Mám uprednostniť seba či deti?

brna1989
13. aug 2020

Ahojte, s manželom sme 7rokov.mame 6rocneho syna a 1.5 ročnú dcéru.
Manžel je veľmi prchky, vybušny a podobne.dlhsie sa pohravam s myšlienkou , že by som to ukončila.syn nastupuje do školy a dcéra má hendikep , čiže si to vyžaduje financie.časom sa ukáže, či s ňou budem musieť ostať na predĺženom RD.
Aby som zhrnula náš život.mame vysokú hypo na dom, ja som na RD.manzel pracuje v zahraničí,aby sme vedeli poplatit všetko.mame rod.dom, záhradu, bazén.ako sa povie, nežijeme si zle po finančnej stránke.
S čím ja najviac bojujem je to, že manžel stále preferuje svoj názor, nesprava sa slušne k mojej rodine,kamaratom.na každom mu niečo vadí.
Od začiatku bol taký, ale zaľúbená, ako sa povie, dúfala som,že sa zmení.neviem mu povedať milujem ťa a na sto percent viem, že by som si ho znova nezobrala.pred deťmi sa nebadane.rozmyslam, či s ním ostať, ako sa povie dožiť bez lásky alebo to skončiť hned,.len tie deti, hlavne dcéra potrebuje dosť financií skrz hendikep a syn ide do školy.mam uprednostniť seba,že som nespokojná vo vzťahu a odísť alebo ostať kvôli finančnej situácii, keďže do práce od dcéry ísť nemôžem.

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
13. aug 2020

Máš kam s deťmi ísť?

lucka_ke
13. aug 2020

nechcem ťa súdiť, ani nič podobné, ale prečo vy ženy máte s takýmito chlapmi dve aj viac detí, prečo neodídete pri prvom fyzickom ublížení?
ale k veci - ujasni si základ - máš kde bývať s dvomi deťmi a z čoho žiť? hypotéka bude vás oboch aj po rozvode, čiže ako ju budete platiť? predáte dom? výživné nemusí byť vysoké a môže sa stať, že celá starostlivosť ostane len na tebe

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
13. aug 2020

@brna1989 no to že sú na tom iné ženy horšie tým sa neutešenej, lebo ti to reálne nijak nepomôže
Skús si pohľadať nejaké miesto v zariadení, alebo osloviť príbuzných, aby si na čas rozvodu bola v bezpečí

No jasne, že cíti že ho neľúbis, tým sa to len zhoršuje medzi vami

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskooo1987
13. aug 2020

Chlap ti zlomil nos, a namiesto toho aby sedel v base, tak ti spraví druhé dieťa???

Akoze toto nikdy nepochopím... asi som blby, ale v tomto prípade, deti do domova, alebo k nejakej ochotnej blízkej rodine, chlap do basy, a ženu zbaviť spôsobilosti na právne úkony

Akoze mám takú podobne blbu kamarátku(manželkinu kamarátku)... ktorú chlap 2 roky mlátil, medzitým mali dieťa, až na naliehanie okolitych ľudí od neho odišla... som ju pomáhal vysťahovať, 2 mesiace bývala u mna na chate, potom sa jej podarilo najst nejaké ubytovanie na okraji mesta, a pod... ale aj tak je toto pre mna nepochopiteľne...

petruska19
13. aug 2020

@brna1989 si dostatočne silná a pripravená odísť ?(nemyslím teraz na financie).

nikiki29
13. aug 2020

Za mňa radšej odísť ako sa xy rokov trápiť. Deti potrebujú šťastnú matku. Popremýšľaj, zhodnoť ako veľmi zlé to medzi vami je, či dokážete medzi sebou ešte vybudovať aký taký vzťah, či sa nebudete o chvíľu pred deťmi len a len hádať alebo sa správať k sebe škaredo... ak neviete dať pekný príklad rodiny deťom, ja by som uvažovala nad odchodom. Skús sa porozprávať s rodinou, s rodičmi, sestrami, sesternicami... niekto z nich ti možno pomôže.

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanizna
13. aug 2020

@brna1989 Už teraz môže hocikto vravieť, že načo si si robila s takým chlapom deti a pri prvej príležitosti neodišla a blá blá, keď nikto nevie, čo sa v tebe deje, čo prežívaš, ako to bolo a veľmi veľa iných vecí. To nerieš, lebo aj keby si sa teraz rozhodla odísť, furt budeš stretávať ľudí s rôznymi názormi. Ale na druhej strane, keď už teraz chápeš a si presvedčená o tom, že to bolo zlé rozhodnutie, treba sa odosobniť a urobiť správne kroky pre budúcnosť tvoju a vašich detí. Ja to nevnímam, že ty alebo deti, to ste vy všetci ako jeden nefunkčný celok alebo rozdelená rodina a starostlivosť so všetkým dobrým aj zlým, čo k tomu patrí. Nemysli si, že keď ostaneš "kvôli" deťom, že pre nich veci budú ľahšie alebo lepšie. Deti nie sú hlúpe. Určite už dávno manžel prekročil tú hranicu, ale keď sa ten hnev v tebe takto hromadí, ako chceš dať deťom pohodové a zdravé zázemie? Samozrejme, finančné a praktické záležitosti sú veľmi dôležité, ide len o tvoje odhodlanie to všetko vyriešiť a byť silná, ale zdravie vám už nikto nevráti

pribinak
13. aug 2020

@brna1989 dcéra má akú dgn ak to nie tajomstvo ?

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
missdiva
13. aug 2020

@brna1989 urcite by som odisla,
pises, ze sa nesprava slušne k tvojej rodine takze urcite mas aspon niekoho komu ked sa zveris prichyli ta.

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
13. aug 2020

@brna1989 koľko z mesiaca je doma?Aký je otec?

pribinak
13. aug 2020

@brna1989 teraz to vyznie strašne kruto vo napíšem, ale vo by sa stalo ak by dcérka na čas bola bez tých všetkých veci a mala len nejaké cvičenia?
Aspoň na čas kým sa nepostavis na nohy

petruska19
13. aug 2020

@brna1989 ja z teba cítim,že ty už si rozhodnutá. Potrebuješ nakopnúť a ver mi, zvládneš to 😉

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskooo1987
13. aug 2020

@brna1989 proste som chlap, možno sa neviem vcítiť úplne do žien, ktoré toto správanie tolerujú, zažil som to tak naživo len raz.. pri tej kamarátke, a aj tu som bol vysťahovať od jej manžela ja s bratom(brat sa pomerne aktívne venuje posilňovaniu, takze 195cm/100kg...bol ako bezpečnostná poistka najmä... ), ale stále nepochopím ako k tomu manželstvu došlo.

A k tebe, zjavne si psychicky aj fyzicky tyrana osoba... proste nakopni sa, nájdi si na internete informácie, (neviem odkiaľ si..) ale v okoli určite nájdeš nejaké spolky na pomoc týraným ženám a podobne... ono ak aj neprejavuje možno momentálne agresivitu k postihnutej dcére, toto onedlho určite príde...

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petruska19
13. aug 2020

@brna1989 počkáš kým deti podrastu, potom kým neviem čo a takto budeš nešťastná čakať dokedy?

h2
13. aug 2020

@brna1989 Preboha, chlap Ti zlomí nos?! A kvôli sexu? Takže s ním sexuješ, aby Ti ho nezlomil znova? Ako sa správal po tom, čo Ti ten nos zlomil? Bolo ešte odvtedy nejaké fyzické násilie? Ale, to je vlastne jedno, nebuď s týmto človekom za žiadnych okolností! Nechápem, ako to, že vôbec máte druhé dieťa?

brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brna1989
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
13. aug 2020

@brna1989 máš to veľmi ťažké, ale momentálne by som neodchádzala.Ten týždeň vydržíš je celý čas agresívny či sú aj dobre dní?Bez pomoci rodiny padnes na ústa nad krízovým centrom neuvažuj tiež tam môžeš byť len dočasne nejaký cas.Budes bez peňazí...bez bývania syn ide do skoly.Musis si to dobre premyslieť.muza aj chápem, ze je nervózny z roboty, deti, ale to ho neospravedlňuje.Ak navrhnes rozvod čo hovorí či netuší čo Ti ide hlavou?Zoberú Ti dcéru do škôlky?aké máš vzdelanie či zamestnanie?