Mám pocit, že sa budeme rozvádzať

zuzinkagugi
29. okt 2016

Ahojte ženy, s manželom sa poznáme a zároveň aj tvoríme pár štyri roky. Manželia sme od septembra 2016, krátko. Žijeme však v domácnosti takmer od začiatku nášho vzťahu. Náš vzťah je čistá talianská rodina. Manžel nemá záujem venovať svoj voľný čas podľa mňa. Vždy musí byť podľa neho, a keď nie je vyhecuje hádku pre niečo iné, aby nemusel robiť to čo chcem ja. Uvediem príklad, aby ste mi rozumeli. Chcela som ísť niekam do prírody. Vymyslí si, že mám šoférovať (On vie, že mám strach z jazdy, pretože som mala nehodu a síce šoférujem, ale nie vždy sa na to po tej nehode cítim), ja ale poviem, že sa na to necítim, on začne na mňa tlačiť až sa vyhecuje hádka a má dôvod nikam neísť, aj keď sme oli dohodnutí, že niekam pôjdeme. Robí mi takéto podobné situácie skoro stále v našom voľnom čase. Alebo si niečo naplánujem, on o tom vie, ale on si naplánuje svoje veci, a na moje záujmy sa akosi zabudne alebo si ich musím prehodiť na inokedy. Už to začína fakt hraničiť. Som z toho vyčerpaná, cítim sa akoby som bola dehonestovaná, .... Počas celej doby nášho vzťahu, ak došlo k nejakým nezhodám NIKDY si nedokázal priznať chybu. Ani za úplnú maličkosť. Vždy má výhovorku, alebo vždy povie, že za všetko si môžem sama. Nemáme deti. Máme len spoločnú firmu. Nemáme dokonca ani spoločné bývanie (bývame v dome po jeho dedkovi, ktoré nevlastní ani on a ani ja). Budúci rok sme chceli na jar stavať dom, ale vyzerá to tak, že nebudeme, pretože začínam pochybovať o tom, že som vo vzťahu šťastná a že tak chcem žiť. Áno, zabudla som spomenúť, manžel vie všetko čo ma trápi, ale stále je rovnaký. Nie je to chyba komunikácie, že by som sa tu vyrozprávala a doma som ticho. Jednoducho stále to isté, ako obohratá pesnička. Rozviedli by ste sa na mojom mieste? Alebo od manžela žiadam veľa? Viete, on niekedy na mňa také herecké výkon podá, že občas aj keď viem, že to prehnal sa začnem zamýšľať, či som náhodou neni ja tá vadná vo vzťahu... A sex ... odkedy sa takto ku mne správa (posledné víkendy, kedy máme čas pre seba ich vždy takto zničí) nemám chuť s ním ani len mať sex... A to sme ho mávali tak, že som chcela stále, aj každý deň aj niekoľko krát... a teraz nemám na také veci náladu. Som priam znechutená a unavená zo všetkého, čo sa v poslednej dobe deje. Vyčerpaná a sklamaná. Nemám vedomosť o tom, že by mal inú... a ani ja nemám nikoho iného...

0silvia0
29. okt 2016

@zuzinkagugi manželia ste krátko, mesiac, od začiatku talianska rodina, ale takto sa správa "len" posledné víkendy... hm... niečo mi tu nesedí... načo si si ho brala keď po mesiaci sa chceš rozvádzať? 🙄

zuzinkagugi
autor
29. okt 2016

Sme talianská rodina, máme firmu, občas nevieme oddeliť prácu od osobného života a pohádame sa, ale veľmi rýchlo sa udobríme. V osobnom živote aj máme hádku tak je poriadna, ale tiež sa veľmi rýchlo udobríme, pretože vždy prídem prvá ja, aby sme sa nehnevali. Ak by som to mala očakávať od neho, tak by mu to trvalo dlhšie, a vždy by ale mal svoju verziu o tom, ako si zase za to všetko môžem sama... A vydávala som sa preto, že to až také nebolo pred svadbou. Teraz po svadbe počas voľného času sa deje stále tá istá pesnička. Ak chcem niečo ja, vždy vyvolá hádku, aby to nemusel absolvovať... A som z toho sklamaná. Preto?

lulu_2323
29. okt 2016

Ahoj manzelia ste mesiac a hned taketo problemy? Vydavala som sa tiez teraz v septembri a neviem si to ani len predstavit stale sa hadat mali sme obdobie asi 3 dni po sebe sme sa hadali kazdy den ale potom sme si povedali dost manzel chodil nervozny z prace ja doma pri malej a vyriesili sme si to a je to zase ok...vies podla mna problemy vo vasom vzrahu boli uz pred svadbou len nie mozno v takom rozsahu ty si si to nevsimals planovala si predsa svadbu bolo leto jasne v kazdom manzelstve nastane problem ale toto je uz dlhsie si myslim nie mesiac od manzelstva alebo potom od kedy ste svoji ma istotu ze uz si jeho a uz ho nezaujimas...ale vazne sa chces rozvadzat? Vzdat to takto skoro? Co tak poradna manzelska?

zuzinkagugi
autor
29. okt 2016

@lulu_2323 Ako sama píšeš. Slovo rozvod ma napadlo, pretože pracujem, som z toho nervózna a zase pracujem a zase som nervózna. Keď sa porozprávame aj tak je to stále isté. Áno, aj pred svadbou to bolo ale nie také. Všetci mi hovorili, že mám byť spokojná veď takí sú chlapi a veď všetci sa pohádajú, bez toho to ani nejde. Ale teraz po svadbe je to hrozné. Nie je normálne aby som celý týždeň robila a bola nervózna, nervozitu prenášala na druhých a celé víkendy a voľné dni sa prehádala a preplakala .... 😔

olifcek
29. okt 2016

nemala si sa ani vydavat... nemate deti, byvanie... chodte od seba... ja by som takto nemohla existovat

zuzinkagugi
autor
29. okt 2016

Aj teraz ... miesto toho aby som bola u rodičov s ním na obede, tak som v posteli a zúfalo tu čakám kto mi odpíše... máš pravdu, chyba bola už tá svadba. Začínam si to uvedomovať.

unicornlady
29. okt 2016

Fúha, neviem si predstaviť žiť s človekom, ktorý kašle na moje pocity, potreby...

Očividne si mu vždy ustúpila, tak si na to zvykol.

Neviem, či sa to dá zachrániť. Ale jedine nastaviť si hranice, čo mu budeš tolerovať a či nie. Lebo inak ťa môže ušliapavať celý čas.

sense
29. okt 2016

Nuz neviem si predstavit zeby som s takym clovekom sla do manzelstva.... Takze naco ste sa brali? Neverim ze tato situacia je u vas mesiac....

sense
29. okt 2016

A este necakaj v posteli zeniekto odpise, sprav si program aj sama podla toho co ta bavi.. Fitko,wellnes , priroda

zuzinkagugi
autor
29. okt 2016

mňa to už nebaví, chodím často do wellnessu .... ale žiaľ nemám na to anilen náladu 😔

mata1001
29. okt 2016

S kazdym jednym slovickom suhlasim s @sense ....oblec sa a sprav si program bez neho...a robila by som to zakazdym ked si nieco naplanujete a nechce ist alebo hlada vyhovorky tak chod sama...po case ho trkne v tej bedni ze fungujes aj bez neho a zacne sa spravat inak...aspon dufam..

unicornlady
29. okt 2016

Však práveže jemu to môže aj vyhovovať, že ona od neho nič nechce a zariadi sa sama. Takto má on všetko (ako ženatý), ale slobodu robiť si čo chce (ako single).

Možno on nevie/nechce fungovať ako jeden tím.

lenusa20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
29. okt 2016

@zuzinkagugi hm, máš čo si chcela. "bolo to také aj pred svadbou, len nie tak". Snáď si nečakala, že sa po svadbe zmení k lepšiemu. Nikdy. Po svadbe sa všetci akosi prestaneme "pretvarovať".
Ste sa vzali, lebo sa to tak má. A teraz máš následky. Mesiac po svadbe, aby si nebola šťastná? Čo potom po 10 rokoch?
On to vie, a nechce riešiť, že si nešťastná. To je znamenie, že ťa nemiluje.
Od seba čím skôr, aby si mala čas nájsť niekoho s kým budeš šťastná. Akurát zbytočné ovácie ste mali pred mesiacom. Mohli ste sa toho ušetriť.

lenusa20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronicka88
29. okt 2016

Keby moja mamina čakala kedy sa ocinovi bude chcieť ísť o kiná,divadla,welness či k vode neviem neviem kde by bola dnes...(pisem o rodičoch lebo sú rozdielne povahy a vseeetko sa dá)...vezme auto,dohdne kamosku,alebo vezme môjho otecka alebo mňa lebo segru a ide...do prírody a na výlety chodia spolu,ale spoločenské akcie si zvykla a nalafila sa tak od začiatku,ved vedela po 4 rokoch koho si berie...dodnes takto fungujú,ale to všetko je o tolerancii...ja by som si to s nim skusila vydiskutovať rpeco mu tak vadí chodiť so mnou a keď povie že je taký tak by som sla sama alebo s kamoskou a na spoločné akcie sa dohodla vpred...ja by som ho v prvom rade začala počúvať a tolerovať mmo hádky,mozno ti to hovorí len ty to nepocujes,rozvod je veľmi jednoduchý...no skúsiť kompromis je ťažšie ale zvládne to len silná soobnost...

veronicka88
29. okt 2016

*otecka=prcka

zuzinkagugi
autor
29. okt 2016

To je síce pekné čo píšeš a že to tvojej mamine tak vyhovuje. Možno preto že má kamošky čo s ňou idú alebo deti či vnúčatá. Ja deti a vnúčatá nemám a od kamarátiek nemôžem stále očakávať že mi budú nahrádzať muža. Ak viem tolerovať ja muža a robiť s ním čo chce on aj keď občas ani ja na to nemám náladu, prečo to nevie raz za čas ani on bez toho aby mi neurobil cirkus. O komunikácii z mojej strany to nie je. Už som mu to hovorila a nie raz, vždy povie že ale on robí čo aj ja chcem ale aj tak si za tie cirkusy môžem sama alebo povie že to počúvať nechce a že to mám riešiť inokedy a zas inokedy....

veronicka88
29. okt 2016

@zuzinkagugi skus žiť...uvidis ako s ato vyvinie...nerozmýšľajú hned negatívne...začni fungovať,chodit sama,s hocikým..a uvidis...ak sa nepohne ani tam ani tam a začne mu vyhovovať damta a uvidis ze to nim nehne potom by som pristúpila k rieseniam....skus,nedqs za skúšku nič a možno i povieš ze si urobila maximum a proste to len nešlo....drzim palce

maciatkolulu
29. okt 2016

@zuzinkagugi takze do svadby bolo vsetko ok? Nejako ti nerozumiem, lebo manzelia ste ledva dva mesiace, takze to je trochu skoro konstatovat, ze je problem... Ale pokial je to tak ako si pisala v prvom prispevku, tak to je smola, ledvo muz ledva po svadbe, svojej zene urobi co jej na ociach vidi a nie, ze hlada dovody na hadku, tolko moj postreh

danusskaaa
29. okt 2016

Najväčšia chyba Žiť spolu a spolu aj pracovať!!!!!!!!!! Z vlastnej skúsenosti viem, že to bol kameň úrazu! Ale všetko sa dá ustat... Len treba kompromis. Sorry, ale hádate sa pre úplne maličkosti... Ak budete mať spolu deti, potom príde bod zlomu. Tak "naburaju" vzťah muz-zena, že sa nad problémom šoférovania už budeš len smiať! Ty O ňom tvrdis, že je sebec, necíti to aj on tak z tvojej strany???

sonicka223
29. okt 2016

sú len dve veci ktoré sa dajú robiť - prvú očividne robíš stále -rozprávaš, komunikuješ, dohováraš, ustupuješ...a žiadna odozva...takže treba skúsiť druhú vec...presný opak...je to buď alebo ...ak ani to ním nepohne tak ... nám sa to pokazilo po narodení prvej dcéry a odvtedy len ustupujem.... ale my už mám 2 deti,takže na výber nemám...hlavne teraz neotehotnieť ak vážne uvažuješ nad takým krokom(aj keď sz toho čo píšeš by to ani nešlo)....lebo potom sa to rieši a rozhoduje ešte ťažšie....nebyť detí ja tu už nie som...

bonaquaba
29. okt 2016

Oddelit pracu od osobneho zivota a budete lepsie spoly vychadzat a aj vzacnejsi SI budete

sense
29. okt 2016

@zuzinkagugi nemusi to byt hned eellnes je milion inych moznosti kludne to mode byt aj kurz tsnca,varenia ci horolezectva...on vie ze ustupus aj napriek hadke , mam pocit ze na nom visis a on to patricne vyuziva al skor zneuziva....osobne si neviem predstavit byt nonstop s jednym clovekom.

bruneta880
29. okt 2016

Muži...(ne)rozmýšľajú, reagujú vždy inak ako ženy...a tam je ten zásadný problém, ak budeš tlačiť aby ste realizovali tvoj program (píšem tlačiť lebo už je to u vás vyhrotené) tak dosiahneš úplný opak toho čo očakávaš, pretože tvoj muž sa na to teraz díva tak že ho do niečoho tlačíš na silu a to nie je dobre...najmä ak je taká povaha že si nikdy ani chybu nepriznal...koniec koncov v takom štádium nervozity v akom ste teraz obaja by ani nebolo možné aby ste mali so spoločného voľna pôžitok....ak opäť neustúpiš ty, bohužiaľ...už si si na to predsa mohla aj zvyknúť 😏😉...ale vážne ja by som na tvojom mieste už spoločný program nejako neriešila, pretože ak sa o tom prestanete hádať vyrieši sa to samo...ak budeš chcieť niekam ísť povedz napr.: Zlato cez víkend chcem ísť......na mohylu.....pridáš sa?Bola by som rada..." ale nehovor to ironický lebo zase skončíte pri hádke....jednoducho choď kam chceš, nedaj sa obmedzovať, ale daj mu pocítiť že s ním rátaš, že si ho takto neodpísala.Verím že ťa to hnevá a že ti to lezie na nervy, ale ak je taký ako hovoríš inak to podľa mňa urovnať nepôjde, teda ak o to stojíš..?držím palce

libawet
29. okt 2016

@zuzinkagugi myslím si, že vo vašom vzťahu nastala nuda. Potrebujete posun vpred, motiváciu, niečo, čo vás nakopne a vy prestanete do seba navzájom rýpať a hľadať, kde môžem toho druhého šťuchnúť, aby sa nahneval, aby vznikla hádka, len nech sa niečo deje. Možno by to spravilo dieťa - prestanete sa tak veľmi upriamovať na seba, budete sa starať o dieťatko, alebo aj stavba domu - prídu nové starosti....určite by som nevolila rozvod. Je to vaša prvá prekážka, prepánajána , bojujte, a nie že to hneď vzdávate.

hors
29. okt 2016

Mas to taške ale podla mna toto trvacnost nebude mat.Osobne si myslim,že ste sa nemali brat bola to chyba.Bohužial trpite asi obaja asi je fobre ,ze nemate deti lebo tie by trpeli velmi.Skor ci neskor to asi ukoncite jeden ci druhy.Osobne by som nevedela takto žit.Chodte odseba pokial nie su deti .Mozes zacat odznova aj ty aj tvoj partner a možete byt stasny .Je to krute povedat tak skoro posvadbe ale radsej skor ako neskoro. 🙂
@zuzinkagugi