Mám si nechať dieťa, keď mi bol partner neverný?

miska221
22. aug 2015

Neviem, čo mám robiť, mesiac pred svadbou som sa dozvedela, že ma priateľ podvádza. Sme spolu 9 rokov, raz sme už tento problém riešili, vtedy som mu odpustila, zdalo sa, že sa zmenil k lepšiemu, 3 roky to bolo ok, ale potom prišlo pár mesiacov stereotypu a hneď si našiel inú. Keď sme sa dozvedeli, že som tehotná, všetci sme sa tešili, začali plánovať svadbu, (ja som o nevere nevedela, on s tým skončil a tešil sa na dieťa, aj na svadbu), ale ohrdnutá milenka sa mi ozvala... Priateľ tvrdí, že sa o nás postará a dá nám všetko, ale dokázal, aký dokáže byť chrapúň, klamal mi do očí, viem, že by ho to bavilo chvíľu, potom by sa na nás aj tak vykašľal. Nemám síl sa potom s takým chrapúňom ťahať ohľadom výživného, starostlivosti atď. Rodičov mám na opačnom konci republiky, 10 rokov s nimi nežijem, na priateľa som bola veľmi naviazaná, bola som stále len s ním, takže priateľov tu nemám.
Neviem, čo mám robiť, nemám odvahu na to, aby som bola slobodná matka, bola by som na všetko sama, bez peňazí a zavretá doma s dieťaťom...Necítim sa na to... ale nie som si istá ani potratom, hoci potom by som mohla žiť nový život a mať šancu, že si nájdem normálneho chlapa a založím si poriadnu rodinu...
Čo mám robiť?

bajana
22. aug 2015

Otazka by mala byt - NECHAT SI SVOJE DIETA? .... odpoved je jasna, u drvivej casti uzivateliek MK...

maslenka47
22. aug 2015

@miska221 Dospiet, dieta moje, dospiet. Aj ked sa obavam, ze uz je neskoro.

pribinak
22. aug 2015

Zvládli to iné, zvládneš aj ty!

mata128
22. aug 2015

Podstata je,aby si sa mala dobre ty,mohla zacat novy zivot.....co tam po nejakom nenarodenom dietati,nie????
Dievcata,trosku rozumu,kym zacnete nozky roztahovat. ...inak vymysleli taku vec-ANTIKONCEPCIA sa to vola!!!!Vies,ja,ktora som mesiac nevedela,ci mi dieta zit bude alebo nebude,taketo veci asi nikdy nepochopim....

catelatte
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankaja
22. aug 2015

Určite si dieťa nechaj,v žiadnom prípade nechod na potrat!!!!Ano pre dieťa....

ankaja
22. aug 2015

@mata128 S takýmto názorom tu na tomto portáli nemáš čo hľadať!Ked si si nevšimla,toto je mamičkovský portál...a matka nikdy nezabije svoje dieťa,tak šup šup...a odchod.

babazpb
22. aug 2015

Potrat. Hlad na SEBA. A odid od neho. A zacni inde. A neostava nic ine len verit že najdes k sebe spravnu dusu

catelatte
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drobcek117
22. aug 2015

@miska221 to co pises zabolelo .. to male je aj z tvojej krvy nie len s jeho .. nemoze za to, kolko zien by chcelo mat malicke a nemozu, nedari sa im . Rozmyslaj.. Vies kolko toho este mozes ziskat , ja sama cakam malicke, aj ked som opacny pripad teba ale ver, nieje nic krajsie a nezazijes vecsiu lasku ked ta zacne v brusku kopkat a uvidis tie nadherne pohlady ked sa narodi ..a hlavne ta podrzi ked ti bude najhorsie, bude ta oslovovat tym krasnym "mama" .

ankaja
22. aug 2015

@ankaja pardon,preklep,to nepatrilo tebe,nevšimla som si že píšem už na inú otázku...sorry ešte raz,nejako som sa zle preklikala...

erickatt
22. aug 2015

@miska221 ved len zrus svadbu a daj tomu sancu. A vyzivne by mysel davat aj na teba

kittyjuliette
22. aug 2015

@miska221 v prvom rade je to tvoje dieta,nie jeho,na neho sa na hajzla hnusneho vykasli,nezmeni sa,bude to len horsie...Vies,tu na modrom koniku ti 99% bab napise dieta si nechat,prip.vynosit a dat na adopciu,no je mi jasne,ze to nieje jednoduche....Ja ti poviem tak,ze ja by som si ho nechala,svoje dieta by som si dokazala vychovat aj bez chlapa,ale na druhej strane,keby som bola v tvojej situacii pred 10rokmi,tiez by som asi rozmyslala vseliako...Nepises kolko mas rokov,ani v kolkom si tt,ale iste je,ze tu ti nikto moc neporadi.Nech uz sa rozhodnes akokolvek,bude to rozhodnitie,ktoreho nasledky si so sebou ponesies cely zivot.Drzim ti silno palce

ukulela
22. aug 2015

@mata128 baba pise, ze 10 rokov nezije uz s rodicmi a s frajerom boi spolu 9 - teda ma minimalne 25 rokov (ak odisla uz na stredoskolsky internat) - takze toto nie je roztiehnuti noziciek tyzdnovej znamosti ... ale inac
@miska221, tiez si myslim, ze otazku pokladas zle. pytaj sa, ci chces svoje dieta, nie jeho. ak ho nechces, nikto ta nutit nemoze ... ja som za slobodnu volbu zeny, sama by som ako mlada v nejakych hranicnych situaciach volila potrata (nastastie som nemusela). po porode - ked uz viem, ako dieta rastie a co vsetko pre mna znamena, by som to uz tak neriesila. ale ine zeny nezatracujem.

ankaja
22. aug 2015

@catelatte dúfam,že áno,ale to nepatrilo jej...som sa zle preklikala.. 🙂

pupavka123
22. aug 2015

@ankaja Skus si este raz precitat prispevok od Mata128...ty si nepochopila,ze tie prve dve vety boli myslene ironicky???Chcela tym asi povedat,ze jej dietatko malo na mále a nemuselo tu uz byt!ze mohla o neho prist!a nevie pochopit ako vobec zeny mozu rozmyslat nad potratom..tak sup sup a precitaj si to znova 🙂

ankaja
22. aug 2015

@pupavka123 ty si prečítaj čo som napísala dalej.

adriana89
22. aug 2015

Nechapem toto preboha akoze "to" dieta za to moze ze ta manzel podvadza?kokos stratis chlapa a este aj dieta len preto aby si si ty mohla najst lahsie ineho?dieta je pre teba zatazou...ked bude spravny chlap bude ta chciet aj s mesacnym dietatkom....akoze prepac ja som cakala na moje deti skoro 7 rokov.,mam ich po 2 IVF a take zeny co mozu mat zdrave krasne deti a hlavne bez problemov a dlhych cakani rozmyslaju takto????? neviem kolko mas rokov ja som tiez mlada mam 18 mes dvojicky a kebyze mam teraz dalsie dvojicky alebo aj trojicky nikdy by som si nekladla otazku ci mam ist na potrat alebo ci dam zivor vsetkym trom alebo len dvom ci jednemu......

mata128
22. aug 2015

@ankaja to bolo ironicke...precitaj si to este raz

adelusha
22. aug 2015

Zienky tento nick bol zaregistrovaný len teraz, blog ma prázdny 🙂 . Uz je to najmenej piata téma za posledné tri dni, ktoré založili úplne nové nicky a kde sa ostatne užívateľky v dobrom snažia poradiť a zakladateľka vobec nereaguje. Zjavne sa uz pubertiaci koncom prázdnin nudia 😉

jankavt1
22. aug 2015

Sama sa musis rozhodnut. Je to len a len tvoja vec, tvoje rozhodnutie, tvoje nasledky. Planeta sa bude tocit dalej, nech sa uz rozhodnes akokolvek.

miska221
autor
22. aug 2015

Nie som žiadna pubertiačka, len som z toho zúfala, nad všetkým rozmýšľam a trasiem sa. Mám 28, svadbu a dieťa sme plánovali budúci rok, len sa to nejak urýchlilo, ale nevadilo nám to... pokiaľ sa to celé pred týždňom nezvtrlo a všetko sa mi zrútilo. Som v 11tt, na bábo sa už tešila celá rodina, aj my a teraz sa to všetko pokašlalo. Jednoducho ma chytila panika. Viem, že už len myšlienky na potrat sú obrovská zbabelosť, ale hovorí zo mňa aj zúfalosť. Mala som vysnívanú a naplánovanú svadbu, dom, rodinu, priateľa. Zrazu sa má zo mňa stať slobodná matka. V živote by mi nenapadlo, že sa mi to môže stať. Čítam tu, s čím všetkým sa slobodné matky musia pasovať a jednoducho sa toho bojím. Túžila som už po rodine, ale bojím sa do toho ísť sama, bojím sa, že budem celé tehotenstvo nervózna a je mi ľúto, že moje dieťa nebude mať normálnu rodinu. Mám obavy, to je celé

kittyjuliette
22. aug 2015

@miska221 vies,nikdy si nemozes byt nikym ista,bohuzial,ani baby so supermanzelmi nemozu vediet,ci za mesiac/rok neostanu na deti same...preto si myslim,ze ked sa zena rozhodne mat dieta,musi ratat bohuzial aj s takou moznostou-ziadnemu chlapovi nemozno 100%doverovat.V 11tt je to uz maly cloviecik,pozri na moje fotky,mam tam fotky z utz z 13tt a predstav si,ze takeho drobca mas v brusku aj ty....neverim,ze ho chces skutocne zabit,len si nestastna a nahnevana a mas nato pravo

ukulela
22. aug 2015

@miska221 pozri, ak si v 11tt, na ukoncenie mas uz len tyzden, ak nie si definitivne rozhodnuta a mas pochybnosti a urobis to, budes si to vycitat. musis byt rozhodnuta na 100 percent. (a aj tak si nie som sta, ci sa to da zmanazovat za tyzden .... ale to ja neviem)
skratka mas mozno do pondelka cas si to uzrejmit, prebrat vsetky mozne scenare (samam bez dietata, sama s dietatom, spolu s dietatom a chlapom ale bez svadby zatial)
podla mna - rokov na dieta mas dost. ak by si aj bola sama, chlap by ti platitl vyzivne na teba aj na dieta. teraz si plna hormonov a hnevu. popremyslaj nad psychologickou, mozno aj nad parovou terapiou, ale teda ak ho definitivne opustat, tak aspon ty chod sama sa porozpravat, upokojit.

bajana
22. aug 2015

@miska221 ak sa rozhodnes neist na potrat, tak v prvom rade tvoje dieta BUDE (narazam na predposlednu vetu)....nechapem, ako mozes robit uzavery, ze dieta nebude mat normalnu rodinu...preco by nemohlo mat? nenapadlo ta stare zname "vsetko zle je na nieco dobre"? a ze nam Boh/osud nadeli len tolko, kolko zvladneme? dostala si sancu dat zivot dietatu, to je velka vysada, ta najvacsia...my, ktore sme sa dlho snazili, potratili, atd. o tom vieme svoje....

ja zenam (nie mladym babam a skolackam), ktore uvazuju nad potratom, vacsinou napsiem: je velmi miziva sanca, ze budes lutovat, ze si nesla na potrat...a obrovska sanca, ze budes do konca zivota lutovat a vycitat si, ze si na potrat isla...

anomylka
22. aug 2015

@miska221 donos ho a daj ho hned v porodnici na adopciu. jeden par ti bude nesmierne vdacny a mnohe dalsie ze sa posunu blizsie k dietatu v poradovniku. a ty sa mozes potom vybrat trebars aj na opacnu zemegulu hladat toho praveho

kliara
22. aug 2015

@miska221 - v prvom rade je to tvoje dieťa predsa. Ach jaj.

nini1010
22. aug 2015

@miska221 Kvoli nevernemu zmrdovi rozmyslas nad tym ci nedat zabit vlastne dieta?Preboha to sa v tebe este nezapli ziadne materinske pudy ked vobec dokazes toto napisat??Chapem strach a beznadej ktoru teraz citis ale potrat?klikni si na google,daj do vyhladavaca slovo potrat,klikni na obrazky a skus este raz o vsetkom porozmyslat.ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa uvari.Ospravedlnuje ta jedine to ze zatial nevies aka laska sa v tebe zapne ked budes vidiet v postielke vlastne dieta,nevies si to ani predstavit 🙂

baasss
22. aug 2015

@miska221 a keby si nad tym prestala rozmyslat a nechala veciam volny priebeh? zrus svadbu a uvidis, co sa bude diat. Nie si prva ani posledna podvedena a tehotna. Chapem, ze mas obavy hlavne preto, ze nemas nikoho na blizku, kto by ti so vsetkym pomohol, nechces sa vratit zrejme domov a hlavne vsetky tvoje doterajsie predstavy o zivote su pase, ale tak.. skus sa na to pozriet tak, ze jedna kapitola je za tebou a zacinas citat/pisat druhu. Mne sa radikalne zmenil zivot, ked som ostala tehotna a to som bola vydata a stastne. Vsetky moje zvyky a sposob zivota sa mi razom zmenili. Hoci moje zmeny nezahrnali zmenu bydliska a partnera, zmenilo sa mi asi vsetko ostatne, praca, priatelia, denny rezim, vsetko.. nehovoriac po porode.. iny clovek je zo mna, som zodpovednejsia, usadenejsia, menej cynicka, ovela citlivejsia a zaroven ovela silnejsia. Urcite aj ty v sebe naberies tu silu sa s tym vsetkym popasovat, uz len kvoli babatku. 😉

hradnapani
22. aug 2015

@miska221 kde mas zaruku, ze by sa vas vztah nerozsypal po narodeni dietata. Aj potom by si si kladla tuto otazku? Asi nie, vsak? tak si ju nedavaj ani teraz. Ber zivot, ako pride, vsetko ma svoj zmysel (to uvidis az casom). Dieta naozaj za nic nemoze. zlost orientuj na partnera, nie na dieta, lebo z polovice je aj tvoje, z polovice si to ty.
Alebo teda, ak je to pre teba naozaj neriesitelne, tak ho anonymne porod a nech ho vychovaju ludia, pre ktorych bude darom z nebies.