Mám pocit, že iskra medzi mnou a priateľom vyprchala

lucinka8877
3. okt 2015

Takže ako začať, mam 3 ročny vzťah s mojim priateľom, ale mám pocit že ta iskra už vyprchala, nemá namňa čas(aspon tak to cítim) buď je v robote, alebo ide do fitka, spi, alebo ťuká do mobilu. už viackrát som sa mu snažila dohovoriť. že by to chcelo zmenu, no ale zmena trva maximálne deň a sme tam kde predtým, myslite že to ma buducnosť? ☹ inak ho ľubim, sme na seba aj dosť zvyknutí, aj mi povedal, že by už bezomňa nevedel fungovať, ale mňa to takto absolutne nebaví.. už som premýšlala aj že začnem hladať niekoho iného, aspon na zabitie tých prázdnych chvil.. s priatelom sa rozisť nechcem, ale už ma to takto nebaví.

mima4
3. okt 2015

@lucinka8877
mate spolocne zaujmy? ako travite spolocny cas? rozpravate sa? je ti najblizsim priatelom v tvojom zivote?

macamac
3. okt 2015

Nepochopila som že chceš hľadať niekoho iného na zabitie prázdnych chvíľ...
To myslíš ako kamosa? Či kamosku?
Lebo fakt nechápem ako by to bolo...mať dva vzťahy a fungovať podľa potreby?

lucinka8877
autor
3. okt 2015

no už netrávime takmer nijako, a ak áno tak tak bezvýznamne, pozrie(me) si telku a tým to hasne,..pride z práce,naje sa a ide spať, vstane, naje sa a ide do fitka, pride domov pozrie telku.. to je jeho denná rutina..

lucinka8877
autor
3. okt 2015

no a popritom ťuká do mobilu.. zabudla som

maslenka47
3. okt 2015

@lucinka8877 vela ludom ich "nudny" sposob zivota vyhovuje a sami od seba nebudu hladat zmenu. Skus byt iniciatorom spolocnych aktivit ty. Ale nie len na jeden den, ale na stalo.

Ak od priatela vyzadujes, ze bude aj tvoj animator volneho casu, tak to zrejme mate problem. Ak priatel spolocne aktivity aktivne odmieta, tak mate tiez problem, ale ineho druhu.

lucinka8877
autor
3. okt 2015

@macamac no už ma aj také napadlo, .. on bol skvelý, pozorný, iný ako ostatní muži, žiaden hulvát ... a som jeho prvá partnerka po každej stránke.. asi sa to dostalo do stereotipu, alebo sa zo začiatku pretvaroval? a čo ak nieje ten pravý, ja naozaj neviem :(

lucinka8877
autor
3. okt 2015

@maslenka47 asi máš pravdu, ale zas každá minca ma dve strany, mám byť zas animatorkou ja? stále mu vravím, venuj sa mi, povenuje sa 5 minut a zas ten telefon v rukach!!! a ked mame konečne 2 hodinky pre seba ide do fitka, ako ja som rada, že sa niečomu venuje ale akosi som začala byť na poslednej priečke a ubíja ma to, mam myšlienky už kadejaké..

mima4
3. okt 2015

@lucinka8877
mozno zo zaciatku to bola zamilovanost, a az casom sa ukaze ci to ma buducnost a ci si ludia maju co povedat....
ak je uz taky dlhsi cas a ma ten svoj svet..a vam dvom uz teraz chyba aktivna komunikacia, tak su minimalne sance, ze sa to v buducnosti zlepsi... a teda pokracovat vo vztahu, manzelstvo a deti... no bude to len horsie a horsie... lebo pride x situaci, problemov... a to uz nebude len o telke, fitku, praci... tam musite vediet spolocne fugnovat... a spolocny cas je velmi dolezity pre par.

sardinka333
3. okt 2015

@lucinka8877 sa smejem ako kon..ja kebyze poviem mojmu mužovi ,,venuj sa mi,, tak on mi odpovie ,,ved pod do spalne,, takže tuto formulaciu radšej často nepoužívam 🙂 🙂 🙂 🙂
Čo ťuka na tom mobile??? Hry?

lucinka8877
autor
3. okt 2015

@mima4 hlavne minule som mu povedala, čo mi vadí, že by si ma mohol trošku viac všímať.. a na druhy deň už čo mu kolega na to povedal, a kolega toto hento.. a dáva mu rozumy .. už som z toho dosť na prášky.. neviem či zotrvať v takom vzťahu. niesom žiadna stíhačka, ani nevyžadujem aby bol prisatý cely deň namne, ale proste si myslím, že ta hodinka -dve venovaná nám dvom nieje zas tak moc, alebo?...

maslenka47
3. okt 2015

@lucinka8877 nuz ano, ty. Tvoj priatel evidentne svoj volny cas dokaze "vyuzit" tak, aby sa nenudil aj sam. Mozno to tak ma naucene. Mozno to robi preto, ze vo fitku mu nikto nepili usi poziadavkou "venuj sa mi". Ono to je totiz dost blba poziadavka, hlavne pre chlapa na pochopenie. Co to znamena "venuj sa mi", co od neho vlastne chces? Vies to vobec ty? Ci len chces, aby nesiel do toho fitka a bol doma s tebou aj keby mal pri tom cumiet do stropu (hlavne nie do telefonu) ....

Nabuduce nahod sexi pradylko a povedz, nech si fitko spravi doma. 😎

lucinka8877
autor
3. okt 2015

@sardinka333 ako zase v tomto problem nieje, to by si on všetko odpustil aj hry aj fitko 😀 ale mimo toho je to bieda.:(. ano hry, a bojové športy zápasy sleduje na youtube a pod.

mima4
3. okt 2015

@lucinka8877 hodinku - dve za aky cas?

ozaj, a co keby si aj ty zacala s nim chodit do fitka? 😉

sardinka333
3. okt 2015

@lucinka8877 tie hry to je zavislost...čo ti poviem. Aj moj tu ťuka nejake ,,dedinky,, a krmi vojačikov...ale našťastie vie kedy je dosť... 🙂 Človek musi vedieť kde su hranice a to musi chcieť zmeniť sám. Frajrka mojho švagra tiež s nim niečim podobným prešla - on furt len v gyme, kamarati...doma sa len minali....odišla od neho na pár tyzdnov ze ,,usporiadať si myšlienky,, a zistiť či si vobec chybaju ked niesu spolu...malo to ,,hepyend,, su spolu ale stanovili si jasne pravidla ako budu fungovat. Tak snad im to vydrží.

deniska96
3. okt 2015

@lucinka8877 ked toto citam, ako keby si pisala o mojom muzovi...

cecilia68
3. okt 2015

@lucinka8877 A čo tak nájsť si aktívnejšieho partnera?

nintu
3. okt 2015

Ja som s mojim ex bola 7rokov.najprv vsetko super a potom ako ty pises...no nechcem sa tu rozpisovat..."100krat" sme sa rozisli a potom zase spolu lebo sme proste boli na seba zvyknuti...ale jedneho dna prisiel ten moment ked sme si obidvaja povedali ze toto takto nema buducnost.bolo to len trapenie...teraz som rada ze sme sa rozisli a kazdy mame svoj super zivot.ja mam uzasneho chlapa 🙂)
Kazdopadne ked si neni spokojna vo vztahu skus sa s nim porozpravat s tym ze ked to budu iba take pol-dnovky koncis.pokial on nema zaujem budovat vztah(áno vztah sa ma stale budovat) ty sama to nezvladnes.na vztah musia byt dvaja! Z tvojho prispevku vidim spolocne iba zvyk ze ste spolu a nic ine.to je velmi malo.
Drzim palce

gabuchah
3. okt 2015

Ja myslím že kompromisy majú byť na obidvoch stranách a nie aby si ty začala chodiť do fitka... Mali by ste byť nielen partneri ale aj najlepší kamaráti... Pokiaľ on takto prežíva lásku, že ťa nepotrebuje, ale vyhovuje mu vedomie že si, asi by som porozmyalala či aj toto je moja cesta a či je to láska alebo zvyk.. Aby si si potom netrieskala hlavu že si mohla byť niekde úplne inde.. Na druhú stranu, všetko sa pre niečo deje a asi ťa to má aj niečo naučiť 🙂

sue1818
3. okt 2015

@nintu presne tak 🙂 s mojom chlapom sme to vo vztahu mali kadejake, Xkrat sme sa rozisli a dali dokopy...potom prisla na svet dcerka...takze uz je tazsie riesit nieco v zmysle rozchodu...ale dost lutujem, ze sme zostali spolu...tiez vlastne zo zvyku...nie sme kompatibilni a tiez ma obdobne (ne)prejavy ako partner @lucinka8877....takze ak si vazis samu seba, zachran si buducnost a najdi si niekoho lepsieho ;)

jeennyv
3. okt 2015

@lucinka8877 podla mna ste obaja spadli do steotypu nie len co sa tyka vztahu, ale aj celkovo vasho psychickeho rozpolozenia, ste na seba jednoducho zvyknuti, ste si vlastne obaja vedomi toho, ze je to vo vasom vztahu ake je, no nerobite nic pre zmenu, lebo aj tak asi citite, ze ste tak navyknuti, ze to proste nejak doklepete...v prvom rade si najdite nove spolocne zaujmy, nieco co momentalne ani jeden nerobi a bude to len vase...lebo prisposobovat sa v tomto obdobi vztahu budete mozno vnimat obmedzujucu, v druhom rade sa aj ty a aj on orientuje aj na svojich kamaratov, robte si programy pre seba oddelene, budete si takto vzacnejsi a hlavne komunikujte ako dalej, lebo takto sa zit neda, zitie zo zvyku vedie casto k svadbe a zalozeni si rodiny z nespravnych dovodov, ako posledne vychodisko ci smer, ved kam dalej sa posunut a nakoniec pridu partner na to, ze aj tak nic z toho....podla mna je si potrebne vyriesit vsetko, kym urobit krok vpred, ci krok k rozchodu....

kkikii
3. okt 2015

@lucinka8877 ahoj tiež som s priateľom 3roky teraz maturuje sme spolu len cez víkend čo mu vôbec neberiem.. On namiesto fitka chodí na ryby stále len ryby ryby ryby tak viem o čom hovoríš a chapem ťa. Ale na rybách som s ním cez leto bola stále teraz ma nechce brat kvôli zdraviu zato že my ženy sme haklivejsie na zimu možno má to aj na hnevá že som tam neni s ním ale vždy si poviem radšej nech je na rybách ako by sa mal niekde valat po zemi a robiť zlé.. Takze tak ale chapem tvoje pocity. A veď chod s ním do fitka prečo nie? 🙂

lucinka8877
autor
3. okt 2015

@mima4 on chodi ku kamaratovi do fitka (provizorneho)doma, a čo tam ja snimi budem robiť? a maju tam len ťažke naradie, čiže by som tam ani nemala čo robiť a sedieť a hladieť na nich.. hm nie.. 😒

lucinka8877
autor
3. okt 2015

@sardinka333 no toho sa práve bojím, že je to zo zvyku a nneviem, ani nechcem si to nejak pripustiť 😒 nieje ten tip chlapa, ktory sa štíti rodiny, lásky, rozpravať o buducnosti.. on chce deti, snáď ešte viac ako ja povedal mi to, že už sa velmi teši ked budeme mať babo.. ale keď teraz nevie si usporiadať čas namňa, ako by to bolo s dieťaťom? a povedal na to, že tak jasne ked bude male tak pre nas bude robiť všetko.. tak nechapem prečo aj teraz taky nieje :(

mima4
3. okt 2015

@lucinka8877

ked bude to..tak bude robit to... hmm 😀 😀 😀 😀 😀 cista manipulacia, klamstva...

ak uz teraz nevie fungovat inak a nema zaujem s tebou travit cas...tak svadbou ani detmi sa to nezmeni, ba naopak, ono sa to este zhorsi a to podstatne....

v ziadnom pripade NEVER tomu, ze po niecom (svadbe, dietati,..) nieco zmeni... ak clovek chce veci menit, robi to hned...

maria117
3. okt 2015

@lucinka8877 presne ako ti napisala @mima4 never,ze potom sa nieco zmeni,ak tak len k horsiemu,bude viac povinnosti,viac unavy,stresu,menej casu na oddych... mozno ma nejaku drpku,ci fakt len stereotyp.ono niekedy je fajn di trosku polenosit,niekedy ma clovek i dlhsie take obdobie,ale skus zistit,co je za tym. Nejake problemy v praci, s rodicmi,zdravotne, ci len prepad euforii ci "zavislosti" na mobile/hrach? Ako by si chcela travit volny cas? Ak nie si spokojna,skus navrhnut nejaky program. Ak mate dve hodiny,nemusis planovat cele,staci mozno iba na 1/2h,aby ste mali cas kazdy i pre seba, ale ano,ak on sa k nicomu nema a tebe to nevyhovuje,tak skus sa "zahrat na animatorku" a nieco navrhnut. Mam pocit,ze uz i spolu byvate, mozno to bolo prirychle a uz len si nieste az taki vzacni....

petra7777
3. okt 2015

@kkikii Chudáčisko frajer :( Ten musí byť zúfalý, keď aj na ryby ťa "musí" brať so sebou :( Ak už od teraz si na neho ako "stíhačka", tak nech zavčasu uteká...chúďa mladé 🙂

gabuchah
3. okt 2015

@petra7777 sú to mladí 18rocni ľudia....
Je fajn ze ju berie so sebou do tíšin

zdena12345
4. okt 2015

necitala som vsetky prispevky...
po 3 rokoch iskra fakt vyprchava. Pockaj az sa v niektorom vztahu dostanes do stadia s malymi detmi. To asi psychicky nezvladnes 😀 pretoze to na seba nebudete mat absolutne cas 😀
Sedienie pri telke je celkom bezny rutinny vecer mnohych ludi... A kopa z nich je po narocnom dni i vdacna ked si mozu v klude polezat alebo posediet par minut pri telke a nemusia vecer hodiny behat s malym deckom na rukach 🙂 No to tukanie do mobilu je divne, co robi? Hra sa, pise sms??? Ja by som mu dala limit a konec, mobil poleti. Zijeme v tomto svete a nie medzi 1 a 0 😉
tym, ze mu povies venuj sa mi, nic nezmenis, vzdy sa to vrati do starych kolaji, skor by som sa spytala, kolko mate rokov a ci neriesite vlastne spolocne byvanie- trocha prace s domom ci bytom a zodpovednost okolo toho by ti mohli naznacit ci mas doma flakaca alebo jednoducho len nema co robit tak sa nudi a tuka do mobilu. Na filmovu romantiku a partnera co ti bude vzdy k dispozicii a hovorit aka si krasna a obskakovat ta mozes zabudnut. Za par rokov budes rana ak ti povie dobre rano 😀

kkikii
4. okt 2015

@petra7777 teba ten tvoj nebraval V mladom veku na výlety čo všade chodil sám :D

margarita
4. okt 2015

z mojich skusenosti aj pozorovania okolia, kamosiek atd. Ti mozem 100 percentne garantovat, ze iskra vyprcha pri kazdom jednom vztahu, niekedy skor inokedy neskor ale urcite.
😉
nie je umenie vydrzat vo vztahu kde je akcia, napatie, vasen a vsetko to okolo toho, ale ci to ma buducnost zistis az vtedy, ak si vies predstavit, ze by si s tymto clovekom chcela zit aj trvalo, dlhodobo, mat s nim napr. deti. aj ked pridu starosti, problemy, rutina a "nuda".
lebo inak mozes iba striedat vztahy vzdy len do chvile, ked iskra vyprcha....