Mama sa správa neľudsky, ničí mi sebavedomie a sny

bazarik2021_
3. aug 2022

Ja len nechápem ako to je možné ako môže matka ktorá nosila v sebe 9 mesiacov dieťa vlastne dieťa. Správať sa tak neľudsky.
Mám 20rokov, 155 cm a nadváhu nie je to tak zleee
Schudla som z 80 kg na 64kg
Ale ustavične mi moja vlastná mama ničí sebavedomie a sny
Občas sa na mňa díva a povie mi - aká si škaredá, nikdy neschudneš, si tupá ako baran, nič z teba nikdy nebude a podobne veci strašne ma zhadzuje ničí ma psychicky
Nemala som od nej materinsku lásku, nikdy som ju nepocítila. Do mojich siedmich rokoch ma vychovala sestra potom odišla bývať s frajerom
Mama sa o mňa starala z povinnosti
Všetku lásku dávala svojej mladšej dcére. Neviem sa dočkať dňa kedy odídem ale nemám na to teraz financie

kormino
3. aug 2022

Moja zlatá ja mám takú istú matku ,este aj reči tie isté.Mne hovorila,že nikdy zo mňa nič nebude,nebudem mať zamestnanie ,muža ,rodinu,vodičák.Mam všetko toto +psychické problémy z nej ,a to mám už 52 rokov.Skus sa odosobniť od jej reči a keď to bude možné prerušiť kontakt.Ja som sa s ňou nestretávala roky .Teraz k nej zájdem raz za týždeň,už zostarla a tá zloba je miernejšia.

pribinak
3. aug 2022

@bazarik2021_ koľko máš rokov?

bazarik2021_
autor
3. aug 2022
pribinak
3. aug 2022

@bazarik2021_ prečo byvas s ňou?

bazarik2021_
autor
3. aug 2022

@kormino len ja nemám ešte možnosť odsťahovať sa mám dvojročné dieťa a som slobodna 🤐 v živote mam iba smolu a bojím sa ze to tiež psychicky bude so mnou celý život
Má ešte tri dcéry ale toto robí len mne celý život

bazarik2021_
autor
3. aug 2022

@pribinak som na meterskej mam dvojročné dieťa a som sama naň nemám kam ísť

bajka16
3. aug 2022

Dôvodov môže byť 5000, prečo je to takto. Ale to neznamená, že to tak má byť. Mám dvoch synov a úprimne, neviem si predstaviť že ľúbim jedného viac. Vždy tu budem pre nich obidvoch, na rovnako.
Mrzí ma aký vzťah máš so svojou mamou, už len čím skôr sa osamostatniť. A hlavne nepočúvaj tieto drísty, aká si tučná, tupá atď. Jedným uchom dnu a druhým von. Buď silná a vráť tú lásku sama sebe, aj za tvoju mamu. Vynahraď si to. 💪🌸

pribinak
3. aug 2022

@bazarik2021_ Hm, smutne

alex49
3. aug 2022

@bazarik2021_ Dieťa do jaslí, ty do prace, za rok/pár mesiacov si nasetris na podnájom a vypadnes

macik34
3. aug 2022

@bazarik2021_ čo otec dieťaťa??

ummimaryam
3. aug 2022

Musíš sa osamostatniť a odísť od nej. Urob si plán.

kormino
3. aug 2022

@bazarik2021 prajem ti,aby si si našla muža, ktorý ti bude oporou.Aj mne to pomohlo,založenie rodiny,dieťa vlastná domácnosť,odstrihnúť sa od nej.Zial na psychické problémy,ktoré spôsobilo detstvo a mladosť s despotickou matkou trvajú do dnes.20 rokov sa liečim na PP .Teraz,keď už som svoje dieťa vychovala,mám už aj vnúča rozum mi neberie,ako sa jedná matka môže tak hnusne chovať k svojmu dieťaťu.

bazarik2021_
autor
3. aug 2022

@kormino ďakujem 🤗

ivangeline
4. aug 2022

Mysli si,ze ma na to pravo,kedze zijes u nej z nej a este aj s dietatom! A zjavne ti neodpustila tvoje chyby... tak prosim ta prestan vysedavat a chod prec cim skor.

barborachors
4. aug 2022

No nehnevaj sa na mna, mat dceru, co si v 18-tke spravi decko a ostane slobodnou matkou a bez penazi, asi by ma porazilo...

bazarik2021_
autor
4. aug 2022

@barborachors len ze ona mi to robí od detstva nie len teraz

kormino
4. aug 2022

@barborachors psychické deptanie autorky je od detstva Kto nezažil nepochopí.Ja som nebola slobodná matka,celú základnú školu som mala samé jednotky,na strednej 1-2 dvojky,hrala som na klavír,vydala som sa,keď som mala 23 za prvého priateľa,takže žiadne flakacky,zamestnala som sa hneď po maturite,vedela som variť,piecť,ručne práce a predsa ma týrala Takže tak,to,že mala dieťa v 18 ju neoprávňuje na takéto správanie.Normalna matka by jej mala byť oporou.

heleninamama
4. aug 2022

@bazarik2021_ Mala si doštudovať a utekať preč, keď si videla ako to u Vás funguje. Nie otehotnieť v 17tich a ostať jej na krku aj s dieťaťom. Zrejme si dúfala, že frajer sa o Vás postará. Už aspoň vieš, že na chlapa a iné zázraky sa nemáš spoliehať.
Takto si ju akurát utvrdila v tom, že si neschopná, keď si si takto posrala život. Zbytočne nariekaš - aj keď sa tu nájdu také, čo ťa po ľutujú, lebo decko... Treba sa vzchopiť a starať sama o seba. Dúfam ze aspoň maturitu si si stihla urobiť, aby sa Ti ľahšie hľadala práca.

veltraud
4. aug 2022

nevidi sa v tebe?

svetlonos
4. aug 2022

@bazarik2021_ nie vsetci su rovnaky. Keby mala mamu, krora ju lubi, a vychova ju s citom, zrejme by autorka v 18 neotehotnela.
Nie kazdy vie napriek domacim problemom dostudovat a osamoszatnit sa. Ono sa to dobre hovori, ak si nikdy problemy vazne doma nemala.

janne318
5. aug 2022

@bazarik2021_ musíš zmobilizovať všetky svoje sily a osamostatniť sa. Nie si jediná slobodná matka má tejto planéte. Popracovať na svojom sebavedomí, nájsť si prácu, dieťa dať do jaslí a odsťahovať sa hoc aj na ubytovňu alebo do nejakej malej garsónky. Čím skôr - tým lepšie. Ak už nie kvôli sebe, tak aspoň kvôli dieťaťu. Toto preň rozhodne nie je ideálny vzorový model rodiny. Žena musí byť samostatná. A tebe v tej samostatnosti nebráni okrem vlastného spôsobu zmýšľania nič.