Mám ostať vo vzťahu, v ktorom nie som spokojná?

bambina9
1. sep 2015

Zijem s priatelom a jeho 5 rocnym synom..spolu mame dceru ktora bude mat 9 mesiacov....Dost casto sa hadame kvoli sexu,peniazom a tomu ze sa mi (nam) malo venuje,nikam spolu nechodime ako rodina.....ziadne vylety,,dovolenky, max rybacka ktora je jeho hobby 😒 .......cez vikend lehni pred tv,pochrapkava ide sem tam na ryby alebo si odbehne riest pracu na 2-3 hodky..strasne sa prinom nudim 😒 Co sa tyka sexu ten mame len ked on chce..cca 1 x do tyzdna..(niekedy ani to).. inokedy 2 x..alebo raz za 10 dni ...a vacsinou su to len rychlovky...uz som mu to vela krat vyhadzovala na oci ale nic.....pritom deti by sme mohli dat k babke na par hodin a byt sami..ale on nic take nikdy nenavrhne..... 😒 Z prace chodi neskoro vecer tak som stale sama...ked pride chcem sa trosku rozpravat a jemu sa nechce...... 😒 chvilu sa povenuje malej,naje sa a pozera tv....Financie tak isto nic moc...vychvaluje sa kolko zarobi ale nic neusetri....malokedy mi povie aku mal vyplatu...musi davat peniaze aj do prace..bezin a neviem co este..stale mu nejaky zamestnanec vola a pyta peniaze na benzin....nakupy robi vacsinou on..aj navari...peniaze mu niekedy do dalsej vyplaty nevystacia a potom si musi pozicat od sestry,kamosa alebo maminky...z dalsej vyplaty vratit.....viac krat sa stalo ze tu 2-3 dni ani nebolo poriadne co jest.. a pritom su tu 2 deti....nevie hospodarit s peniazmi a mne vyplatu do ruky neda...... 🙄 Teraz zacne skolka..maly nema ani veci pokupene,papuce atd..mala moja potrebuje tiez,,ja tiez...a ked som si pytala vraj musim cakat cca 2 tyzdne lebo mal dostat teraz 2000 a dostane len polovicu,,zaplati najom,da chlapom v praci,,necha na stravu a ja si mozem zasa piskat.....Inak lakomy nieje ked ma vzdy mi da..kupil nedavno malej dost drahy kocik ale to neni vsetko.....potrebuje aj ine veci a serie ma ze musim stale iba cakat dokym mi da... 😒(vela x sa stalo ze sa im vyplata omeskala aj o tyzden) Pracoval jeden cas v nemecku ..dobre tam zarobil ale nic neusetril..neviem naco tam isiel....Mam ho rada ale neviem dokedy takto vydrzim fungovat..Som este mlada ja chcem zit..chodit sem tam na dovolenky,,vylety(cela rodina nie oddelne).nechcem stale sediet doma..ked som mu spomenula ze si kupime bicykle a budeme sa chodit bicyklovat pozeral na mna ako tela na nove vrata..ze on bicyklovat chodit nebude..s tym malym nerobi nic okrem toho ze ho zoberie na ryby....Ani len na kupalisku sme neboli vsetci spolu..lebo jeho to nebavi...
Som z tejto situacie uz unavena....vela krat som sa mu stazovala ale je to stale rovnake...Premyslala som uz aj nad tym zeby som odisla do zahranicia (pracu tam mam,byvanie tiez a jazyk viem)...neviem ci tu mam aj napriek tomu ze mi tolko veci vadi 😒 ☹ Mam sa prisposobovat stale iba ja ? 😒

maciatkolulu
1. sep 2015

@bambina9 a inak mas to vyriesene s partnerom? Lebo ked "nedovolil" byvalej si zobrat dieta do zahranicia, tebe "dovoli"? To musite mat vydiskutovane.

bambina9
autor
1. sep 2015

@maciatkolulu No ked si ty myslis ze kupit kocik raz za sto rokov je vsetko tak ja nemam slov
a co ked mi da pusu a objime ma ?..ja som jasne pisala vyssie co mi prekaza..
a co mam chodit po vyletoch bez penazi ?
nepisem ze mne vadi to ze ho vidim az vecer...ma aj dost volna..nemusi byt v praci stale..ide o to ze nic spolu nerobime..lebo ked ma volno bud ide na ryby..alebo lehni pred tv..nebudem to tu opakovat..detom sa poriadne nevenuje ak je doma..s tym malym to iste..len na ryby ho berie nic ine.....
aj tak sa budem musiet rozhodnut ja sama co dalej..chcela som len vase nazory pocut..dakujem 🙂 vy sem nevidite len tazko mozete hodnotit 🙄

sense
1. sep 2015

@bambina9 tak naco si sem pisala ked my nevieme nic zhodnotit....vezmi si to aj z tej strany ze chces ist k moru keby aj k moru idete , aj tak by si bola stale len s malou lebo by priatel zrejme prelehnil celu dovolenku bud na plazi alebo pri telke v hotelovej izbe a zas by si mala len ty dieta na starosti....predpokladam ze ste boli kratko spolu a dieta nebolo planovane, lebo tak ako ho opisujes musel byt uz predtym ako ste sa vzali...ale rad si tu dostala neurekom , ked si tak strasne nespokojna tak odid od neho...lebo ako vidis v tomto ta on neberie vazne, kedze sa mu odchodom len vyhrazas...

timea7
1. sep 2015

@bambina9 a čo tak privyrobiť si niečím na MD? Píšeš, že sa doma nudíš, pracovala si v zahraničí, ovládaš jazyk, môžeš ho doučovať, môžeš robiť korálkové šperky, piecť, háčkovať, maľovať na textil....zabiješ dve muchy jednou ranou - budeš mať na výlety a nebudeš sa nudiť. Okrem toho, malá bude mať za chvíľu rok, môžeš ísť do práce, ju dať do jasličiek. Že zarobíš iba 500eur? Na výlety hádam stačí, či? Mne to skôr pripadá, že si čakala pri partnerovi iný život, ako žiješ, preto tu fňukáš, no postarať sa budeš musieť asi sama a už nie len o seba ale aj o dieťa.

tilka82
1. sep 2015

@bambina9 nie,nie je to vsetko.len som si myslela,ze to nerobi,lebo pises,ze vacsinu casu prespi pred telkou.alebo,ked pride z prace,naje sa a zasa len telka alebo ide spat alebo sa len hadate...tak mi to tak prislo.ze ta nevie objat a dat ti pusu,lebo z tvojoch slov citit,ze si ta nevazi,ved miesto toho,ked ma volno,lezi pri telke a nie je s vami ako s rodinou.ja si ozaj neviem predstavit,toto mat doma,len sa hadat.treba proste robit kompromisy.ja som este doma,teraz mi skoncil rodicak,penazi nemame nazcys,ale ked ma manzel volno,tak nelezi pred telkou,bud robi nieco okolo domu,ideme do mesta alebo len tak vsetci vonku sa prejst.proste sme radi,ked cez volno mozme byt spolu vsetci.a nie kazdy sam niekde inde

oldman50plus
1. sep 2015

1. rozumiem dobre že sa sťažuješ že málo zarába niekto kto donesie (aspoň občas 2000)
2. Uvedomuješ si že nie ste taká výnimka a ľahko sa dostaneš z blata do kaluže?
3. Nedá sa nájsť spoločná, reč, povedzme morská rybačka alebo v dunajskej delte alebo na Balatone a podobne?

Inak fungujúce modely sú dva
A. Výborne si zasexujeme no a to ostatné postupne nejako dohodneme, ťažšie problémy vždy môžeme pretrtk...
B. Tak si rozumieme a toľko máme spoločného, výborne sa bavíme, hádam sa aj v tej postelí zladíme.
Doporučujem si vybrať jeden alebo druhý alebo oba naraz. Tretia možnosť ako u vás - čo vás dalo dokopy kým ste nemali dieťa? Skúste sa nejako dohodnúť, pomaly, po maličkých krokoch, nechci nič od neho kým si nasratá. A nevyhrážaj sa odchodom - na to je len jedna odpoveď: Ak nechceš byť so mnou tak si choď.

maciatkolulu
1. sep 2015

@bambina9 nie nevidim a preto reagujem len na to, co si napisala... a kocik sa vacsinou kupuje naozaj raz. A aj to sa niektore matky radsej uskromnia a maju obycajny. Len tolko, ze ked nemam doma par dni nic v chladnicke a doma mam zaparkovany drahy kocik, tak fakt nieco nie je ok. Ale nie len s jednym clenom, ale dvoma. Sorry.

elipeli
5. sep 2015

ja som na tom presne ako ty, toto iste zazivam. trva to 6 rokov, mame 3 rocnu dcerku a 8 rocneho syna z prveho vztahu. partner pracuje v zahranici, ked pride, iba lezi, lebo je ustaty, naje sa a spi, ziadne vylety, ziadny sex, ziadne uspory. som pevne rozhodnuta, ze sa rozideme.toto nema vyznam ani kvoli detom.

natalym
5. sep 2015

@elipeli To by som pochopila, že keď príde domov tak leží a spí, predpokladám, že v zahraničí neleží, ale tvrdo maká. Je kopu vzťahov, ktoré takto fungujú. A Ty pracuješ?

natalym
5. sep 2015

@bambina9 Podľa mňa sa len nudíš, si na MD, stále nuda stereotyp. Dneska má skoro každá rodina sem tam nejaký nedostatok. Urob si program s deťmi a alebo teda s Tvojou malou a kamoškou a hotovo. Príp. si nájdi nejakú prácu na pár hodín, využi jazyk.
O peniazoch sa porozprávajte a najlepšie keby ste sa dohodli na nejakej čiastke, ktorú Ti bude dávať pravidelne na domácnosť a deti. Zrejme budeš musieť pritlačiť.
No a keby si skúsila byť aktívnejšia v sexe, vynachádzavejšia, nedalo by sa s ním lepšie dohodnúť?