo som nevladala vyjst na 2p peso, tlak 90/60, takze v mojom pripade predstava ze musim dakde stat celu noc 🙂 nezrealizovatelne. Ked sa budes cititi ok, ale ja by som si pre istotu hladala nejaku "zalohu" za seba.

alenaba
30. nov 2011

Ahoj ja by som si našla za seba zalohu alebo niekoho kto by bol pri mne keby niečo. Na začiatku 1 trimestra som bola ako šipkova ruženka a fakt toto by som nezvladla, ale teraz - 2 trimester pohodička, zle mi nebyvalo vôbec ale ta unava. Som rada,že to mam za sebou. Čo sa týka hluku musíš zistiť sama. Mám kamošku, ktorá mala veľké kŕče po návšteve koncertu - bola pri reprákoch. Ale prešlo to a syna má úplne zdravého. Takže ak nebudeš mať problémy a budeš sa cítiť dobre, tak prečo nie? Moja babka mi hovorí, že tehotenstvo nie je choroba a samo telo si vypýta, čo potrebuje a čo nechce.
Ja som bola na hokeji v kotli, bubny boli o rad vyššie a nič mi nebolo, cítila som sa dobre aj počas hokeja aj po ňom.
Ak si v pohode ty aj drobček bude, keď nie dá ti vedieť.

veronikam
30. nov 2011

Ja som chodila normalne von s manzelom aj kamoskami a bolo pre nich samozrejme, ze sme isli do podniku kde sa nefajci, a dokonca kvoli mne chodili aj do podniku kde sa capuje nealkoholicke pivo 🙂 . Postupne som uz vsak nevladala a nemala som zaujem vysedavat niekde v podniku, radsej som sa doma vyvalila na gauci 🙂 . Manzel ak mal nejaku akciu (hravaju poker raz za mesiac, pripadne z prace s partiou, alebo s kamaratmi) tak samozrejme isiel, mne to nerobilo nikdy problem byt sama doma. Ved nechodil kazdy den. 🙂