Mám psychické problémy. Platí sa u psychológa?

1994s
17. mar 2018

Rada by som sa vyžalovala z problémov, ktoré ma už dlhú dobu trápia...mam uz asi 2 rok problem s naladami..stale si namyslam, mam vykyvy nalad, stale som nestastna zo vswtkeho nic ma nedokaze uprimne potesit...koncom roka mi zomrela babka a odvtedy sa to sype..stale premyslam nad smrtou, co ked aj ja umriem, stale ju mam pred ocami nemozem spavat lebo stale rozmyslam len nad nou.....mimo toho som zla aj k muzovi..len mu vsetko vycitam, stazujem sa atd..nikdy som takato nebyvala mozno je to vycerpanie z maleho alebo su to vazne depresie? :/ mam vyhladat odbornika? Potrebujem k psChologovi odporucenie? Hanbim sa ze som takato stale zduta predtym som bola vesela nic ma nerozhadzalo, doslova mamp*cistka ...plati sa nieco za navstevu psychologa? Dakujem

pribinak
17. mar 2018

K psychologovi ani k psychiatrovi nepotrebujes výmenný listok. Psychiater je zdarma.

kurciatko23
17. mar 2018

Nepotrebuješ lístok a hlavne nestrácajú čas.naco si kaziť život depresiami?mam osobne skúsenosti

1994s
autor
17. mar 2018

@kurciatko23 prosim vas ako preboeha taka navsteva psychoga? Naozaj sa bojim

alex49
17. mar 2018

nemáš sa čoho báť, nezavrú ťa do blázinca, len preto, že prídeš k psychologovi

pribinak
17. mar 2018

@1994s normalne sa budes rozpravat o tom co prežívaš, co cítiš. Neboj, nebude ta pitvat

wanesaz
17. mar 2018

@1994s pozeram, ze si z hlohovca, ak by si chcela mozem ti odporucit jednu velmu dobru psychologicku v Piestanoch

1994s
autor
17. mar 2018

@wanesaz ak by som vas mohla poprosit do spravy mi mozte napisat..aj ako sa objednat a tak... ďakujem moc mi pomozete

1994s
autor
17. mar 2018

Je to hrozne mavam az stavy uzkosti a paniky ...niekedy to bolo raz za cas teraz je to kazdy den :/

deti95060810
17. mar 2018

ešte ti možno pomôže niečo na upokojenie z lekárne...čaj ,alebo volnopredajné lieky...

katkalubkova
17. mar 2018

@1994s v tvojom pripadne by som taktiez ako zienky vyssie radia, navstivila, psychologa, alebo psychiatra. Psycholog poradi, vypocuje, ale psychiater predpise aj lieky, co psycholog nemoze, lebo nie je lekar. Utekaj cim skor, cim skor to zacnes riesit, tym skor to bude lepsie. A treba to riesit!
Nemas sa coho hanbit, chodi tam vela ludi, je to doktor, ako kazdy iny.
Cakanie tam bude dlhsie, tak sa aspon na to vnutorne pripravis a uvidis, ze nie si v tom sama, ale ze je vela ludi s takym problemom ako mas aj ty.
Drzim palce

1994s
autor
17. mar 2018

@katkalubkova ved to je to ze neviem ci mi pdycholog pomoze ked sa len tak porozpravam :/...je to uz na mevydrzanie sama si uvedomujem ze niesom v poriadku...

katkalubkova
17. mar 2018

@1994s v tom pripade, ak to zhodnoti lekar za spravne Ti predpise lieky a o 4 tyzdne Ti bude ovela lepsie a snaz sa vela spat! Aj ked ti teraz nie je dobre, spanok je velmi dolezity!

1994s
autor
17. mar 2018

@katkalubkova mam teda hned riesit psychiatra?...:/

katkalubkova
17. mar 2018

@1994s v podstate mozes, medzi nimi je len rozdiel v tom, ze psychiater predpise lieky, psycholog nie

wanesaz
17. mar 2018

@1994s nechcem tu este nikomu protirecit, ale lieky nie su risenie. Je to len utlacanie a spravny psychiater by akumal hlbsie co sa za tym akryva a nepredpisoval by utlmujuce lieky. Je to blbost, lebo clvek je na nich zavisly a ked ich prestane brat padne este do vacsej priepasti.

3009
17. mar 2018

@1994s ak máš depresiu, čo asi máš, tak treba psychiatra, aby ti dal lieky a potom neskôr aj psychológa - nie naopak. Kto nezažil depresiu, úzkosti, tak to nepochopí a radiť, že treba čaje a voľno-dostupné lieky na depresiu je blbosť. Ak zaberú lieky, tak treba psychológa, aby ste rozobrali príčiny, ale ak si v akútnom stave, tak žiadny psychológ nepomôže.

katka0905
17. mar 2018

podľa mňa skús najskôr psychológa, on ťa odporučí k psychiatrovi, ak by bolo treba.

katkalubkova
18. mar 2018

Tiez sa pripajam ku zienkam, najskor psycholog a ten zhodnoti ci je treba psychiatra.
Oni sa aj poznaju medzi sebou, keby bolo nahodou treba, mozno ti aj nejakeho odporuci.