Mám pocit, že som za všetko vinná

ivanasivakova
16. feb 2023

Ahojte, idem sa Vám zdôveriť s mojou ťažobou
niekdy mám pocit že som za všetko vinná ja.. vždy keď sa niečo stane zlé viním sa za to a strašne sa mi rozbúši srdce celá sa trasiem
Určite nerobím nič zlé nikdy nikomu som neublížila pre Všetkých chcem len to najlepšie a dám aj posledné ale mám pocit že nikde nepatrím mám manžela, ktorého veľmi ľúbim a on mňa tiež som si tým istá na 110% a máme 3 ročnú dcérku všetko nám funguje ako má no niekedy je to ťažké ale všetko si vyrozprávame a sme ok. Ako a kde nabrať sebavedomie? Vždy si kladiem túto otázku. Stane sa že sa niekedy cítim sebavedomá a uvedomím si moju hodnotu ale veľmi rýchlo to opadne. S manželom a dcérkou som šťastná ale cítim že mi chýba motivácia a niekoho alebo niečo čo má nakopne. 😏

dadka128
16. feb 2023

@ivanasivakova len tak samo tie pocity neprišli, je nieco alebo niekto kto ti ich spôsobuje.. ja to mam tiež niekedy podobné, ale dôvodom u mna to bolo, ze ex ma iba ponizoval zo vsetkeho obvinoval .. este by ma zaujimalo v com konkretne sa citis byt vinna ?

katkine_terapie
16. feb 2023

@ivanasivakova toto je na hlbsie rozobranie. Casto tieto pocity a malo sebavedomia vznikaju uz v detstve. Da sa na tom pracovat, ale urcite to nevyriesi to iba pisanie na MK,ale praca s odbornikom, neraz dlhodoba.

marianarem
16. feb 2023

@ivanasivakova Tiez si myslim, ze to moze byt nieco z detstva sposobene tym, ako sa k tebe spravali rodicia alebo niekto z nich. A tiez odporucam terapiu.

llull
16. feb 2023

@ivanasivakova aj ja to mám a myslím že výchovu posrali rodičia

katkine_terapie
16. feb 2023

@llull ale vzdy to ide zmenit, ak clovek chce🙂

marina447
16. feb 2023

podla mna by si si mala nieco najst, nejaky konicek, proste nieco co ti ide a budes sa v tom posuvat a potom nebudes mat cas sa zamyslat nad takymi vecami. su ludia, ktorich trapia aj veci, ktore by nemuseli. proste to musis stopnut, lebo ta to bude casom zozierat viac a viac

ivanasivakova
autor
16. feb 2023

@marianarem rodičov mám najlepších na svete ❤️❤️❤️

ivanasivakova
autor
16. feb 2023

@llull práve že nie rodičia ma vychovali veľmi dobre ❤️

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkine_terapie
16. feb 2023

@ivanasivakova moze to byt vychovou, osobnostnym nastavenim (kazdy mame inu strukturu osobnosti), ale i aktualnym vztahom (manzel, partner). Zalezi, ci mas taketo tazkosti od detstva alebo sa zacali v nejakom obdobi tvojho zivota. Skus sa zamysliet, kedy ti tieto problemy zacali, kedy sa stupnuju, kedy ich vnimas menej...